Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Με ψιλοπαιδεύει πάντως λίγο, ελπίζω να είναι μέχρι να το συνηθίσω και να μη μετανιώσω για την επιλογή μου!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ειναι το πρωτο σου wp, ασχολησου λιγο παραπανω, δωσ'του και λιγο χρονο, και πιστευω οτι θα σου αρεσει παρα πολυ. Απλα ειναι θεμα συνηθειας. Ειναι πολυ απλα, γρηγορα, λειτουργικα και λιτα τα wp.
Link to comment
Share on other sites

Καμμία βοήθεια στο παρακάτω; Ευχαριστώ.

Καλημέρα στην παρέα.

Μόλις πήρα και εγώ το 610.

Έχω όμως ένα βασικό πρόβλημα.

Πως θα συνδέσω το 610 στο PC ώστε να μεταφέρω αρχεία (όχι πολυμέσων) από το ένα στο άλλο.

Κατέβασα ZUNE (μόνο ΜΜ)

Κατέβασα Nokia Suite, τίποτα

Κατέβασα PC Nokia suite, τίποτα.

Ούτε μέσω USB ούτε μέσω BT.

Πριν από αυτό είχα το HP iPAQ με windows 5. Κανένα πρόβλημα. Βλέπω το phone σαν flash drive.

Όταν έστελνα στο Phone ένα αρχείο CAB αυτό έκανε εγκατάσταση αυτόματα.

Εδώ τίποτα.

Καμμιά ιδέα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καμμία βοήθεια στο παρακάτω; Ευχαριστώ.

 

Μόνο με τη χρήση του zune απλά πρέπει α ρυθμίσεις τις βιβλιοθήκες πολυμέσων και από εκεί και πέρα πέρνεις τα αρχεία και τα "πετάς" στο τηλέφωνο με drag and drop μέσα από το zune στο εικονίδιο κάτω αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

rs71, αρχεία doc, pdf, xls, CAB τα αναγνωρίζει. Αλλά πως θα τα στείλω στο 610?

Τις επαφές μου πάλι, δεν μπορώ να τις στείλω.

 

TanasiousR, για ΜΜ μπορώ με zune, για τα παραπάνω ρωτάω...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

rs71, αρχεία doc, pdf, xls, CAB τα αναγνωρίζει. Αλλά πως θα τα στείλω στο 610?

Τις επαφές μου πάλι, δεν μπορώ να τις στείλω.

 

TanasiousR, για ΜΜ μπορώ με zune, για τα παραπάνω ρωτάω...

 

τετοια αρχεια ανεβασετα απο τo skydrive μεσα απο την εφαρμογη για windows.και μετα τα κατεβαζεις στο κινητο σου

επαφες εχει εφαρμογη να τις στειλεις με μπλε δοντι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ rs71, αλλά είναι ολόκληρη διαδικασία το skydrive....

Δυστυχώς δεν έχει συγχρονισμό με outlook οπότε μάλλον θα πάω έξω για μεταφορά αφού με την εφαρμογή [ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΠΑΦΩΝ] δεν έγινε τίποτα.... αν το κρατήσω και δεν το πουλήσω.....

Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ θα σου πηρε να κανεις αυτο το ποστ παρα αυτο που σου λεω

εδω ειναι η εφαρμογη

https://apps.live.com/skydrive

την βαζεις κανεις login με τα στοιχεια που εβαλες στο κινητο και πετας τα αρχεια οπου θες. μετα εμφανιζονται και στο κινητο στο office η και με την εφαρμογη skydrive απο το μαρκετ

 

για τις επαφες τι κινητο ειχες πριν?

δεν τις ειχες σε κανενα google contacts?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για εμένα το skydrive δεν τρέχει σε XP :(

 

Το προηγούμενο είναι είναι HP Ipaq514 WP.

Αυτό με το google contacts δεν το είχα κάνει λόγω ανασφάλειας :) Αλλά μάλλον θα το κάνω. Μετά όμως πως θα τις κατεβάσω στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για εμένα το skydrive δεν τρέχει σε XP :(

 

Το προηγούμενο είναι είναι HP Ipaq514 WP.

Αυτό με το google contacts δεν το είχα κάνει λόγω ανασφάλειας :) Αλλά μάλλον θα το κάνω. Μετά όμως πως θα τις κατεβάσω στο κινητό;

 

ε μετα ανεβασετα απο την σελιδα του skydrive

 

https://skydrive.live.com/

 

για τις επαφες αφου τις ανεβασεις στο google contacts προσθεσε τον λογαριασμο του google και επελεξε να συγχρονησει και τις επαφες

φυσικα αφου εχει windows κινητο καλυτερα να τις ανεβασεις στο hotmail/outlook.com και αυτο θα συγχρονησει αυτοματα

Link to comment
Share on other sites

Thanks man. Τελικά ανέβασα τις επαφές στο google και κατέβηκαν στο κινητό σήμερα ενώ χτες που προσπαθούσα δεν...

Μια ακόμα ερώτηση.

Στέλνω στο skydrive αρχεία xls, word και εικόνες.

Ενώ τις εικόνες τις ανοίγει και μετά τις κατεβάζω στο κινητό, τα άλλα αρχεία δεν τα ανοίγει και δεν τα κατεβάζει στο κινητό.

Μήπως ξέρεις τι μπορεί να φταίει ή τι κάνω λάθος?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το lumia 710 είναι δυνατόν να μην μπορώ να ανταλλάξω φωτογραφίες και μουσική με lumia 610?? βασικά με κανένα κινητό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το 610 πέρνει το destinator ή κάποιο άλλο αντιστοιχο πρόγραμμα για windows; Πόσην ώρα κάνει να κλειδώσει δορυφόρους; Ευχαριστώ

 

Κανείς δεν έχει ασχοληθεί με το gps για να με βοηθήσει; Μήπως υπάρχει πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο δεν ξέρω αλλά για μένα είναι άχρηστο...

Για το 2ο, εγώ που έχω την τοποθεσία ενεργοποιημένη κλειδώνει σχεδόν αμέσως...

Γιατί να υπάρχει πρόβλημα? Τι σου παρουσιάζει?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει ασχοληθεί με το gps για να με βοηθήσει; Μήπως υπάρχει πρόβλημα;

Επειδή δεν μπορούσα τίποτα άλλο να κάνω στο τηλέφωνο, έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι για destinator.

Αλλά χρησιμοποιώ την εφαρμογή [nokia οδηγηση] αφού πρώτα κατέβασα με Wifi τον χάρτη της Ευρώπης.

Έτσι δεν θέλει σύνδεση Α-GPS, δηλαδή χωρίς χρέωση αφού έχω απενεργοποιημένη την μεταφορά δεδομένων.

Επίσης κατέβασα από το market κάτι προγράμματα GPS που είναι για εύρεση θέσης.

 

edit

Ακόμα μία ερώτηση. Βάζω κάποιες εργασίες στο Ημερολόγιο ή στην Ατζέντα αλλά αυτές δεν φαίνονται μετά την αποθήκευση ώστε να μπορώ να κάνω διόρθωση.

Στο manual λέει πως κρατάς πατημένο επάνω στην εργασία και μπορείς να κάνεις edit αλλά δεν βλέπω την εργασία για να το κάνω αυτό που λέει.

Παρόλα αυτά όταν έρθει η ώρα τους με ενημερώνουν.

Κάνω κάτι λάθος;

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν το έχω το κινητό, απλά σκέφτωμαι να το αγοράσω και ήθελα να δω πως δουλευει το gps. Φίλε kosgav πόσην ώρα θέλει να σου κλειδώσει τους δορυφόρους χωρίς a-gps; Edited by SPHLIOS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, δεν το έχω το κινητό, απλά σκέφτωμαι να το αγοράσω και ήθελα να δω πως δουλευει το gps. Φίλε kosgav πόσην ώρα θέλει να σου κλειδώσει τους δορυφόρους χωρίς a-gps;

 

 

Βρε δεν αργει.. Αναλογα που εισαι το gps κλειδωνει σε μερικα δευτερολεπτα..η και λεπτα αν τυχει.δουλευει μια χαρα. Οσο για destinator δε νομιζω να χρειαστει..αφου η Νοκια παρεχει δωρεαν(παλια το πληρωναμε) το nokia drive (ovi maps) που ειναι αξιολογο προγραμμα καθοδηγησης με gps και δωρεαν ολοι οι χαρτες του κοσμου..

Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Sphlios το GPS είναι το μοναδικό που δεν πρέπει να σε απασχολεί. Δουλεύει άψογα...

 

Άλλη ερώτηση. Με WPA κλείδωμα δεν μπορεί να συνδεθεί το wifi;

Όχι ότι τις προηγούμενες τις έχω επιλύσει....

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς με wpa κλείδωμα? Αν βάλεις τον κωδικό?

Μήπως παρουσιάζει αυτό που ανέφερα και γώ πιο πριν? Έκανες αναβάθμιση? Έχεις την 8779 πάνω?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όταν ψάχνει για αναβάθμιση λέει πως έχει την τελευταία. Τι είναι η 8779;

 

edit

Το βρήκα έχει την τελευταία, την 1066.000.8779.12201

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

Γερμανός (cosmote)

Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορεί να συνδεθεί αν στο router βάλω WPA/WPA2. Πρόβλημα κωδικών δεν υπάρχει αφού εγώ τους ορίζω και τους βλέπω σην οθόνη!!!

 

Το άλλο πρόβλημα με το ημερολόγιο το έχω μόνο εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...