Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κι απο μενα.Νεος στην παρεα και εχω πληρη αγνοια απο κινητα windows.Μολις χτες λοιπον εκανα αναβαθμηση και πηρα το 610.Μπορω να πω πως το εχω μετανιωσει γιατι τα δυο πραγματακια που ηθελα να εχει ή δεν τα υποστηριζει ή δεν ξερω εγω τον τροπο.Εδω ειναι λοιπον που θελω τα "φωτα σας" !

Πηρα να στειλω μια φωτο με Bluetooth σε ενα C3 και δεν τα καταφερα.Εκανα την ιδια ενεργεια απο το C3 και παλι τζιφος.Δοκιμασα μετα με κατι αλλα κινητα αλλα και παλι τπτ. (ναι,ανοιχτα και ανιχνευσιμα τα ειχα τα Bluetooth)

Αφου λοιπον δεν εβγαλα ακρη,δοκιμασα να περασω μεσω του zune ενα mp3 και μετα απο πολυ κοπο και χρονο καταλαβα οτι πρεπει να ειναι πολυ μικρο σε μεγεθος και χρονο για να παιξει σαν ringtone.

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος ή καποιο προγραμμα για να λυσω το προβλημα με τα Bluetooth?

Και πως και ποσο να συμπιεσω ενα ringtone που ειναι mp3 και ειναι 1-1,5 mb ετσι ωστε να παιξει σε ringtone sto 610? Χωρις ομως να μικρυνω σε χρονο το κομματι.

Αυτα τα δυο πραγματακια ηθελα ο καημενος και δεν τα εχει.Αντε ρε παιδια,βοηθειστε,μην πανε χαμενα τα λεφτα που εδωσα... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα κι απο μενα.Νεος στην παρεα και εχω πληρη αγνοια απο κινητα windows.Μολις χτες λοιπον εκανα αναβαθμηση και πηρα το 610.Μπορω να πω πως το εχω μετανιωσει γιατι τα δυο πραγματακια που ηθελα να εχει ή δεν τα υποστηριζει ή δεν ξερω εγω τον τροπο.Εδω ειναι λοιπον που θελω τα "φωτα σας" !

Πηρα να στειλω μια φωτο με Bluetooth σε ενα C3 και δεν τα καταφερα.Εκανα την ιδια ενεργεια απο το C3 και παλι τζιφος.Δοκιμασα μετα με κατι αλλα κινητα αλλα και παλι τπτ. (ναι,ανοιχτα και ανιχνευσιμα τα ειχα τα Bluetooth)

Αφου λοιπον δεν εβγαλα ακρη,δοκιμασα να περασω μεσω του zune ενα mp3 και μετα απο πολυ κοπο και χρονο καταλαβα οτι πρεπει να ειναι πολυ μικρο σε μεγεθος και χρονο για να παιξει σαν ringtone.

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος ή καποιο προγραμμα για να λυσω το προβλημα με τα Bluetooth?

Και πως και ποσο να συμπιεσω ενα ringtone που ειναι mp3 και ειναι 1-1,5 mb ετσι ωστε να παιξει σε ringtone sto 610? Χωρις ομως να μικρυνω σε χρονο το κομματι.

Αυτα τα δυο πραγματακια ηθελα ο καημενος και δεν τα εχει.Αντε ρε παιδια,βοηθειστε,μην πανε χαμενα τα λεφτα που εδωσα... :(

 

μεσω μπλε δοντι δεν γινεται να στειλεις. μονο με wifi/3g να την ανεβασεις σε skydrive/dropbox και απο εκει να την κατεβασει καποιος αλλος

 

για ringtones η ευκολη λυση ειναι να κατεβασεις τα easyring/yourang τα οποια εχουν τεραστια λιστα με ringtones

αλλιως σελιδες οπως αυτες

http://makeownringtone.com/

http://ringer.org/

http://www.cellsea.com/

 

http://windowsteamblog.com/windows_phone/b/windowsphone/archive/2011/06/28/ringing-in-mango.aspx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο μενα.Νεος στην παρεα και εχω πληρη αγνοια απο κινητα windows.Μολις χτες λοιπον εκανα αναβαθμηση και πηρα το 610.Μπορω να πω πως το εχω μετανιωσει γιατι τα δυο πραγματακια που ηθελα να εχει ή δεν τα υποστηριζει ή δεν ξερω εγω τον τροπο.Εδω ειναι λοιπον που θελω τα "φωτα σας" !

Πηρα να στειλω μια φωτο με Bluetooth σε ενα C3 και δεν τα καταφερα.Εκανα την ιδια ενεργεια απο το C3 και παλι τζιφος.Δοκιμασα μετα με κατι αλλα κινητα αλλα και παλι τπτ. (ναι,ανοιχτα και ανιχνευσιμα τα ειχα τα Bluetooth)

Αφου λοιπον δεν εβγαλα ακρη,δοκιμασα να περασω μεσω του zune ενα mp3 και μετα απο πολυ κοπο και χρονο καταλαβα οτι πρεπει να ειναι πολυ μικρο σε μεγεθος και χρονο για να παιξει σαν ringtone.

Πειτε μου ρε παιδια,υπαρχει τροπος ή καποιο προγραμμα για να λυσω το προβλημα με τα Bluetooth?

Και πως και ποσο να συμπιεσω ενα ringtone που ειναι mp3 και ειναι 1-1,5 mb ετσι ωστε να παιξει σε ringtone sto 610? Χωρις ομως να μικρυνω σε χρονο το κομματι.

Αυτα τα δυο πραγματακια ηθελα ο καημενος και δεν τα εχει.Αντε ρε παιδια,βοηθειστε,μην πανε χαμενα τα λεφτα που εδωσα... :(

Καλησπερα. Για το θεμα του bluetooth δεν υπαρχει λυση. Η πλατφορμα WP δεν υποστηριζει αποστολη αρχειων μεσω bluetooth. Αυτο ομως θα αλλαξει το φθινοπωρο...;) Προσωπικα μεχρι τωρα εχω χρειαστει 1-2 φορες αυτη την δυνατοτητα και τελικα χρησιμοποιησα MMS και email.

Για το mp3 για ηχο κλησης κανε ενα search στο google για zune mp3 to ringtone και θα βρεις την λυση. Ειναι πολυ ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το bluetooth η Nokia θα κυκλοφορήσει εφαρμογή που θα επιτρέπει την αποστολή αρχείων, αλλά δε γνωρίζουμε πότε θα γίνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να σας ευχαριστησω για την αμεση ανταποκριση σας.

Και κατα δευτερον οπως καταλαβα ειναι ακομα νωρις για να παρω την αποφαση να το "σκοτωσω" :lol:

Οκ,ας περιμενω λιγο ακομα να δουμε τι καλο θα βγει απο ολη την ιστορια και μεχρι τοτε ας κανω και ενα search στο google μηπως βρω τπτ για ringtones...

Παντως απο αυτη την αγορα καταλαβα πως οτι και να σου προτεινουν οι αλλοι,εσυ κοιτα να ψαξεις αυτο που ταιριαζει περισσοτερο στα δικα σου "κυβικα" :shifty:

Να ειστε ολοι σας καλα ρε παιδια!!!!! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας να σας ευχαριστησω για την αμεση ανταποκριση σας.

Και κατα δευτερον οπως καταλαβα ειναι ακομα νωρις για να παρω την αποφαση να το "σκοτωσω" :lol:

Οκ,ας περιμενω λιγο ακομα να δουμε τι καλο θα βγει απο ολη την ιστορια και μεχρι τοτε ας κανω και ενα search στο google μηπως βρω τπτ για ringtones...

Παντως απο αυτη την αγορα καταλαβα πως οτι και να σου προτεινουν οι αλλοι,εσυ κοιτα να ψαξεις αυτο που ταιριαζει περισσοτερο στα δικα σου "κυβικα" :shifty:

Να ειστε ολοι σας καλα ρε παιδια!!!!! :):):)

 

Από τις οδηγίες της Microsoft: Προσθήκη ή δημιουργία ringtone

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδίά.

Εδώ και μια βδομάδα είμαι κάτοχος του κινητού και από χθες μου εμφανίζει λωρίδες στην οθόνη, ενώ είναι και σαν να αλλοιώνονται τα χρώματα. Έχει κανείς μια ιδέα για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό; Δεν μου έχει πέσει κάτω, δεν έχει πέσει πάνω του νερό , όλα μια χαρά. Λέτε να χρειάζεται επισκευή;

Πάντως έχω αλλάξει καμιά 20αριά κινητά κι έχω να πω, πως τα υποτιθέμενα smartphones, μόνο smart δεν είναι με τις τόσες συχνές προβληματικές "συμπεριφορές" που εμφανίζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να μου πεί κάποιος τι κόλλημα έχει φάει και δεν συνδέεται στο wifi? Οι υπόλοιπες συσκευές συνδέονται και συνδέθηκε και αυτό μια φορα. Μετά αποσυνδέθηκε κ από τότε τίποτα...

Υπόψιν ότι το λειτουργώ χωρίς sim προς το παρών...

 

Άκυρο παιδιά !!! Επανήλθε....

Ευχαριστώ

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά δεν λύθηκε το πρόβλημα ! Κάποιες στιγμές τρώει κολλήματα και δεν συνδέεται στο wifi του σπιτιού !!! Πρέπει να κάνω reset το ρουτερ και μετά όλα κανονικά μέχρι να ξαναφάει το κόλλημα !!!

Καμιά ιδέα?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα!:)

 

στο gsmarena δεν αναφερει κατι τετοιο. Επισης σε φυλλαδιο κινητης τηλεφωνιας στα χαρακτηριστικα εχω δει οτι δεν εχει hotspot. Το εχεις το συγκεκριμενο κινητο και το εχεις δοκιμασει? Γιατι τυπογραφικα λαθη γινονται.

Link to comment
Share on other sites

Τα wp 7,5 που κυκλοφορουν τωρα θα αναβαθμιστουν σε 8 το φθινοπωρο? Και τα θεματα που εχουν με bluetooth, αποθηκευση αρχειων κλπ θα βελτιωθουν? Γνωρίζει κανεις? Γιατί κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να πρεπει να παρεις αλλο wp για να εχεις τις βελτιωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα παιδια στην αρραβωνιαστηκια μου δωρο τωρα 1βδομαδα εχει.. Ειναι παρα πολυ smouth σε κινηση χωρις κοληματα, οτι εγκατασταθει τρεχει σφαιρα..οτι δεν το παιζει καλα δε σε αφηνει να το κατευασεις. Εχει χαρακτηρηστικα που δεν μπορει να τρεξει τα 8 νομιζω ομως. Ειναι για κατι παραπανω απο τις βασικες λειτουργιες και για πρωτη επαφη αψογο.στιβαρο με υψηλης ποιοτητας κατασκευη.. Μικρη βεβαια η μνημη στα 256ραμ και μετριος ο 800 αρης επεξεργαστης..μα ειναι μια ακομα επιδηξη της microsoft και της Νοκια οτι τα windows παιζουν και σε μικρα hardware..αν και ειναι προσεγμενο το chip γραφικων..εντηπωσιαστικα!
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα .. η ιστορια εχεις ως εξης .. Πηρα το lumnia 610 πριν περιπου 2 εβδομαδες και ειχα προβλημα με το wifi , δηλαδη εκανε συνδεση κανονικα αλλα αφου κλειδωνε η απλα ηταν στην αναμονη το wifi μετα ενω εβρησκε το μοντεμ δεν εκανε συνδεη , αυτο και στου σπιτιου μου το μοντεμ αλλα και σε καφε κλπ .Το πηγα λοιπον πισω και μου εδωσαν αλλο το οποιο κανει τα ιδια , ξερετε αν ειναι γενικο προβλημα της συσκευης η επεσα σε παρτιδα ελαττωματική ; Ευχαριστω εκ των πρωτερων .
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να παίζει με το software φίλε. Αν δεις παραπάνω έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα !!!

Του έκανα hard reset και τίποτα. Τώρα περιμένω να βγει η ενημέρωση για ν δω αν θα λυθεί και μπορεί να πάω καμιά βόλτα απο Nokia Care !!!

Από που πήρες τη συσκευή? Εμένα είναι Vodafone branded !!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. εχω το lumia 610 και δεν μπορω να βρω καποια επιλογη για να του αλλαξω τον ηχο κλησης. Βρησκω αυτα που εχει μεσα απο την εταιρια , ενω εγω θελω να βαλω ηχο κλησης ενα τραγουδι. Μηπως δεν γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το 610 πέρνει το destinator ή κάποιο άλλο αντιστοιχο πρόγραμμα για windows; Πόσην ώρα κάνει να κλειδώσει δορυφόρους; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Μόλις πήρα και εγώ το 610.

Έχω όμως ένα βασικό πρόβλημα.

Πως θα συνδέσω το 610 στο PC ώστε να μεταφέρω αρχεία (όχι πολυμέσων) από το ένα στο άλλο.

Κατέβασα ZUNE (μόνο ΜΜ)

Κατέβασα Nokia Suite, τίποτα

Κατέβασα PC Nokia suite, τίποτα.

Ούτε μέσω USB ούτε μέσω BT.

Πριν από αυτό είχα το HP iPAQ με windows 5. Κανένα πρόβλημα. Βλέπω το phone σαν flash drive.

Όταν έστελνα στο Phone ένα αρχείο CAB αυτό έκανε εγκατάσταση αυτόματα.

Εδώ τίποτα.

Καμμιά ιδέα;

Ευχαριστώ.

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πήρα κι εγώ το Lumia 610 πρίν από λίγες μέρες. Διαπίστωσα ότι το ξυπνητήρι δε λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κοιμάμαι με το κινητό ανοιχτό και να τελειώνει και η μπαταρία? Υπάρχει άλλος τρόπος? Επίσης δεν έχω βρει πως ενεργοποιώ τις αναφορές παράδοσης μηνυμάτων. Ξέρει κανείς???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πήρα κι εγώ το Lumia 610 πρίν από λίγες μέρες. Διαπίστωσα ότι το ξυπνητήρι δε λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κοιμάμαι με το κινητό ανοιχτό και να τελειώνει και η μπαταρία? Υπάρχει άλλος τρόπος? Επίσης δεν έχω βρει πως ενεργοποιώ τις αναφορές παράδοσης μηνυμάτων. Ξέρει κανείς???

 

για το ξυπνητηρι δεν παιρνω ορκο ας επιβεβαιωσει καποιος αλλα πρεπει να ειναι ανοιχτο ναι!οπως και οταν φορτιζει πρεπει να ειναι ανοιχτο!για αναφορες παραδοσης πας μηνυματα πατας κατω δεξια τις 3 τελιτσες πατας ρυθμισεις και επιβεβαιωση παραδοσης sms το ενεργοποιεις :happy: παντως η μπαταρια δεν πεφτει πολυ ολο το βραδυ ανοιχτο αλλωστε και εγω για αυτο το πηρα συν καποιους αλλους λογους οτι εχει καλη μπαταρια ειδικα σε σχεση με καποια androind

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Πήρα κι εγώ το Lumia 610 πρίν από λίγες μέρες. Διαπίστωσα ότι το ξυπνητήρι δε λειτουργεί όταν το κινητό είναι κλειστό. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να κοιμάμαι με το κινητό ανοιχτό και να τελειώνει και η μπαταρία? Υπάρχει άλλος τρόπος? Επίσης δεν έχω βρει πως ενεργοποιώ τις αναφορές παράδοσης μηνυμάτων. Ξέρει κανείς???

Μπορείς να το βάζεις σε λειτουργία πτήσης οπότε θα είναι σαν να είναι κλειστό και δεν θα καταναλώνει μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...