Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 610


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή αν το έχεις ελεύθερο όλα οκ ε? Δεν ξέρω φίλε. Πάρε σε Nokia Care να ρωτήσεις.

Το αλλο με το ημερολόγιο εμένα δεν μου το παρουσιάζει...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 736
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι ελεύθερο ή WEP μπαίνει κανονικά.

Δηλαδή στο ημερόλογιο σε δείχνει τις εργασίες που έχεις αποθηκεύσει;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, άρα έχει πρόβλημα το δικό μου τηλέφωνο. Μάλλον πρέπει να του κάνω ένα reset πρώτα και βλέπουμε (Κλασσικά windows!!!!)
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω, ναι.

 

YΓ @kosgav: Τις ρυθμίσεις στο ημερολόγιο τις κοίταξες? Μήπως έχει απενεργοποιήσει από 'κει κάτι?

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω πως βάζουμε άλλο ήχο στα μηνύματα ? Κατεβάζω δηλ έναν ήχο ,μπορώ να τον βάλω ήχο κλήσης αλλά όχι ήχο μηνύματος.
Link to comment
Share on other sites

Ποτε περνουμε το 7.8;
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

Απ όσο ξέρω, ναι.

 

YΓ @kosgav: Τις ρυθμίσεις στο ημερολόγιο τις κοίταξες? Μήπως έχει απενεργοποιήσει από 'κει κάτι?

Όχι MIXOStsi, όλα είναι κανονικά. Πήγα και σε κατάστημα όπως και μίλησα με το 00800.. και δεν έβγαλαν άκρη...

Θέλω να βρω χρόνο να σημειώσω τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει και μετά να κάνω reset μπας και δουλέψει. Αλλιώς πάει για service.

Η Νοκια έχει αντικατάσταση όπως έχει η Samsung?

 

edit...

Τελικά μετά το reset δουλεύει κανονικά το calendar αλλά δεν κάνει πάντα συγχρονισμό με το windows live... Γράφει "Απαιτείται προσοχή"....

Edited by kosgav
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μια φίλη μου αγόρασε αυτό το κινητό και έχουμε μια χαζή απορία...Συνδέθηκε στο facebook και έκανε συγχρονισμό όλες τις εικόνες της στο τηλέφωνο! Πως μπορούμε να το αλλάξουμε αυτό μιας και δεν θέλει τις εικόνες από το facebook στο τηλέφωνο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Πήρα το lumia 610 και κατά την γνώμη μου είναι από τα καλύτερα κινητά σε σχέση βέβαια και με την τιμή που προσφέρεται. Μόνο ένα πρόβλημα έχω και δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Σύνδεσα το τηλέφωνο με το ασύρματο δίκτυο στο σπίτι μου και όλα καλά. Όταν έφυγα από το σπίτι και ξαναγύρισα όχι μόνο δεν συνδέθηκε αλλά και σε κάθε προσπάθεια σύνδεσης δεν με άφηνε να κάνω τίποτα. Έκλεισα το wi-fi το άνοιξα , τίποτα. Έκλεισα το τηλ το άνοιξα , τίποτα. Μόλις έκλεισα το router και το άνοιξα αμέσως μπήκε. Το router δεν έχει πρόβλημα μια και συνδέονται χωρίς πρόβλημα ένα laptop και ένα PS3 καθώς και παλιότερα smartphones. Μήπως έχει κάποιος ιδέα τι γίνεται; Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις γιατι εχει προβλημα συγγενικο ατομο

 

1.μπορεις να βαλεις προεπιλογες στα τηλεφωνα που παιρνεις και να καλεις με μια κινηση αλλα android?

 

2.μπορεις να απαντας με μια μονο κινηση και οχι με 2?

Link to comment
Share on other sites

Από κάποιες κριτικές που διάβασα εδώ:

http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/lumia610/reviews/

θα ήθελα όποιος έχει το κινητό να μας επιβεβαιώσει τα παρακάτω:

  • κοινό volume control για όλες τις λειτουργίες. πχ αν χαμηλώσεις το ραδιόφωνο ή το mp3 κάποια στιγμή, έχεις χαμηλώσει αυτόματα και τους ήχους κλήσης, μηνυμάτων κλπ.
  • ένα μονο πεδίο για κινητό στις επαφές
  • το ραδιόφωνο δεν κλείνει παρά μόνο αν κατεβάσετε μια συγκεκριμένη δωρεάν εφαρμογη απο το marketplace.
  • Δεν υπάρχει μετρητής διάρκεια κλήσεων!
  • η μπαταρια με το να σε παιρνουν απλα τηλεφωνα και μηνυματα (χωρις μουσικη, εφαρμογες, ιντερνετ κλπ) κρατει 2 μερες . εαν θελησεις να κανεις και τα αναφερομενα στην παρενθεση (κι οχι για πολυ, μιλαω για ορθολογικη χρηση) υπολογιζε 24 ωρες.

 

Δεν γνωρίζω αν έχει δώσει η Νοκια κάποια αναβάθμιση λογισμικού, αλλά αν κάποιος απαντήσει στα παραπάνω καλό θα ήταν να αναφέρει ποια έκδοση OS έχει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θελω να παρω στην κοπελα μου το lumia 610.

το θελει για κλησεις, μηνυματα ιντερνετ μεσω wifi και θα χρησιμοποιει το skype viber whatsup και να ακουει μουσικη οχι απο ραδιοφωνο.

ποση μνημη εχει?

γραφεις ευκολα sms email?

αυτονομια?

τα ακουστικα ειναι καλα? η θέλουν άλλαγμα?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. θελω να παρω στην κοπελα μου το lumia 610.

το θελει για κλησεις, μηνυματα ιντερνετ μεσω wifi και θα χρησιμοποιει το skype viber whatsup και να ακουει μουσικη οχι απο ραδιοφωνο.

ποση μνημη εχει?

γραφεις ευκολα sms email?

αυτονομια?

τα ακουστικα ειναι καλα? η θέλουν άλλαγμα?

 

Δεν έχω τη συσκευή αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και γω και το ψιλοψάχνω ξέρω ότι:

Το skype δεν εγκαθίσταται καν, λόγω μικρής RAM (256 MB).

Έχει καθαρή χωρητικότητα περίπου 6 GB.

Από αυτονομία... smartphone είναι... μην περιμένει πάνω από 2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω σε μια sim, δύο συνδέσεις

α. watchup

β. συμβόλαιο

Εχει κανείς δοκιμάσει τέτοια sim στο κινητό για να δούμε αν δουλεύει σωστά; Σε Γερμανό που ρώτησα, μου είπε ότι ''λογικά δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα, μέχρι σήμερα δεν του έχουν πει κάτι τέτοιο, αλλά για σιγουριά μόνο με δοκιμή θα το διαπιστώσουμε''. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τη συσκευή αλλά επειδή ενδιαφέρομαι και γω και το ψιλοψάχνω ξέρω ότι:

Το skype δεν εγκαθίσταται καν, λόγω μικρής RAM (256 MB).

Έχει καθαρή χωρητικότητα περίπου 6 GB.

Από αυτονομία... smartphone είναι... μην περιμένει πάνω από 2 μέρες.

 

στα 2 πρωτα σωστος...αλλα απο αυτονομια σκιζει.καμια σχεση με πολλα android ειδικα που δεν βγαζουν μερα.εχει τυχει και πανω απο 2.5 μερες.ενας απο τους λογους που το προτιμησα ειναι αυτος.οτι και να του κανεις αντεχει η μπαταρια δεν σε κρεμαει!οσοι το εχουν ξερουν :happy:

Link to comment
Share on other sites

Από κάποιες κριτικές που διάβασα εδώ:

http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/lumia610/reviews/

θα ήθελα όποιος έχει το κινητό να μας επιβεβαιώσει τα παρακάτω:

  • κοινό volume control για όλες τις λειτουργίες. πχ αν χαμηλώσεις το ραδιόφωνο ή το mp3 κάποια στιγμή, έχεις χαμηλώσει αυτόματα και τους ήχους κλήσης, μηνυμάτων κλπ.
  • ένα μονο πεδίο για κινητό στις επαφές
  • το ραδιόφωνο δεν κλείνει παρά μόνο αν κατεβάσετε μια συγκεκριμένη δωρεάν εφαρμογη απο το marketplace.
  • Δεν υπάρχει μετρητής διάρκεια κλήσεων!

Δυστυχώς τα επιβεβαίωσα. Όντως ισχύουν τα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα επιβεβαίωσα. Όντως ισχύουν τα παραπάνω

 

ωραια επιβεβαιωση εκανες

τα 2 τελευταια δεν ισχυουν. αν πατησεις παυση κλεινει το ραδιο και για το τελευταιο εχει εφαρμογη η νοκια στο μαρκετ.

Link to comment
Share on other sites

ωραια επιβεβαιωση εκανες

τα 2 τελευταια δεν ισχυουν. αν πατησεις παυση κλεινει το ραδιο και για το τελευταιο εχει εφαρμογη η νοκια στο μαρκετ.

 

έτσι μου είπε χρήστης της συσκευής , έτσι μετέφερα.

δεν υπάρχει λόγος για εξυπνάδες

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως:

1. Έχει κοινό volume control.

2. Ένα πεδίο που ονομάζεται κινητό, αλλά μπορείς να το βάλεις με άλλο όνομα. Έχει οικία 1 και 2 , εργασία 1,2 , φαξ 1,2 και από ένα εταιρεία και τηλεειδοποίηση.

3. Το ραδιόφωνο κλείνει κανονικά πατώντας παύση. Μένει στην οθόνη κλειδώματος έτσι ώστε αν θέλεις να πατήσεις play ξανα. Υπάρχει εφαρμογή στο marketplace ώστε αν θες να εξαφανίζεται και αυτό.

4. Υπάρχει μετρητής Nokia και υπολογίζει λεπτά, μηνύματα και mb. Μπορείς να βάλεις και όριο και θα σου λέει πόσα έχεις διαθέσιμα ακόμα. Επίσης μηδενίζεται κάθε μήνα όποια μέρα θέλεις.

5. Η μπαταρία κρατάει αρκετά ειδικά αν απενεργοποιήσεις το 3G. Το φορτίζω βράδυ μέρα παρά μέρα. Με αρκετά τηλέφωνα και μηνύματα και αρκετά παιχνίδια και ανοιχτό wifi για περιήγηση σε marketplace, με ότι αυτό συνεπάγεται σε συνεχές scrolling για εφαρμογές κλπ. και κρατάει 2 μέρες. Έχει τύχει να κρατήσει πάνω από 3 αρκετές φορές. Οπότε από θέμα αυτονομία είναι τέλειο.

Για τον ccinderella, όπως επιβεβαιώνει ο tolisfar, η μνήμη είναι 256 οπότε δεν τρέχει skype, το οποίο όμως μπορεί να ενσωματωθεί στο λειτουργικό με την έκδοση 7.8. Viber kai wu μια χαρά. Επίσης δεν έχω κάποιο πρόβλημα με sms/mail και όσον αφορά τα ακουστικά είναι αρκετά καλά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...