Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνεις πλοήγηση δεν εννοείς σε εκτός σύνδεσης;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να κάνεις πλοήγηση δεν εννοείς σε εκτός σύνδεσης;

 

όχι, εννοεί να βάλει να του εμφανίσει την πορεία από λευκό πύργο μέχρι μέγαρο μουσικής, χωρίς να χρειάζεται να λειτουργεί σε navigation. Απλά να το εμφανίσει στον χάρτη.

 

Δεν έχω μπροστα μου το 808, μηπως γινεται απο τους "maps" και όχι το "drive"?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ουτε γω το εχω... μολις το εχω θα ενημερωσω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς ρωτάω για το maps (όχι ότι στο άλλο το drive θα γινόταν). Αλλά ΔΕΝ γίνεται :( Παρατεταμένη πίεση και μενού δεν δίνουν ΚΑΜΙΑ επιλογή. Δεν πιστεύω να μου ξεφεύγει κάτι..

Αν είναι όπως τα λέω είναι τραγική έλλειψη!

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

προφανώς ρωτάω για το maps (όχι ότι στο άλλο το drive θα γινόταν). Αλλά ΔΕΝ γίνεται :( Παρατεταμένη πίεση και μενού δεν δίνουν ΚΑΜΙΑ επιλογή. Δεν πιστεύω να μου ξεφεύγει κάτι..

Αν είναι όπως τα λέω είναι τραγική έλλειψη!

 

Η πλάγια οδός για να το πετύχεις (έχεις δίκιο, δεν υπάρχει direct τρόπος) είναι να μπεις στο Drive και αφού βάλεις να γίνει navigate να πατήσεις από τις επιλογές "route overview"

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα. Είμαι κάτοχος ενός galaxy s3 και ένα galaxy s3 mini. Σκέφτομαι να αλλάξω το mini με το 808. Θελω να ρωτήσω : συνχρονισμο κανει το 808 με Gmail για ημερολόγιο , επαφές κτλπ? Θέλω γιατί ότι περναω στο ένα κινητό να συχρονιζεται και στο αλλο οπως κάνω τώρα . Αλλαζω το mini μόνο και μόνο για την κάμερα. .. αν θέλει κάποιος μου λέει. .... Ευχαριστώ. ..

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από εμένα. Είμαι κάτοχος ενός galaxy s3 και ένα galaxy s3 mini. Σκέφτομαι να αλλάξω το mini με το 808. Θελω να ρωτήσω : συνχρονισμο κανει το 808 με Gmail για ημερολόγιο , επαφές κτλπ? Θέλω γιατί ότι περναω στο ένα κινητό να συχρονιζεται και στο αλλο οπως κάνω τώρα . Αλλαζω το mini μόνο και μόνο για την κάμερα. .. αν θέλει κάποιος μου λέει. .... Ευχαριστώ. ..

 

Κανονικότατα. Επαφές, ημερολόγιο και to do notes.

 

Απλά, αν σε κάποια επαφή έχεις custom field τότε δεν θα στο εμφανίσει.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Θα το θέσω απλά. Είχα το N82 και το λατρεύω . Μετά πηρα για 4 μέρες ενα Ν8 , απογοήτευση. .. παλιο ui, κολλήματα και για εμενα οχι η κάμερα που άξιζε αλλαγη απο το Ν82. Τα 41 mp με δελεασαν. Αξίζει να έρθω προς τα εδώ μονο και μόνο για την κάμερα? Είναι τόσο καλή? Εχω το galaxy s3 και έχει συμπαθητική κάμερα. Βέβαια σαν χρήστης nikon d5100 και d60 εχω ισως παράλογες απαιτήσεις. .... και τέλος ποια τιμή για μεταχειρισμένο ειναι οκ? Ευχαριστώ. ...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα το θέσω απλά. Είχα το N82 και το λατρεύω . Μετά πηρα για 4 μέρες ενα Ν8 , απογοήτευση. .. παλιο ui, κολλήματα και για εμενα οχι η κάμερα που άξιζε αλλαγη απο το Ν82. Τα 41 mp με δελεασαν. Αξίζει να έρθω προς τα εδώ μονο και μόνο για την κάμερα? Είναι τόσο καλή? Εχω το galaxy s3 και έχει συμπαθητική κάμερα. Βέβαια σαν χρήστης nikon d5100 και d60 εχω ισως παράλογες απαιτήσεις. .... και τέλος ποια τιμή για μεταχειρισμένο ειναι οκ? Ευχαριστώ. ...

 

Ν8 με παλιό UI? Από τους πρώτους το πήρες που δεν είχε καν την anna πάνω?

Για την κάμερα του 808 πέρνα μια βόλτα από εδώ και δες μόνος σου.

Μέχρι 200 ευρώ αν θες να τα δώσεις (σε πολύ καλή κατάσταση εννοείται).

Αν η κάμερα είναι βασική σου προτεραιότητα και δε θες να πας σε 1020, τότε το 808 είναι αυτό που ψάχνεις. Και θα σε υπερκαλύψει σαν τηλέφωνο, gps κτλ. τα γνωστά του symbian. Θα έχεις υπομονή με το browsing. Και εφαρμογές ότι βγήκε βγήκε, μη ζητάς καινούριες, πλην αυτών που αναβαθμίζονται μόνες τους, όπως πχ το whatsapp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μεταφέρθηκαν ποστ εδώ Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερόλυκος:

 

http://s27.postimg.org/lwuxtpptv/IMG_2133.jpg

 

http://s27.postimg.org/sat7og9hf/IMG_2134.jpg

 

Με παλαιότερους συγγενείς και τον νέο της παρέας:

 

http://s27.postimg.org/e2usroyyr/IMG_2138.jpg

 

Σύγκρουση με τον νέο. Νικητής με άνεση ο εξ αριστερών...

 

http://s27.postimg.org/h4q6fe1hf/IMG_2150.jpg

Edited by sleon

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Γειά. Μόλις παρέλαβα το 808 μου . Παιδεύομαι 3 ώρες να συχρονισω επαφές και ημερολόγιο απι gmail. Εχω κάνει οτι πρέπει απο exchange activsync αλλα λέει η πολιτική μπλα μπλα.... επικοινώνησε με διακομιστής σας..... τι κανω λάθος. ... κάπου διάβασα ότι σταμάτησε ο σύγχρονισμος για τα symbian. .... Θέλω οτι γραφω στο ενα κιν να συχρονιζεται στο αλλο . Το ενα είναι Android και το αλλο το 808. Οπότε μια λύση για import απο csv δεν βολεύει. Θελω συνεχή συντονισμό. ... Ευχαριστώ....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά. Μόλις παρέλαβα το 808 μου . Παιδεύομαι 3 ώρες να συχρονισω επαφές και ημερολόγιο απι gmail. Εχω κάνει οτι πρέπει απο exchange activsync αλλα λέει η πολιτική μπλα μπλα.... επικοινώνησε με διακομιστής σας..... τι κανω λάθος. ... κάπου διάβασα ότι σταμάτησε ο σύγχρονισμος για τα symbian. .... Θέλω οτι γραφω στο ενα κιν να συχρονιζεται στο αλλο . Το ενα είναι Android και το αλλο το 808. Οπότε μια λύση για import απο csv δεν βολεύει. Θελω συνεχή συντονισμό. ... Ευχαριστώ....

 

αυτό τον οδηγό έχω διαβάσει και δουλεύει κανονικά σε εμένα

 

http://blog.wapreview.com/7964/

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

αυτό τον οδηγό έχω διαβάσει και δουλεύει κανονικά σε εμένα

 

http://blog.wapreview.com/7964/

Δυστυχώς πλέον δεν μπορεί να γίνει νέα σύνδεση Exchange στο Gmail. Λειτουργεί για όσους το είχαν κάνει απο το 2012 αλλά πλέον νέοι χρήστες δεν μπορούν να συγχρονίσουν.

 

Μια λύση, αν υπάρχει hotmail, είναι το hotmail να ρυθμιστεί να "τραβάει" από το Gmail επαφές κλπ και αυτό θα τα συγχρονίσει.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μαιλ πριν το 2012 ???? Το εχω πολλά χρόνια ... αλλα exchange πρώτη φορά κανω. Με το Hotmail πως γίνεται?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το μαιλ πριν το 2012 ???? Το εχω πολλά χρόνια ... αλλα exchange πρώτη φορά κανω. Με το Hotmail πως γίνεται?

Oχι από πότε είναι ο λογαριασμός αλλά από πότε έκανες για πρώτη φορά exchange στο gmail. Αν είχες κάνει μέχρι πέρσι τέτοια εποχή θα δούλευε αλλά αφού δεν έχει κάνει (όπως και εγώ) πλέον δεν δουλεύει. Ανοησίες της γκογλ. Προωθεί νέες (και μάλλον δικές της τεχνολογίες) και κάνει δύσκολη τη ζωή χωρίς λόγο.

 

Για το Outlook ακολούθησε αυτά τα βήματα:

 

Add Google Gmail contacts or contacts from a .csv

http://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/import-contacts-into-an-outlook-com-account-HA104051344.aspx

 

Aν θέλεις τις επαφές.

 

Μπορείς βέβαια να συνδέσεις το hotmail να παίρνει κατευθείαν όλα τα μηνύματα από το gmail.

 

http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8-guides-how-tos/208638-%5Bhow-%5D-switch-completely-gmail-outlook-live-com.html

http://email.about.com/od/livemaildesktoptips/qt/et_get_gmail.htm

 

Εγώ ήμουνα gmailάκιας από τα πρώτα του βήματα. Έδωσα όμως λίγο χρόνο στο Live.com και είδα ότι είναι ισάξιο αν όχι καλύτερο. Εχω κρατήσει φυσικά το gmail (είναι πλέον τόσα χρόνια) αλλά χρησιμοποιώ πλέον όλο και πιο συχνά το Live.com

 

Στο 808 έχω βάλει σαν exchange server το Outlook για να έχω επαφές κυρίως πάντα οκ και στα υπόλοιπα μέιλ έχω όλα ξεχωριστά γραμματοκιβώτια χωρίς να συνδέονται μεταξύ τους.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον δεν μπορεί να γίνει νέα σύνδεση Exchange στο Gmail. Λειτουργεί για όσους το είχαν κάνει απο το 2012 αλλά πλέον νέοι χρήστες δεν μπορούν να συγχρονίσουν.

 

Μια λύση, αν υπάρχει hotmail, είναι το hotmail να ρυθμιστεί να "τραβάει" από το Gmail επαφές κλπ και αυτό θα τα συγχρονίσει.

 

Εγώ το φλασαρα προχθές και έκανα τον συγχρονισμό κανονικά. Εκτός και αν εννοείς πως θα ισχυει για όσους έστω και μια φορά το είχαν συγχρονίσει πριν το 12

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φλασαρα προχθές και έκανα τον συγχρονισμό κανονικά. Εκτός και αν εννοείς πως θα ισχυει για όσους έστω και μια φορά το είχαν συγχρονίσει πριν το 12

 

Ναι, ακριβώς αυτό. Ακόμα και αν πάρεις νέο κινητό εφόσον το είχες ενεργοποιήσει από 2012 και πίσω θα συνεχίσει να ισχύει. Νέες συνδέσεις όμως ακόμα και από παλιούς συνδρομητές δεν δέχονται.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς αυτό. Ακόμα και αν πάρεις νέο κινητό εφόσον το είχες ενεργοποιήσει από 2012 και πίσω θα συνεχίσει να ισχύει. Νέες συνδέσεις όμως ακόμα και από παλιούς συνδρομητές δεν δέχονται.

 

Ευτυχώς δηλαδή στο Ν8 το χα κάνει 3 χρόνια πριν..

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ακριβώς αυτό. Ακόμα και αν πάρεις νέο κινητό εφόσον το είχες ενεργοποιήσει από 2012 και πίσω θα συνεχίσει να ισχύει. Νέες συνδέσεις όμως ακόμα και από παλιούς συνδρομητές δεν δέχονται.

Δεν νομίζω ότι ισχύει αν το έχεις κάνει με άλλο κινητό. Το είχα κάνει παλαιότερα και με το Ν8 και με το πρώτο μου Ν9 και τις προάλλες που δοκίμασα με το καινούριο το άσπρο δεν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
πως κανουμε screenshot?

 

Με εξτρά εφαρμογή :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το άσπρο το σφραγισμένο από Γερμανία. Το τέλειο έγινε ... τελειότερο. :lol:

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...