Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζουμε με βεβαιότητα πως θα λάβει και άλλες αναβαθμίσεις όπως αυτό της γκάλερι το 808 ? Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω.
H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γνωρίζουμε με βεβαιότητα πως θα λάβει και άλλες αναβαθμίσεις όπως αυτό της γκάλερι το 808 ? Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω.

 

Με βεβαιότητα δε γνωρίζουμε τίποτα. Γιαυτό και οι συχνές αναβαθμίσεις που λαμβάνουμε εδώ στο πεθαμένο μας symbian έχουν άλλη γλύκα! :lol:

Από Ν8 αξίζει να αναβαθμίσεις 100%. Θα σου πούμε και πως να το σετάρεις και θα είσαι καλύμένος για τον επόμενο χρόνο τουλάχιστον. Εκτός αν θες φρουφρου και αρώματα και παιχνιδάκια κάθε μέρα καινούρια και εφαρμογές που να φτερνίζεσαι και να σου λέει αν την έχεις αρπάξει κτλ. Δε θα τα βρεις στο symbian. Αλλά εφόσον είσαι κάτοχος Ν8, τα ξέρεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του 808, ενα πολυ ενδιαφερον συγκριτικο: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_camera_vs_nokia_808_pureview-review-873.php

 

Εχω εντυπωσιαστει ομολογω.

Link to comment
Share on other sites

Κατοχοι του 808, ενα πολυ ενδιαφερον συγκριτικο: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_camera_vs_nokia_808_pureview-review-873.php

 

Εχω εντυπωσιαστει ομολογω.

 

Το διάβασα χθες βράδυ. Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό απο τον φιλο που κουβαλω στην τσέπη μου. :-)

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά τι γνώμη έχετε για το ηλεκτρονικό κατάστημα mrmobi με έδρα την πανεπιστημίου , πρόκειται να κάνω μία αγορά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προτείνω να δοκιμάσετε αυτά τα theme effects. 'Οτι πιο γρήγορο έχω δοκιμάσει και χωρίς προβλήματα:)
Link to comment
Share on other sites

Προστατευτικό οθόνης έχετε βάλει? Δεν αντέχω να το βλέπω να γεμίζει σκόνες και δακτυλιές. Αν ναι ποιο βάζετε να πάρω. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Προστατευτικό οθόνης έχετε βάλει? Δεν αντέχω να το βλέπω να γεμίζει σκόνες και δακτυλιές. Αν ναι ποιο βάζετε να πάρω. Ευχαριστώ.

 

Χαχαχα ούτε εγώ, είμαι με το πανί στο χέρι όταν είμαι σπίτι και καθαρίζω! Αλλά δε χρειάζεται προστετευτικό, άσε που από τη σκόνη δε σε σώζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια εβδομαδα φοραω απο το skinomi το κιτακι με carbon προστασια ολου τοθ κινητου ,που ειναι αυτοκολλητο και ταιριαζει τελεια,και μια ζελατινα που ειχε το κιτ πουβεφαρμοζει τελεια στην οθονη....ειναι υπερβολικα μαλακή,που νομιζεις οτι κατι δν παει καλα,πριν την βαλεις..λλα μετα απο 2-3 μερες ειναι σαν να μην υπαρχει στο κινητο..σαν να γινεταιβεν...χωρις να λερωνει ουτε να θαμπωνει..την συστηνω ανεπιφυλακτα...λινκ και φωτο αυριο το πρωι...20 δολαρι πο Το Site του η απο amazon
KTLK
Link to comment
Share on other sites

την γκαντεμιά μου μέσα....πήρα μια sandisk 64gb microsdxc από τo amazon (by komputerbay). Τη πρώτη μέρα δούλεψε οκ (δεν είχα δοκιμάσει να γράψω video), σήμερα που πήγα βόλτα στο βουνο είπα να βγάλω κανα βιντεο....disk error. Δοκίμασα format στο κινητό, δυο φορές δεν μπορούσε να κάνει καν format, την τρίτη κατάφερε αλλά με το του που πήγα να μεταφέρω κάτι αρχεία με το xplore, disk error. Κάνω quick format στα windows, πάω να γράψω βίντεο, στα 40 sec πετάει error. Τώρα κάνω full format μπας και δουλέψει αλλιώς return στο amazon.

Και δεν ξέρω ποια να πάρω...

Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

την γκαντεμιά μου μέσα....πήρα μια sandisk 64gb microsdxc από τo amazon (by komputerbay). Τη πρώτη μέρα δούλεψε οκ (δεν είχα δοκιμάσει να γράψω video), σήμερα που πήγα βόλτα στο βουνο είπα να βγάλω κανα βιντεο....disk error. Δοκίμασα format στο κινητό, δυο φορές δεν μπορούσε να κάνει καν format, την τρίτη κατάφερε αλλά με το του που πήγα να μεταφέρω κάτι αρχεία με το xplore, disk error. Κάνω quick format στα windows, πάω να γράψω βίντεο, στα 40 sec πετάει error. Τώρα κάνω full format μπας και δουλέψει αλλιώς return στο amazon.

Και δεν ξέρω ποια να πάρω...

το 808 "κανονικά" υποστηρίζει μέχρι 32gb (sdhc) και όχι 64gb (sdxc) όπως λέει και η nokia

Nokia garantuees a 32GB micro-SD will work, but they will not garantuee the same for the 64GB size. That is not to say that it won’t work at all for sure, there is just no garantuee it will.

 

Θα δοκιμάσεις την κάρτα σου στο reader στο PC σου εφόσον υποστηρίζει sdxc. Αμα εκεί λειτουργεί κανονικά λυπάμαι φιλε δεν μπορείς να την επιστρέψεις ως ελαττωματική.. Το ότι δεν δουλεύει στο 808 δεν σημαίνει είναι ελαττωματική :(

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν έκανα format με το sd formatter 3.1 (https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/) και δοκίμασα να τραβήσω βίντεο (4...6 λεπτά - μέγεθος μέχρι 900mb) και δουλεύει. Μακάρι να είναι αυτό...

Μέσα από το κινητό δεν άλλαζε τίποτα με το φορματ. Αφού την είχα βγάλει αρχικά από το κινητό (πριν την φορμάρω με το sd formatter) μου έβγαζε error στα windows όταν πήγαινα να κάνω copy ένα αρχείο.

Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

την γκαντεμιά μου μέσα....πήρα μια sandisk 64gb microsdxc από τo amazon (by komputerbay). Τη πρώτη μέρα δούλεψε οκ (δεν είχα δοκιμάσει να γράψω video), σήμερα που πήγα βόλτα στο βουνο είπα να βγάλω κανα βιντεο....disk error. Δοκίμασα format στο κινητό, δυο φορές δεν μπορούσε να κάνει καν format, την τρίτη κατάφερε αλλά με το του που πήγα να μεταφέρω κάτι αρχεία με το xplore, disk error. Κάνω quick format στα windows, πάω να γράψω βίντεο, στα 40 sec πετάει error. Τώρα κάνω full format μπας και δουλέψει αλλιώς return στο amazon.

Και δεν ξέρω ποια να πάρω...

 

το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με την 32gb που και που μου βγάζει σφάλμα δίσκου και χάνετε η κάρτα,αν κάνω restart είναι οκ μετά...περίεργα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο. Πριν λίγο πήγα να παίξω ένα βίντεο και μου έβγαλε "unable to play video". Πάω να ανοίξω το file browser, μου δειχνε άδειο το δίσκο. Με ένα restart δούλεψε...

@Xrispa ίδια συμπτώματα

 

Παίζει να το γυρίσω....

Μόνο 8.5mb/s γράφει ενώ μια 16αρα kingston class10 που χω πιανει 16+

Ακόμα και μια παλιά kingston 4αρα class 4 πιάνει write 6.9mb/s και read 14mb/s...

Edited by stavpal
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι πρέπει να σώσουμε πλέον στην fp2 για να έχουμε μετά από φλασάρισμα ή αναβάθμιση της συσκευής το ίδιο μενού με τους ίδιους φακέλους πριν φλασάρουμε-αναβαθμίσουμε? Το menumatrixdata παρόλο που το έσωσα, δεν εμφάνισε το μενού που είχα πριν..
Link to comment
Share on other sites

C:\private\200159c0\themes\271012080\270513751\536999042\2.0\ai3_root.o0000

 

 

[MOD]Home screen Backup file(ai3_root.o0000)

Βρες το παραπάνω θέμα στο γνωστό μέρος

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά έχει παρουσιάσει σε κανένα σας το λεγόμενο "3g - hspa restart / freeze" bug? Να κολάει δλδ σε συνδεση 3,5g και ειδικά με χαμηλό σήμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Κατοχος κι εγω του 808 απο χτες και ηθελα να ρωτησω παιδια επειδη προερχομαι απο android και ios εδω στο belle το flashing η jailbrake η root δεν ξερω πως να το πω,τι ρολο παιζει?τι μπορουμε να κανουμε παρομοιο με τα αλλα λειτουργικα?και καποια βιντεακια στο yutube που ειδα απο το 808 fanclub.com για flasing με phoenix κλπ αυτο εννοουμε σπασιμο?

 

επισης παιδια βλεπω οτι η διαδικασια hack-jailbreake αφορα belle FP1 εγω εχω στο δικο μου FP2 ειναι το ιδιο?προχωραω η θα κανω ζημια?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δες το link στην υπογραφή του lagoskon δύο μηνύματα πιο πανω για οδηγίες και στειλτου pm για να κατεβάσεις την δικιά του rom να φλασαρεις.
Link to comment
Share on other sites

Δες το link στην υπογραφή του lagoskon δύο μηνύματα πιο πανω για οδηγίες και στειλτου pm για να κατεβάσεις την δικιά του rom να φλασαρεις.

ok φιλε μου ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ποια αυτά? Για εφαρμογές το συνδέω με usb και κάνω copy στην micro sd και μετά install. Αλλά πολλές φορές που δεν θέλω να το φορτίζω κάθε τόσο κάνω copy τις εφαρμογές σε ένα στικάκι και μετά το συνδέω με usb otg και κάνω install.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...