Jump to content

[Επίσημο] Nokia 808 PureView


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα όχι δεν είναι, ποιό το νόημα άλλωστε! Είναι της κοπέλας μου, της αδερφής μου και του πατέρα μου αυτά. Το δικό μου βγάζει τη φωτογραφία!

Επίσης παραθέτω και δύο φωτογραφίες με τα νέα widget:

καθρέφτης, φακός και χρονόμετρο στο ένα που μας έδωσε η nokia προχθες (πολύ χρήσιμα, ειδικά για γυμναστήριο πχ το χρονόμετρο)

[ATTACH]31928[/ATTACH]

και στην άλλη είναι το weather clock moded από τον cleener στο daily mob. forum.

[ATTACH]31929[/ATTACH]

θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το μαμίσιο και καταναλώνει σαφώς λιγότερη ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

41x3=123 Mp! +41 αυτό που τραβάει τις φωτογραφίες = 164! Άντε ποιός έχεις πιο πολλά Mp σπίτι του?? :lol:

 

Το κόκκινο τα σπάει παιδιά, θα το έπαιρνα άνετα και για εμένα, είναι πανέμορφο πραγματικά. 63 ευρώ μαζί με τη δουλειά-αλλαγής στο nokia care Παλαιού Φαλήρου.

 

το κοκκινο με σημα του θρυλου απο πισω :happy:

Link to comment
Share on other sites

το κόκκινο είναι τέλειο!!!

κάτι άλλο, εκεί που το έχω σε αναμονή και πατάω το κουμπί της κάμερας,ενώ πιο παλιά μου άνοιγε κανονικά τώρα ανοίγει μεν η κάμερα αλλά δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη παρα μόνο ότι δείχνει ο φακός αλλά χωρίς άλλα στοιχεία και πρέπει να την κλείσω και να γυρίσω το κινητό οριζόντια για να δουλέψει κανονικά ..Περίεργα πράγματα..

Link to comment
Share on other sites

41x3=123 Mp! +41 αυτό που τραβάει τις φωτογραφίες = 164! Άντε ποιός έχεις πιο πολλά Mp σπίτι του?? :lol:

 

Το κόκκινο τα σπάει παιδιά, θα το έπαιρνα άνετα και για εμένα, είναι πανέμορφο πραγματικά. 63 ευρώ μαζί με τη δουλειά-αλλαγής στο nokia care Παλαιού Φαλήρου.

 

Εμενα γιατι θα μου αρεσε ενα ασπρο η κοκκινο αλλα με μαυρη πλατη; δηλαδη σαν να εχει ενα ασπρο η κοκκινο περίγραμμα ; :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

χαχα όχι δεν είναι, ποιό το νόημα άλλωστε! Είναι της κοπέλας μου, της αδερφής μου και του πατέρα μου αυτά. Το δικό μου βγάζει τη φωτογραφία!

Επίσης παραθέτω και δύο φωτογραφίες με τα νέα widget:

καθρέφτης, φακός και χρονόμετρο στο ένα που μας έδωσε η nokia προχθες (πολύ χρήσιμα, ειδικά για γυμναστήριο πχ το χρονόμετρο)

[ATTACH]31928[/ATTACH]

και στην άλλη είναι το weather clock moded από τον cleener στο daily mob. forum.

[ATTACH]31929[/ATTACH]

θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το μαμίσιο και καταναλώνει σαφώς λιγότερη ενέργεια.

 

Το widget που εμφανίζει 4 γεγονότα ημερολογίου ποιό είναι???

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας νωρίτερα (πχ στο 20% της μπαταρίας) ?:bear:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το κόκκινο και πραγματικά είναι πολύ εντυπωσιακό!! Τραβάει ποιο πολύ τα βλέματα και από galaxy s3 ή Iphone!!! χαχα. Δεν ξέρω αν είναι καλό αυτό πάντως...

Βέβαια όσοι βλέπουν ότι είναι Nokia οι μισοί ξενίζουν και άλλοι μισοί δεν το έχουν καν ξανακούσει...χαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , υπάρχει τρόπος να ενεργοποιείται η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας νωρίτερα (πχ στο 20% της μπαταρίας) ?:bear:

 

Mόνο με app. Ψάξε στο ovi.

Link to comment
Share on other sites

Το widget που εμφανίζει 4 γεγονότα ημερολογίου ποιό είναι???

 

coming next από nokia store.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να επιβεβαιωθεί αν στο 808 η μπαταρία του γράφει τα εξής bv-4d 3.8 v γιατί πρέπει να μπερδεύτηκαν με του 610 η όχι ?
Link to comment
Share on other sites

BV-4D 3.8V 1400 mAh, όπως το έγραψες. :)

Υ.Γ. Στην πρώτη σελίδα της κάθε συσκευής υπάρχουν επίσημοι σύνδεσμοι, ένας από αυτούς παραπέμπει και στα τεχνικά χαρακτηριστικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Στο daily κυκλοφορεί 3G Fix update με πολύ θετικά σχόλια. Για δοκιμάστε το όσοι είχατε θέμα με το 3.5G ...
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παρεληφθη σημερα το πρωι...σε μαυρακι που νομιζω του πηγαινει παρα πολυ...imei 5051(μου φυγε ενα μεγαλο βαρος με αυτα που διαβαζα) και μαλλον ηταν για Ρωσια η συσκευη..
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω. Αν και το 5050 είναι λίγο παρεξηγιμένο γιατί δεν υφίσταται σε όλες τις συσκευές. Άσε που έβγαλε προχθες update με διόρθωση στο 3g bug όπως έγραψε και ο lagoskon. Αν το χαρείς λίγο στην αρχή και το δουλέψεις και σε βολέψει οκ, αν θες το κάτι παραπάνω εννοείται cfw lagoskon.
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σε βρίσκω. Αν και το 5050 είναι λίγο παρεξηγιμένο γιατί δεν υφίσταται σε όλες τις συσκευές. Άσε που έβγαλε προχθες update με διόρθωση στο 3g bug όπως έγραψε και ο lagoskon. Αν το χαρείς λίγο στην αρχή και το δουλέψεις και σε βολέψει οκ, αν θες το κάτι παραπάνω εννοείται cfw lagoskon.

 

Ευχαριστω πολυ...Θα το δουλεψω Σαββατοκυριακο λιγο να το θυμηθω και απο βδομαδα διαβασμα...Ειναι λιγο σπαστικα τα Αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βγήκε διόρθωση για το 3g bug.

Πάντως το δικό μου (χωρίς πρόβλημα) πάει θαυμάσια και έχω ευχαριστηθεί την φωτογραφική του πάρα πολύ. Νύχτα μέρα.

Ούτε καν cfw δεν έβαλα. Το έχω όσο ελαφρύ γίνεται και ας μην έχει ανάγκη.

 

To μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν βρήκα ζελατίνα που να καλύπτει όλη την οθόνη (είναι στενότερες κατά σχεδόν 3 χιλ σε κάθε πλευρά!). Βρίσκω κάποιες αλλά κολλάνε μόνο με νερό. Και φυσικά νερό απλά δεν θα βάλω στη συσκευή.-

Edited by natna
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

χαχα όχι δεν είναι, ποιό το νόημα άλλωστε! Είναι της κοπέλας μου, της αδερφής μου και του πατέρα μου αυτά. Το δικό μου βγάζει τη φωτογραφία!

Επίσης παραθέτω και δύο φωτογραφίες με τα νέα widget:

καθρέφτης, φακός και χρονόμετρο στο ένα που μας έδωσε η nokia προχθες (πολύ χρήσιμα, ειδικά για γυμναστήριο πχ το χρονόμετρο)

[ATTACH]31928[/ATTACH]

και στην άλλη είναι το weather clock moded από τον cleener στο daily mob. forum.

[ATTACH]31929[/ATTACH]

θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το μαμίσιο και καταναλώνει σαφώς λιγότερη ενέργεια.

αυτό το φακό και ο καθρέπτης που τα βρήκες? Στο :ovi έφαγα τον κόσμο και δεν τα βρήκα. Ενας καθρέφτης που βρήκα δεν κατεβαίνει, και ο φακός δεν καταλαβαίνω πιο app είναι.. :(

έχεις Link να δώσεις?

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αν δε στα βγάζει στο nokia suite σαν updates ή μέσω του τηλεφώνου στο αναβάθμιση λογισμικού, ή κάνεις υπομονή, ή πας εδώ ή και εδώ σαν ξεχωριστά αρχεία sis. Είναι νέα updates της nokia.
Link to comment
Share on other sites

To μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν βρήκα ζελατίνα που να καλύπτει όλη την οθόνη (είναι στενότερες κατά σχεδόν 3 χιλ σε κάθε πλευρά!). Βρίσκω κάποιες αλλά κολλάνε μόνο με νερό. Και φυσικά νερό απλά δεν θα βάλω στη συσκευή.-

 

http://rover.ebay.com/rover/0/e11401.m1842.l3160/7?euid=cf2cf641165c48879c66ae1a30fa87f0&loc=http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem%26item%3D190721000229%26ssPageName%3DADME:L:OU:US:3160

 

Αυτές είναι από άκρη σε άκρη. :)

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

 

εξαιρετικός! επιτέλους !!!!

 

το 3g bug fix είναι official ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σ ολους...Ηθελα να ρωτησω το CAF (autofocus) στο βιντεο λειτουργει ? η κανω κατι λαθος...
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που το πηγα στην arvato για αναβαθμιση μου εχει γυρισει το κινητο και κανει ολα τα δικα του κολλαει κανει ρεσταρτ καμια φορα . μηπως υπαρχει περιπτωση να μην μου βαλαν μια σταθερη εκδοση λογισμικου ? θα προσπαθησω οποτε βρω χρονο για να βαλω του logoson αλλα τα νευρα μου εχουν σπασει ! εσεις τι λετε να το γυρισω η τσαμπα κοπος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...