Jump to content

[Επίσημο] Nokia N8-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα) - Μέρος ΙΙ


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε τοτε να μη το εγκαταστησω, γιατι θα μου χαλασει το κινητο, ετσι; Εφοσον εχω Custom Firmware εγκατεστημενο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα πριν λίγες ημέρες την 111.30.609.

 

Είναι η πρώτη belle που έβαλα.

Παρότι το κινητό είναι πιο στρωτό σε απόκριση οθόνης κτλ δεν μου άρεσε καθόλου η πολυ μνήμη που καταναλώνει. Είχα κανένα δύο μηνύματα χαμηλής μνήμης καθώς άνοιγα πακέτα παιχνιδιών σε rar μορφή...

Νομίζω ότι μου άρεσε λίγο καλύτερα η anna...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

How to: Get disk space back on C: on the Nokia N8 or similar

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/14682_How_to_Get_disk_space_back_on_.php

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γίνετε να βάλω στο κινητό μικρο σιμ με ανταπτορα;

επίσης επειδή το κινητό θα το δώσω στον πατέρα μου θέλω να μου πει κάποιος πώς να κάνω hard reset η ότι άλλο για να του το δώσω απροβλημάτιστο...επίσης θέλω να του περάσω και ελληνικα

ευχαριστώ για τον κόπο σας

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

1)Γίνεται αλλά στο βιβλίο οδηγιών αναφέρεται ότι μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα στην συσκευή.Έχουν υπάρξει και αναφορές που επιβεβαιώνουν τις επίσημες οδηγίες.

2)Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ - Eπανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή μας με λειτουργικό Symbian - Μορφοποίηση (format) της μαζικής μνήμης και της κάρτας μνήμης

3)My Guides - Οδηγοί - Symbian - Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενημερωση για το Qt και εβαλα την εφαρμογη "free Memory Bars" οπου δεν μου ανοιγε καθολου. Τωρα μου ανοιξε αλλα μου πεταει το μηνυμα "typeerror: result of expression undefined is not an object".:O
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κολλάει αποκλειστικά στο συγκεκριμένο θέμα περιγράφω ένα περιστατικό που μου συνέβη και ακόμα άκρη δεν έχω βγάλει.

 

Είμαι στο χωριό το Πάσχα, μας κόψανε για άγνωστο λόγο το 3G (και προφανώς η προσφορά της Vodafone πήγε χαμένη). Κάτι ξαδέλφια (2 κοπέλες + 1 πληροφορικάριος, τρομάρα του) ήθελαν να τους περάσω στα κινητά (2x Galaxy mini + ZTE που δε θυμάμαι) κάποιο navi. Πηγαίνω στην καφετέρια, το κατεβάζω στο netbook (ας αφήσουμε το παράνομο της πράξεως, το ενδιαφέρον είναι μετά) περιμένοντας 2-3 ώρες. Συνδέω το ZTE, μεταφορά αρχείων, εγκατάσταση όλα εντάξει. Συνδέω τα Samsung, κλασσικά ήθελαν το πρόγραμμα της εταιρείας, το netbook δεν τα έβλεπε, το πρόγραμμα δεν κατέβαινε γρήγορα γιατί έπεσε το δίκτυο, μέσα στη βιασύνη σκέφτομαι και κάνω το εξής:

 

1. Αφαίρεση κάρτας μνήμης από το Ν8 και τα mini.

2. Τοποθέτηση κάρτας μνήμης των mini στο Ν8 και σύνδεση του Ν8 στο netbook (αυτό είναι το σωστό εργαλείο, το βλέπεις σαν δίσκο και όλα τελειώνουν = ας το κάνει η Nokia στα WP και το συζητάμε για αγορά).

3. Πέρασμα των αρχείων στην κάρτα των mini, αφαίρεση από το Ν8, τοποθέτηση στα mini, εγκατάσταση... όλα δουλεύουν εντάξει.

 

Πάμε τώρα στο πρόβλημα. Βάζω πάλι την κάρτα στο Ν8 και όλα δουλεύουν ρολόι. Κοιτάω την επόμενη ημέρα και η μνήμη στο C: από 50+ ΜΒ είχε μείνει στα ~10 ΜΒ και το Ν8 έβγαζε ειδοποιήσεις για χαμηλή μνήμη...!!!

 

Γνωρίζει κανείς τι πήγε και εγκαταστάθηκε στο C: και μου το γέμισε; Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να μπήκε από την κάρτα μνήμης ενός Android στο C: ενός Symbian;

 

Τη λύση τη γνωρίζω, όταν βγει η Belle FP1 κάνω καθαρή εγκατάσταση, αλλά θα ήθελα να βρω και τι εγκαταστάθηκε...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γιατι εβαλες την καρτα του μινι στο Ν8?

 

μπες με x-plore και δες αρχεια που στη γεμιζουν... πρωτα κανε και ενα search με το mobile cleaner ;) ισως να διωξει τα περιττα εκεινο...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε να μη το εγκαταστησω, γιατι θα μου χαλασει το κινητο, ετσι; Εφοσον εχω Custom Firmware εγκατεστημενο.

 

Ισχύει αυτό τελικά?Μπορεί να απαντήσει κάποιος? :confused:

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό τελικά?Μπορεί να απαντήσει κάποιος? :confused:

 

Να απαντήσει κάποιος σε μια υποθετική ερώτηση, ενώ δεν ξέρουμε το custom firmware και ποιο είναι το update?

 

Από τη στιγμή που βάζεις custom, εσύ είσαι αποκλειστικά υπεύθυνος για το κινητό σου. Οπότε δοκιμάζεις και βλέπεις.

Αλλιώς κάθεσαι με το κανονικό firmware και δεν έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εχοντας περασμενη την ρομ του lagosgon , περασα και αυτο το minor update και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω το product code μιας συσκευης απο ποια περιοχη ειναι
Nokia 8210,6610,7610,6600,N80,N95,N95 8GB,N97,N8
Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω το product code μιας συσκευης απο ποια περιοχη ειναι

 

Καλησπέρα! :) Πήγαινε στην εφαρμογή κλήσης, άνοιξέ τη και πληκτρολόγησε *#0000#. Μετά, κάνε μια αναζήτηση στο Google, με το product code σου. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εκανα hard format και εχασα το καταστημα πως επαναφερετε;

 

πέρασε την Belle απο την αρχή. Δοκίμασε μήπως σου διορθωθεί μέσω Nokia suite

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ποιο product code θα βαλω στο φοινικα για να περασω τα ελληνικα;;;
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ποιο product code θα βαλω στο φοινικα για να περασω τα ελληνικα;;;

Τα product codes βρίσκονται στο πρώτο μήνυμα του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω τα ελληνικα στο κινητο...και ενω ακολουθω τον οδηγο,οταν πηγαινω στο firmware update δεν μου εμφανιζει το product code του κινητου...
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις την ερώτηση σου στο topic του ανάλογου οδηγού.Εδώ δεν έχει κάποιο νόημα και είμαστε εκτός θέματος.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

γιατι εβαλες την καρτα του μινι στο Ν8?

 

Ήθελα να κάνω κάποια αρχεία copy-paste από το laptop στα δύο mini. Δεν τα έβλεπε όμως το laptop και έτσι έβαλα τις κάρτες στο Ν8 και μέσω αυτού έκανα τη διαδικασία. Μετά, την πάτησα...!!!

 

μπες με x-plore και δες αρχεια που στη γεμιζουν... πρωτα κανε και ενα search με το mobile cleaner ;) ισως να διωξει τα περιττα εκεινο...

 

Θα το δοκιμάσω. Έκανα και backup και θα ρίξω μια ματιά μόλις επιστρέψω από εκλογές. Βλέπω να πηγαίνω για hard format. Απλά έλεγα μπας και το γλιτώσω μέχρι την FP1. Με το cleaner, από ό,τι διάβασα, θα υπάρξει πρόβλημα (το search του browser), οπότε είναι προσωρινή λύση.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα καποιο θεμα μεχρι στιγμης με το συγκεκριμενο προγραμμα, και καθαρισε τοσο χωρο που δε με νοιαζει για τον μαμισιο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καταφερα και περασα την μπελε στο παραεισαγωγης μεσω του suite 2011.12.3 αλλα δεν εχει ελληνικα!τι πρεπει να κανω?

Διάβασε τον παρακάτω οδηγό Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Οι servers του φοινικα δεν λειτουγουν πλεον. Ποια αρχεια πρεπει να κατεβασω για να τα περασω στον φοινικα? μπορω να περασω με φοινικα την belle του lagoskon?

Link to comment
Share on other sites

1)Μια χαρά λειτουργούν.Απλά πρέπει να εγκαταστήσεις πιο καινούργια έκδοση του προγράμματος.

2)Ναι.

Για ότι άλλες απορίες έχεις μπορείς να απευθυνθείς στα ανάλογα topic: Εισαγωγή Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευών με Symbian^3 - Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite - Symbian Belle Greek by lagoskon

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...