Jump to content

Cosmote GPRS/3G/HSDPA: Κάλυψη, υπηρεσίες, χρεώσεις, προβλήματα


alexkotsis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που είναι αυτή η πανελλαδική κάλυψη που υποστηρίζει η εταιρεία ότι έχει;

 

Πήγα σήμερα στο Πήλιο Πορταριά και Μακρινίτσα, όπου η κοσμοτέ δεν είχε 3g σε αντίθεση με τη Wind!

Επίσης στο μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής Θεσ/νίκη-Βόλος δεν υπήρχε 3g!

Κανονικά θα έπρεπε να της επιβληθούν πρόστιμα για παραπληροφόρηση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε λίγο καιρό..............3G με ακτίνα δράσης τα 180 με 190 km!Eιδικά για την θάλασσα και τα νησιά!
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο καιρό..............3G με ακτίνα δράσης τα 180 με 190 km!Eιδικά για την θάλασσα και τα νησιά!

 

Το cell breathing θα περιορίσει σημαντικά την εμβέλεια που αναφέρεις...ή τα κινητά θα πρέπει να εκπέμπουν στα 200W:p Και τώρα υποθετικά φθάνουν στα 60ΚΜ,πληροφοριακά :cool: Αλλά ούτε στα 20ΚΜ δε φθάνουν λόγω cell breathing:blink:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω.. Για να έχω push mail στο Ε65 πρέπει να ενεργοποιήσω συγκεκριμένη υπηρεσία ή αρκεί το 3G?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα συμβατότητας σε κινητά με κάρτες 3g της cosmote?

 

Χθές πήρα το lg ks20 του έβαλα μια 3g κάρτα και αρνείται πισματικά να δουλέψει... Το κινητό ζητάει pin, και αφού το βάλω μου λέει ότι δεν υπάρχει sim στον τηλέφωνο!!

 

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα ?

 

Ευχαριστώ και καλές γιορτές!

 

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει μηνιαία η χρήση hsdpa 3,6mbit/s από την cosmote?

Yπάρχουν πακέτα με ογκοχρέωση?

Η ταχύτητα είναι πραγματική ή ενδεικτική?

Όποιος ξέρει ας απαντήσει :)

Στάθης
Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει μηνιαία η χρήση hsdpa 3,6mbit/s από την cosmote?

Yπάρχουν πακέτα με ογκοχρέωση?

Η ταχύτητα είναι πραγματική ή ενδεικτική?

Όποιος ξέρει ας απαντήσει :)

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?_pageLabel=L116_marketing_promotion_fullstory&path=/SCSDevRepository/content/el/sections/foryou/promotion/DATA_promotion.xml&_nfpb=true

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας. Έχω την 3G / HSDPA αλλά έκανα format το laptop μου και έχασα το software... είμαι σε διακοπές και δεν έχω το cd εγκατάστασης... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? αν κάποιος το έχει θα ήταν μεγάλη ανακούφιση να μου το στείλει με κάποιον τρόπο συμπιεσμένο στο mail μου ή να το ανεβάσει κάπου εδώ... ειλικρινά καίγομαι... έχω απελπιστεί...όποιος το έχει ας κάνει το κουράγιο ρε παιδιά...

saxpatzidis@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας. Έχω την 3G / HSDPA αλλά έκανα format το laptop μου και έχασα το software... είμαι σε διακοπές και δεν έχω το cd εγκατάστασης... μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? αν κάποιος το έχει θα ήταν μεγάλη ανακούφιση να μου το στείλει με κάποιον τρόπο συμπιεσμένο στο mail μου ή να το ανεβάσει κάπου εδώ... ειλικρινά καίγομαι... έχω απελπιστεί...όποιος το έχει ας κάνει το κουράγιο ρε παιδιά...

saxpatzidis@gmail.com

 

Φίλε μου μπες λίγο εδώ να δεις αν σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου , δεν βρίσκω κάτι για download για Windows XP.

Eγώ έχω την 3G/HSDPA σε PCMCIA (TYPE III) και στο site που μου παρέθεσες έχει κάτι drivers για Vista...

Θα τρελαθώ από την στεναχώρια μου... Μα κανείς δεν το έχει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 ερωτησεις.

 

1) Το COSMOTE DATA PACK BASIC με το παγιο των 3,5€ για 1mb, αναφερει ο τιμοκαταλογος 1MB-20MB:1€.

Δηλαδη, ειτε κατεβασω 3mb ειτε 20mb θα πληρωσω συνολο 1€ ή πηγαινει 1€ ανα mb; Δεν το καταλαβα καλα αυτο, αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει.

 

2) Ποιο ειναι ποιο καλο usb modem α) HUAWEI E220 USB MODEM (3,6Mbps) ή β) OPTION ICON USB MODEM (7.2Mbps) ;

 

Και τα 2 στο ηλεκτρονικο καταστημα της ΚΟΣΜΟΤΕ ειναι μη διαθεσιμα. Γνωριζει επισης κανεις τιμη γι'αυτα τα 2 στο DATA PACK BASIC και στο DATA PACK 200MB;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεί πως μπορώ να ενεργοποιήσω τις υπηρεσίες 3ης γενιάς. Έχω 3g imode κινητό και usim αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ.
VODAFONE THE LIVE NETWORK
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το i-mode καλώντας την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote. Το 3G δεν νομίζω να θέλει ενεργοποίηση.

1313 είναι ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάτι παράξενο συμβαίνει εδώ...ενώ τις τελευταίες μέρες μου έδειχνε οτι έχω κανονικά 3G κάλυψη,το σήμα χάθηκε (απο το μεσημέρι και μετά) Και γύρισε σε GSM.Ξέρει κανείς τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με την Cosmote, με ενημέρωσαν ότι υφίσταται τεχνικό πρόβλημα στο 3g δίκτυο, γίνονται οι απαιτούμενες ενέργειες για αποκατάσταση!
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνία που είχα με την Cosmote, με ενημέρωσαν ότι υφίσταται τεχνικό πρόβλημα στο 3g δίκτυο, γίνονται οι απαιτούμενες ενέργειες για αποκατάσταση!

 

Γενικά στο 3G δικτυό τους, ή σε συγκεκριμένη περιοχή?

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
aplh video klisi thelw na kanw.....

 

apla de beni se 3G to kinito ...

 

clobe trotter connect ειναι το μοντεμ που πηρα προχθες απο γερμανο 7,2 μεγ το δοκιμασα πανω απο 10 περιοχες βορεια ελλαδα ολα ειναι τελλεια και οι ταχυτητες καλες μπορω να πω . Κοστιζη 57 ευρ αλλα με πιστωτικη 47 εγω πηρα συνδεση 200 Μ οταν εχεις κοσμοτε φωνητικη εχεις και εκπτωση η δικη μου απο 15 /13 η απο 35/29,5και απο 56/50 ευρ το μηνα στις 2 δευτερες το μοντεμ ειναι δωρεαν νομιζω

Link to comment
Share on other sites

clobe trotter connect ειναι το μοντεμ που πηρα προχθες απο γερμανο 7,2 μεγ το δοκιμασα πανω απο 10 περιοχες βορεια ελλαδα ολα ειναι τελλεια και οι ταχυτητες καλες μπορω να πω . Κοστιζη 57 ευρ αλλα με πιστωτικη 47 εγω πηρα συνδεση 200 Μ οταν εχεις κοσμοτε φωνητικη εχεις και εκπτωση η δικη μου απο 15 /13 η απο 35/29,5και απο 56/50 ευρ το μηνα στις 2 δευτερες το μοντεμ ειναι δωρεαν νομιζω

 

Μπορείς να μας πεις ακριβώς ταχύτητες...?

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
Μπορείς να μας πεις ακριβώς ταχύτητες...?

 

5,86 mb σε 38 δευτερα κατεβασμα, ανεβασμα δεν δοκιμασα γιατι τα μεγγαμπαι ειναι ακριβα μετα τα 200 δωρεαν .αυτα μολις τωρα στο σπιτι μου στο μπραχαμι αναλογα ηταν (θεσ/νικη-εδεσσα-κοζανη-βολο κ λ π )που κατεβασα ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε!

Ναι αμέ... βοήθησες... 150άρια δήλαδη... καθόλου άσχημα για την Κοτέ, που έχει ακούσει τα εξ' αμάξης για το 3G δίκτυο της.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά επέκταση στην κάλυψη 3ης γενιάς έχουμε απ'την KOTE ή απ'το προηγούμενο καλοκαίρι που διαφήμιζε για τα μάτια του κόσμου την κάλυψη 3ης σε πολλά μέρη της Ελλάδας δεν έκανε καμιά κίνηση επέκτασης;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...