Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα μάλλον θα χτυπήσω το advance με 175 ευρω απο το γνωστο καταστημα bird... που εχει περασμενη και την jelly!Δεν βλεπω φως στον οριζοντα με καποιο αλλο κινητο.Απλα ειναι το ποιο value for money αυτη την στιγμη!!! Edited by bvgteam
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο στο s advance που είναι τόσο δυνατό ακόμα! Αυτά που σου πρότεινα να δεις τα κοίταξες; Δες και το acer liquid e2 έχει καλά specs τετραπύρηνο στα 200 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες υπαρχει τροπος οταν συνδεουμε το κινητο στο λαπτοπ να απομονώνουμε την φορτηση του!μονο να παιρναμε καποια αρχεια κ τελος.Ευχαριστω.

 

Μπράβο στο s advance που είναι τόσο δυνατό ακόμα! Αυτά που σου πρότεινα να δεις τα κοίταξες; Δες και το acer liquid e2 έχει καλά specs τετραπύρηνο στα 200 ευρώ.

 

Φιλε μου τα ειδα τα κινητα ειναι οκ!Οσο για το acer liquid e2,οντως εχει πολυ καλα specs και ειναι και τετραπύρηνο,και 200mah μπαταρια,αλλα με χαλασε λιγο οτι δεν εχει ελληνικο μενου ουτε ελληνικα γενικα!Μπορεις φυσικα να κατεβασεις ελληνικό πληκτρολόγιο απο play αλλά μέχρι εκεί!+ κάποια θέματα με την οθόνη τα έχει απο ότι διάβασα!Μαλλον με βλέπω στο ADVANCE:cool:.Ευχαριστώ πάντως για τις επιλογές που μου πρότεινες!

 

:!:-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Πριν απευθυνθής καπου βαλε μια αλλη καρτα sim,αν εχει σημα κανονικα το τηλεφωνο τοτε ειναι προβλημα της καρτας sim,αν βαλεις αλλη καρτα sim (που λειτουργει κανονικα σε αλλο τηλεφωνο) και παλι δεν εχει σημα το τηλεφωνο (πραγμα σπανιο) τοτε απευθυνσου εφοσον ειναι αγορασμενο προσφατα πηγαινε και αναφερε το στα public μηπως στο αλλαξουν.

Αλλα και παλι σου ξαναλεω οτι ειχα μια καρτα sim 14 χρονια και ξαφνικα δεν ειχα σημα στο advance ,την βγαζω καθαριζω τις χαλκινες ακιδες της sim την βαζω μεσα στο κινητο παλι τιποτα,βαζω μια αλλη καρτα sim που δουλευε κανονικα σε αλλο τηλεφωνο και ολα οκ,οπότε παω σε ενα καταστημα του παροχου μου και αγορασα μια νεα sim και ολα καλά.

 

παιδια πριν 1 χρονο που αγόρασα το κινητό ειχα το ίδιο πρόβλημα με το σήμα. Την επόμενη κιόλας μέρα πήγα pubic και μου το άλλαξαν. Ο υπάλληλος μου ανέφερε ότι το συγκεκριμένο πρόβλημα ήταν σχετικά σύνηθες.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω σκεφτομαι να το παρω. θελω να ρωρησω αν εχει free χαρτες ελλαδοw και αν εχει και πλοηγο που να ειναι free χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο νετ οπως στο νοκια που εχω.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω σκεφτομαι να το παρω. θελω να ρωρησω αν εχει free χαρτες ελλαδοw και αν εχει και πλοηγο που να ειναι free χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο νετ οπως στο νοκια που εχω.

 

Όλα είναι free αλλά θέλει ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω σκεφτομαι να το παρω. θελω να ρωρησω αν εχει free χαρτες ελλαδοw και αν εχει και πλοηγο που να ειναι free χωρις να εισαι συνδεδεμενος στο νετ οπως στο νοκια που εχω.

 

Offtopic: Στο Nokia που έχεις είναι με χρέωση; Είσαι σίγουρος γι' αυτό;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Offtopic: Στο Nokia που έχεις είναι με χρέωση; Είσαι σίγουρος γι' αυτό;

 

οχι ειναι free χαρτες και φωνητικη πλοήγηση

Link to comment
Share on other sites

Και τελικά, όπως ξανά έγραψα, κάνοντας Disable οτιδήποτε υπάρχει στο All Applications, που ξεκινάει με "Samsung", το smartphone φαίνεται να τρέχει μία χαρά, σε ότι και αν έχω δοκιμάσει.

Ενημερωτικά... ;-)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν να πω και γω την εμπειρία μου με την jb...ήρθε λοιπόν η πολυπόθητη αναβάθμιση μέσο kies και την έκανα χωρίς δεύτερη σκέψη...

η πρώτη εντύπωση ευχάριστη με πιο απαλή λειτουργία από πριν και χωρίς καθυστερήσεις τρελές στην ταχύτητα του κινητού παρά μόνο αυτές που έχουν ήδη αναφερθεί(στην επιλογή των κλήσεων...κλπ...)

από την πρώτη στιγμή όμως αντιμετώπισα το εξής παράδοξο....το κινητό δεν απενεργοποιούνταν....όταν πατώ την αντίστοιχη επιλογή στο μενού του δεξιού κουμπιού πάντα κάνει επανεκκίνηση.....!!!!!! :mad: ...ΚΑΙ...ΔΕΝ φορτίζει με την κανονική μέθοδο αλλά πρέπει να συνδέσω το καλώδιο φόρτισης απο το φορτιστή η' απο τον υπολογιστή και να κάνω επανεκκίνηση της συσκευής για να "δει" το καλώδιο...:( και οταν κανει πλήρη φόρτιση δεν δείχνει πραγματική ένδειξη μπαταρίας παρα100% συνέχεια .....μεχρι να φτάσει στο 25% περίπου και να δείξει την πραγματική ενδειξη...

Να συμπληρώσω πως πριν περάσω την 4.1.2 δεν είχα κανει delete cache και data(δεν ειχα προλάβει να μπω στο forum για να δω πως χρειάζεται)....μετα έκανα αλλα δεν διορθώθηκε κατι....

εκανα downgrade σε custom 2.3.6 αλλα το προβλημα συνεχίζει.....

Link to comment
Share on other sites

εκανα downgrade σε custom 2.3.6 αλλα το προβλημα συνεχίζει.....

 

Βάλε κάποια επισημη rom καλύτερα gb και φύγε για samsung service με απόδειξη αγοράς αν έχεις ακόμα εγγύηση. Τρελά πράγματα σου κάνει το κινητό. Μη τους πεις πως έβαλες custom rom!

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενεργοποιώ μόνο τα δεδομενα κινητου ενώ είμαι σε gsm τι διαφορά έχω από το να ενεργοποιήσω και το wcdma?

Στην ταχύτητα?

Η ενεργοποίηση δεδομένων κινητού δε πάει πακέτο με το wcdma?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενεργοποιώ μόνο τα δεδομενα κινητου ενώ είμαι σε gsm τι διαφορά έχω από το να ενεργοποιήσω και το wcdma?

Στην ταχύτητα?

Η ενεργοποίηση δεδομένων κινητού δε πάει πακέτο με το wcdma?

 

οταν εχεις gsm εχεις πολυ καλυτερο σημα παροχου και απο ιντερνετ μονο δεδομενα.οταν εχεις wcdma εχεις πολυ καλυτερο ιντερνετικο σημα που παει μεχρι 3g αλλα ασθενεστερο σημα παροχου και οταν το βαζεις αυτοματο προσπαθει να δωσει περισσοτερο σημα σε αυτο που δουλευεις εκεινη τη στιγμη.για το τελευταιο δεν ειμαι πολυ σιγουρος λεω απο αυτο που εχω καταλαβει.εγω γενικα που χρησιμοποιω καστομ αυτη η επιλογη υπαρχει στην κουρτινα και γινεται πιο ευκολο στο να το αλλαζεις!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου για να μη φεύγουν οι εφαρμογές εγώ βρήκα τον παρακάτω τρόπο .Πας εφαρμογές, πατάς κάτω αριστερά σου βγάζει ένα μενού και τικάρεις να μπουν με αλφαβητική σειρά.Έτσι ησύχασα.Δοκίμασέ το.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετα απο 5μερες που βεαλα την JB ....δεν ειμαι ευχαριστημενος ΚΑΘΟΛΟΥ, βιντεο δεν μπορω να δω ειναι αργο και η μπαταρια,,,,εκει που βγαζαμε 2-3 μερες τωρα......1-2, ο ηχος κλησης δεν υπαρχει οταν ειναι στην τσεπη, οταν καλω,,, ακουω μετα απο δευτερολεπτα την απαντηση(σσ η αναβαθμηση εγινε στην Αντιπρ/α.)

πως θα γυρισω πισω στηνGB?

Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να διαβάζω κόσμο να προτρέπει να γίνει η αναβάθμιση..Κάνε την αναβάθμιση , γινε root μετά κατέβασε καμια δεκαρια προγραματα για να δουλευει σωστα με την RAM ,την home screen,το keyboard και το βιντεο και να μην κολλαει κτλ , αν δεν φτιαξει βάλε μια custom rom , άλλαξε και kernel , πήγαινε το και μια βόλτα ...έλεος..Για μένα ειναι epic fail της samsung να βγάλει τετοια αναβαθμιση . Το κινητο με την gb πετάει κυριολεκτικα out of the box χωρις roοt χωρις τιποτα...Αν ειναι να κάνεις αναβαθμιση να χάσεις 10 ωρες από την ζωή σου και την ψυχική σου ηρεμία μένεις με την gb και εισαι άρχοντας Edited by easytarget
Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να διαβάζω κόσμο να προτρέπει να γίνει η αναβάθμιση..Κάνε την αναβάθμιση , γινε root μετά κατέβασε καμια δεκαρια προγραματα για να δουλευει σωστα με την RAM ,την home screen,το keyboard και το βιντεο και να μην κολλαει κτλ , αν δεν φτιαξει βάλε μια custom rom , άλλαξε και kernel , πήγαινε το και μια βόλτα ...έλεος..Για μένα ειναι epic fail της samsung να βγάλει τετοια αναβαθμιση . Το κινητο με την gb πετάει κυριολεκτικα out of the box χωρις roοt χωρις τιποτα...Αν ειναι να κάνεις αναβαθμιση να χάσεις 10 ωρες από την ζωή σου και την ψυχική σου ηρεμία μένεις με την gb και εισαι άρχοντας

 

+1000

Πολύ σωστά

Link to comment
Share on other sites

Το ζητούμενο είναι ο καθένας να είναι ευχαριστημένος. Είσαι ευχαριστημένος με την gb και δε σου αρέσει να ασχολείσαι με αναβαθμίσεις; Αν ναι το σωστό είναι να παραμείνεις στην gb. Οι μισοί τουλάχιστον από αυτούς που έκαναν αναβάθμιση δεν την έκαναν με την σωστή διαδικασία όπως παραδέχονται εδώ μέσα και λογικό να τους κολλάει. Υπάρχουν και παιδιά που έκαναν σωστά την αναβάθμιση αλλά και πάλι τους κολλάει. Είναι θέμα πιθανότατα της συσκευής τους. Αφού έχουν εγγύηση ας πάνε να τους το δουν, η ας γυρίσουν σε gb. Αν ξέρεις αγγλικά σε 1 ώρα γυρνάς σε gb. Και υπάρχουν αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την αναβάθμιση. Θέμα σύγκρισης μεταξύ gb και jb δεν τίθεται αν δε σου κολλάει. Η gb τρώει πολύ ξύλο! Μόλις πρωτοείδα το κινητό με jb είπα wow! Η gb έχει πρόβλημα με το scrolling και στις εναλλαγές οθονών έχει κάποια κολληματάκια. Εγώ με την jellybean νιώθω άρχοντας!
Link to comment
Share on other sites

να πω κ γω την αποψη μου.ημουν απιστευτα επιφυλακτικος σχετικα με την αναβαθμιση και δεν εδωσα και πολυ σημασια καθως ημουν ψιλοευχαριστημενος...διαβαζωντας ομως τα σχολια ειπα να το ρισκαρω...

λοιπον 3η μερα με παρα πολυ χρηση του κινητου και εχουμε τα εξης

1.η μπαταρια κραταει οσο και πριν..εμενα κρατουσε το πολυ μιση μερα καθως 3g gps syncs και ολα γενικα ειναι ανοιχτα συνεχεια με φωτεινοτητα 100% και παααρα πολυ ομιλια bleutooth Κλπ...αν θελετε να κανετε κατι γιαυτο υπαρχει η επιλογη εξοικ. ενεργειας, πολυ καλο, η μειωση φωτεινοτητας στο 40-45% και το κλεισιμο 3g klpπου δεν χρειαζεστε

2.κανενα βιντεο δε μου κολλαει πουθενα, ουτε youtube ουτε του κινητου

3.απιστευτα ομαλη κινηση, πλεον, ενω πριν κολλουσε διαρκως

4.o mini opera που χρησιμοποιω παει σφεντοναααααα..πραγματικα απιστευτα γρηγορα..καπου το διαβασα αλλα δεν το πιστευα οτι θα ναι αληθεια

5.πολλες περισσοτερες επιλογες για πολλα θεματα που σου λυνουν τα χερια.

6.η μνημη απο 555 εχει παει 645...για μενα που εχω φορτωσει οτι εφαρμογη υπαρχει ειναι μια χαρα

7.wifi..sto dvmatio moy den epiane kan..τωρα εχει φουλ σημα

γενικα παντως παρα πολυ καλυτερη, ουτε custom roms kernels mernels kai μπιχλιμπιδια.το μονο που εκανα ηταν...

 

wipe data

wipe cache partition

reboot system

turn off

αναβαθμιση σε jb μεσω odin

wipe data

wipe cache partition

reboot system

root

και τελος επαναφορα ολων των εφαρμογων μου

μεχρι και το ιστορικο κλησεων επαναφερα...

ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ

Edited by madbiker1983
Link to comment
Share on other sites

να πω κ γω την αποψη μου.ημουν απιστευτα επιφυλακτικος σχετικα με την αναβαθμιση και δεν εδωσα και πολυ σημασια καθως ημουν ψιλοευχαριστημενος...διαβαζωντας ομως τα σχολια ειπα να το ρισκαρω...

λοιπον 3η μερα με παρα πολυ χρηση του κινητου και εχουμε τα εξης

1.η μπαταρια κραταει οσο και πριν..εμενα κρατουσε το πολυ μιση μερα καθως 3g gps syncs και ολα γενικα ειναι ανοιχτα συνεχεια με φωτεινοτητα 100% και παααρα πολυ ομιλια bleutooth Κλπ...αν θελετε να κανετε κατι γιαυτο υπαρχει η επιλογη εξοικ. ενεργειας, πολυ καλο, η μειωση φωτεινοτητας στο 40-45% και το κλεισιμο 3g klpπου δεν χρειαζεστε

2.κανενα βιντεο δε μου κολλαει πουθενα, ουτε youtube ουτε του κινητου

3.απιστευτα ομαλη κινηση, πλεον, ενω πριν κολλουσε διαρκως

4.o mini opera που χρησιμοποιω παει σφεντοναααααα..πραγματικα απιστευτα γρηγορα..καπου το διαβασα αλλα δεν το πιστευα οτι θα ναι αληθεια

5.πολλες περισσοτερες επιλογες για πολλα θεματα που σου λυνουν τα χερια.

6.η μνημη απο 555 εχει παει 645...για μενα που εχω φορτωσει οτι εφαρμογη υπαρχει ειναι μια χαρα

7.wifi..sto dvmatio moy den epiane kan..τωρα εχει φουλ σημα

γενικα παντως παρα πολυ καλυτερη, ουτε custom roms kernels mernels kai μπιχλιμπιδια.το μονο που εκανα ηταν...

 

wipe data

wipe cache partition

reboot system

turn off

αναβαθμιση σε jb μεσω odin

wipe data

wipe cache partition

reboot system

root

και τελος επαναφορα ολων των εφαρμογων μου

μεχρι και το ιστορικο κλησεων επαναφερα...

ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να διαβάζω κόσμο να προτρέπει να γίνει η αναβάθμιση..Κάνε την αναβάθμιση , γινε root μετά κατέβασε καμια δεκαρια προγραματα για να δουλευει σωστα με την RAM ,την home screen,το keyboard και το βιντεο και να μην κολλαει κτλ , αν δεν φτιαξει βάλε μια custom rom , άλλαξε και kernel , πήγαινε το και μια βόλτα ...έλεος..Για μένα ειναι epic fail της samsung να βγάλει τετοια αναβαθμιση . Το κινητο με την gb πετάει κυριολεκτικα out of the box χωρις roοt χωρις τιποτα...Αν ειναι να κάνεις αναβαθμιση να χάσεις 10 ωρες από την ζωή σου και την ψυχική σου ηρεμία μένεις με την gb και εισαι άρχοντας

 

Χωρις δοση υπερβολης πραγματικα νομιζω πως συνοψίζεις τη κατασταση :p

 

Το ζητούμενο είναι ο καθένας να είναι ευχαριστημένος. Είσαι ευχαριστημένος με την gb και δε σου αρέσει να ασχολείσαι με αναβαθμίσεις; Αν ναι το σωστό είναι να παραμείνεις στην gb. Οι μισοί τουλάχιστον από αυτούς που έκαναν αναβάθμιση δεν την έκαναν με την σωστή διαδικασία όπως παραδέχονται εδώ μέσα και λογικό να τους κολλάει. Υπάρχουν και παιδιά που έκαναν σωστά την αναβάθμιση αλλά και πάλι τους κολλάει. Είναι θέμα πιθανότατα της συσκευής τους. Αφού έχουν εγγύηση ας πάνε να τους το δουν, η ας γυρίσουν σε gb. Αν ξέρεις αγγλικά σε 1 ώρα γυρνάς σε gb. Και υπάρχουν αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα με την αναβάθμιση. Θέμα σύγκρισης μεταξύ gb και jb δεν τίθεται αν δε σου κολλάει. Η gb τρώει πολύ ξύλο! Μόλις πρωτοείδα το κινητό με jb είπα wow! Η gb έχει πρόβλημα με το scrolling και στις εναλλαγές οθονών έχει κάποια κολληματάκια. Εγώ με την jellybean νιώθω άρχοντας!

 

συμφωνω εκτος απο το κομματι της "σωστης" αναβαθμισης. Για καλυτερο αποτελεσμα υποτιθετε πως πρεπει να γινει wipe απο recovery πριν και μετα την αναβαθμιση. Ο μεσος χρηστης που θα την κανει μεσω κιες ουτε καν θα ξερει να μπει στο recovery ποσο μαλλον να σκεφτει να κανει factory reset απο το μενου.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις δοση υπερβολης πραγματικα νομιζω πως συνοψίζεις τη κατασταση :p

 

 

 

συμφωνω εκτος απο το κομματι της "σωστης" αναβαθμισης. Για καλυτερο αποτελεσμα υποτιθετε πως πρεπει να γινει wipe απο recovery πριν και μετα την αναβαθμιση. Ο μεσος χρηστης που θα την κανει μεσω κιες ουτε καν θα ξερει να μπει στο recovery ποσο μαλλον να σκεφτει να κανει factory reset απο το μενου.

Ναι φίλε γι' αυτό και είπα πως οι μισοί τουλάχιστον δεν έκαναν σωστά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν κρατάει τα προγράμματα μέσα στους φακέλους η JB έχουμε καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...