Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διπύρηνο με 768 ram δεν βλεπω γιατι να μην πηγαινει σφαιρα η τζελιμπιν. Εδω η sony εβγαλε το xperia e που ειναι μονοπυρηνο με 512 με τζελι...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι από άποψη hardware δεν τη σηκώνει, εδώ τη σηκώνει το Nexus S με τον μονοπύρηνο όπως λες και εσύ.

 

Βέβαια το «τη σηκώνει» μερικές φορές είναι διαφορετικό από το «την τρέχει αξιοπρεπώς».

 

Την περιμένουμε εδώ και καιρό, μάλλον για τέλη Απρίλη θα πάει, αν όχι αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Διπύρηνο με 768 ram δεν βλεπω γιατι να μην πηγαινει σφαιρα η τζελιμπιν. Εδω η sony εβγαλε το xperia e που ειναι μονοπυρηνο με 512 με τζελι...

Αν και offtopic η sony νομίζω πως είναι άθλια σε αυτό το θέμα... Πάρε παράδειγμα το xperia P. Ίδιο ακριβός CPU, GPU με το advance και 1γίγα ραμ αντί 768. Στα benchmarks είναι χειρότερο από το advance. Επίσης αν δεις κάνα xperia arc δίπλα σε xperia u θα λες αν είναι δυνατόν... Το u σέρνεται σε βαριά παιχνίδια ενώ το arc όχι. Πολλά τέτοια παραδείγματα υπάρχουν απλά αυτά τα ξέρω σίγουρα και ειδικά το δεύτερο το έχω δει από κοντά. Δε παίζει ρόλο λοιπόν μόνο το hardware. Επίσης αν σου φαίνεται ότι πετάει το advance με stock, φαντάσου να είχε καθαρό android χωρίς σκουπίδια απο τη samsung. (εδώ το galaxy S με καθαρό android πετάει) Σκέφτομαι το advance πως θα είναι με custom SlimBean! Άπεχτο να είναι αλλά δε την έχουν βγάλει για το advance :(

την ice cream την περνει?

Όχι δεν έχει βγει ούτε υπάρχει λόγος να βγει αφού φτιάχνουν jelly bean.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, εχω στην κατοχή μου το s adnvance εδω και δύο μήνες.Το πρόβλημα που μου κάνει είναι, το φόρτησα όλη την νύχτα ανοιχτό και βγάζοντας το απ την πρίζα απο 100% η μπαταρία μου πήγε 10% και είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει αυτό.Μήπως έχει συμβεί και σε άλλον αυτο το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Από 100 σε 10% δεν το έχω ξανα ακούσει. Άστο να ξεφορτίσει εντελως μια φορά και να κλείσει από μπαταρία, και φόρτισε το κλειστό μονοκόματα χωρίς να το διακόψεις. Αλλά μόλις φορτίσει βγάλτο από την πρίζα. Συνήθως αυτό που λες μπορεί να γίνει γιατί η φόρτιση σταματάει και αρχίζει να χρησιμοποιείται η μπαταρία παρόλο που το έχεις στην πρίζα. Αλλά να φτάσει στο 10%? Μου φαίνεται υπερβολικό.

Βέβαια σκέφτηκα και κάτι που θα μπορούσε να το εξηγήσει αυτό αλλα δε νομίζω να μπορεί να συμβεί γιατί είναι μόνο θεωρητικό :p

 

Πάντως αν το έχεις λιγότερο από 6 μήνες νομίζω πως έχει και η μπαταρία εγγύηση σε περίπτωση που έχει πρόβλημα και το πας στο σέρβις να απαιτήσεις να σου ελέγξουν και την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει ρουταρει το κινητο να μου πει αν αυτα που λεει εδω ο παιχτης ισχυουν . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660419

να προχωρησω δηλαδη στο ρουταρισμα ?

δεν εχω ξανακανει ρουτ , ειναι η πρωτη μου συσκευη ANDROID . εχω πειραξει μηλαρακι ομως

οποτε εχω μια ψιλοεπαφη . ( καμια σχεση σιγουρα αλλα νιωθω 1-2 πραγματα )

καποιος που εχει κανει ρουτ την συσκευη του ( την δικια μου την εχω ουτε εβδομαδα απο

public ) οποτε εχω την τελευταια εκδοση να μου δωσει τα φωτα του .

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιος που εχει ρουταρει το κινητο να μου πει αν αυτα που λεει εδω ο παιχτης ισχυουν . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1660419

να προχωρησω δηλαδη στο ρουταρισμα ?

δεν εχω ξανακανει ρουτ , ειναι η πρωτη μου συσκευη ANDROID . εχω πειραξει μηλαρακι ομως

οποτε εχω μια ψιλοεπαφη . ( καμια σχεση σιγουρα αλλα νιωθω 1-2 πραγματα )

καποιος που εχει κανει ρουτ την συσκευη του ( την δικια μου την εχω ουτε εβδομαδα απο

public ) οποτε εχω την τελευταια εκδοση να μου δωσει τα φωτα του .

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλύτερα να μη βιαστείς να κανεις κατι. Σε λιγο καιρο θα γινει αναβαθμιση της συσκευης σε JB 4.1.2. οποτε θα ξαναχρειαστει ρουταρισμα, δευτερον αν κανεις τωρα το ρουτ προσεξε σε τι firmware αναφερεται και υστερα προχωρα.;)

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

βασικα σκεφτομουν να το κανω τωρα ενα ρουτ να δω πως γινεται . να παρω λιγο μια ιδεα και οταν βγει η jb το κανω ξανα . αλλωστε το καθυστερουν πολυ απο τι φαινεται .

 

ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ως καινιουργιος χρηστης εχω να πω τα καλυτερα για το forum. Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας, ειμαι καινιουργιος στον χωρο του adroid και χωρις πολλες απαιτησεις, ενδιαφερομαι να προβω σε αγορα του samsung s advance σε τιμη 182 ευρω απο το easy buy world. Αξιζει τα λεφτα του ( γιατι το τηλεφωνο ειναι περιπου 2 χρονων) η εχετε καποιο αλλο να προτεινετε ( για το ιδιο μπατζετ παντα)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος παρακαλώ πολύ να μου πει το υπέροχο κατά τ'άλλα κινητό που πριν από λίγες μέρες απέκτησα γράφει με μικρά γράμματα στα sms? Γιατί προσπάθησα και δεν έχω βρει κάτι...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα,(μετα απο htc wildfire s)πηρα και εγω χτες Σαββατο το υπεροχο Samsung Galaxy S Advance.......πεταει ,τα δινει ολα... ευχαριστω παιδιά

 

:):):)

Edited by milgr
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος παρακαλώ πολύ να μου πει το υπέροχο κατά τ'άλλα κινητό που πριν από λίγες μέρες απέκτησα γράφει με μικρά γράμματα στα sms? Γιατί προσπάθησα και δεν έχω βρει κάτι...

 

Ναί, αλλά αν γράφεις με μικρά ( λογικά ) το μήνυμά σου θα έχει "έκταση" μόνο 70 χαρακτήρες. Επιπλέον, πριν την αποστολή, θα σου εμφανίζεται και popup μήνυμα που θα σε ενημερώνει ότι ίσως το μήνυμά σου να αποσταλεί με αλλοιωμένους χαρακτήρες. Όλα τα παραπάνω εφόσον χρησιμοποιείς το stock πληκτρολόγιο της Samsung. Αυτό οφείλεται σε περιορισμό ( ; ) του Android, δηλαδή δεν υπολόγισαν τους Ελληνικούς χαρακτήρες. Γι' αυτό και μόνο κεφαλαία, για να έχεις 160 χαρακτήρες/μήνυμα και να μην έχεις πρόβλημα με ακατανόητα μηνύματα.

 

P.S.: Στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων θα είναι επιλεγμένο το "Αλφάβητο GSM".

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, εχω στην κατοχή μου το s adnvance εδω και δύο μήνες.Το πρόβλημα που μου κάνει είναι, το φόρτησα όλη την νύχτα ανοιχτό και βγάζοντας το απ την πρίζα απο 100% η μπαταρία μου πήγε 10% και είναι η δεύτερη φορά που μου το κάνει αυτό.Μήπως έχει συμβεί και σε άλλον αυτο το πρόβλημα?

 

Αν το εχεις ρουταρει, κανε ενα calibration στην μπαταρια και μετα βλεπεις. Θα βρεις πολλες εφαρμογες στο play.

 

Επισης, αν καποιος απο σας εχει αυξημενη καταναλωση, βαζει cpu spy, battery monitor widget και better battery stats.

Μπορει να εχετε προβλημα και με την τελευταια εκδοση του viber.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ως καινιουργιος χρηστης εχω να πω τα καλυτερα για το forum. Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας, ειμαι καινιουργιος στον χωρο του adroid και χωρις πολλες απαιτησεις, ενδιαφερομαι να προβω σε αγορα του samsung s advance σε τιμη 182 ευρω απο το easy buy world. Αξιζει τα λεφτα του ( γιατι το τηλεφωνο ειναι περιπου 2 χρονων) η εχετε καποιο αλλο να προτεινετε ( για το ιδιο μπατζετ παντα)

 

Τα αξιζει κ με το παραπανω. Και δεν ειναι 2 χρονων, πέρσι Απριλη αρχισε η κυκλοφορία του αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

απο τι φαινεται θα παρουμε και την 4.2.2 !!!

ριχτε μια ματια!

http://www.digitallife.gr/samsung-updates-android-5-0-anamenetai-na-laboun-ta-samsung-galaxy-s-iii-kai-note-ews-android-4-2-to-s-ii-95720

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και το Galaxy Y λεει θα παρει 4.2.2... Μπραβο στη Samsung... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

απο τι φαινεται θα παρουμε και την 4.2.2 !!!

ριχτε μια ματια!

http://www.digitallife.gr/samsung-updates-android-5-0-anamenetai-na-laboun-ta-samsung-galaxy-s-iii-kai-note-ews-android-4-2-to-s-ii-95720

 

Κρατήστε καλύτερα μικρό καλάθι….

Link to comment
Share on other sites

απο τι φαινεται θα παρουμε και την 4.2.2 !!!

ριχτε μια ματια!

http://www.digitallife.gr/samsung-updates-android-5-0-anamenetai-na-laboun-ta-samsung-galaxy-s-iii-kai-note-ews-android-4-2-to-s-ii-95720

 

Ας πάρουμε ( αν πάρουμε ) την 4.1.2, που ακόμα και η LG ξεκίνησε να τη δίνει στις συσκευές της...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ως καινιουργιος χρηστης εχω να πω τα καλυτερα για το forum. Μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας, ειμαι καινιουργιος στον χωρο του adroid και χωρις πολλες απαιτησεις, ενδιαφερομαι να προβω σε αγορα του samsung s advance σε τιμη 182 ευρω απο το easy buy world. Αξιζει τα λεφτα του ( γιατι το τηλεφωνο ειναι περιπου 2 χρονων) η εχετε καποιο αλλο να προτεινετε ( για το ιδιο μπατζετ παντα)

Φίλε μου σε αυτά τα λεφτά το advance παίζει χωρίς αντίπαλο.. εξαιρετική συσκευή!

Καλησπέρα και απο εμενα,(μετα απο htc wildfire s)πηρα και εγω χτες Σαββατο το υπεροχο Samsung Galaxy S Advance.......πεταει ,τα δινει ολα... ευχαριστω παιδιά

 

:):):)

Με γειά φίλε!

απο τι φαινεται θα παρουμε και την 4.2.2 !!!

ριχτε μια ματια!

http://www.digitallife.gr/samsung-updates-android-5-0-anamenetai-na-laboun-ta-samsung-galaxy-s-iii-kai-note-ews-android-4-2-to-s-ii-95720

Τρελαίνομαι!!!!!! Μόνο μην φάμε κανα άκυρο και ξενερώσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Μην ανχώνεστε ρε παιδιά.. Ηρεμήστε... Όλα θα γίνουν... γιατί βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα; Γιατί να είσαστε αρνητικοί; Εγώ έχω εμπιστοσύνη στην Sammy...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...