Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό μου το κάνει εμένα πχ αν είμαι στο fb δίνω μια γρήγορη να πάει κάτω και μετά ξαναδίνω άλλη μια. στη δεύτερη σταματάει το σκρολινγκ μολις αγγιξω την οθόνη, και αφου σταματησει ξαναδίνω άλλη μια γρηγορη. αλλά όχι όπως φαίνεται στο βιντεο.

 

 

Να μας ενημερώσει κάποιος αν το κάνει και στην JB.

 

Γεια σας παιδιά... μήπως υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με την αναβάθμιση λογισμικού του Samsung Galaxy S Advance σε Jelly bean ?

 

τίποτα φίλε, αναμένουμε

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό μου το κάνει εμένα πχ αν είμαι στο fb δίνω μια γρήγορη να πάει κάτω και μετά ξαναδίνω άλλη μια. στη δεύτερη σταματάει το σκρολινγκ μολις αγγιξω την οθόνη, και αφου σταματησει ξαναδίνω άλλη μια γρηγορη. αλλά όχι όπως φαίνεται στο βιντεο.

 

 

Να μας ενημερώσει κάποιος αν το κάνει και στην JB.

 

 

 

τίποτα φίλε, αναμένουμε

 

Στο κάνει μόνο στο fb ή και σε άλλες εφαρμογές, π.χ. στις ρυθμίσεις, στο easy uninstaller, στον es file explorer ;

Δηλαδή ενώ σκρολάρεις κάνεις κλικ και προσπαθείς να ξανασκρολάρεις. Και εκεί κολάει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Μόλις χθες αγόρασα τη συσκευή σε μαύρη από τα Public. Έχω ξενερώσει απίστευτα με το παρακάτω πρόβλημα:

 

 

Το κάνει και σε εσάς; Βρήκε κανείς λύση; Να πάω για DOA από Public και έχει κανείς εμπειρία από DOA του Public;

 

Αυτό μου το κάνει εμένα πχ αν είμαι στο fb δίνω μια γρήγορη να πάει κάτω και μετά ξαναδίνω άλλη μια. στη δεύτερη σταματάει το σκρολινγκ μολις αγγιξω την οθόνη, και αφου σταματησει ξαναδίνω άλλη μια γρηγορη. αλλά όχι όπως φαίνεται στο βιντεο.

 

Μήπως έχετε κάποιο screen protector επάνω και ή δεν το έχετε τοποθετήσει καλά ή δεν είναι καλό ( ελαττωματικό κομμάτι ); Γιατί αυτό το πρόβλημα το έχω σε μια άλλη συσκευή μου, που έχει παλιώσει η μεμβράνη. Κανένα θέμα με το Advance μου. :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχετε κάποιο screen protector επάνω και ή δεν το έχετε τοποθετήσει καλά ή δεν είναι καλό ( ελαττωματικό κομμάτι ); Γιατί αυτό το πρόβλημα το έχω σε μια άλλη συσκευή μου, που έχει παλιώσει η μεμβράνη. Κανένα θέμα με το Advance μου. :D

 

Όχι δεν έχω screen protector. Στο βίντεο που παρέθεσα θέλει και το κάνει, στην πράξη δεν είναι τόσο έντονο, αλλά υπάρχει. Δοκιμάστε αν θέλετε με τον τρόπο που είπα παραπάνω και αν κάποιος έχει βάλει καμιά custom rom ή την official την Ρωσική JB ας μας πει παρακαλώ αν κάνει πάλι αυτό το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!! Το κινητό μου από χτες έχει πέσει θύμα μαύρης μαγείας, σκοτεινές δυνάμεις έχουν εισβάλει μέσα του κτλ κτλ :D

Χτες στα καλά καθούμενα δονάει.. Πατάω να δω και έδειχνε πως έχει συνδεθεί με τον φορτιστή και φόρτιζε.. σταμάταγε ξεκίναγε σταμάταγε ξεκίναγε.. Μετά δείχνει πως συνδέθηκε με τον υπολογιστή.. μια απ τα ίδια... Του χω κάνει άπειρες επανεκκινήσεις αλλά αυτό συνεχίζει να νομίζει πως είναι συνδεδεμένο... Έχει κανείς καμιά ιδέα τι παίζει??????????

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω screen protector. Στο βίντεο που παρέθεσα θέλει και το κάνει, στην πράξη δεν είναι τόσο έντονο, αλλά υπάρχει. Δοκιμάστε αν θέλετε με τον τρόπο που είπα παραπάνω και αν κάποιος έχει βάλει καμιά custom rom ή την official την Ρωσική JB ας μας πει παρακαλώ αν κάνει πάλι αυτό το πρόβλημα.

 

Καλησπέρα. Είδα και πιο πάνω ότι έχεις μερικές μέρες τη συσκευή. Αν είσαι μέσα στο DOA ακόμα ( δεν είδα η μέρα του προηγούμενου post ) γιατί δεν πας από το κατάστημα, να τους δείξεις και σε αυτός το πρόβλημα, για να μην πουν ότι απλά τους το λες από το τηλ., χωρίς να υφίσταται; :) Για να ξεμπερδεύεις μια και καλή. Και εννοείται επιτόπου αλλαγή, όχι μετά από κάποιες μέρες.

 

@KoMp, έλεγξε τις τελευταίες εφαρμογές σου. Στο δικό μου, όταν το είχα πρωτοαγοράσει, δεν ξέρω τι είχε παιχτεί με την κάρτα μνήμης, και από τις εικόνες στη έκθεσή μου είχαν μπει μερικές σαν εξώφυλλα albums στα mp3 κομμάτια.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Μόλις χθες αγόρασα τη συσκευή σε μαύρη από τα Public. Έχω ξενερώσει απίστευτα με το παρακάτω πρόβλημα:

 

 

Το κάνει και σε εσάς; Βρήκε κανείς λύση; Να πάω για DOA από Public και έχει κανείς εμπειρία από DOA του Public;

 

Στο βιντεο το προβλημα (κολλαει το scrolling) ειναι στο facebook και επισης στο μενου με τις ρυθμισεις απο οτι φαινεται,εσενα ειναι μονο στο facebook η και στο μενου με τις ρυθμισεις ?

 

Μηπως κατεβασες καποια εφαρμογη και απο εκει και μετα τρωει κολλημα ? Αν ναι βγαλε την εφαρμογη η τις εφαρμογες που εχει εγκαταστηση.

 

Μπορεις να κανεις μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κανοντας πριν ενα back up φυσικα ,και αν στο κανει ξανα το ιδιο, πηγαινε για DOA.

 

Oσο για το DOA απο το public ειναι αψογοι ,οπως ειχε αναφερει πριν λιγο καιρο το μελος libitas

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4567426#post4567426

Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει μόνο στο fb ή και σε άλλες εφαρμογές, π.χ. στις ρυθμίσεις, στο easy uninstaller, στον es file explorer ;

Δηλαδή ενώ σκρολάρεις κάνεις κλικ και προσπαθείς να ξανασκρολάρεις. Και εκεί κολάει.

 

Το κάνει και αλλού αλλά όχι παντού. Στις ρυθμίσεις ναι, τις άλλες εφαρμογές δεν τις έχω βάλει. Το πρόσεξα από τις πρώτες μέρες αλλά δεν μου φάνηκε για πρόβλημα, σκέφτηκα ότι έτσι είναι νορμάλ. Αν και δεν μου άρεσε και ιδιαίτερα.

 

Αλλά τώρα αν άλλοι λένε πως δεν το κάνει μάλλον κάτι παίζεται.

 

Προβληματίζομαι τώρα..

 

Υ.Γ.: Backup χωρίς ρουτ πως κάνουμε στη 2.3?? Για τα saves των παιχνιδιών κυρίως..

 

update: στις επαφές που δοκίμασα τώρα δεν το κάνει. λέω να το αφήσω μεχρι να πάρουμε τη jb γιατί τότε έτσι κ αλλιώς μια επαναφορά θα την κάνω ώστε να κάτσει καλύτερα και πιο καθαρά το σύστημα, και αν συνεχιστεί το θέμα θα το πάω πίσω.

Edited by petran_7
update
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε εμένα από την αρχή, χωρίς να βάλω εφαρμογές. Το έχω 3 μέρες τώρα. Το παρείγγειλα online από Public. Δεν υπάρχει Public στη πόλη μου να τους το δείξω. Είμαι σίγουρος θα μου που στείλτο κλπ να το δει το service μας. Φαίνεται να το κάνει γενικά όπως λέει και ο petran_7 απλά πιθανόν να μην το έχετε παρατηρήσει. Είναι γνωστό bug από ότι έχω διαβάσει σε forums που δυστυχώς δεν είχα εντοπίσει πριν το αγοράσω. Ήξερα μόνο ότι δεν έχει ψηφιακό zoom στην camera, πράγμα επίσης ανεπίτρεπτο αλλά λέω δεν πειράζει. Τώρα έχω ξενερώσει άγρια. Είπα να πάρω ένα κινητό να μην παίζω με τις ROM όπως έκανα μέχρι τώρα με τις συσκευές tablet και κινητά που είχα και έλεγα να βάλω σε αυτό την JB όταν βγει. Εν τω μεταξύ από την αναθεματισμένη Samsung ακούω από Νοέμβρη 2012 ότι θα του δώσουν την JB και τώρα λένε για Απρίλιο και αν. Αλλά δεν φταίει κανείς άλλος, εγώ φταίω που άκουσα τους άλλους που λέγανε τι κινητάρες της Samsung και λοιπές αηδίες. Ποτέ δεν την συμπαθούσα σαν εταιρία, από τότε μάλιστα που σε ένα Omnia ΙΙ που είχα έβαζε σκόνη μεταξύ του digitizer και της οθόνης ! Σχιστομάτιδες Κορεάτες.

Τελοσπάντων, περιμένω απαντήσεις όποιος ξέρει:

1) α) Στις ρυθμίσεις, β) στον ES Explorer και γ) στον Easy Uninstaller το κάνει σίγουρα. Μπορείτε παρακαλώ να δείτε και οι υπόλοιποι αν το κάνει εκτός από τον φίλο petran_7; Θυμίζω ότι το πρόβλημα εμφανίζεται όταν ενώ σκρολάρεις κάνεις κλικ και προσπαθείς να ξανασκρολάρεις. Και εκεί κολάει.

2) Φόρεσε κανείς την Official JB την Ρώσικη, να δούμε αν επιτέλους φτιάξανε το zoom και το πρόβλημα που αναφέρω ;

3) Άλλη custom ROM φόρεσε κανείς και ποιά ; Προβλήματα ;

4) Πως να πάρω backup που δεν είναι root και δεν δουλεύει το Titanium Backup; Να το rootάρω το καταραμένο; Είναι η μόνη συσκευή που έχω που δεν είναι root και έλεγα να μην την πειράξω. Αλλά πως θα πάρω backup;

 

Φίλε petran_7 ούτε εμένα το κάνει στις επαφές. Ούτε στο Internet με Opera. Η εφαρμογή FB κολλάει, αλλά δεν τη χρησιμοποιώ. Την έβαλα να δω πως πάει.

Edited by chemboy
Link to comment
Share on other sites

Είπα να πάρω ένα κινητό να μην παίζω με τις ROM όπως έκανα μέχρι τώρα με τις συσκευές tablet και κινητά που είχα και έλεγα να βάλω σε αυτό την JB όταν βγει.

 

μια απ' τα ίδια και εγώ! εντάξει μην το παίρνεις τόσο στραβά. δεν κρασάρει κιόλας. εγώ το έχω συνηθίσει και όταν θέλω να ξανασκρολάρω του κάνω ένα τικ να σταματήσει και συνεχίζω! :P

 

για το backup δε νομίζω πως γίνεται χωρίς ρουτ. υπάρχει ένα πρόγραμμα (το carbon backup) αλλά είναι για android 4+

αν ξέρει κανείς ας μας βοηθήσει..

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα ηθελα να ξεκαθαρισω οτι ειμαι η πιο ασχετη του ασχετου ομως σε αφορα root και τετοια. το προηγουμενο κινητο μου ηταν το wildfire s. μου το κλεψανε κ οταν μπορεσα να ξαναγορασω τηλ επελεξα το advance s. Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη μεχρι τωρα το τηλεφωνο λειτουργει τελεια με πολυ καλη αποκριση. το μονο που με τσιγκλαγε ηταν οτι δεν ειχε ζουμ η καμερα, (ενταξει χαζο αλλα εμενα αυτο με ενοχλουσε) ετσι λοιπον αποφασισα να του κανω την ρωσικη αναβαθμιση που συζητατε ολοι εδω μεσα. Μπηκα σε ενα σαιτ κ κατεβασα ενα αρχειο γυρω στα 430ΜΒ κ με την βοηθεια του odin και βημα βημα οδηγιες απο το σαιτ το εγκαταστησα (χρονος 20 λεπτα). Οταν εκανε την επανεκκινηση το τηλεφωνο ελεγα απο μεσα μου, τι μ@λ@κια πηγα κ εκανα κ δεν ξερω κ ρωσικα, προς μεγαλη μου εκπληξη το τηλεφωνο ξεκινησε σε Ελληνικα κ όλες οι οδηγιες κ το μενου ηταν στα ελληνικα. Δεν ειχα χασει ουτε ενα αρχειο ή εφαρμογη και η καμερα μου ειχε ζουμ. εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη. δεν νομιζω οτι ειμαι ακομη ετοιμη για να δοκιμασω να κανω και root.
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ανεφερω τα παρακατω : στις πληροφοριες συσκευης

εκδοση android 4.1.2

Εκδοση βασικου φάσματος ι9070XXLPY

Link to comment
Share on other sites

^φίλε μου εγώ θα σε συμβούλευα να πάρεις το advance.

 

Όπως είπες έχει το ατού ότι είναι Samsung. H Alcatel όπως και να το κάνουμε είναι alcatel, οι 2 αυτές εταιρίες δεν συγκρίνονται.

 

Όσον αφορά τις συσκευές, το alcatel το έχω δουλέψει λίγο, η αίσθηση που μου άφησε ήταν πολύ κακή. Ίσως να φταίει η οθονη που είναι απλή tft και με πολύ χαμηλό ppi, μόλις 217!!! Γενικά οπως το χειριζόμουν πίστευα πως δεν θα με καλύψει σε τίποτα. Έχει mediatek επεξεργαστή, λίγο φθηνιάρικος για μένα. Αν ψάξεις υπάρχουν πολλές κινέζικες συσκευές που έχουν αυτό τον επεξεργαστή, τον βάζουν οι χαμηλές εταιρίες γιατί ειναι φθηνοί και έτσι δεν ανεβαίνει πολύ το κόστος παραγωγής της συσκευής. Σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με τον επεξεργαστή του advance.

 

Επίσης, το alcatel είναι (για μενα τουλάχιστον) πολύ χοντρό και πάρα πολύ βαρύ. Πριν πάρω το advance είχα το atrix 4g το οποίο ήταν στα 135 γραμμάρια και να φανταστείς μερικές φορές πιανόταν το χέρι μου.

 

Στα υπέρ του alcatel είναι η ραμ, η ανάλυση της κάμερας (δεν γράφω σκέτο την κάμερα γιατί δεν ξέρω αν τραβάει καθαρές φωτογραφίες, έχουμε δει και κινητά όπως τo LG L9 στα 8mp να τραβάνε πολύ κακές φωτογραφίες) και το μέγεθος της οθόνης.

 

Από την άλλη το advance είναι πούπουλο και πολύ λεπτό. Έχει πολύ ωραίο ντιζάιν και τρομερή οθόνη.

 

Αν δε σου κάνει κόπο πέρνα από ένα μαγαζί και δες τα από κοντά, αμέσως θα καταλάβεις τις διαφορές τους ;)

 

Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για την συμβουλη σου.Πηγα σε ενα καταστημα και τα δουλεψα και τα 2 απο κανα 10 λεπτο.Επειδη ειμαι χρηστης ο οποιος ειναι αρχαριος στα smartphones, και γενικοτερα δεν εχω σοβαρες απαιτησεις απο το touch της οθονης περα απο ενα απλο browsing μου φανηκαν και τα 2 το ιδιο :).Η διαφορα που προσεξα σε οτι μπορεις να προσεξεις στα 20 αυτα λεπτα ειναι οτι το Samsung ειναι ποιο ποιοτικη στο χερι και στην εμφανιση κατασκευη,χωρις αυτο να σημαινει οτι το alcatel ηταν φτωχο.Επισης η οθονη απο το Samsung ειχε μια ποιο ζωηρη φωτεινοτητα και ευκρινεια χωρις να σημαινει παλι οτι το Alcatel δεν βλεπονταν.Περα απο εκει μιλησα και με τον πωλητη και μου ειπε οτι προβληματα δεν εχει παρουσιασει το συγκεκριμενο κινητο (Alcatel) και οτι για τα ευρω που κοστιζει παιζει μονο του και εννοειτε οτι ειναι Value for money.Κατι αλλο που προσεξα παλι ειναι οτι και τα 2 εχουν 2 χρονια εγγυηση οποτε καπως σε ηρεμει και αυτο...Βασικα το μοναδικο μειον του Samsung ειναι η λιγο μικροτερη Ram και οτι δεν ειναι DualSim. Σαν επεξεργαστης και στα 2 κινητα που ειναι dual core kai 1ghz θεωρεις οτι το samsung ειναι ταχυτερο;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησις;

 

Μπορώ την φωτογραφία που έχω αποθηκευμένη σε κάθε μια επαφή, όταν με καλούν, να την κάνω να εμφανίζεται full screen; :confused:

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να ανεφερω τα παρακατω : στις πληροφοριες συσκευης

εκδοση android 4.1.2

Εκδοση βασικου φάσματος ι9070XXLPY

 

:up: εντυπώσεις? αν μπορείς τσέκαρε στα ποστ 1263~1268 και 1271, 1272 να μας πεις αν αντιμετωπίζεις αυτό το πρόβλημα.

 

Φιλε μου σε ευχαριστω για την συμβουλη σου.Πηγα σε ενα καταστημα και τα δουλεψα και τα 2 απο κανα 10 λεπτο.Επειδη ειμαι χρηστης ο οποιος ειναι αρχαριος στα smartphones, και γενικοτερα δεν εχω σοβαρες απαιτησεις απο το touch της οθονης περα απο ενα απλο browsing μου φανηκαν και τα 2 το ιδιο :).Η διαφορα που προσεξα σε οτι μπορεις να προσεξεις στα 20 αυτα λεπτα ειναι οτι το Samsung ειναι ποιο ποιοτικη στο χερι και στην εμφανιση κατασκευη,χωρις αυτο να σημαινει οτι το alcatel ηταν φτωχο.Επισης η οθονη απο το Samsung ειχε μια ποιο ζωηρη φωτεινοτητα και ευκρινεια χωρις να σημαινει παλι οτι το Alcatel δεν βλεπονταν.Περα απο εκει μιλησα και με τον πωλητη και μου ειπε οτι προβληματα δεν εχει παρουσιασει το συγκεκριμενο κινητο (Alcatel) και οτι για τα ευρω που κοστιζει παιζει μονο του και εννοειτε οτι ειναι Value for money.Κατι αλλο που προσεξα παλι ειναι οτι και τα 2 εχουν 2 χρονια εγγυηση οποτε καπως σε ηρεμει και αυτο...Βασικα το μοναδικο μειον του Samsung ειναι η λιγο μικροτερη Ram και οτι δεν ειναι DualSim. Σαν επεξεργαστης και στα 2 κινητα που ειναι dual core kai 1ghz θεωρεις οτι το samsung ειναι ταχυτερο;

 

Γενικά είναι πολύ καλύτερος ο NovaThor. Ίσως να μην σε ενδιαφέρει αλλά το alcatel με τον επεξεργαστή που έχει, εχει κάρτα γραφικών την sgx531, απλά αρχαία. Το advance με το novathor έχει τη mali400, μακράν καλύτερη. Αυτό εκτός από τα παιχνίδια παίζει ρόλο και στα βίντεο. Ψάξτο αν σε ενδιαφέρει.

 

Αν θες το κινητό μονο για ιντερνετ και φωτογραφίες και 512 να ηταν η ραμ θα αρκουσε :P

 

Απο 'κει και πέρα αφού σου άρεσε, αν δεν βρισκεις εσυ κατι αρνητικό πάνω του και σου φαίνεται πως θα ανταποκριθεί σε ότι του ζητήσεις, πάρτο!

 

*Dual core μπορεί να είναι και τα 2, αλλά όπως και στα pc έτσι και στα κινητά δεν παίζει ρόλο μόνο αυτό. για να καταλάβεις τι εννοώ, είναι σα να συγκρίνεις ένα διπύρηνο επεξεργαστή της Intel με έναν αντίστοιχο της AMD. Ο Ιντελ είναι καλύτερος, αλλά και πιό ακριβός. Εδώ ισχύει αυτό που λένε "Ότι πληρώνεις παίρνεις".

 

ΥΓ: ειμαι χρηστης AMD Quad core. :dash:

 

Ερώτησις;

 

Μπορώ την φωτογραφία που έχω αποθηκευμένη σε κάθε μια επαφή, όταν με καλούν, να την κάνω να εμφανίζεται full screen; :confused:

 

υπάρχουν κάποια προγραμματάκια που το κάνουν αυτό αλλά δεν είναι και πολύ σόι. ψάξε κάτι σε "full screen caller id"

 

πάντως με την jb είναι full screen από μόνα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου.Τελικα κατεληξα στο Samsung.Φαινετε ποιο ποιοτικο τηλεφωνο και η οθονη του πραγματικα ειναι το δυνατο σημειο.. Να σε ρωτησω κατι τελευταιο πριν παραγγειλω,υπαρχει σε εκδοση 8g και 16g γιατι εγω το βρισκω μονο στην 8αρα..και αν εχει την τεχνολογια Gorrila Glass,και αν ναι κανει δουλεια η να παραγγειλω και μεμβρανη προστασιας; σε ευχαριστω Edited by The_UneXpecteD
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου.Τελικα κατεληξα στο Samsung.Φαινετε ποιο ποιοτικο τηλεφωνο και η οθονη του πραγματικα ειναι το δυνατο σημειο.. Να σε ρωτησω κατι τελευταιο πριν παραγγειλω,υπαρχει σε εκδοση 8g και 16g γιατι εγω το βρισκω μονο στην 8αρα..και αν εχει την τεχνολογια Gorrila Glass,και αν ναι κανει δουλεια η να παραγγειλω και μεμβρανη προστασιας; σε ευχαριστω

 

Κατέληξες στο σωστό! Σε ξένα σάιτ έχω δει να γράφουν για 16gb, στην Ελλάδα έχω δει μόνο το 8άρι. Εμένα μου αρκεί, βέβαια αν το βρεις στα 16 ακόμα καλύτερα. Ναι έχει gorilla glass αλλά καλό θα ήταν να πάρεις καμια μεμβράνη. Γενικά οι gorilla glass δεν γρατζουνιούνται εύκολα αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος και 8 να ειναι με καρτα sd το ανεβαζουμε.Σε ευχαριστω φιλε μου για την αποψη σου,και εγω πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα.Να σε ρωτησω και κατι ακομα τα nexus που ειναι της google αναβαθμιζονται εφ ορου ζωης; Το ι9070 παιρνει την τελευταια εκδοση android ;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάποια προγραμματάκια που το κάνουν αυτό αλλά δεν είναι και πολύ σόι. ψάξε κάτι σε "full screen caller id"

 

πάντως με την jb είναι full screen από μόνα τους.

 

Πιο γρήγορος....πεθαίνεις....:p

Σε ευχαριστώ ρε man....δοκίμασα και κατέβασα κανά δυο....αλλά....μάπα το καρπούζι!

Θενκς πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος και 8 να ειναι με καρτα sd το ανεβαζουμε.Σε ευχαριστω φιλε μου για την αποψη σου,και εγω πιστευω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα.Να σε ρωτησω και κατι ακομα τα nexus που ειναι της google αναβαθμιζονται εφ ορου ζωης; Το ι9070 παιρνει την τελευταια εκδοση android ;

 

όχι εφ όρου ζωής! κανα 2 χρόνια έχουν οφίσιαλ υποστήριξη.

το andvance θα πάρει την 4.1.2 και τώρα βγαίνει η 4.2.2 (αν δεν εχει βγει) για τις nexus συσκευές, και στο μελλον και για τις άλλες.

κατά 98% θα είναι και η τελευταία οφίσιαλ αναβάθμιση, αλλά η έκδοση 4.1.2 είναι πολύ καλή και σημαντική (και όμορφη). ευτυχως που δεν μας δίνουν το 4.0

απο 'κει και πέρα ίσως να πάρει και την 4.2 custom από το xda.

 

Πιο γρήγορος....πεθαίνεις....:p

Σε ευχαριστώ ρε man....δοκίμασα και κατέβασα κανά δυο....αλλά....μάπα το καρπούζι!

Θενκς πάντως!

 

χαχα! να 'σαι καλά φίλε. ναι είναι μουφα τα περισσότερα. υπομονή μέχρι να βγει η jb

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το scrolling που λέτε στα προηγούμενα ποστ το παρατήρησα κι εγώ. Δεν θεωρώ ότι είναι hardware πρόβλημα αλλά software. Δε μου κάνει και εντύπωση φυσικά με την samsung να υπάρχει τέτοιο bug. Συγκεκριμένα ενώ σκρολάρεις δεν μπορείς να συνεχίσεις το σκρολαρισμα με δεύτερο σύρσιμο αν δε σταματήσει το πρώτο... Το παρατήρησα στις ρυθμίσεις, και στο file manager της samsung.

 

Επίσης διαβάζω και στο xda και είδα και άλλο βίντεο με το πρόβλημα. Το αντιμετωπίζουν αρκετοί σε κάποια firmwares. Λένε πως λύνεται σε άλλες εκδόσεις. Ίσως είναι μερικά προβληματικά.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το scrolling που λέτε στα προηγούμενα ποστ το παρατήρησα κι εγώ. Δεν θεωρώ ότι είναι hardware πρόβλημα αλλά software. Δε μου κάνει και εντύπωση φυσικά με την samsung να υπάρχει τέτοιο bug. Συγκεκριμένα ενώ σκρολάρεις δεν μπορείς να συνεχίσεις το σκρολαρισμα με δεύτερο σύρσιμο αν δε σταματήσει το πρώτο... Το παρατήρησα στις ρυθμίσεις, και στο file manager της samsung.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω φίλε, αφού το κάνει σε ορισμένες εφαρμογές σίγουρα δεν είναι hardware. Ελπίζω στην jb να έχει λυθεί!!

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Μόλις χθες αγόρασα τη συσκευή σε μαύρη από τα Public. Έχω ξενερώσει απίστευτα με το παρακάτω πρόβλημα:

 

 

Το κάνει και σε εσάς; Βρήκε κανείς λύση; Να πάω για DOA από Public και έχει κανείς εμπειρία από DOA του Public;

 

το δικο μου κινητο δεν το εκανε ουτε με την gb ουτε με την jb. εκανα κ οτι εκανες στο βιντεο, ευτυχως. πηγες στα public; τι σου εγινε τελικα;

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου κινητο δεν το εκανε ουτε με την gb ουτε με την jb. εκανα κ οτι εκανες στο βιντεο, ευτυχως. πηγες στα public; τι σου εγινε τελικα;

 

Πρώτον το βίντεο δεν είναι δικό μου. Δεύτερον δεν το κάνει τόσο έντονα. Δηλαδή ενώ σκρολάρεις στις ρυθμίσεις μπορείς να συνεχίσεις να σκρολάρεις αν δεν σταματήσει το πρώτο σκρολάρισμα; Με Public δεν επικοινώνησα, δεν υπάρχει κατάστημα στην πόλη μου. Επειδή το πιθανότερο είναι να μου πουν να το στείλω στο service θέλω πρώτα να δω αν είναι γενικό το θέμα. Ήδη βρήκα 3 σε αυτό το topic που το έχουμε, διαβάζω για δεκάδες άλλους σε άλλα forums και υπάρχουν βίντεο στο youtube. Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω για μια συσκευή που την πήρα να δουλεύει άψογα από τη μάνα της χωρίς να παίζω με customs roms. Να φανταστείτε πόσο ξενέρωσα 4 ημέρες τώρα δεν το έχω πάρει ποτέ μαζί μου σαν συσκευή. Τη δουλειά μου την κάνω με

το παλιό αλλά καλό μου Blade! Δεν μου πάει η καρδιά ούτε να το στήσω με εφαρμογές, έβαλα μόνο το 1/3 από αυτές που χρησιμοποιώ γιατί άμα είναι να το στείλω πίσω τελικά πρέπει να το επαναφέρω σε εργοστασιακές ρυθμίσεις και backup δεν παίζει χωρίς root.

Από RAM επίσης απογοητευμένος. Μετά από task kill έχω 220 MB ελεύθερα, πράγμα που θεωρώ λίγο. Φίλη mrkhl21 με την JB έχεις περισσότερη ελεύθερη RAM ;

Απογοητευμένος πολύ από τη συσκευή!

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει σκορ από το AnTuTu Benchmark; Το δικό μου έβγαλε σκορ 6751. Το aino fire μου με την Happy Spring Festival JB ROM βγάζει 9496 σκορ ως μέτρο σύγκρισης. Έχει την ίδια RAM, επεξεργαστή ίδιο διπύρηνο αλλά στα 1,5 και ίδια gpu με το advance.

Edited by chemboy
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαγράψει πριν λίγες μέρες τις καταγραφές με τις κλήσεις και είχαν διαγράφει όλες μου οι επαφές(βασικά μπορεί καταλαθος να είχα πατήσει διαγραφή στις επαφές και όχι δίπλα στο αρχείο κλήσεων, αν και δεν νομίζω ότι έγινε ετσι). Με πήρε κάποιος πριν και ήθελα να αποθηκεύσω τον αριθμό και κόλλαγε το κινητό βγάζοντας μήνυμα ότι οι επαφες μπορεί να χαθούν.. το έκανα ρεσταρτ πήγα στις επαφές και ξαφνικά όλες μου οι επαφές ήταν εκεί! ότι ναναι.. επίσης όταν αποθηκεύω επαφή στη sim δεν δέχεται πολλούς χαρακτήρες στο όνομα..

 

Αυτό με το scrolling που λένε τα παιδιά παραπάνω το κάνει και σε μένα σε ορισμένες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...