Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω τοεξής πρόβλημα με το τηλεφωνο. Όλα καλά με wifi, μολις βγαινω έξω έχω μια χαρά ιντερνετ για πλοήγηση και οτιδήποτε αλλά δε μπαινει στο fb kai fbmesenger, δηλ μπαινει αλλα είναι σαν να μην εχω ιντερνετ μου βγαζει το γνωστο μηνυμα οταν δεν εχει σιντερνετ, οτι δεν ειναι διαθεσιμη συνδεση κτλ. Ξέρει κανεις γιατι γίνεται αυτό, ενω με το wifi λειτουργει μια χαρά? Εχω καρτοσυμβολαιο cosmote μου εχουν στειλει τις ρυθμισεις ιντερνετ mms. μονο σ αυτα τα 2 δε μπαινει. γιατι??? (τα απεγκατεστησα τα ξαναεγκατεστησα μηπως και , αλλα τπτ.)ευχαριστω

 

Τι ρυθμισεις εχεις στο "Ονοματα σημειων προσβασης"?

Εγω ειχα το ιδιο προβλημα και τροποποιησα το Cosmote Wireless Internet Που βρισκεται εκει για να το λυσω.

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ τροποποιησω?

 

Εγω εχω τικαρισμενη την επιλογη Cosmote Wireless Internet

με τις εξης ρυθμισεις:

 

Ονομα:

Cosmote Wireless Internet

 

APN

Internet

 

MCC

202

 

MNC

01

 

Τυπος APN

internet

 

 

Ολες οι υπολοιπες ρυθμισεις ειναι default (Δεν εχει ρυθμιστει)

 

 

Επειδη κ εγω ειχα προβλημα στην αρχη,το εψαξα λιγο και ειδα οτι ακομα στις APN ρυθμισεις χρησιμοποιουσα οτι ειχε απο τον κατασκευαστη (cosmote wap κ δεν συμμαζευεται)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που θα βρω την Επίσημη Ελληνική 2.3.6? Για φλασαρισμα με οντιν και τι να ρυθμισω ώστε να γίνει ακριβώς όπως το πήρα?

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9070

Είναι η region ''EUR"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

Έχω το εξής θέμα: Έχω ρυθμίσει το gmail και εγκατέστησα και το drive, το οποίο με βολεύει ιδιαίτερα γιατί έχω μαζί μου όλο το αρχείο του γραφείου μου οποιαδήποτε στιγμή. Το θέμα είναι όμως ότι δεν μου ζητάει κωδικό πρόσβασης για να μπει αλλά συνδέεται αμέσως μόλις επιλέξω gmail ή drive αντίστοιχα. Και μπορεί για το gmail να μην είναι μεγάλο πρόβλημα, αλλά για το drive είναι μεγάλο, καθώς αν χάσω ή μου κλέψουν το κινητό, όποιος το έχει στα χέρια του θα έχει πρόσβαση σε όλο μου το αρχείο (φυικά ούτε στα mails μου θα το ήθελα αυτό). Προφανώς κατά την ρύθμιση του λογαριασμού μου (gmail) και την εγκατάσταση του drive μάλλον θα έκανα καμιά επιλογή ώστε να συνδέομαι χωρίς κωδικό. Πώς μπορώ να το κάνω να μου ζητάει username και passoword κάθε φορά που θέλω να συνδεθώ?

Και γίνεται να συνδέομαι στο gmail χωρίς να συνδέται ταυτόχρονα αυτόματα και στο drive (δηλ. για την σύνδεση στο drive να απαιτείται κωδικός ακόμα κι αν έχω ήδη συνδεθεί στο gmail)?

Θα ήμουν υπόχρεος για τη βοήθεια, γιατί αλλοιώς θα πρέπει να απεγκαταστήσω το drive γιατί το ρίσκο είναι μεγάλο.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Ωστόσο με "κωδικό κλειδώματος" εννοείς κάποιο κωδικό που θα πρέπει να βάζω κάθε φορά που θα θέλω να πάρω ένα τηλέφωνο ή να χρησιμοποιήσω το κινητό, δηλαδή κάποιο κωδικό αντί για το απλό σύρσιμο του δακτύλου πάνω στην οθόνη? Γιατί κάτι τέτοιο, αν εννοείς αυτό, καταλαβαίνεις ότι δεν είναι καθόλου πρακτικό, να έχω δηλαδή το τηλ. ανοικτό στην τσέπη, να θέλω να πάρω τηλ. ή να δω κάτι και να πρέπει κάθε φορά να βάζω κωδικό. Δεν γίνεται να ενεργοποιήσω το κλείδωμα στο gmail και στο drive, όπως είναι και στο laptop μου που κάθε φορά που θέλω να μπω στο gmail πρέπει να βάζω username και password?
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ! Για την ώρα έβαλα κωδικό κλειδώματος να δω αν με βολεύει, αν όχι θα εγκαταστήσω κάποια από τις εφαρμογές που παρέθεσες. Και πάλι σ'ευχαριστώ για την βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να κανω καποιες ρυθμισεις για να συνδεθω με παροχο cosmote ας πουμε?εχω δωρεαν 100 mb αλλα δεν ξερω πως μπαινω μεσα..!αν καποιος γνωριζει με απλα βηματα πως συνδεομαι...(ειμαι αρχαριος ...μην βαρατε...)

 

και πως ελενχουμε να μην περασουμε τα συγκεκριμενα mb ανα μηνα...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τοεξής πρόβλημα με το τηλεφωνο. Όλα καλά με wifi, μολις βγαινω έξω έχω μια χαρά ιντερνετ για πλοήγηση και οτιδήποτε αλλά δε μπαινει στο fb kai fbmesenger, δηλ μπαινει αλλα είναι σαν να μην εχω ιντερνετ μου βγαζει το γνωστο μηνυμα οταν δεν εχει σιντερνετ, οτι δεν ειναι διαθεσιμη συνδεση κτλ. Ξέρει κανεις γιατι γίνεται αυτό, ενω με το wifi λειτουργει μια χαρά? Εχω καρτοσυμβολαιο cosmote μου εχουν στειλει τις ρυθμισεις ιντερνετ mms. μονο σ αυτα τα 2 δε μπαινει. γιατι??? (τα απεγκατεστησα τα ξαναεγκατεστησα μηπως και , αλλα τπτ.)ευχαριστω

 

 

Οι υπόλοιπες εφαρμογές λειτουργούν με 3g?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, έαν κάποιος περάσει την ρωσική 4.1.2 που έχει sales code SER, η συσκευή δε μας δίνει τη δυνατότητα να της αλλάξουμε και το δικό της sales code σε SER. Οταν, πρώτον, φλασάρουμε μιά εργοστασιακή ROM με CSC της περιοχής για την οποία προορίζεται (η ROM) και, δεύτερον, η συσκευή μας δεν δίνει την δυνατότητα να αλλάξουμε το ενσωματωμένο της CSC στο ίδιο με της ROM που μόλις φλασάραμε, τότε η ασυμβατότητα αυτή μας κάνει να χάσουμε την δυνατότητα οποιασδήποτε αυτόματης αναβάθμισης. Την επόμενη αναβάθμιση που θα βγεί θα πρέπει να μπούμε στον μεγάλο μπελά να την φλσάρουμε πάλι μέσω Odin, το τηλέφωνο θα ξαναγίνει φορμάτ και θα πρέπει να το ξαναστήσουμε από την αρχή. Εγώ ποτέ δε φλασάρω μιά ROM με CSC που δεν περιλαμβάνεται μέσα στις επιλογές της συσκευής!

 

και πως το επαναφερουμε αν περασουμε το ρωσικο?

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγια ρε παιδιά έχει οξεία για τα ελληνικά? και αν ναι, ποιο κουμπί?

Πατάς παρατεταμένα το γράμμα και το επιλέγεις με τόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.1.2 χάνετε το flash player?

Δηλ τέρμα το live streaming?

Και αν ναι, υπάρχει λύση?

Και κάτι ακόμα, κάποιο app ή κάτι άλλο για να βρούμε το τηλ σε περίπτωση κλοπής?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την 4.1.2 χάνετε το flash player?

Δηλ τέρμα το live streaming?

Και αν ναι, υπάρχει λύση?

Και κάτι ακόμα, κάποιο app ή κάτι άλλο για να βρούμε το τηλ σε περίπτωση κλοπής?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εδω :

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Στη μεση της σελιδας ειναι ο flash player for android 4.0 (δεν εχει σημασια που θα μπει σε 4.1.2 )

Για το app που ζητας ψαξε για το android lost στο play store....

Αυτο εχω εγω και κανει παπαδες.....

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να κανω καποιες ρυθμισεις για να συνδεθω με παροχο cosmote ας πουμε?εχω δωρεαν 100 mb αλλα δεν ξερω πως μπαινω μεσα..!αν καποιος γνωριζει με απλα βηματα πως συνδεομαι...(ειμαι αρχαριος ...μην βαρατε...)

 

και πως ελενχουμε να μην περασουμε τα συγκεκριμενα mb ανα μηνα...:cool:

 

κανενας δεν ξερει ρε παλικαρια...?

 

καλημεραα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να κανω καποιες ρυθμισεις για να συνδεθω με παροχο cosmote ας πουμε?εχω δωρεαν 100 mb αλλα δεν ξερω πως μπαινω μεσα..!αν καποιος γνωριζει με απλα βηματα πως συνδεομαι...(ειμαι αρχαριος ...μην βαρατε...)

 

και πως ελενχουμε να μην περασουμε τα συγκεκριμενα mb ανα μηνα...:cool:

Αν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια χρηση δεδομενων τοτε μπορεις να κανεις περιηγηση στο ιντερνετ.Τσεκαρε τα ονοματα σημειων προσβασης και αν δεν υπαρχουν τοτε ζητα απο τον παροχο σου να σου τα στειλει.Εδω εχω καποια που μπορει να σε βοηθησουν. http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html . καλη σου μερα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενεργοποιησει την υπηρεσια χρηση δεδομενων τοτε μπορεις να κανεις περιηγηση στο ιντερνετ.Τσεκαρε τα ονοματα σημειων προσβασης και αν δεν υπαρχουν τοτε ζητα απο τον παροχο σου να σου τα στειλει.Εδω εχω καποια που μπορει να σε βοηθησουν. http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html . καλη σου μερα.

 

Na εισαι καλα φιλος ευχαριστω πολυ-

 

η περιαγωγη δεδομενων αραγε τι σημαινει..??ειναι κατω απο την χρηση δεδομενων στο μενου..

Link to comment
Share on other sites

 

η περιαγωγη δεδομενων αραγε τι σημαινει..??ειναι κατω απο την χρηση δεδομενων στο μενου..

Περιαγωγη ειναι οταν εισαι στο εξωτερικο

 

Διαβασα σε ενα ελληνικο site οτι η jelly bean θα βγει μαρτιο για Ελλαδα?Ξερει κανεις κατι περι τουτου?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στην αποθήκευση έχει επιλογές χώρος αποθήκευσης συστήματος κάρτα sd και συσκευή αποθήκευσης usb. Στην συσκευή αποθήκευσης usb τι αποθηκεύει και που χρησιμεύει??
Link to comment
Share on other sites

εκανα την αναβαθμιση με τη ρωσικη ρομ

μην φοβαστε καντε το αφοβα

ΟΜΩΣ

μου εκανε ηδη ενα ρεσετ το κινητο και παρατηρησα οτι οι εφαρμογες ανοιγουν πιο αργα

με τη μπαταρια καμια διαφορα και ισως να τρωει και πιο πολυ ενεργεια

νομιζω οτι και το touch εγινε λιγοτερο ευαισθητο

ΑΛΛΑ

τελειως διαφορετικο μενου,ειναι σαν να εχεις ενα galaxy s3 ,τελειως αλλο κινητο

πιο ομαλη κινηση κεντρικου μενου και του μενου εφαρμογων

τεσπα του εκανα κανα δυο επανεκκινησεις (εχει επιλογη) και φαινεται σαν να εστρωσε

μου δινει την αισθηση οτι βαρυνε λιγο(οπως το neo v οταν του εβαλα android 4) αλλα εμφανισιακα αλλος χειρισμος

ισως πρεπει να γινει clean format οπως στα pc και οχι αναβαθμιση δηλαδη επαναφορα εργοσ.ρυθμισεων(οπως οταν βγαινει απο το κουτι του),φορματ sd και μετα αναβαθμιση και

επαναγκατασταση ολων των εφαρμογων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...