Jump to content

Samsung Galaxy S Advance (I9070)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε ναι πραγματικα αυτη η εταιρεια δεν ξερω για ποιον λογο προσελκυει τοσο κοσμο,ισως εχουν λεφτα για να πληρωνουν για νεα κινητα,ολοι προτεινουν το σολε,ενω αμα μπεις στο τοπικ του σολε,βλεπεις ποσους να εχουν προβληματα,ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως γινεται..προσωπικα θα αγορασω τωρα κινητο και σκοπευω να μ μεινει για 2-3 χρονια,για αυτο θα απευθυνθω στο samsung,γτ ειναι αξιοπιστο και γερης κατασκευης,δλδ δεν εμφανιζει προβληματα σε οθονη,καπακι,κλπ κλπ

 

απλα ρωτησα και εδω,για να σιγουρευσω οτι οντως ισχυει η γνωμη που σχηματισα γυρω απο αυτο το κινητο και ουσιαστικα να κλειδωσω την επιλογη μου..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ε ναι πραγματικα αυτη η εταιρεια δεν ξερω για ποιον λογο προσελκυει τοσο κοσμο,ισως εχουν λεφτα για να πληρωνουν για νεα κινητα,ολοι προτεινουν το σολε,ενω αμα μπεις στο τοπικ του σολε,βλεπεις ποσους να εχουν προβληματα,ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως γινεται..προσωπικα θα αγορασω τωρα κινητο και σκοπευω να μ μεινει για 2-3 χρονια,για αυτο θα απευθυνθω στο samsung,γτ ειναι αξιοπιστο και γερης κατασκευης,δλδ δεν εμφανιζει προβληματα σε οθονη,καπακι,κλπ κλπ

 

απλα ρωτησα και εδω,για να σιγουρευσω οτι οντως ισχυει η γνωμη που σχηματισα γυρω απο αυτο το κινητο και ουσιαστικα να κλειδωσω την επιλογη μου..

 

Να την κλειδώσεις την επιλογή σου!! Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του! Και αυτό στο λέει κάποιος που προέρχεται από Symbian ( N8 ). Η κατασκευή του είναι πολύ καλή ( έχω ένα Samsung omnia W και καμία σχέση ), έλεγα ότι οι 4 ίντσες θα είναι πολλές, αλλά έχει το τέλειο μέγεθος για να μπαίνεις στο ίντερνετ και να βλέπεις βίντεο, επίσης το μέγεθος της συσκευής είναι πολύ καλό για όσους έχουμε μεγάλα χέρια ( πρώτη φορά ταιριάζει κινητό ακριβώς στα χέρια μου ) και για το τέλος, η μπαταρία του είναι σκυλί, πραγματικά. Το λιώνω κάθε μέρα με ίντερνετ, κατέβασμα εφαρμογών, όλη μέρα Skype και λιγοτερο Facebook μέσω wifi ή 3g και λιγότερο από μέρα δεν έχω καταφέρει να δω να αδειάζει. Έχω φτάσει πολύ εύκολα 2 μέρες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ωραια χαιρομαι τοτε,γτ ειχα ψιλοαπογοητευτει με τα κινητα στην τιμη που εψαχνα και πραγματικα,αφου επιβεβαιωνετε τα λεγομενα για το κινητο,μπορω να πω με σιγουρια πως βρηκα το καταλληλο κινητο για μενα! :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει Gorilla Glass? εχετε παρει ζελατινες για την οθονη? Edited by modechristo
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο εχει Gorilla Glass? εχετε παρει ζελατινες για την οθονη?

 

φυσικά !!! ειδικά αν κανείς κάνει την ίδια εργασία με μένα .... επιβάλεται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω πάρει αυτό το κιν εδώ και κάνα μήνα σίγουρα,όλα καλά αλλά έχει αρχίσει τώρα τελευταία και μου εμφανίζει θέμα με το σήμα του.Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος πρόβλημα με το σήμα? Εμένα εκεί που δείχνει πως έχει σήμα και μιλάω,μετά από 3-4 δεύτερα και χωρίς να κουνηθώ από το σημείο χάνεται και κλείνει η κλήση.Δεν το κάνει πάντα,αλλά αρκετές φορές. Έχει εμφανιστεί και σε κάποιον άλλον αυτό? Τι να κάνω,να το πάω να το δουν? Και αν εκεί που το δοκιμάζουν δεν κοπεί η κλήση, πως θα φανεί αυτό που λέω? Ρώτησα πολλά αλλά πρώτη φορά συσκευή android και πρώτη φορά πρόβλημα, ειδικά τέτοιο και ήθελα να πάρω την γνώμη σας. Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα (κάτι παραπάνω από μήνα) απόλυτα ευχαριστημένος (είναι το πρώτο μου smartphone), δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω. Το μέγεθος ιδανικό, η οθόνη super, κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Το μόνο που θα ήθελα (δεν ξέρω πώς είναι σε άλλα android), είναι να φόρτιζε γρηγορότερα. Εμένα θέλει γύρω στις δυόμισυ ώρες να φορτίσει πλήρως (από περίπου 20%), ενώ μια φίλη μου που έχει iphone 4, μου λέει ότι φορτίζει σε 45΄ το πολύ μια ώρα.

Αυτό είναι λίγο θέμα, γιατί απ'ό,τι έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ, όταν φορτίσει πρέπει να το αποσυνδέουμε από το ρεύμα, οπότε αν θέλει 2μισυ ώρες να φορτίσει, κάποιες φορές είναι πρόβλημα να το περιμένω και μετά να πέσω για ύπνο (αντί να το έχω όλο το βράδυ στην πρίζα).

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα (κάτι παραπάνω από μήνα) απόλυτα ευχαριστημένος (είναι το πρώτο μου smartphone), δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω. Το μέγεθος ιδανικό, η οθόνη super, κανένα πρόβλημα ως τώρα.

Το μόνο που θα ήθελα (δεν ξέρω πώς είναι σε άλλα android), είναι να φόρτιζε γρηγορότερα. Εμένα θέλει γύρω στις δυόμισυ ώρες να φορτίσει πλήρως (από περίπου 20%), ενώ μια φίλη μου που έχει iphone 4, μου λέει ότι φορτίζει σε 45΄ το πολύ μια ώρα.

Αυτό είναι λίγο θέμα, γιατί απ'ό,τι έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ, όταν φορτίσει πρέπει να το αποσυνδέουμε από το ρεύμα, οπότε αν θέλει 2μισυ ώρες να φορτίσει, κάποιες φορές είναι πρόβλημα να το περιμένω και μετά να πέσω για ύπνο (αντί να το έχω όλο το βράδυ στην πρίζα).

 

Δεν είναι μόνο στο Android. Και το Omnia W που έχω, περίπου τον ιδιο χρόνο χρειάζεται να φορτίσει, με WP7.5. Επίσης, μόλις η ένδειξη φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση, δηλαδή ο φορτιστής δε δίνει ρεύμα. Κι εγώ το βάζω να φορτίσει το βράδυ και το βγάζω μόλις ξυπνήσω.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο μενα που αφορα μαλλον σε bug, το οποιο πιθανον να απανταται και σε αλλες συσκευες συμφωνα με λιγο ψαξιμο που εκανα.

 

Οταν εχω το κινητο κλειστο η σε flight mode και καποιος μου στειλει μηνυμα, οταν ανοιξω το κινητο, η ωρα του μηνυματος δεν ειναι η πραγματικη ωρα αποστολης, αλλα η ωρα που τελικα το μηνυμα λαμβανεται απο τη συσκευη.

 

Μπορει να ακουγεται ησσονος σημασιας προβλημα, αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο. Τι μπορουμε να κανουμε;

Δε ξέρω. Κι εμένα έτσι μου εμφανίζεται.

 

 

Στο μεταξύ μου έβγαλε μία αναβάθμιση λογισμικού το kies που το συνέδεσα πριν μία ώρα... Δε το έχω κάνει ακόμα λόγω χαμηλής μπαταρίας. Ρε λέτε να ήλθε το ζελεδάκι;

 

Edit

Δεν ήρθε. Κράτησε κάποια ώρα παραπάνω αλλά δεν ήταν το ζελέ...

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ποσοστο της μπαταριας που μπορουμε να το δουμε;

 

Κατέβασε την εφαρμογή android system info και θα μπορεις να βλέπεις και το ποσοστό της μπαταρίας αλλά και την χωρητικότητα της εσωτερικης και εξωτερικης μνημης.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω. Κι εμένα έτσι μου εμφανίζεται.

 

 

Στο μεταξύ μου έβγαλε μία αναβάθμιση λογισμικού το kies που το συνέδεσα πριν μία ώρα... Δε το έχω κάνει ακόμα λόγω χαμηλής μπαταρίας. Ρε λέτε να ήλθε το ζελεδάκι;

 

Edit

Δεν ήρθε. Κράτησε κάποια ώρα παραπάνω αλλά δεν ήταν το ζελέ...

 

 

που πηγες και τη βρηκες? γιατι εμενα δε μ βγαλε κατι

Link to comment
Share on other sites

που πηγες και τη βρηκες? γιατι εμενα δε μ βγαλε κατι

Συνέδεσα το κινητό στο kies του υπολογιστή... Η έκδοση Android δεν άλλαξε - παραμένει 2.3.6, αλλά νομίζω ότι άλλαξε η έκδοση Kernel ή κάτι τέτοιο. Δεν είδα κάποια αλλαγή στο λειτουργικό πάντως. Ίσως να έγινε λίγο πιο snappy, ίσως να είναι η ιδέα μου... :worry:

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσα το κινητό στο kies του υπολογιστή... Η έκδοση Android δεν άλλαξε - παραμένει 2.3.6, αλλά νομίζω ότι άλλαξε η έκδοση Kernel ή κάτι τέτοιο. Δεν είδα κάποια αλλαγή στο λειτουργικό πάντως. Ίσως να έγινε λίγο πιο snappy, ίσως να είναι η ιδέα μου... :worry:

 

οκ θα το δοκιμασω και γω μολις φορτισει λιγο

Link to comment
Share on other sites

 

καλο αλλα λογικα θελει root πρωτα και φημες λενε πως θα βγει και επισημη

Link to comment
Share on other sites

οκ θα το δοκιμασω και γω μολις φορτισει λιγο

 

Εδώ είμαστε:

Κι εδώ: http://androidjinn.com/how-to-install-xxlk4-android-2-3-6-firmware-on-i9070p-galaxy-s-advance.html

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

 

εμενα παντως μεσω kies δε βρισκει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μόλις η ένδειξη φτάσει στο 100% σταματάει η φόρτιση, δηλαδή ο φορτιστής δε δίνει ρεύμα.

 

Είναι σίγουρο αυτό? Δεν νομίζω να ισχύει στο advance. Νομίζω ότι ο φορτιστής συνεχίζει να δίνει ρέυμα, δεν είμαι όμως και σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό? Δεν νομίζω να ισχύει στο advance. Νομίζω ότι ο φορτιστής συνεχίζει να δίνει ρέυμα, δεν είμαι όμως και σίγουρος.

 

γιατι να μην ισχυει στο advance??

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.....'εχω αγοράσει και εγώ το κινητό εδώ και κάτι μέρες....πολύ καλή πρώτη εντύπωση....Μια ερώτηση μόνο πώς μπορώ να επιλέξω ήχο κλήσης μηνύματος από την μουσική μου???Ευχαριστώωωωω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.....'εχω αγοράσει και εγώ το κινητό εδώ και κάτι μέρες....πολύ καλή πρώτη εντύπωση....Μια ερώτηση μόνο πώς μπορώ να επιλέξω ήχο κλήσης μηνύματος από την μουσική μου???Ευχαριστώωωωω

 

mp3 πατάς παρατεταμένα πάνω στο τραγούδι που θέλεις να βάλεις σαν ήχο ειδοποίησης μετά στην καρτέλα που ανοίγει πατάς <<ορισμός ως >> και μετά <<Ήχος ειδοποίησης>>

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung στην Γερμανια ανακοινωσε πως το S Advance θα παρει jelly bean τον Ιανουριο.

 

http://www.sammobile.com/2012/11/29/galaxy-s-advance-to-get-jelly-bean-in-january/

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό? Δεν νομίζω να ισχύει στο advance. Νομίζω ότι ο φορτιστής συνεχίζει να δίνει ρέυμα, δεν είμαι όμως και σίγουρος.

 

Μόλις φτάσει το 100% η φόρτιση, δε σταματάει να "κινείται" το animation της μπαταρίας;

 

Η Samsung στην Γερμανια ανακοινωσε πως το S Advance θα παρει jelly bean τον Ιανουριο.

 

http://www.sammobile.com/2012/11/29/galaxy-s-advance-to-get-jelly-bean-in-january/

 

Και αν φανταστούμε τη σχέση Γερμανίας - Ελλάδας, θα πάρουμε κι εμείς τη Jelly Bean τον Ιανουάριο.. Χαχαχα

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

mp3 πατάς παρατεταμένα πάνω στο τραγούδι που θέλεις να βάλεις σαν ήχο ειδοποίησης μετά στην καρτέλα που ανοίγει πατάς <<ορισμός ως >> και μετά <<Ήχος ειδοποίησης>>

 

ευχαριστώ για την σύντομη απάντηση :)...αλλού ήταν το πρόβλημα βρήκα την απάντηση εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=293691&page=17 σχόλιο #246 :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Advance (I9070)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...