Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω φιλε,θα ξεψαχνισω εκει τωρα να δουμε τι θα βγαλουμε!

Φίλε marmagas, παρόλο που μου έκανες hijack την αγγελία ζήτησης στο maemo talk:ninja::cry:, νομίζω ότι το συγκεκριμένο forum είναι η καλύτερη περίπτωση για να το βρεις. Στο ebay είτε η τιμή θα είναι εξωπραγματική (νομίζω τρέχει ένα στα $1000 περίπου) είτε θα είναι με αλλαγμένη πρόσοψη. Αν ψάξεις στις παλαιότερες αγγελίες του maemo talk θα δεις ότι έχουν εμφανιστεί κατά καιρούς και φεύγουν σε αρκετά καλές τιμές. Πρόσφατα έφυγε ένα στα $170. Στο insomnia αν θυμάμαι καλά μόνο ένα έχει ανέβει και νομίζω το πήρε ένα παιδί από εμάς εδω στο myphone.

Αν θέλεις κάτι τόσο περιορισμένο θα σου έλεγα να έχεις υπομονή. Οι κίνδυνοι (για μη original ή να πληρώσεις παραπάνω από ότι χρειάζεται) είναι αρκετοί αν το πάρεις "εδώ και τώρα".

 

Τέλος αν απλά θέλεις ένα Ν9, με λίγο ψάξιμο στο ebay θα βρεις και σε καλή τιμή. Πρόσφατα πήρα ένα 64άρι (το δεύτερο μου :)) ολοκαίνουριο, σφραγισμένο κάτω από 250 ευρώ, μαζί με αποστολή.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Ο Σαουδάραψ το 'βγαλε@μεϊντάνι>200€(+ μεταφορικά)

It is real 64gb , white, made in finland, complete box, bought from nokia dealer here in KSA. make it 200 n it is done...[/Quote]

Αλλά 1α:rtfm::!:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε marmagas, παρόλο που μου έκανες hijack την αγγελία ζήτησης στο maemo talk:ninja::cry:, νομίζω ότι το συγκεκριμένο forum είναι η καλύτερη περίπτωση για να το βρεις. Στο ebay είτε η τιμή θα είναι εξωπραγματική (νομίζω τρέχει ένα στα $1000 περίπου) είτε θα είναι με αλλαγμένη πρόσοψη. Αν ψάξεις στις παλαιότερες αγγελίες του maemo talk θα δεις ότι έχουν εμφανιστεί κατά καιρούς και φεύγουν σε αρκετά καλές τιμές. Πρόσφατα έφυγε ένα στα $170. Στο insomnia αν θυμάμαι καλά μόνο ένα έχει ανέβει και νομίζω το πήρε ένα παιδί από εμάς εδω στο myphone.

Αν θέλεις κάτι τόσο περιορισμένο θα σου έλεγα να έχεις υπομονή. Οι κίνδυνοι (για μη original ή να πληρώσεις παραπάνω από ότι χρειάζεται) είναι αρκετοί αν το πάρεις "εδώ και τώρα".

 

Τέλος αν απλά θέλεις ένα Ν9, με λίγο ψάξιμο στο ebay θα βρεις και σε καλή τιμή. Πρόσφατα πήρα ένα 64άρι (το δεύτερο μου :)) ολοκαίνουριο, σφραγισμένο κάτω από 250 ευρώ, μαζί με αποστολή.

 

Το δεύτερο; Μπράβο! Πάμε για Jolla τώρα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο; Μπράβο! Πάμε για Jolla τώρα.

 

Είχα και ένα Cyan αλλά ηλιθιωδώς το έδωσα.

Το ένα μαύρο το έχω σχεδόν από την πρώτη μέρα.

Ο Σαουδάραψ το 'βγαλε@μεϊντάνι>200€(+ μεταφορικά)

 

Δεν ξέρω, κάτι μέσα μου μου λέει να μην εμπιστευτώ. Στο άλλο thread γράφει ότι έχει πρόβλημα με την μπαταρία. Ενώ εδώ δεν το λέει. Και την έχει ξαναβάλει την αγγελία και δεν έπιασε... Τι να πω.

 

Αλλά 1α:rtfm::!:

Τι εννοείς?

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

ό,τι αποδεικτικό γνησιότητας, γι' αρχή· επανέλεγχος σκοπιμότητας της αγοράς, εφόσον επιλεγεί απομίμηση «μονόκερου» τελικώς -ψιλoχλωμό ως συλλεκτικό:mobile:

Ευλόγως καταπονημένη μπαταρία ανεφέρθη παρεμπιπτόντως -ουδένα πρόβλημα αποτελεί- πρόσθετο έξοδο γι' ανταλλακτική ή εξωτερική το πολύ, αν κριθεί δυσλειτουργική:cool:

Edited by w@P
Link to comment
Share on other sites

Φίλε marmagas, παρόλο που μου έκανες hijack την αγγελία ζήτησης στο maemo talk:ninja::cry:, νομίζω ότι το συγκεκριμένο forum είναι η καλύτερη περίπτωση για να το βρεις. Στο ebay είτε η τιμή θα είναι εξωπραγματική (νομίζω τρέχει ένα στα $1000 περίπου) είτε θα είναι με αλλαγμένη πρόσοψη. Αν ψάξεις στις παλαιότερες αγγελίες του maemo talk θα δεις ότι έχουν εμφανιστεί κατά καιρούς και φεύγουν σε αρκετά καλές τιμές. Πρόσφατα έφυγε ένα στα $170. Στο insomnia αν θυμάμαι καλά μόνο ένα έχει ανέβει και νομίζω το πήρε ένα παιδί από εμάς εδω στο myphone.

Αν θέλεις κάτι τόσο περιορισμένο θα σου έλεγα να έχεις υπομονή. Οι κίνδυνοι (για μη original ή να πληρώσεις παραπάνω από ότι χρειάζεται) είναι αρκετοί αν το πάρεις "εδώ και τώρα".

 

Τέλος αν απλά θέλεις ένα Ν9, με λίγο ψάξιμο στο ebay θα βρεις και σε καλή τιμή. Πρόσφατα πήρα ένα 64άρι (το δεύτερο μου :)) ολοκαίνουριο, σφραγισμένο κάτω από 250 ευρώ, μαζί με αποστολή.

Καλημερα φιλε lordelesar,

απο τη βιασυνη δεν καταλαβα οτι ηταν αγγελια ζητησης,ταπεινα συγνωμη και αποσυρω το ενδιαφερον!

Μακαρι να το παρεις εσυ και να ειναι τελειο οπως τα λεει ο αραβας!

Θα κανω λιγο ακομη υπομονη οπως μου λες αν και αρχιζω να βλεπω τα 190 πολλα για ενα κντ 3ετιας.

Δεν κρατας κακια,και οταν το παρεις τρελανε μας με φωτος!!!]

Καλη συνεχεια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε lordelesar,

απο τη βιασυνη δεν καταλαβα οτι ηταν αγγελια ζητησης,ταπεινα συγνωμη και αποσυρω το ενδιαφερον!

Μακαρι να το παρεις εσυ και να ειναι τελειο οπως τα λεει ο αραβας!

Θα κανω λιγο ακομη υπομονη οπως μου λες αν και αρχιζω να βλεπω τα 190 πολλα για ενα κντ 3ετιας.

Δεν κρατας κακια,και οταν το παρεις τρελανε μας με φωτος!!!]

Καλη συνεχεια!!

Εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! Μην σε αγχώνει στο παραμικρό.

Δυστυχώς ο Άραβας δεν μας τα λέει καλά. Μου έστειλε ότι δεν έχει ξανακάνει συναλλαγή στο ιντερνετ και θέλει να του στείλω τα λεφτά γιατί δεν θέλει να φτιάξει paypal. Οπότε καίγεται μάλλον το συγκεκριμένο δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα lordelesar,κατι φανηκε με τον τυπο οτι τα μασαγε.Εγω τελικα εκλεισα ενα μαυρο 64αρι απο Αθηνα.Μαλλον το ανταλλαξα με ενα μαυρο lumia 920 το οποιο καπως δεν καθεται καλα στο χερι,πολυ ογκωδες.Θα δοκιμασω τωρα το N9!!!
Link to comment
Share on other sites

προσωπική μου άποψη ειναι πως το μαυρο ειναι το καλύτερο χρώμα. το μαυρο της οθονης του n9 ειναι τρομερό και γινεται ενα με τα bezel του. το μονο ασχημο σ αυτη τη συσκευή ειναι τα πλαινα κουμπια που ειναι πολύ χαλαρα και ειναι και ασημενια. θα μπορούσαν να ειναι μαυρα. η οθονη αν και amoled βαζει τα γυαλια στις amoled της samsung καθώς όταν ειχα το n9 το είχα μαζι με το s3 και κάτω απο τον ήλια ενω με το s3 δεν έβλεπα Χριστό με το n9 όλα τέλεια!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οτι προς το παρων ειναι μη λειτουργικο. δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο εκτος απο το να το φορτωσεις απλα..

στο maemo.org το δουλευουν τα παιδια οποτε βλεπουμε

 

φτανει και ο καιρος που θα βγει το sailfish η τελος παντων θα εχουμε νεοτερα..

Link to comment
Share on other sites

Βραδινος Λεωνιδα βλεπω :p λογικα τελη αυτου/αρχες δεκεμβρη ξεκινανε τα πρωτα shippings ^^ αντε να δουμε :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παρα τον τερματισμο της υποστηριξης του Meego και κατα συνεπεια και του Ν9 απο τη Nokia, αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα βγαινουν νεες εφαρμογες για το κινητο. Η λυση ακουει στο ονομα Openrepos.net και απο αυτο το site ειτε απο τον υπολογιστη, ειτε απο το κινητο μεσω της εφαρμογης Warehouse, μπορουμε να κατεβαζουμε νεες εφαρμογες, να ενημερωνονται οι ηδη υπαρχουσες.

Το λινκ της ιστοσελιδας: https://openrepos.net/

Το αντιστοιχο thread στο talk.maemo.org: http://talk.maemo.org/showthread.php?t=90672

 

 

ΥΓ: Ξερω οτι το openrepos.net εχει ανφερθει προηγουμενως απο αλλα μελη του φορουμ εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5018074#post5018074 και εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374834&highlight=openrepos αλλα ηθελα να τω αναφερω εδω, για να ειναι πιο εμφανες και να το δουν οσοι ενδιαφερονται ακομα για αυτο το καταπληκτικο κινητο....

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jolla Saifish hacked onto #N950

 

 

Στο δρόμο και η έκδοση για το Ν9 νομίζω:rolleyes:

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,παιδιά μια βοήθεια,για κάποιο λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω/απεγκαταστήσω εφαρμογές με τίποτα ουτε απο store ουτε αλλιως, μου πετάει συνέχεια ``installation interrupted`` και οταν προσπαθώ απο store μου πετάει ``can`t install, intallation package not found``,το έψαξα κ προτείνουν μια λύση με κάποιες εντολές μέσω τερμιναλ,το θέμα είναι οτι δεν το έχω ενεργοποιήσει κ τώρα με αυτό δεν μπορώ κι όλας να το ενεργοποιήσω. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση ή δεν το γλυτώνω το φλασάρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,παιδιά μια βοήθεια,για κάποιο λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω/απεγκαταστήσω εφαρμογές με τίποτα ουτε απο store ουτε αλλιως, μου πετάει συνέχεια ``installation interrupted`` και οταν προσπαθώ απο store μου πετάει ``can`t install, intallation package not found``,το έψαξα κ προτείνουν μια λύση με κάποιες εντολές μέσω τερμιναλ,το θέμα είναι οτι δεν το έχω ενεργοποιήσει κ τώρα με αυτό δεν μπορώ κι όλας να το ενεργοποιήσω. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση ή δεν το γλυτώνω το φλασάρισμα;

 

Φαίνεται ότι κάτι πηγαίνει πραγματικά στραβά. Τι έκανες και δημιουργήθηκε; Θα ψάξω αργότερα μήπως βρω κάτι αλλά νομίζω ότι εφόσον δεν μπορείς να βγάλεις τερματικό το φλασάρισμα είναι μονόδρομος δυστυχώς.

 

Έχεις γράψει σε λάθος thread. Σου απαντάω εδώ τώρα αλλά θα ζητήσω να μεταφέρουν τα post στο απορίες/ερωτήσεις/προβλήματα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση,η αλήθεια είναι πως δεν έκανα απολύτως τίποτα,είχα να εγκαταστήσω κάτι πάνω απο μήνα.

1η φορά που μου έβγαλε αυτο το πρόβλημα ήταν όταν το καλοκαίρι ειχα προσπαθήσει να εγκαταστήσω το batterygraph το οποίο τελικά

κ δεν το κατάφερα με τίποτα,πρίν κάνα 2μηνο είχα κάνει κανονικά εγκατάσταση το dontgotosleep απο store και χθές που προσπάθησα να εγκαταστήσω

το meefox δεν τα κατάφερα και ψάχνωντας είδα οτι δέν μπορώ να εγκαταστήσω/απεγκαταστήσω τίποτα.

Πάντως και σε ξένα forum που έψαξα έλεγαν πως απο τη στιγμή που δεν γίνεται να ανοίξει τερματικό μοναδική λύση είναι το φλασάρισμα,απλά είπα να

ρωτήσω κ εδώ μήπως έχει τύχει και σε άλλων κατι παρόμοιο και έχει κάποια λύση.

Edited by sm0k3
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν και τα καπάκια που παρήγγειλα, ένα μαύρο κι ένα άσπρο. Κάποια στιγμή θα βάλω το ένα από τα δύο (μάλλον το άσπρο) και θα ανεβάσω φωτογραφία :p
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν και τα καπάκια που παρήγγειλα, ένα μαύρο κι ένα άσπρο. Κάποια στιγμή θα βάλω το ένα από τα δύο (μάλλον το άσπρο) και θα ανεβάσω φωτογραφία :p

 

Μεγιες τα καπάκια φιλέ,μπορείς να δώσεις λινκ απο που?Εννοειτε και φωτογραφιες!!!Το Ν9 είναι απο τα πιο όμορφα κινητα !Δεν χορταινω να το φωτογραφιζω με το Nexus!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγιες τα καπάκια φιλέ,μπορείς να δώσεις λινκ απο που?Εννοειτε και φωτογραφιες!!!Το Ν9 είναι απο τα πιο όμορφα κινητα !Δεν χορταινω να το φωτογραφιζω με το Nexus!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Να βρω χρόνο να τα βάλω τώρα :happy:

Από το ebay το γερμανικό τα πήρα, αλλά από Hong Kong είναι το κατάστημα. Αυθεντικά είναι πάντως. Το λευκό, είναι χάρμα, γυαλιστερό, μάλλον αυτό θα βάλω για αρχή. Κι επειδή 13 μήνες το κινητό με κάλυψε και με καλύπτει απόλυτα (κλήσεις, χάρτες, που και που ιντερνετ, και watsup) κανα χρόνο θα το κρατήσω ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθαν και τα καπάκια που παρήγγειλα, ένα μαύρο κι ένα άσπρο. Κάποια στιγμή θα βάλω το ένα από τα δύο (μάλλον το άσπρο) και θα ανεβάσω φωτογραφία :p

 

Περιμένουμε φωτογραφίες και link:D

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...