Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν9-00 (Γενικός Σχολιασμός)


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο κάλο το n9 αλλά δεν έχει κάποιες εφαρμογές που χρειάζομαι και σκέφτομαι να το αποχωριστώ! Με έχει σώσει επειδή είναι το 64άρι αλλά μάλλον πάω για πούλημα μιας και δεν βλέπω φως προς jolla μερια.....

!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αντε ρε jolla κανε ενα καλο και δωσε το sailfish στο ν9 γιατι δεν γουσταρω να το σκοτωσω το κινητακι.ο αλλος προχθες μου εκανε παζαρια και μου ελεγε να του το αφησω 100 ευρω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου αλλα όταν πρόκειται για κάτι "νεκρο" η τιμη πιάνει πάτο. Πρόλαβα και το έδωσα στα λεφτά μου αλλα τώρα πια ο κύκλος δείχνει να κλείνει οριστικά..... Ούτε το android μπόρεσαν να περάσουν "ολοκληρωτικά" ούτε εφαρμογές απο αυτο αλλα και η jolla αργεί ή δεν ενδιαφέρεται....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το sailfish δε μπορω να το καταλαβω!το έχουν να τρέχει σε n950 κινητο με ίδιο περίπου hardware κι αν δε κανω λαθος και με λιγοτερη ram και δε μπορουν να το κανουν ενα port στο n9? αν είναι δυνατον δλδ! τόσος κόσμος το ζητάει! 100Ε????ούτε καν! 1000 φορες να το χω να το χαίρομαι έστω και νεκρό και συλλεκτικό πλέον!

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου αλλα όταν πρόκειται για κάτι "νεκρο" η τιμη πιάνει πάτο.

 

Είναι η τέλεια ευκαιρία όμως να αποκτήσω εγώ ένα που θέλω, πιο οικονομικά... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το sailfish δε μπορω να το καταλαβω!το έχουν να τρέχει σε n950 κινητο με ίδιο περίπου hardware κι αν δε κανω λαθος και με λιγοτερη ram και δε μπορουν να το κανουν ενα port στο n9? αν είναι δυνατον δλδ! τόσος κόσμος το ζητάει! 100Ε????ούτε καν! 1000 φορες να το χω να το χαίρομαι έστω και νεκρό και συλλεκτικό πλέον!

 

Δεν πρόκειται να γίνει port στο Ν9 γιατί έτσι δε θα πουλήσει η συσκευή που ανακοίνωσαν. Εννοείται ότι αν δεν έχεις ανάγκη τα 100-150€ δεν το δίνεις.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Είναι η τέλεια ευκαιρία όμως να αποκτήσω εγώ ένα που θέλω, πιο οικονομικά... ;)

 

Με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι :p

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1 μιση χρονο. το εχω τεντωσει και δεν εχει κανει κιχ. το σ3 με πολυ λιγοτερη χρηση και πειραγμα κ τρωει κατι κολληματα που αναγκαζομουν και εβγαζα τη μπαταρια. εκει εκτιμουσα ακομη περισσοτερο το ν9. δε πουλιεται. ειδικα 100-150 ευρω.

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1 μιση χρονο. το εχω τεντωσει και δεν εχει κανει κιχ. το σ3 με πολυ λιγοτερη χρηση και πειραγμα κ τρωει κατι κολληματα που αναγκαζομουν και εβγαζα τη μπαταρια. εκει εκτιμουσα ακομη περισσοτερο το ν9. δε πουλιεται. ειδικα 100-150 ευρω.

 

:lol::lol:

:respect:

Link to comment
Share on other sites

το εχω 1 μιση χρονο. το εχω τεντωσει και δεν εχει κανει κιχ. το σ3 με πολυ λιγοτερη χρηση και πειραγμα κ τρωει κατι κολληματα που αναγκαζομουν και εβγαζα τη μπαταρια. εκει εκτιμουσα ακομη περισσοτερο το ν9. δε πουλιεται. ειδικα 100-150 ευρω.

 

Αυτα για το s3 να τα λες μόνο εδώ γιατι εκεί έξω θα σε φάνε.....:)

Χρήστο, 100€ για 64αρι. Αν "βρεις" κανένα 16αρι μη δωσεις πάνω απο 20ευρω.....χαχαχα

Υ.Γ. Να δω πότε θα ξεκολλήσω και να σταματήσω να μπαίνω σ' αυτο το νήμα....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eγω πιστευω οτι ηρθε η ωρα του να μπει στο χρονοντουλαπο της ιστοριας. Ή εστω στο δικο μου ντουλαπι και να παρω κανενα android. Οποτε μπαινω στο store και βλεπω τι εφαρμογες υπαρχουν με πιανει καταθλιψη :p

 

Ειναι σιγουρο οτι δεν παιζει να δουμε το sailfish στο Ν9? Εγω το ειχα σιγουρο οτι θα γινει και περιμενα πως και πως :(

Link to comment
Share on other sites

αν το δουμε ποτε το μονο σιγουρο ειναι πως θα γινει port αφου κυκλοφορησει το jolloφωνο το οποιο πολυ το καθυστερουν και με φαίνεται θα παει ακλαφτο και αυτο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειται να βγει μέχρι να προχωρήσει το τζολόφωνο. Αν το δώσουν τώρα κανείς δεν θα θέλει να πάρει το jolla γιατί αν το καλοσκεφτείτε οι περισσότεροι υποψήφιοι είναι οι κάτοχοι πρώην και νυν του Ν9 και Ν900. Οπότε, του χρόνου και βλέπουμε...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Eγω πιστευω οτι ηρθε η ωρα του να μπει στο χρονοντουλαπο της ιστοριας. Ή εστω στο δικο μου ντουλαπι και να παρω κανενα android. Οποτε μπαινω στο store και βλεπω τι εφαρμογες υπαρχουν με πιανει καταθλιψη :p

 

Ειναι σιγουρο οτι δεν παιζει να δουμε το sailfish στο Ν9? Εγω το ειχα σιγουρο οτι θα γινει και περιμενα πως και πως :(

 

Ψηνεσαι για ανταλλαγη το cyan με το μαυρο?

Αν θελει κανεις ανταλλαγη ας το πει.

Θα παρω 64αρι μαυρο οποτε θελω κανενα αλλο χρωμα στο 16αρι.

 

αν το δουμε ποτε το μονο σιγουρο ειναι πως θα γινει port αφου κυκλοφορησει το jolloφωνο το οποιο πολυ το καθυστερουν και με φαίνεται θα παει ακλαφτο και αυτο..

 

Γιατι το πουλας τελικα φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Ψηνεσαι για ανταλλαγη το cyan με το μαυρο?

Αν θελει κανεις ανταλλαγη ας το πει.

Θα παρω 64αρι μαυρο οποτε θελω κανενα αλλο χρωμα στο 16αρι.

 

Λυπαμαι αλλά το δικο μου μετα απο μερικες τουμπες (δεν ξερω τι εγινε, οσο το προσεχα τοσους μηνες ξαφνικα μεσα σε 1 εβδομαδα επεσε αρκετες φορες) δεν ειναι και στη πιο καλη κατασταση. Οι γωνιες του βασικα χτυπησαν, το υπολοιπο ειναι οκ. Προσωπικα δεν βλεπω το λογο να κρατησεις το 16αρι αφου παιρνεις το 64αρι :O Αν επιμενεις να κρατησεις και τα 2 παντως στο ebay βρισκεις housings αλλου χρωματος και στο youtube εχει βιντεακια που σου δειχνουν πως να τα αλλαξεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι αλλά το δικο μου μετα απο μερικες τουμπες (δεν ξερω τι εγινε, οσο το προσεχα τοσους μηνες ξαφνικα μεσα σε 1 εβδομαδα επεσε αρκετες φορες) δεν ειναι και στη πιο καλη κατασταση. Οι γωνιες του βασικα χτυπησαν, το υπολοιπο ειναι οκ. Προσωπικα δεν βλεπω το λογο να κρατησεις το 16αρι αφου παιρνεις το 64αρι :O Αν επιμενεις να κρατησεις και τα 2 παντως στο ebay βρισκεις housings αλλου χρωματος και στο youtube εχει βιντεακια που σου δειχνουν πως να τα αλλαξεις :cool:

 

Θα μαζεψω ολα τα χρωματα σιγα σιγα :)

Αν ξερεις πωλητες που να δινουν σιγουρα original housings ποσταρε λινκ!

Δεν εχω προβλημα με το λυσιμο. Το κανω βιδες σε 5 λεπτα :D

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πουλας τελικα φιλε μου;

 

Σήμερα το πήρα απόφαση να το δώσω. δε τρέχει τίποτα με το κινητό δουλεύει άψογα και είναι πανέμορφο αλλά αποφάσισα να πάω σε καινούργια android συσκευή γιατί για να λέμε τα σύκα σύκα το n9 είναι καλό σαν δεύτερη συσκευή. έχω δώσει ήδη το s3 μου(δε με κάλυπτε λόγω 1 γιγα ram και αθλιου multitasking) και αν δώσω και αυτό δε θα χρειαστεί να βάλω επιπλέον χρήματα.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι παρακαλώ να μην ξεφύγουμε από τι θέμα. Για ανταλλαγές - πωλήσεις κ.λ.π. υπάρχει το Buy and Sell - Mobiles. Ευχαριστώ :)

 

αν το δουμε ποτε το μονο σιγουρο ειναι πως θα γινει port αφου κυκλοφορησει το jolloφωνο το οποιο πολυ το καθυστερουν και με φαίνεται θα παει ακλαφτο και αυτο..

και εγώ αυτό περιμένω αλλά με έχει κουράσει.. Ελπίζω να το έχουμε σύντομα :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

gsir δεν περίμενα ότι θα το πουλούσες τόσο γρήγορα! Με βάση τον ενθουσιασμό σου μου κάνει εντύπωση! Έγινε κάτι; Ήξερες ότι έχει θέμα με εφαρμογές κλπ τα είχαμε συζητήσει. Αν κρίνω απο το γεγονός ότι θα πας σε android είναι λογικό να σκεφτώ πως σε χάλασε η έλλειψη εφαρμογών.

 

αν το δουμε ποτε το μονο σιγουρο ειναι πως θα γινει port αφου κυκλοφορησει το jolloφωνο το οποιο πολυ το καθυστερουν και με φαίνεται θα παει ακλαφτο και αυτο..

 

και εγώ αυτό περιμένω αλλά με έχει κουράσει.. Ελπίζω να το έχουμε σύντομα :)

 

Δες την απάντηση μου:

 

Δεν πρόκειται να βγει μέχρι να προχωρήσει το τζολόφωνο. Αν το δώσουν τώρα κανείς δεν θα θέλει να πάρει το jolla γιατί αν το καλοσκεφτείτε οι περισσότεροι υποψήφιοι είναι οι κάτοχοι πρώην και νυν του Ν9 και Ν900. Οπότε, του χρόνου και βλέπουμε...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

alliengoa δε με χαλασε τιποτα στο n9 ήξερα ακριβώς τι έπαιρνα και τι ακριβώς να περιμένω. ειναι κάτι διαφορετικό αλλά δυστυχώς δε με παίρνει να έχω δύο συσκευές εν τέλη και η αλήθεια είναι πως πανω απ όλα θα βάλω το να κάνω τη δουλειά μου εύκολα και μετά τους συναισθηματισμούς για ένα δυστυχώς νεκρό κινητό...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

με βλεπω στο τελος να μπαινω μονος μου εδω και γραφω.....το δινει ο ενας μετα τον αλλο.....

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

με βλεπω στο τελος να μπαινω μονος μου εδω και γραφω.....το δινει ο ενας μετα τον αλλο.....

και εγω παρεα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παααρων!!!

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...