Jump to content

Samsung E1182 Dual sim


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://cellphone-preview.com/wp-content/uploads/2011/07/Samsung-GT-E1182.jpg

 

Samsung GT-E1182 Dual SIM

 

Η Samsung ανακοίνωσε ένα ακόμα dual SIM (duos) κινητό, το Samsung GT-E1182. Ανήκει στην κατηγορία των φθηνότερων κινητών. Το Samusng E1182 είναι candy bar τηλέφωνο με αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο. Σχεδόν όλα του τα μέρη είναι κατασκευασμένα από πλαστικό, εκτός από το πληκτρολόγιο που έχει λαχτιχένια υφή, για να μη γλυστράνε τα δάχτυλα.

 

Η οθόνη είναι 1.52 ίντσες CSTN display, 65K χρώματα, και 128x128 pixels ανάλυση. Το μενού έχει 4 συντομεύσεις στην αρχική οθόνη (εισερχόμενα, δημιουργία μηνυμάτων, ξυνπητήρι και ημερολόγιο), και στο κύριο μενού έχει στυλ πλέγματος 3x3.

 

Όσον αφορά το dual sim σύστημα, 2 SIM μπορούν να είναι ενεργές, ώστε να λαμβάνετε 2 τηλεφωνήματα ταυτόχρονα χωρίς πρόβλημα. Για εξερχόμενες κλήσεις πρέπει να καθορίσετε ποια SIM θα χρησιμοποιηθεί, κρατώντας το (#) κουμπί. Εκτός από το dual SIM σύστημα, το Samsung GT-E1182 έχει και FM ραδιόφωνο, το παιχνίδι Luxor Quest, σημειωματάριο, ρολόι, κομπιουτεράκι, μετατροπέα μονάδων, χρονόμετρο και φακό. Ο κατάλογος μπορεί να φτάσει τις 500 επαφές. Τέλος, η μπαταρία του έχει διάρκεια που αγγίζει τις 620 ώρες σε αναμονή, 11 ώρες ομίλίας.

 

Δείκτης SAR: 0.99 W/kg

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Samsung E1182 (dual sim)

 

[ATTACH]21230[/ATTACH]

 

αν και κυκλοφορεί στην αγορά δεν βρήκα κάποιο θέμα για το κινητό αυτο. το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις??

το θέλω ως κινητό για το στρατό

Link to comment
Share on other sites

Samsung E1182 (dual sim)

 

[ATTACH]21230[/ATTACH]

 

αν και κυκλοφορεί στην αγορά δεν βρήκα κάποιο θέμα για το κινητό αυτο. το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις??

το θέλω ως κινητό για το στρατό

 

 

 

Παραθέτω ένα σχόλιο από gsmarena.com:

A nice & practical model from a world's better companies!!Easy at use tremendous battery and nice design(i don't personally think that Samsung needs to copy the design from models of other brands,especially from the extremely overestimated Apple)...VALUE FOR MONEY!!
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ένα σχόλιο από gsmarena.com:

 

ναι το είχα δει το σχόλιο, απλά ήθελα να κάνω και κάποιες πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις σε κάποιον που το κρατά στα χέρια του!

 

ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τελικά αγόρασα το Samsung E1182 (dual sim). πολύ καλό και εύχρηστο. μπαταρία ακόμα δεν έχω τσεκάρει καθώς το έχω μόνο λίγες ώρες. το πρόβλημα ειναι πως ενώ είχα διαβάσει πως μπορεί να δέχεται κλήση στη 2η σιμ ενώ εγώ μιλάω στην άλλη, αυτό δυστυχώς δεν συμβαίνει.είναι κάποια επιπλέον ρύθμιση στη διαχείριση καρτών (δεν έχει κάτι σχετικό άλλωστε). κάποιος που να το έχει τεστάρει??
Link to comment
Share on other sites

τελικά αγόρασα το Samsung E1182 (dual sim). πολύ καλό και εύχρηστο. μπαταρία ακόμα δεν έχω τσεκάρει καθώς το έχω μόνο λίγες ώρες. το πρόβλημα ειναι πως ενώ είχα διαβάσει πως μπορεί να δέχεται κλήση στη 2η σιμ ενώ εγώ μιλάω στην άλλη, αυτό δυστυχώς δεν συμβαίνει.είναι κάποια επιπλέον ρύθμιση στη διαχείριση καρτών (δεν έχει κάτι σχετικό άλλωστε). κάποιος που να το έχει τεστάρει??

 

Μηπως βρήκες λύση σε αυτό τελικά ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
τελικά αγόρασα το Samsung E1182 (dual sim). πολύ καλό και εύχρηστο. μπαταρία ακόμα δεν έχω τσεκάρει καθώς το έχω μόνο λίγες ώρες. το πρόβλημα ειναι πως ενώ είχα διαβάσει πως μπορεί να δέχεται κλήση στη 2η σιμ ενώ εγώ μιλάω στην άλλη, αυτό δυστυχώς δεν συμβαίνει.είναι κάποια επιπλέον ρύθμιση στη διαχείριση καρτών (δεν έχει κάτι σχετικό άλλωστε). κάποιος που να το έχει τεστάρει??

 

Μηπως βρήκες λύση σε αυτό τελικά ;

 

Ενώ δεν μιλάτε στο τηλέφωνο και απλά είναι σε κατάσταση αναμονής μπορείτε να δεχθείτε κλήσεις και στους 2 αριθμούς;Επίσης πως γίνεται η εναλλαγή από τον έναν αριθμό στον άλλο όταν θέλετε να καλέσετε ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ενώ δεν μιλάτε στο τηλέφωνο και απλά είναι σε κατάσταση αναμονής μπορείτε να δεχθείτε κλήσεις και στους 2 αριθμούς;Επίσης πως γίνεται η εναλλαγή από τον έναν αριθμό στον άλλο όταν θέλετε να καλέσετε ;

 

επειδή έχει έναν πομποδέκτη το κινητό όταν μιλάς στη μια σιμ η άλλη είναι σαν κλειστή. σε αναμονή όμως το κινητό μπορεί να δεχτεί κλήσεις/σμσ και στις 2 κάρτες. το λέω γτ εγώ άλλα είχα διαβάσει σε ξένο φόρουμ (αλλιώς δε θα το έπαιρνα). Για την εναλλαγή έχει κουμπάκι που πατάς παρατεταμένα.

Γενικά πάντως δεν το μετάνιωσα. Τίμιο κινητό, ελαφρυ, τεράστια μπαταρία,φακό, ράδιο (για το στρατό που το θέλω και αργότερα για 2η συσκευή μια χαρά). το μειον του είναι η ομολογουμένως μικρή οθόνη και η έλλειψη μνήμης έστω μερικών mb εσωτερική (αλλά κατά τα λεφτά και τα προσόντα).

 

εγώ ήθελα να ρωτήσω μήπως έχει βρει κάποιος κάνα ελληνικό μαγαζί για μπαταρία. δε λέω, τέρας η δική του αλλά που να βρεθεί μπρίζα ;) οπότε μια 2η θα βόλευε! αν και πιστεύω ότι θα ναι πιο ακριβή από όλο το κινητό :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

για το samsung e1182 dual sim, ξερετε

 

τι βυσμα παινρει για ακουστικα? 3.5mm?

αν εχει Τ9?

και τα πληκτρα αν κανουν θορυβο ενοχλητικο , σκληρα δηλαδη πληκτρα η μαλακά?

 

Samsung E1182 (dual sim)

 

[ATTACH]21230[/ATTACH]

 

αν και κυκλοφορεί στην αγορά δεν βρήκα κάποιο θέμα για το κινητό αυτο. το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις??

το θέλω ως κινητό για το στρατό

 

το πηρα !!

ρωτηστε οτι θελετε!!

 

υπερ:

--Τ9 και αριστη ανταποκριση στο πολυ γρηγορο γραψιμο

--σουπερ μπαταρια(το εχω ακριβως 30 ωρες, με ομιλια 1.5 ωρα-περιπου 35 μνματα και κανα 2ωρο ραδιοφωνο και η μπαταρια ακομα ειναι φουλ 5/5!!)

-- οθονη, παρα πολυ ικανοποιητικη για τα λεφτα- φωτεινοτητα τελεια ακομα και στην κλιμακα 3/5

--φακος

 

κατα¨

--σκληρα πληκτρα (θορυβωδες) (προσωπικα δε με απασχολει)

οταν εχεις συνδεμενο το χεριαελευθερα , αν χτυπησει το τηελφωνο, μονο η δονηση βαραει, και ο ηχος μονο απο το ακουστικο ,οποτε αν δε το εχεις στο αυτι σου, δε παιζει να το ακουσεις.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
@jaketm Το πήρα κι εγώ σήμερα. Το "ψάχνω" τώρα. Μήπως ξέρεις πώς βάζουμε τα Ελληνικά όταν γράφουμε το όνομα στο πλαίσιο "ΠΡΟΣ" όταν θέλουμε να στείλουμε μήνυμα; Είναι επιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά αλλά παίρνει μόνο Αγγλικά και αριθμούς. Επίσης δεν γράφει μικρά Ελληνικά. Ξέρεις κάτι για να μην φάω καμμιά μέρα να ψάχνω; :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγορασα πριν λιγο ενα φτηνιαρικο dual sim samsung e-1182

να σας πω. με το που το πηρα το εβαλα να φορτισει ποσο να το αφησω?

αν και βλεπω η μπαταρια δεν ξεκινησε απο το 0..

εχει 5 ενδειξεις ξεκινησε απο το 4/5

πειραζει που το ρβαλα με το που το πηρα?

Link to comment
Share on other sites

Να το αφήσεις μέχρι να φορτίσει. Δεν χρειάζεται παραπάνω.

2-3 φορές αστο να φτάσει 3-5% και φόρτισε το μέχρι να φουλάρει.

Μετά το φορτίζεις όποτε θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Να το αφήσεις μέχρι να φορτίσει. Δεν χρειάζεται παραπάνω.

2-3 φορές αστο να φτάσει 3-5% και φόρτισε το μέχρι να φουλάρει.

Μετά το φορτίζεις όποτε θέλεις.

 

ευχαριστω πολυ νικο. αρα μολις τελειωσει η φορτιση το χρησιμοποιω. ωραια ! να σαι καλα. :D:D

Link to comment
Share on other sites

@jaketm Το πήρα κι εγώ σήμερα. Το "ψάχνω" τώρα. Μήπως ξέρεις πώς βάζουμε τα Ελληνικά όταν γράφουμε το όνομα στο πλαίσιο "ΠΡΟΣ" όταν θέλουμε να στείλουμε μήνυμα; Είναι επιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά αλλά παίρνει μόνο Αγγλικά και αριθμούς. Επίσης δεν γράφει μικρά Ελληνικά. Ξέρεις κάτι για να μην φάω καμμιά μέρα να ψάχνω; :)

 

τι εννοεις? δηλαδή δεν μπορεις να επιλέξεις επαφές στα ελληνικά για να στειλεις μνμ?

 

επίσης η εσωτερική μνήμη φτάνει για να περάσω ένα mp3 για ήχο κλήσης? ή πολλά θέλω?

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού δεν έχει USB/Υπέρυθρες/Bluetooth/GPRS, ούτε File Manager, ούτε κατάσταση μνήμης σε ΜB, πως στο καλό περνάμε mp3; Είναι δυνατόν να υποστηρίζει mp3 και να μην μπορείς να περάσεις δικά σου μέσα;

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αφού δεν έχει USB/Υπέρυθρες/Bluetooth/GPRS, ούτε File Manager, ούτε κατάσταση μνήμης σε ΜB, πως στο καλό περνάμε mp3; Είναι δυνατόν να υποστηρίζει mp3 και να μην μπορείς να περάσεις δικά σου μέσα;
θα εννοεί αυτά που χει ήδη μεσα
Link to comment
Share on other sites

Αφού στα καταστήματα γράφει στην περιγραφή του προϊόντος:

Απολάυστε τα αγαπημένα σας τραγούδια με τον ενσωματωμενο MP3 player, ή την αγαπημένη σας ραδιοφωνική εκπομπή με το ενσωματωμένο ραδιόφωνο FM.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Αφού στα καταστήματα γράφει στην περιγραφή του προϊόντος:

Απολάυστε τα αγαπημένα σας τραγούδια με τον ενσωματωμενο MP3 player, ή την αγαπημένη σας ραδιοφωνική εκπομπή με το ενσωματωμένο ραδιόφωνο FM.

 

άσε να λένε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
τελικά εαν εισαι σε κληση στη μια γραμμη, και σε παιρνει καποιος στην αλλη γραμμη, φαινεται κατειλημενο; Στο 6112 που εχω, μια χαρα δουλευει η αναμονη κλησης στο ιδιο σεναριο.
Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα handsfree εχει η συσκευασια? αν ναι ποια? και τι υποδοχη εχει?

Έχει handsfree και είναι το ίδιο βύσμα με αυτό του φορτιστή..

 

τελικά εαν εισαι σε κληση στη μια γραμμη, και σε παιρνει καποιος στην αλλη γραμμη, φαινεται κατειλημενο; Στο 6112 που εχω, μια χαρα δουλευει η αναμονη κλησης στο ιδιο σεναριο.

Όταν μιλάς στη μία γραμμή η αλλή είναι ανενεργή..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά υπάρχει και Ε1182 και GT E1182? και αν ναι ξέρει κάποιος τις διαφορές τους?

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει και Ε1182 και GT E1182? και αν ναι ξέρει κάποιος τις διαφορές τους?

το ίδιο πράγμα είναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ξερει κανεις γιατι το κινητο απορριπτει την καρτα της κοσμοτε? εχω vodafon και cosmote. το πηγα service και το πηρα οπως το πηγα.η απορριψη γινεται μετα απο 2-3 ημερες λειτουργιας.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα.ξερει κανεις γιατι το κινητο απορριπτει την καρτα της κοσμοτε? εχω vodafon και cosmote. το πηγα service και το πηρα οπως το πηγα.η απορριψη γινεται μετα απο 2-3 ημερες λειτουργιας.

απορρίπτει δηλαδή? η κοπέλα μου το δουλεύει με μια κοσμοτέ και μια wind και δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E1182 Dual sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...