Jump to content

Samsung E1182 Dual sim


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με το πρόβλημα που αναφέρει ο petros3dis μου το παρουσίασε κι εμένα εντελώς ξαφνικά απόψε.

Ενώ το σήκωσα κι ο συνομιλητής με άκουγε κανονικά, εγώ τίποτα. Χωρίς να κλείσω, το γύρισα σε ηχείο, ξανά σε ακουστικό και δούλεψε (πάροχος Q).

Τι γίνεται; Είναι μεταδοτικό; :rolleyes:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα και εγώ το κινητό για μερικές μέρες και είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που περιγράφετε.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το χει η κοπέλα μου 5 μήνες και δουλεύει κανονικά πάντως :p
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα που αναφέρει ο petros3dis μου το παρουσίασε κι εμένα εντελώς ξαφνικά απόψε.

Ενώ το σήκωσα κι ο συνομιλητής με άκουγε κανονικά, εγώ τίποτα. Χωρίς να κλείσω, το γύρισα σε ηχείο, ξανά σε ακουστικό και δούλεψε (πάροχος Q).

Τι γίνεται; Είναι μεταδοτικό; :rolleyes:

να το επιβεβαιωσω το προβλημα δηστυχως και εγω..ειναι και ο λογος που το εστειλα για σερβις..

Τις πρωτες 2-3 φορες που το εκανε δεν εδωσα καμια σημασια μιας και η cosmote με εχει μαθει σε περιεργες καταστασεις οπως κλησεις να πεφτουν χωρις λογο η να μην βγαζεις κληση με φουλ σημα και τετοια..αλλα μετα απο την 2 βδομαδα αρχισε να το κανει πιο συχνα και καταλαβα πως δεν ηταν το δικτυο..

Κριμα γιατι πιστευω ακομα αν δεν μου εκανε αυτα τα κολπα οτι ειναι ισως το πιο βολικο κινητο που ειχα..

5 μερες μπαταρια, πολυ μικρο και ελαφρυ, πολυ καλη ληψη ραδιο, απαραιτητος για μενα ο φακος..

Για να δουμε μπας και το φτιαξουνε..

Link to comment
Share on other sites

HTC είναι πράγματι ένα πολύ καλό τηλέφωνο κομψό, φαίνεται πολύ καλή, πολύ ελκυστική, πολύ λεπτή διπλή κάρτα dual-mode, αν και ορισμένα παιχνίδια δεν είναι συμβατά, αλλά καθώς όλο και περισσότεροι υψηλής ευκρίνειας οθόνη, υψηλής ευκρίνειας σετ υπέρλεπτων φωνή συσκευές πολυμέσων όμορφη εμφάνιση, η ποιότητα της οθόνης είναι πολύ καλή, νομίζω HTC οθόνη του κινητού τηλεφώνου προστατευτικό φιλμ ποιότητα εξακολουθεί να είναι πολύ καλό και εύκολο να σκιστεί και δεν αφήνει σημάδια έφερε μεγάλα οφέλη στην οθόνη

 

http://www.elewarehouse.com/CAPDASE-IMAG-Perfect-film-Screen-Protectors-FOR--Samsung-Galaxy-Ace-Plus-33099.htm

 

αυτό το κατάστημα έχει spammάρει όλο το ίντερνετ παγκοσμίως. γιατί δεν τον έχετε μπανάρει ακομη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχει το κινητο ενας φιλος μου και προφανως επειδη παιζαν τα παιδια του το κλειδωσανε κατα λαθος και καθε φορα που το ανοιγει ζηταει κωδικο. Του πα να δοκιμασει τα κλασικα 000000 και 0000 κλπ αλλα τιποτα.Υπαρχει αλλος τροπος?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχει το κινητο ενας φιλος μου και προφανως επειδη παιζαν τα παιδια του το κλειδωσανε κατα λαθος και καθε φορα που το ανοιγει ζηταει κωδικο. Του πα να δοκιμασει τα κλασικα 000000 και 0000 κλπ αλλα τιποτα.Υπαρχει αλλος τροπος?Ευχαριστω.

 

1234; 12345;

Link to comment
Share on other sites

ουτε δυστυχως:(

 

edit: Καποιος συνδυασμος κουμπιων ισως για hard reset?

 

ο default είναι νομίζω ο 12345 (παλιά αυτός ήταν στα samsung). Δεν παίζει να το άλλαξαν παιδιά... Πρέπει να δώσουν 1 φορά σωστά τον "παλιό" και 2 φορές σωστά τον "νέο". Πως ακριβός το έκαναν τα παιδιά? :confused: Δεν πιστεύω να θές να ανοίξεις αλλουνού τηλέφωνο.. :shifty:

 

Τες πα. Σορυ κιόλας αν παίζω με τον πόσνο σου. Συνήθως ο κόσμος εκεί βάζει το pin (ίδιο με της SIM) του ή βλακοδώς τα γενέθλιά του (1980, το 30-06-1978 το γράφει 3061978, 5-4-1981 το γράφει 5481 κτλ). Πάντως κατα-λάθος και από παιδιά δεν νομίζω κλείδωσε.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Οντως τελικα το ξεκλειδωσε ο πιτσιρικας οπως το κλειδωσε. Δεν το περιμενα για την ηλικια του να τα κανει αυτα!
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ. Το θέμα ξέρεις πιο είναι; Πως στην συσκευή κάποτε είχε μπεί κωδικός συσκευής... και δυστυχώς η φίλη μου δεν το θυμάται αφου το είχε παροπλισμένο πάνω απο χρόνο!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το θέμα ξέρεις πιο είναι; Πως στην συσκευή κάποτε είχε μπεί κωδικός συσκευής... και δυστυχώς η φίλη μου δεν το θυμάται αφου το είχε παροπλισμένο πάνω απο χρόνο!!

 

Συνήθως δοκιμάζουμε

1. το Pin που έχουμε και στη SIM μας (δλδ η κοπέλα θα δοκιμάσει το PIN που έβαζε ΤΟΤΕ στην SIM της, που μάλλον δεν άλλαξε)

2. γενέθλια σε διάφορες μορφές (πχ 1978, 240678 κτλ). Αν είναι 1978 στιλ το βρίσκεις και μονος σου με μερικές δοκιμές. Το άλλο θέλει να ξέρεις ποτε γιορτάζει.

3. το Pin της cash card (της κοπελιάς)

 

Αυτά βάζουν για "κωδικούς" συνήθως ο κόσμος. Καλές δοκιμές.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το πήρε και ο πατέρας μου και του βγάζει το ίδιο πρόβλημα :( οπότε μικρές οι πιθανότητες να πάρω κάποιο που δεν θα το έχει αλλά θα προσπαθήσω να το γυρίσω πίσω. Να δω τι θα γίνει με τις επαφές!

 

Άλλαξα την θέση της sim αλλά πάλι τα ίδια.

 

@ rufous Αυτό που εννοούσα με τα ονόματα στις επαφές είναι ότι οι επαφές που έχω στα Ελληνικά εμφανίζονται με τη σειρά του Αγγλικού αλφάβητου. Δηλαδή ΑΒΔΕΦΓ ...!!!

Link to comment
Share on other sites

@ rufous Αυτό που εννοούσα με τα ονόματα στις επαφές είναι ότι οι επαφές που έχω στα Ελληνικά εμφανίζονται με τη σειρά του Αγγλικού αλφάβητου. Δηλαδή ΑΒΔΕΦΓ ...!!!

 

Ναι, ναι, ναι, έχεις δίκιο.

Το παρατήρησα κι εγώ κάποιος ημέρες μετά. Ό,τι νά'ναι... :p

Ωραίο το κινητό για τα λεφτά του, αλλά αν είναι να έχεις θεματάκια τι κατάλαβες; :worry:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

@ rufous Αυτό που εννοούσα με τα ονόματα στις επαφές είναι ότι οι επαφές που έχω στα Ελληνικά εμφανίζονται με τη σειρά του Αγγλικού αλφάβητου. Δηλαδή ΑΒΔΕΦΓ ...!!!

Παλαιότερα που τα όνομα στον κατάλογο τα γράφαμε σε GSM-alphabet (όχι unicode) συνέβαινε να ταξινομούνται ως εξής πρώτα τα κοινά με τα λατινικά ABEH..Z και μετά τα ελληνικά Γ, Δ,.. Ω. Αυτό δεν είναι το ίδιο αλλα κατι παρόμοιο, δεν μπήκαν στον κόπο να ξαναγράψουν την ταξινόμηση για τα ελληνικά παρά αντιστοίχισαν τα γράμματα. Νομίζω "ζείς" και με αυτό το "πρόβλημα" :cool:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο αυτό 2 βδομάδες.Μου έχει κανει το κόλπο αυτο δλδ το ότι δεν ακους τον αλλον 2 φορές.

Να το στειλω για σερβις ?

Επίσης , κανενα αποτέλεσμα απο τα παιδια που το πήγαν για το λόγο αυτό ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung E1182 Dual sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...