Jump to content

Samsung E1182 Dual sim


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και στο δικό μου το κάνει αλλά όχι τόσο συχνά τώρα τελευταία. το έχω εδώ και τρεις εβδομάδες και η μπαταρία τουλάχιστον είναι απαιχτη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 231
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως βρήκε κανείς πως θα αποθηκεύονται τα εισερχόμενα μηνύματα απευθείας στη μνήμη της συσκευής και όχι στην SIM?? :)
Link to comment
Share on other sites

μήπως βρήκε κανείς πως θα αποθηκεύονται τα εισερχόμενα μηνύματα απευθείας στη μνήμη της συσκευής και όχι στην SIM?? :)

 

Ποια μνήμη της συσκευής; :)

Link to comment
Share on other sites

@dimokritos

μάλλον επιλέγεις το μήνυμα, το ανοίγεις (δηλαδή προβολή), πατάς επιλογή και μετά μετακίνηση (επιλογή 5) και μετά τηλέφωνο.

 

εγώ έτσι έκανα δοκιμαστικά αλλά τώρα δεν έχω όρεξη να αλλάξω sim για να δω αν πράγματι πέρασε στη μνήμη της συσκευής:lol: πάντως από το μήνυμα έφυγε το εικονίδιο της κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις προώθηση κλήσεων απο τη μια σιμ στην άλλη , ο αλλος που παιρνει στη 2 σιμ η οποία κανονικα θα φαινόταν οτι ειναι κλειστη(καθόσον μιλάμε στην 1), θα χρεώνεται σαν κλήση προς το το νουμερο 2 ή θα χρεώνεται ως προς το 1 στο οποίο γίνεται η προώθηση .

Δλδ , στην 1 εχουμε vodafone , και στη 2 wind. Οταν μιλαω στο 1 , και καποιος με παιρνει στο 2 (wind) , θα χρεώνεται σαν χρονος ομιλίας της wind η vodafone που θα χτυπα εκει ??

+ Εγω θα χρεώνομαι κατι ??????

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις προώθηση κλήσεων απο τη μια σιμ στην άλλη , ο αλλος που παιρνει στη 2 σιμ η οποία κανονικα θα φαινόταν οτι ειναι κλειστη(καθόσον μιλάμε στην 1), θα χρεώνεται σαν κλήση προς το το νουμερο 2 ή θα χρεώνεται ως προς το 1 στο οποίο γίνεται η προώθηση .

Δλδ , στην 1 εχουμε vodafone , και στη 2 wind. Οταν μιλαω στο 1 , και καποιος με παιρνει στο 2 (wind) , θα χρεώνεται σαν χρονος ομιλίας της wind η vodafone που θα χτυπα εκει ??

+ Εγω θα χρεώνομαι κατι ??????

Αυτός που καλεί χρεώνεται ΠΑΝΤΑ αυτό που είναι ο αριθμός που καλεί (πχ αν καλέι wu από wu με δωρεάν λεπτά, δεν χρεώνεται τίποτα). ΕΣΥ που έχεις την sim που προωθεί χρεώνεσαι το κόστος της προώθησης από την μια sim στην άλλη (με χρηματα ή/και χρέωση από τα δωρεάν λεπτά αν υπάρχουν). Για να καταλάβεις αν καλέσουν την SIM1 και αυτή προοθηθει στην SIM2 αλλα δεν έχει χρήματα/χρόνο η SIM1 η προώθηση δεν γίνεται καν..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

μια άλλη λύση είναι να εχετε ενεργοποιημενη την ειδοποιηση χαμενης κλησης (και στις 2 σιμ), οποτε οταν τελειωσει η κληση θα σας ερχεται sms ποιος σας πηρε.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά λίγο τα προβλήματα που γράψατε, που δεν ακούγεται αυτός που σας καλεί, λίγο ότι δεν παίρνει κάρτα sd, με αποτρέπουν.. Όσοι είχατε/έχετε τα προβλήματα με το ακουστικό:

 

1. Μήπως τα έχετε πάρει από το ίδιο κατάστημα και πέσατε σε προβληματική παρτίδα;

 

2. Το πρόβλημα λύθηκε με επισκευή ή αντικατάσταση ή δεν υπάρχει περίπτωση να το αποφύγει κάποιος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

μια άλλη λύση είναι να εχετε ενεργοποιημενη την ειδοποιηση χαμενης κλησης (και στις 2 σιμ), οποτε οταν τελειωσει η κληση θα σας ερχεται sms ποιος σας πηρε.

 

πως το κανουμε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε δίκτυο έχει έναν αριθμό στον οποίο κάνεις προώθηση όταν δεν έχεις σήμα/το έχεις κλειστό και σου έρχεται σε μήνυμα η κλήση όταν βρεις σήμα/ανοίξεις το κινητό σου.
Link to comment
Share on other sites

πως το κανουμε αυτο?

 

καλείς την εξυπ.πελατων και στις 2 εταιριες και ζητάς να σου ενεργοποιησουν την 'ειδοποιηση χαμενων κλησεων'

Link to comment
Share on other sites

καλείς την εξυπ.πελατων και στις 2 εταιριες και ζητάς να σου ενεργοποιησουν την 'ειδοποιηση χαμενων κλησεων'

 

οκ ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά λίγο τα προβλήματα που γράψατε, που δεν ακούγεται αυτός που σας καλεί, λίγο ότι δεν παίρνει κάρτα sd, με αποτρέπουν.. Όσοι είχατε/έχετε τα προβλήματα με το ακουστικό:

 

1. Μήπως τα έχετε πάρει από το ίδιο κατάστημα και πέσατε σε προβληματική παρτίδα;

 

2. Το πρόβλημα λύθηκε με επισκευή ή αντικατάσταση ή δεν υπάρχει περίπτωση να το αποφύγει κάποιος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Εγω και η μητέρα μου που το έχουμε δεν αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα. Αν θέλεις κάτι καλύτερο όμως τότε θα πας στο GT-e2252 της Samsung που δεν του λείπει τίποτα... Είναι +40€ όμως.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω και η μητέρα μου που το έχουμε δεν αντιμετωπίζουμε κάποιο πρόβλημα. Αν θέλεις κάτι καλύτερο όμως τότε θα πας στο GT-e2252 της Samsung που δεν του λείπει τίποτα... Είναι +40€ όμως.. ;)

 

Thanks, για την απάντηση. :) Το δει, αλλά έχει κάμερα και ψάχνω δίκαρτο, χωρίς κάμερα όμως. Άρα, από 8 άτομα που έχουν τη συγκεκριμένη συσκευή, τα 5 έχουν το πρόβλημα κατά την κλήση.. Μεγάλος αριθμός, για να παίξω με τις πιθανότητες..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks, για την απάντηση. :) Το δει, αλλά έχει κάμερα και ψάχνω δίκαρτο, χωρίς κάμερα όμως. Άρα, από 8 άτομα που έχουν τη συγκεκριμένη συσκευή, τα 5 έχουν το πρόβλημα κατά την κλήση.. Μεγάλος αριθμός, για να παίξω με τις πιθανότητες..

 

φιλε εγω ειχα το 1182 το πεταξα και πηρα το 2252, η μπαταρια ειναι τουμπανο , τι σε πειραζει που εχει καμερα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω ειχα το 1182 το πεταξα και πηρα το 2252, η μπαταρια ειναι τουμπανο , τι σε πειραζει που εχει καμερα?

 

Στο στρατό απαγορεύεται η κάμερα ( τουλάχιστον στην αρχή ) το θέλω κι επειδή έχω ακούσει ότι κλέβουν κιόλας, ας είναι όσο πιο φτηνό γίνεται.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στο στρατό απαγορεύεται η κάμερα ( τουλάχιστον στην αρχή ) το θέλω κι επειδή έχω ακούσει ότι κλέβουν κιόλας, ας είναι όσο πιο φτηνό γίνεται.

 

αν ειναι ετσι σε βολευει το 1182, καλη θητεια :)

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι ετσι σε βολευει το 1182, καλη θητεια :)

 

Thanks!! :) Αυτό βλέπω κι εγώ. Και να χαλάσει, αγοράζω 2ο χωρίς να το πολυσκεφτώ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τις κλησεις, απο 2 φιλους που το εχουν, μου λενε οτι δε συμβαινει συνεχεια, αντιθέτως, σπάνια. Καλη θητεια στο φιλαρακι και θα παθεις πλακα με τη μπαταρια της συσκευης (ποσο πολυ κραταει) ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλά λίγο τα προβλήματα που γράψατε, που δεν ακούγεται αυτός που σας καλεί, λίγο ότι δεν παίρνει κάρτα sd, με αποτρέπουν.. Όσοι είχατε/έχετε τα προβλήματα με το ακουστικό:

 

1. Μήπως τα έχετε πάρει από το ίδιο κατάστημα και πέσατε σε προβληματική παρτίδα;

 

2. Το πρόβλημα λύθηκε με επισκευή ή αντικατάσταση ή δεν υπάρχει περίπτωση να το αποφύγει κάποιος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Εγώ πάντως το πήρα από Κωτσόβολο (Κηφισίας - Αμπελόκηποι), 19,90 € και δεν έχει κανένα από τα προβλήματα που προαναφέρθηκαν.

Λειτουργεί τέλεια.

 

Ίσως το μόνο που θα ήθελα να ήταν λίγη ένταση παραπάνω στην ανοικτή ακρόαση. Αλλιώς, το ακουστικό του στην κανονική κλήση είναι διαμάντι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία απορία, επειδή μάλλον αύριο θα το πάρω.. Το έχει πάρει κανείς από Public ή Πλαίσιο; Γιατί δεν εμπιστεύομαι καθόλου τον Κωτσόβολο...
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και μια τελευταία απορία, επειδή μάλλον αύριο θα το πάρω.. Το έχει πάρει κανείς από Public ή Πλαίσιο; Γιατί δεν εμπιστεύομαι καθόλου τον Κωτσόβολο...

 

Για μενα παρε το 2252 το μεγαλύτερο αδερφάκι του .

Ειναι καλύτερο και δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα του στυλ δεν ακους τον άλλον.

Το e-shop το έχει 48 τωρα.

Όπως νομίζεις βέβαια.

 

Τωρα το είδα εισαι για στρατό οποτε πας για το 1182. Κανένα προβλημα απο Κωτσόβολο. Παρε το απο κει αν εχεις κοντά σου.

Edited by nebtios
Προσθεση κειμένου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παρε το 2252 το μεγαλύτερο αδερφάκι του .

Ειναι καλύτερο και δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα του στυλ δεν ακους τον άλλον.

Το e-shop το έχει 48 τωρα.

Όπως νομίζεις βέβαια.

 

Τωρα το είδα εισαι για στρατό οποτε πας για το 1182. Κανένα προβλημα απο Κωτσόβολο. Παρε το απο κει αν εχεις κοντά σου.

 

Κωτσόβολος ε; Και θέλω να τον αποφύγω... Κι έχω έναν κοντά μου. Δηλαδή, δεν έχεις το κλασικό πρόβλημα με τις κλήσεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E1182 Dual sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...