Jump to content

[iOS 5] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3GS/4/4S, iPad


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λυπάμαι πραγματικά που θα το πω αλλα η ιστοσελίδα που βρηκα και προσέφερε imei unlock(εργοστασιακο) είναι σίγουρα μια μεγάλη απάτη! Ήδη υπέβαλα claim στο paypal για την επιστροφή των χρημάτων μου αφού περίμενα για 2 εβδομάδες εκ των οποίων μόνο κατα την διάρκεια της πρώτης είχα την οποιαδήποτε είδους επικοινωνία! Τέλος και αυτό! Τι να κάνεις? Πάμε για άλλα!
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 655
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακούσατε σχετικά με ένα xploit που βγήκε σχετικά με το Kakao Talk;

Λέγεται ότι μέσω αυτού θα μπορείς να κάνεις jailbrake το επερχόμενο update της apple... (εγώ το κατέβασα just in case αν και λένε ότι ίσως να είναι και μούφα...)

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πραγματικά που θα το πω αλλα η ιστοσελίδα που βρηκα και προσέφερε imei unlock(εργοστασιακο) είναι σίγουρα μια μεγάλη απάτη! Ήδη υπέβαλα claim στο paypal για την επιστροφή των χρημάτων μου αφού περίμενα για 2 εβδομάδες εκ των οποίων μόνο κατα την διάρκεια της πρώτης είχα την οποιαδήποτε είδους επικοινωνία! Τέλος και αυτό! Τι να κάνεις? Πάμε για άλλα!

 

Ποιο site ήταν;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο site ήταν;

 

http://www.private-siri-proxy.webs.com

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Προμηθεύτηκα μια Ultra Gevey sim κάπως κατάφερα να κάνω το κλειδωμένο να δουλέψει, όχι πάντα.... αλλά... μόλις έβαλα την κάρτα μου πάλι πίσω στο κανονικό μου τηλ, βγάζει καμία υπηρεσία.... Καμία ιδέα- βοήθεια??
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι πραγματικά που θα το πω αλλα η ιστοσελίδα που βρηκα και προσέφερε imei unlock(εργοστασιακο) είναι σίγουρα μια μεγάλη απάτη! Ήδη υπέβαλα claim στο paypal για την επιστροφή των χρημάτων μου αφού περίμενα για 2 εβδομάδες εκ των οποίων μόνο κατα την διάρκεια της πρώτης είχα την οποιαδήποτε είδους επικοινωνία! Τέλος και αυτό! Τι να κάνεις? Πάμε για άλλα!

 

Ω, ρε π.... μου. Μόλις 2-3 μέρες πριν τους τα έσταξα κι εγώ, δεν είχα υπομονή. Πάντως λένε ότι μπορεί να πάρει και 3 βδομάδες το ξεκλείδωμα. Μήπως βιάστηκες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... θα ήθελα τα φώτα σας αν είναι εύκολο καθώς είμαι λίγο άσχετος... έχω ενα jailbreak iphone 4 ios 4.3.3 με Modem firmware 04.10.01 το οποίο έιναι κλειδωμένο στην Βρετανική "Three". Υπάρχει κανένας τρόπος για να κάνω unlock μόνος μου?

 

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Ω, ρε π.... μου. Μόλις 2-3 μέρες πριν τους τα έσταξα κι εγώ, δεν είχα υπομονή. Πάντως λένε ότι μπορεί να πάρει και 3 βδομάδες το ξεκλείδωμα. Μήπως βιάστηκες;

 

Μπα να φανταστείς του έχω κάνει claim στο paypal και ουτε εχει μπει στον κόπο να απαντήσει στο paypal για να προσπαθήσει να σώσει την κατάσταση. Του έχουν δώσει χρόνο μέχρι την Κυριακή και αν δεν απαντήσει μέχρι τότε κλείνει το claim και μου επιστρέφουν τα χρήματα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μολις έβγαλε το cutyoursim.com και παλι την υπηρεσία unlock μεσω imei για το iPhone 4/4s στα 200$. Όσοι προλάβουν πρόλαβαν!! Γρήγορα!!

 

Υ.Γ: αααα και αν προσπαθήστε αυτη τη στιγμη να μπείτε στην ιστοσελιδα τους θα απογοητευτείτε καθώς ειναι σε διαδικασία μετάβασης σε άλλον server. Οπότε προσπαθήστε μεχρι να τους πετύχετε!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, μια ερώτηση και συγγνώμη άν εχει απαντηθεΙ.Έχω ενα iphone 4 του αδερφού μου που είχε OS 4.1 και δυστυχώς δεν ήξερα το είχε κάνει jailbrake. Μέσα απο το itunes Πήρα backup, έκανα trasfer purchases για τις εφαρμογές και έκανα update sto OS 5.0.1. Ενω η επαναφορά έγινε σε όλα κανονικά όταν κάνω συγχρονισμό τις εφαρμογές, τις περισσότερες δεν τις περνάει στο iphone.Yποθέτω λόγω jailbreak δεν περνάει εαρμογές που ήταν σπασμένες.Τι μπορώ να κανω για να επαναφέρω τις εφαρμογές; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... θα ήθελα τα φώτα σας αν είναι εύκολο καθώς είμαι λίγο άσχετος... έχω ενα jailbreak iphone 4 ios 4.3.3 με Modem firmware 04.10.01 το οποίο έιναι κλειδωμένο στην Βρετανική "Three". Υπάρχει κανένας τρόπος για να κάνω unlock μόνος μου?

 

ευχαριστώ....

 

Ξέρω σίγουρα πως κάποιες εταιρίες κινητησ σε UK ξεκλειδωνουν iPhones με κόστος περίπου στα 50 ευρώ. Αυτή που αναφέρεις δεν ξέρω. Βρες κάποιο τηλέφωνο της εταιρίας και πάρε να μάθεις.

Πάντως για να ξέρεις μπορείς να πας σε 5.0.1 με αυτη την bb. Aπλά χρειάζεται καποια διαδικασια, να φτιάξεισ custom ipsw και να περάσεις για να μην σου αναβαθμιστεί η bb.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα το προβλημα με το search...παμε στο αλλο τωρα...οτι και να παω να κατεβασω, παταω αυτα τα 4 ψηφια για να δει αν ειμαι bot, παταω μετα download και τσουυπ διαφημιστικα να βαλεις το κινητο σου και τετοια....

 

Edit: ok μαλλον το filedude ειναι νεκρο

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

το βρηκα το προβλημα με το search...παμε στο αλλο τωρα...οτι και να παω να κατεβασω, παταω αυτα τα 4 ψηφια για να δει αν ειμαι bot, παταω μετα download και τσουυπ διαφημιστικα να βαλεις το κινητο σου και τετοια....

 

Edit: ok μαλλον το filedude ειναι νεκρο

Εμένα μου την σπάει πάρα πολύ να πρέπει να βάλεις τους χαρακτήρες και μετά από λίγο να σου λέει ξαναβάλε χαρακτήρες... και στο τέλος... πάρε τα μούσμουλα γιατί είναι κάτω ο server ή invalid ipa και τέτοια...

Δεν ξέρω και αν είναι ανάγκη ή αν γλυτώνεις κάτι αν γραφτείς σε αυτά τα site...

 

Ένας άλλος φίλος σε προηγούμενη σελίδα είπε ότι μπορείς να παραβλέψεις το ένα και να βάλεις το άλλο αλλά ή δεν κατάλαβα καλά ή πλέον δεν ισχύει γιατί δεν το έχω βρει πως μπορεί να γίνει...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες μην τα θέλετε όλα δικά σας!!!

Κατεβάζετε υλικό παράνομα, κλέβετε δηλαδή και τα θέλετε και στο πιάτο!

Σαν να θέλω να ληστέψω τράπεζα και να θέλω να μου φέρουνε τα λεφτά σπίτι μου...:lol::lol::lol:

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

..βαρεμαρα σκετη...ευχαριστω τα παιδια παραπανω που ασχοληθηκαν με τις αποριες μου Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

έχω ενα iphone 4s και του έκανα jailbrake από το absinthe.

δεν φαίνεται να έχει κανένα άλλο πρόβλημα εκτός από το ότι το εικονίδιο για τα μηνύματα έχει γίνει γκρι (σαν κενό) δηλαδή υπάρχει αλλά η κλασική πρασινη φούσκα έχει εξαφανιστεί - από κάτω γράφει κανονικά "μηνύματα".

έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτο? μπορείτε να βοηθήσετε?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

έχω ενα iphone 4s και του έκανα jailbrake από το absinthe.

δεν φαίνεται να έχει κανένα άλλο πρόβλημα εκτός από το ότι το εικονίδιο για τα μηνύματα έχει γίνει γκρι (σαν κενό) δηλαδή υπάρχει αλλά η κλασική πρασινη φούσκα έχει εξαφανιστεί - από κάτω γράφει κανονικά "μηνύματα".

έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτο? μπορείτε να βοηθήσετε?

 

ευχαριστώ

 

κανε ενα hard reset μηπως και στρωσει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, για το 4S απ οτι είδα δεν έχει βγει jb ακόμα για την 5.1, οπότε φαντάζομαι πρέπει να γίνει downgrade στην 5.0.1 και από εκεί jb?? υπάρχει κανένα link για το downgrade? thanks...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, για το 4S απ οτι είδα δεν έχει βγει jb ακόμα για την 5.1, οπότε φαντάζομαι πρέπει να γίνει downgrade στην 5.0.1 και από εκεί jb?? υπάρχει κανένα link για το downgrade? thanks...

 

απο οσο γνωριζω δεν μπορεις να χρησημοποιησηςς τα shsh blobs για το 4s ακομα αρα δεν μπορεις να κανεις downgrade

Αν δεν ειναι ετσι ας μας πει καποιος φιλος

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

απο οσο γνωριζω δεν μπορεις να χρησημοποιησηςς τα shsh blobs για το 4s ακομα αρα δεν μπορεις να κανεις downgrade

Αν δεν ειναι ετσι ας μας πει καποιος φιλος

 

Δυστηχώς έτσι είναι δέν γίνεται downgrade.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Έχω μια απορία δεν ξέρω αν έχει απαντηθει ήθελα να σας ρωτήσω αν υπάρχει jailbreak για την έκδοση 5.0.1

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...