Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aναφορά παράδοσης είναι το τικ που εμφανίζεται πάνω πάνω σε κάθε μήνυμα που στέλνεις.

εννοεις το αστερακι που βγαζει και οταν παει το μηνυμα γινετε κιτρινο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εννοεις το αστερακι που βγαζει και οταν παει το μηνυμα γινετε κιτρινο?

 

Δίπλα από την ώρα που έστειλες το μήνυμα αν θα έχει παραδοθέι θα σου βγάλει ένα τικ... Το κιτρινο αστερι ειναι για να το προσθεσεις στα αγαπημενα σου..

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από την ώρα που έστειλες το μήνυμα αν θα έχει παραδοθέι θα σου βγάλει ένα τικ... Το κιτρινο αστερι ειναι για να το προσθεσεις στα αγαπημενα σου..

 

αα εννοεις αριστερα που βγαζει ενα ν ?

Link to comment
Share on other sites

 

β. Όσο κάνω διάφορα στην οθόνη του κινητού, τα τρία βασικά πλήκτρα αποφωτίζονται, με αποτέλεσμα αν είμαι σε σκοτεινό δωμάτιο να ψάχνομαι για τη θέση τους. Δεν υπάρχει καμία επιλογή να μην αποφωτίζονται όσο η οθόνη έχει φως???

 

Εχεις δοκιμασει την αυτοματη φωτεινοτητα?

Link to comment
Share on other sites

να σε καλα,δεν το ειχα παρατηρησει..

 

Υπαρχουν παντως εφαρμογες που σε ειδοποιουν στην status bar οταν παραδοθει το μηνυμα..εμενα με βολευει πολυ περισσοτερο απο το να μπαινοβγαινω να δω αν εβγαλε τικ..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πρότεινε καμμια...

α επισης θελω να στελνω φατσουλες στα αλλα κινητα αλλα τους βγαζει τετραγωνακια και τετοια.δοκιμασα το go keyboard πολυ καλο αλλα βγαζει τετραγωνακια κι αυτο.ποιο ειναι πιο συμβατο?(για φατσουλες)

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

πρότεινε καμμια...

α επισης θελω να στελνω φατσουλες στα αλλα κινητα αλλα τους βγαζει τετραγωνακια και τετοια.δοκιμασα το go keyboard πολυ καλο αλλα βγαζει τετραγωνακια κι αυτο.ποιο ειναι πιο συμβατο?(για φατσουλες)

 

Και το handcent sms και το go sms κανουν αυτη τη δουλεια.

Τι φατσουλες προσπαθεις να στειλεις? Οχι τις κλασσικες να φανταστω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη αν ειπώθηκε ξανά, αλλά υπάρχει πρόγραμμα να αλλάζει το χρώμα για το φωτάκι που ανάβει εκεί πάνω από το xperia?? Ξέρω ότι υπάρχει για το notification led, αλλά νομίζω ότι κάπου είδα και για αυτό!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Και το handcent sms και το go sms κανουν αυτη τη δουλεια.

Τι φατσουλες προσπαθεις να στειλεις? Οχι τις κλασσικες να φανταστω..

 

αυτες που εχει το go keyboard δεν παει καμμια μονο τετραγωνακια,αυτες που εχει το xperia τις μαμισιες δηλαδη πανε οι μισες.απο την μεση και κατω που σου βγαζει δεν πανε και μιλαμε σε κινητα οχι smartfones σε απλα κινητα nokia,sony ericsson..γιατι?

 

Παιδιά συγγνώμη αν ειπώθηκε ξανά, αλλά υπάρχει πρόγραμμα να αλλάζει το χρώμα για το φωτάκι που ανάβει εκεί πάνω από το xperia?? Ξέρω ότι υπάρχει για το notification led, αλλά νομίζω ότι κάπου είδα και για αυτό!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

εγω χρησιμοποιώ το missed call reminder.καλο και δεν τρωει πολυ μνημη

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αυτες που εχει το go keyboard δεν παει καμμια μονο τετραγωνακια,αυτες που εχει το xperia τις μαμισιες δηλαδη πανε οι μισες.απο την μεση και κατω που σου βγαζει δεν πανε και μιλαμε σε κινητα οχι smartfones σε απλα κινητα nokia,sony ericsson..γιατι?

Για να εμφανίζονται σε απλά κινητά (όχι smartphone) πρέπει αυτά τα κινητά να υποστηρίζουν την εμφάνισή τους.

Διαφορετικά, ή θα εμφανίζονται μόνο μερικές που υποστηρίζονται ή δεν θα εμφανίζεται τίποτα ή θα εμφανίζονται διάφορα σύμβολα (παρενθέσεις, τελείες, ερωτηματικά, κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη σας ειναι απαγορευτικο το sar του sole και να με προβληματισει για την αποκτηση του ?η να το παρω χωρις επιφυλαξη?αλλιως να στραφω στο galaxy ace 2!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτες που εχει το go keyboard δεν παει καμμια μονο τετραγωνακια,αυτες που εχει το xperia τις μαμισιες δηλαδη πανε οι μισες.απο την μεση και κατω που σου βγαζει δεν πανε και μιλαμε σε κινητα οχι smartfones σε απλα κινητα nokia,sony ericsson..γιατι?

 

Ε γιαυτο..θεμα ασυμβατοτητας μεταξυ των συσκευων ειναι.

Σε smartphones θα πηγαιναν κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ έτσι όπως πήγα να καθαρίσω λίγο την οθόνη με τον αντιχειρα μου ξαφνικά βγήκε αυτό το πράγμα.. Το βλέπω πρώτη φορά, δεν ξέρω πως το έκανα και δεν ξέρω και τί είναι.. Κουνιόντουσαν κάποια από τα widget.. Ξέρει κανείς τί είναι?

 

 

[ATTACH]27096[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ έτσι όπως πήγα να καθαρίσω λίγο την οθόνη με τον αντιχειρα μου ξαφνικά βγήκε αυτό το πράγμα.. Το βλέπω πρώτη φορά, δεν ξέρω πως το έκανα και δεν ξέρω και τί είναι.. Κουνιόντουσαν κάποια από τα widget.. Ξέρει κανείς τί είναι?

 

 

[ATTACH]27096[/ATTACH]

 

αν δεν κανω λαθος αυτο συμβαινει οταν κανεις zoom in/zoom out σε μια απο τις αρχικες οθονες ωστε να μεταφερεις τα widgets οπου θες στις αρχικες οθονες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος αυτο συμβαινει οταν κανεις zoom in/zoom out σε μια απο τις αρχικες οθονες ωστε να μεταφερεις τα widgets οπου θες στις αρχικες οθονες.

 

Δϊκιο έχεις.. Κάνω zoom in και βγαίνει αυτό το πράγμα.. Αλλά τα widget δεν μπορείς να τα κάνεις τίποτα.. Κουνιούνται μόνα τους...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει, συνολική επισκόπιση , και αν ταρακουνήσεις το τηλ, θα αλλάζουν και θέσεις. Κατά την άποψη μου δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο αυτό που προσφέρει.

 

Εγώ μια χαρά ακούω με το ηχείο και μπορώ να πω πως το βρίσκω και πολύ δυνατό...:)

 

Συμφωνώ μαζί σου, το ακούω αρκετά δυνατά και καθαρά ( το ακουστικό εννοώ ), και μάλιστα ήταν από τα πρώτα που μου έκαναν εντύπωση από τη συσκευή.

Τώρα μήπως του φίλου έχει κάποιο πρόβλημα ίσως;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το ακουστικό δεν είμαι ευχαριστημένος.. Είναι πολύ χαμηλά και δυσκολεύομαι αν έχει φασαρία να ακούσω τι λέει ο άλλος... Από το ηχείο δεν έχω κανένα πρόβλημα...

 

EDIT: Leonid τώρα το παρατήρησα αυτό που λες.. Κουνάς το κινητό και κουνιούνται και αυτά..

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιώ το missed call reminder.καλο και δεν τρωει πολυ μνημη

 

Μιλώ για το Led Bar, αυτό που είναι κάτω από τα softkeys όχι αυτό πάνω δίπλα από το ηχείο!! Το Illumination Bar Notification δουλεύει στο sole?

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μιλώ για το Led Bar, αυτό που είναι κάτω από τα softkeys όχι αυτό πάνω δίπλα από το ηχείο!! Το Illumination Bar Notification δουλεύει στο sole?

 

Εννοείται πως δουλεύει.. Αυτή η εφαρμογή είναι φτιαγμένη για τα καινούρια xperia..

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα ωστόσο δεν αλλάζει χρώμα απλά μπορείς να ρυθμίσεις πότε να μένει ανοικτό!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ έτσι όπως πήγα να καθαρίσω λίγο την οθόνη με τον αντιχειρα μου ξαφνικά βγήκε αυτό το πράγμα.. Το βλέπω πρώτη φορά, δεν ξέρω πως το έκανα και δεν ξέρω και τί είναι.. Κουνιόντουσαν κάποια από τα widget.. Ξέρει κανείς τί είναι?

 

 

[ATTACH]27096[/ATTACH]

Πως λεγετε ο καιρος που εχεις βαλει?Γ@μαει

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ έτσι όπως πήγα να καθαρίσω λίγο την οθόνη με τον αντιχειρα μου ξαφνικά βγήκε αυτό το πράγμα.. Το βλέπω πρώτη φορά, δεν ξέρω πως το έκανα και δεν ξέρω και τί είναι.. Κουνιόντουσαν κάποια από τα widget.. Ξέρει κανείς τί είναι?

 

 

[ATTACH]27096[/ATTACH]

 

αυτό γίνεται ώστε να βρίσκεις και καλά πιο γρήγορα τα widget σου όχι για να τα αλλάζει κάποια θέση στις αρχικές σου οθόνες και απλά όταν κουνάς το κινητό τότε ανακατεύονται για να βρεις αυτή που έψαχνες .... και αν κάνεις κλικ σε κάποια θα σε πάει στην οθόνη που βρίσκεται το widget που έκανες κλικ

Link to comment
Share on other sites

Πως λεγετε ο καιρος που εχεις βαλει?Γ@μαει

 

Είναι τα beautiful widgets μαζί με το beautiful widget animation package.. Σου δίνω link από play store..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.beautifulwidgets&feature=search_result

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.levelup.bw.forecast&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...