Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους μολις σημερα αγορασα το sole μου απο το plaisio μαζι με τους δωρεαν χαρτες driver dont panic !Το εχω βαλει τωρα για φορτιση....!Εδω ειναι η πρωτη απορια...η πρωτη φορτιση ολοκληρωνεται οταν γινει πρασινο το λεντακι?2η απορια σε μαγαζια οπως η wind πουλαν θηκες και ζελατινες προστασιας?(θα αγοραζα απο ebay αλλα αυτη τη στιγμη κανω μετακομιση και δεν ειναι εφικτο..)3ο πως κατεβαζω εφαρμογες....και προτεινετε μου μερικες απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν!και τελευταιο οσον αφορα το fb υπαρχει εφαρμογη που να μου εμφανιζει κανονικα την συνομιλια κ να ειμαι συνδεμενος μεσα?!

δεν ξερει κανεις?επισης...γτ μ εμφανιζει οτι εχο 1,6 giga ελευθερο χωρο? ενω εχει οπως λεει στα χαρακτηρηστικα του 8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κάνεις κάποιο "clean install";Ή γίνεται απλά update της προηγούμενης έκδοσης;

 

Γεια σε ολους μολις σημερα αγορασα το sole μου απο το plaisio μαζι με τους δωρεαν χαρτες driver dont panic !Το εχω βαλει τωρα για φορτιση....!Εδω ειναι η πρωτη απορια...η πρωτη φορτιση ολοκληρωνεται οταν γινει πρασινο το λεντακι?2η απορια σε μαγαζια οπως η wind πουλαν θηκες και ζελατινες προστασιας?(θα αγοραζα απο ebay αλλα αυτη τη στιγμη κανω μετακομιση και δεν ειναι εφικτο..)3ο πως κατεβαζω εφαρμογες....και προτεινετε μου μερικες απο τις καλυτερες που κυκλοφορουν!και τελευταιο οσον αφορα το fb υπαρχει εφαρμογη που να μου εμφανιζει κανονικα την συνομιλια κ να ειμαι συνδεμενος μεσα?!

 

δεν ξερει κανεις?επισης...γτ μ εμφανιζει οτι εχο 1,6 giga ελευθερο χωρο? ενω εχει οπως λεει στα χαρακτηρηστικα του 8

1)Το φορτίζεις και πατάς το κουμπί που ανοίγει και βλέπεις αν έχει γεμίσει η μπάρα,μόλις γεμίσει,άστο ακόμα λίγο

2)Ο Γερμανός λογικά έχει,για wind δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά..

 

Αυτά πιστεύω θα σε βοηθήσουν,όπως κι εμένα, σαν νεός χρήστης (που απ' ότι κατάβα είσαι) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...to android market ειναι αξιοπιστο απο ιους και τετοια???γενικα υπαρχει πολυ σαβουρα απο εφαρμογες...δωρεαν κιολας
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε και ICS. Έχω ξενερώσει με το κορόιδεμα της Sony από Ιούνιο περιμένουμε....!:rtfm:

 

Δε ξέρω αν έχει γραφτεί κάπου αλλά απλά δείτε το http://www.doctorandroid.gr/2012/09/xperia-sole-sola-floating-touch-enable.html!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

 

θέλω να δω πόσο σύντομο είναι αυτό το "shortly"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος τις ρυθμισεις λογαριασμων και συγχρονισμου....!δεν ξερω κατα ποσο εχει σχεση με το φβ...γιατι εκανα install το φβ για android κ τωρα με βγαζει στην συνομιλια κ διπλα απο την φωτο μου εχει μικρογραφια ενα κινητο!

 

 

Επισης πως διαγραφουμε επαφες???δν εχει πουθενα επιλογη διαγραφη

Link to comment
Share on other sites

θέλω να δω πόσο σύντομο είναι αυτό το "shortly"

 

Εγω παλι δεν καιγομαι και ισως δεν θα το αναβαθμισω κατευθειαν. Θα περιμενω να δω πως παει γιατι το παγωτο δεν εχει δειξει καλα δειγματα σε πολλα κινητα .

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

 

δεν εχω διαβασει ολα τα προηγουμενα ποστ γιατι ειναι παρα πολλα , οποτε συγχωρεστε με αν ρωτησω κατι που εχει ηδη απαντηθει.

πηρα πριν μια βδομαδα το sole και το εβαλα να φορτισει κλειστο για μιση ωρα, οπως ελεγε στις οδηγιες.

ειχα ρωτησει κ τον πωλητη κ μ ειπε μονο να το χρησιμοποιησω κανονικα κ να το βαλω να φορτισει οταν κοιμηθω :wacko:

 

κ τελικα η μπαταρια χρειαζεται φορτιση δυο φορες τη μερα.. δε ξερω αν φταιει το οτι το πειραζω συνεχεια επειδη ειναι καινουριο, αλλα και παλι δικαιολογειται???

 

κ αν φταιει η πρωτη "κακη" φορτιση υπαρχει σωτηρια?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καιγομαι και ισως δεν θα το αναβαθμισω κατευθειαν. Θα περιμενω να δω πως παει γιατι το παγωτο δεν εχει δειξει καλα δειγματα σε πολλα κινητα .

 

Και πολυ καλα θα κανεις φιλτατε..αν και σε P και S λενε τα καλυτερα οι χρηστες..αλλα εκει εχουμε και 1 γιγα ραμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...to android market ειναι αξιοπιστο απο ιους και τετοια???γενικα υπαρχει πολυ σαβουρα απο εφαρμογες...δωρεαν κιολας

 

παιδια μπορει να μου εξηγησει καποιος τις ρυθμισεις λογαριασμων και συγχρονισμου....!δεν ξερω κατα ποσο εχει σχεση με το φβ...γιατι εκανα install το φβ για android κ τωρα με βγαζει στην συνομιλια κ διπλα απο την φωτο μου εχει μικρογραφια ενα κινητο!

 

 

Επισης πως διαγραφουμε επαφες???δν εχει πουθενα επιλογη διαγραφη

 

Φιλε μου, μαλλον πρεπει να περασεις μια βολτα απο εδω (Μόλις αγόρασα συσκευή με android, τώρα τι; Απορίες αρχαρίων)

 

γεια σας παιδια

 

δεν εχω διαβασει ολα τα προηγουμενα ποστ γιατι ειναι παρα πολλα , οποτε συγχωρεστε με αν ρωτησω κατι που εχει ηδη απαντηθει.

πηρα πριν μια βδομαδα το sole και το εβαλα να φορτισει κλειστο για μιση ωρα, οπως ελεγε στις οδηγιες.

ειχα ρωτησει κ τον πωλητη κ μ ειπε μονο να το χρησιμοποιησω κανονικα κ να το βαλω να φορτισει οταν κοιμηθω :wacko:

 

κ τελικα η μπαταρια χρειαζεται φορτιση δυο φορες τη μερα.. δε ξερω αν φταιει το οτι το πειραζω συνεχεια επειδη ειναι καινουριο, αλλα και παλι δικαιολογειται???

 

κ αν φταιει η πρωτη "κακη" φορτιση υπαρχει σωτηρια?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Τον βρηκαμε τον ενοχο:p

 

Δες και τις οδηγιες του zxr (1.2 Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση)

Link to comment
Share on other sites

To κινητο παιδια παντα εκπεμπει ακτινοβολια. Μπορειτε να με πειτε ψυχακια αλλα ποτε δεν θελω διπλα μου ουτε κινητο ουτε καποια αλλη συσκευη εστω ασυρματο τηλεφωνο. Τωρα θα μου πειτε οτι ειναι σε flight Mode αλλα πιστεψτε με παλι υπαρχει εκπομπη. Και εκτος αυτου απο το 93 που εχω κινητα παντα θελω να τα ξεκουραζω το βραδυ :p . Οποτε θα συμβιβαστω αλλιως θα αγορασω ξυπνητηρι! :p

Δεν υπάρχει καμία εκπομπή ακτινοβολίας σε flight mode. Άσε που ένα smart phone δεν συμφέρει από άποψη μπαταρίας να το κλείνεις και το να το ανοίγεις κάθε μέρα. Η κατανάλωση που κάνει μέχρι να φορτώσει όλα αυτά που πρέπει είναι αρκετά μεγάλη. Μικρό το κακό βέβαια αλλά είπα να το αναφέρω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω μια απορία σχετικά με τις επαφές και τη συσχέτισή τους με τις αντίστοιχες του Facebook.

Έχω συσχετίσει όλες μου τις επαφές με τα προφίλ αυτών στο Facebook.

Όταν όμως κάποιος από τις επαφές μου αλλάζει τη φωτογραφία προφίλ του στο Facebook, δεν αλλάζει με τον συγχρονισμό στις επαφές μου. Σίγουρα δεν είναι θέμα android, γιατί πριν το sole είχα άλλες 2-3 συσκευές android στις οποίες γινόταν κανονικά η αλλαγή.

Γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξαν και θεμα για το update στο forum της Sony.

 

Προβλεπω βεβαια να βγαινει πρωτα για το U και για το Sola αργοτερα. Μακαρι να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο. Εχω περιπου 500 φωτογραφιες + καποια βιντεο . Καποιες φωτογραφιες ειναι απο την ψηφιακη μου και αλλες απο το παλιο μου κινητο s2 . Λοιπον , το προβλημα μου ειναι οτι αργει απελπιστηκα να τις ανοιξει. Παταω στη φωτογραφια και μεχρι να φυγει η θολουρα κανει 6 δευτερολεπτα. Εχω ξενερωσει με αυτο το θεμα , αν και το κινητακι ειναι πολυ καλο . Να σημειωσω οτι τις φωτογραφιες τις εχω σε μια καρτα μνημης class 10 . Μπορω να κανω κατι?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Για τις φωτογραφιες απο την ψηφιακη, το θεωρω λογικο να αργει λιγο αμα ειναι 3-4 MB η καθε μια. Δοκιμασε να μεταφερεις μερικες στην μνημη του κινητου και δες αν αργει παλι.
Link to comment
Share on other sites

γιατι η καινουρια εκδοση λογισμικου εχει build 6.1.1.B και οχι 6.1.Β οπως οι υπολοιπες ics εκδοσεις?
Link to comment
Share on other sites

άντε να βγει επιτελους αυτο το update που όλοι περιμένουμε απο οτι διάβασα τις πρώτες βδομάδες του οκτωβρίου θα είναι διαθεσιμο αν και δεν ήταν επίσηση ανακοίνωση

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31844657&postcount=61

Edited by koystado
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Μ'ενδιαφερει πολυ το Sole,εκατσα διαβασα αρκετα εδω στο forum και θελω μια ερωτηση αν ξερει κανένας...Δεν εχω ασχοληθει παλι με smartphones..Εχω ενα bluetooth hedset της νοκια,υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι συμβατό?Γενικα φανταζομαι ειναι συμβατό με bluetooth hedsets..Το λεω επειδη ειχε πεσει στην αντίληψη μου παλια οτι το bluetooth ειναι ανιχνεύσιμο μονο για ενα λεπτο και μετα σβήνει!Α,και κατι τελευταιο.Εχω τωρα ενα nokia 6700 slide και ημουν αρκετα ικανοποιημενος απο τις φωτο του,λετε να εχει καποια μεγαλη διαφορα αυτο η μια απο τα ιδια?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες σχετικά με την ανιχνευσιμότητα της συσκευής δεν έχει να κάνει κάνει με την σύζευξη των ακουστικών και της συσκευής. Άπαξ και συνδεθούν οι συσκευές τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Λογικά θα είναι συμβατά μεταξύ τους.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κάνω μάλλον μια ηλίθια ερώτηση αλλά δεν είχα κοιτάξει ποτέ...Το sole έχει 3G,αν ναι πως το ενεργοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα κάνω μάλλον μια ηλίθια ερώτηση αλλά δεν είχα κοιτάξει ποτέ...Το sole έχει 3G,αν ναι πως το ενεργοποιώ?

 

φυσικα και εχει.Το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να ενεργοποιησεις την κινηση δεδομενων. Εννοειται πρεπει να χεις εγκαταστησει τις ρυθμισεις του παροχου σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...