Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα μου εφαγε την πρωτη του σαβουρα..επεσε απο τα χερια μου και με 3-4 γκελ επεσε στον δρομο. αυθορμητα πεταχτηκα να το πιασω χωρις να δω αν ερχοταν κανενας..ευτυχως που ειχα βαλει την θηκουλα μου και δεν επαθε ουτε γρατζουνια!

Αυτά τα δευτερόλεπτα που είναι στον αέρα δε νοιώθεις ότι είναι ώρες ολόκληρες; Όταν μου είχε τύχει κάτι ανάλογο ένοιωθα να τα βλέπω όλα σε slow motion! Πάλι καλά που είναι γερή κράση και δεν είναι κάνα iphone να το κλαις!

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα σε ολους.εχω εδω και λιγες μερες ενα sole αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Ενω το flouting touch φαινεται οτι λειτουργει κανονικα στην "ζωντανη ταπετσαρια¨ δεν λειτουργει καθολου στην πλοηγηση παροτι το εχω ενεργοποιημενο απο τις ρυθμισεις.Μπορει να φανταστει κανεις τι φταιει μην το επιστρεψω αδικα στην εταιρεια?? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα δευτερόλεπτα που είναι στον αέρα δε νοιώθεις ότι είναι ώρες ολόκληρες; Όταν μου είχε τύχει κάτι ανάλογο ένοιωθα να τα βλέπω όλα σε slow motion! Πάλι καλά που είναι γερή κράση και δεν είναι κάνα iphone να το κλαις!

 

πωωωω ναι.παλι καλα που δεν περνουσε κανενα αμαξι αλλιως ποιος ξερει τι θα γινοταν:cry:

Link to comment
Share on other sites

@manan69t

Mανο ειναι πολυ κομπλε το κινητακι! Πιστευω θα μεινεις ευχαριστημενος!! :) Το μονο που δεν εχει εξακριβωθει ακομα ειναι η αυτονομια του. Θα το προτιμουσα να βγαινει η μπαταρια του αλλα 'ενδεχομενως' νς ξερει τι κανει η Sony. Θελει ακομα 2-3 ολοκληρωμενες φορτισεις για να πουμε αποψεις :)

 

το ηχείο του είναι δυνατό;είχα παλιότερα το satio κ μου είχε σπάσει τα νεύρα σ αυτό το θέμα,κλήσεις με skype μπορεί να κάνει?το χεις δοκιμάσει;το φως που είναι κάτω απ τα capasitive buttons τι ρόλο παίζει;το flouting touch το δοκίμασες;λειτουργεί;;;σε ζάλησα ε;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι;υπάρχει περίπτωση το λευκό να βρομίζει εύκολα;από τι υλικό είναι το πίσω μέρος του κινητού;δν είναι γυαλιστερό οπότε αν είναι σε στυλ γόμας μήπως θα βάφει από τζιν πχ κλπ;;;
Link to comment
Share on other sites

με την απόδοση της μπαταρίας τελικά τι γίνεται;

μπορούν οι κάτοχοι να πουν πόσο κρατάει; (αναφέροντας και την χρήση που κάνουν στο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

με την απόδοση της μπαταρίας τελικά τι γίνεται;

μπορούν οι κάτοχοι να πουν πόσο κρατάει; (αναφέροντας και την χρήση που κάνουν στο κινητό)

εχουν γινει αρκετες αναφορες στη αποδοη της μπαταριας, εχουν ανεβει ακομα και printscreens επι του θεματος :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

εχουν γινει αρκετες αναφορες στη αποδοη της μπαταριας, εχουν ανεβει ακομα και printscreens επι του θεματος :)

ναι αλλά όλες οι αναφορές που λες είναι σχετικά με τις αρχικές φορτίσεις.

Μετά από αρκετούς κύκλους φόρτισης πιστέυω ότι θα υπάρχει πιο ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα. Αυτό είναι που θα ήθελα να μάθω και όχι πόσο κράτησε μετά την 1η ή 2η φόρτιση.

 

EDIT: Ωστόσο αν δεν έχουν γίνει αρκετές φορτίσεις από τους κατόχους, είναι λογικό να μην έχουν ολοκληρωμένη άποψη. Τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο από το να περιμένω. Απλά δεν βασίζομαι στις αρχικές φορτίσεις και εκφορτίσεις για να εκτιμήσω την απόδοση

Edited by contravener

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ρε παιδια,μαθαμε γιατι το sole,δεν αναφερεται πουθενα για τις μελοντικες αναβαθμησεις?
sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά όλες οι αναφορές που λες είναι σχετικά με τις αρχικές φορτίσεις.

Μετά από αρκετούς κύκλους φόρτισης πιστέυω ότι θα υπάρχει πιο ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα. Αυτό είναι που θα ήθελα να μάθω και όχι πόσο κράτησε μετά την 1η ή 2η φόρτιση.

 

EDIT: Ωστόσο αν δεν έχουν γίνει αρκετές φορτίσεις από τους κατόχους, είναι λογικό να μην έχουν ολοκληρωμένη άποψη. Τότε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο από το να περιμένω. Απλά δεν βασίζομαι στις αρχικές φορτίσεις και εκφορτίσεις για να εκτιμήσω την απόδοση

τεχνολογικο φορουμ που αφορα τα κινητα/smartphone ημαστε, λες να μην ξερουμε οτι οι πρωτες φορτισεις δεν ειναι αντιπροσωπευτικές:p? εγω προσωπικα και το ~90% των posts (εκτος αν αναφεροταν οτι ηταν η 1η φορτιση) που αφορουν την αυτονομια στο thread εδω ηταν μετα απο 4-5 ολοκληρωμενες φορτισεις (οπου μετα απο 4-5 το δειγμα πλεον ειναι αντιπροσωπευτικο) (δες για παραδειγμα το ποστ #242, προκειται για αποτελεσμα μετα απο 6-8 ολοκληρωμένες φορτίσεις :))

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις μέσω αντάπτορα ένα φλασάκι στο κινητό και το διαβάζεις σαν να είσαι στον υπολογιστή σου.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο τους κατοχους μπορει να με ενημερωσει αν κατα την πλοηγηση με το floating touch scrollarei η οθονη πανω κατω οπως ειχα δει σε καποια videakia απο το youtube γιατι εμενα δεν το κανει...:(((
Link to comment
Share on other sites

(δες για παραδειγμα το ποστ #242, προκειται για αποτελεσμα μετα απο 6-8 ολοκληρωμένες φορτίσεις :))

 

Δεν το ήξερα αυτό, τώρα το μαθαίνω (εκτός και αν είχε αναφερθεί ξανά και δεν το πρόσεξα).

Πλέον είμαι καλυμμένος. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποιος απο τους κατοχους μπορει να με ενημερωσει αν κατα την πλοηγηση με το floating touch scrollarei η οθονη πανω κατω οπως ειχα δει σε καποια videakia απο το youtube γιατι εμενα δεν το κανει...:(((

 

κάπου ειχα δει οτι πρέπει να ξεκλειδωθεί με floating touch και να μπει απευθείας στον browser για να λειτουργήσει , δηλαδή σαν να φοράς γάντια για παράδειγμα όπου τα δάκτυλα σου δεν θα ακουμπούσαν την οθόνη ,γιατί αν ακουμπήσουν έστω και λίγο θα μπει το capacitive touch σε λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεις μέσω αντάπτορα ένα φλασάκι στο κινητό και το διαβάζεις σαν να είσαι στον υπολογιστή σου.

 

μπορει να παρει το κινητο ξερουμε?

Link to comment
Share on other sites

ωραίο review

το κινητάκι φάνηκε πως έχει καλή ανάλυση οθόνης και πολύ γρήγορη απόκριση

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review όντως. Σε ένα σημείο του λέει το παρακάτω για την μπαταρία

 

Ταυτόχρονα, το πακέτο ακουστικό-μικρόφωνο είναι εξαιρετικό και η αυτονομία, πάρα τα 1.340mAh της μπαταρίας, μετράει για πλάκα 24 ώρες χρήσης

 

Δεν είναι κακό αυτό!

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ασε δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα!το επεστρεψα σημερα στην Sony και θα περιμενω 10 εργασιμες να μου απαντησουν :(((
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Ασε δοκιμασα τα παντα αλλα τιποτα!το επεστρεψα σημερα στην Sony και θα περιμενω 10 εργασιμες να μου απαντησουν :(((

Αν το εχεις λιγοτερο απο μια εβδομαδα(7 ημερες) πρεπε να το πας εκει που το αγορασες και να κανεις αντικατασταση μεσω DOA και να παρεις καινουριο σφραγισμενο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο review όντως. Σε ένα σημείο του λέει το παρακάτω για την μπαταρία

 

 

 

Δεν είναι κακό αυτό!

 

Πάντως πιο πολυ με προβληματίζει το γεγονος οτι η μπαταρια δε βγαινει! Ενταξει μπορει να ειναι οκ στην αρχη αλλα αν μετα απο 6 μηνες πχ θελω να την αλλαξω γιατι εχει πεσει η αποδοση της τι κανω; :cry:

Για μενα αυτο ειναι τεραστιο μειονεκτημα και λεω να κατευθυνθω προς neo v ;)

Link to comment
Share on other sites

πως κανεις reboot? θελει καποιον ιδιαιτερο συνδυασμό?

 

 

http://www.sonymobile.com/gb/support/faq/xperia-sola/system/how-do-i-restart-my-phone-when-it-does-not-respond-4/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιο πολυ με προβληματίζει το γεγονος οτι η μπαταρια δε βγαινει! Ενταξει μπορει να ειναι οκ στην αρχη αλλα αν μετα απο 6 μηνες πχ θελω να την αλλαξω γιατι εχει πεσει η αποδοση της τι κανω; :cry:

Για μενα αυτο ειναι τεραστιο μειονεκτημα και λεω να κατευθυνθω προς neo v ;)

πολλα highend κινητα εχουν ενσωματωμένη μπαταρια (iPhone, Lumia, RAZR)

αν στρωσεις τη μπαταρια με ευλαβεια τοτε θα χεις καλες αποδοσεις για πολυ καιρο

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...