Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη με λιγα λογια,στην κατηγορια του (προς το παρον) δεν εχει αντιπαλο;

 

Προς το παρον δεν εχει αντιπαλο αλλα αναμενεται να αποκτησει (αν και απο οτι φαινεται ειναι λιγο ακριβοτερο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προς το παρον δεν εχει αντιπαλο αλλα αναμενεται να αποκτησει (αν και απο οτι φαινεται ειναι λιγο ακριβοτερο).

Smartphone χωρις Browser με Adobe Flash? Για μενα ειναι σκετο phone. Ο καθε ενας με τα γουστα του. :)

Στα του τηλεφωνου, με χαλαει που δεν εχει hdmi :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν το γραφει, δεν σημαινει οτι δεν υποστηριζει Adobe Flash. Και στο Sola δεν αναφερει κατι για GPU. Λες να μην εχει?:p
Link to comment
Share on other sites

Smartphone χωρις Browser με Adobe Flash? Για μενα ειναι σκετο phone. Ο καθε ενας με τα γουστα του. :)

Στα του τηλεφωνου, με χαλαει που δεν εχει hdmi :(

 

800MHz Dual-core processor - Mali-400MP GPU εχει το Samsung Galaxy Ace 2. Φυσικα και υποστηριζει full flash

Link to comment
Share on other sites

Το οτι δεν το γραφει, δεν σημαινει οτι δεν υποστηριζει Adobe Flash. Και στο Sola δεν αναφερει κατι για GPU. Λες να μην εχει?:p

 

800MHz Dual-core processor - Mali-400MP GPU εχει το Samsung Galaxy Ace 2. Φυσικα και υποστηριζει full flash

Παω πασο :X :lol: Απλα εχει ενας φιλος το Ace S5830 και δεν παιζει(Adreno 200:down:) τωρα ειδα Mali-400MP.

:respect: Σε εσας που μου ανοιξατε τα ματια και στη samsung.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχει Adobe Flash κανονικά, όπως και όλα τα Androids.

Για GPU δεν έχω ιδέα. Αλήθεια ξέρει κανείς τι έχει;

Η μπαταρία για την ώρα μου φαίνεται αρκετά καλή...

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι όμως....το design του το είδατε; Καμία σχέση..το sole είναι χρόνια μπροστά.
Μονο που το Ace 2 εχει και μπροστινη καμερα για οσους την χρειαζονται, ενω το sole δεν εχει. ;)
Link to comment
Share on other sites

Έχει Adobe Flash κανονικά, όπως και όλα τα Androids.

Για GPU δεν έχω ιδέα. Αλήθεια ξέρει κανείς τι έχει;

Η μπαταρία για την ώρα μου φαίνεται αρκετά καλή...

Δεν εχουν ολα ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Για GPU δεν έχω ιδέα. Αλήθεια ξέρει κανείς τι έχει;...
Αν εννοεις το Sole GPU Mali 400 εχει και αυτο ( Την ιδια με το Galaxy S II και S ΙΙΙ )
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το Sole GPU Mali 400 εχει και αυτο ( Την ιδια με το Galaxy S II και S ΙΙΙ )

Δεν είναι καθόλου η ίδια. Στον Novathor U8500 η Mali 400 είναι single core...

 

Παρόλα αυτά μια χαρά κάνει την δουλειά της για την κατηγορία του κινητού...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου η ίδια. Στον Novathor U8500 η Mali 400 είναι single core...

 

Παρόλα αυτά μια χαρά κάνει την δουλειά της για την κατηγορία του κινητού...

Πηγη ειδησης σε αυτο που λες? Εdit : Ειναι ακριβως η ιδια GPU οτι ελεγα πριν. Multicore GPU την αναφερει η Sony οριστε - http://developer.sonymobile.com/wp/2012/05/04/efficient-power-consumption-and-peak-performance-with-novathor-u8500/#more-6014 (Και εχει και σχεδιαγραμμα που ειναι τετραπυρηνη δηλαδη η ιδια με του Galaxy S II και S III) καλο ειναι να τσεκαρουμε πριν λεμε κατι γιατι μας διαβαζουν πολλοι Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

http://www-support-downloads.sonymobile.com/mt27/userguide_EL_MT27_1262-5408.1.pdf

 

Στην σελιδα 104 περι καμερας, γραφει οτι εχει αισθητηρα Exmor R. Ειχα την εντυπωση οτι μονο τα P και S εχουν τετοιο αισθητηρα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγη ειδησης σε αυτο που λες? Εdit : Ειναι ακριβως η ιδια GPU οτι ελεγα πριν. Multicore GPU την αναφερει η Sony οριστε - http://developer.sonymobile.com/wp/2012/05/04/efficient-power-consumption-and-peak-performance-with-novathor-u8500/#more-6014 (Και εχει και σχεδιαγραμμα που ειναι τετραπυρηνη δηλαδη η ιδια με του Galaxy S II και S III) καλο ειναι να τσεκαρουμε πριν λεμε κατι γιατι μας διαβαζουν πολλοι

Πηγή είδησης... http://en.wikipedia.org/wiki/NovaThor

Link to comment
Share on other sites

Πηγή είδησης... http://en.wikipedia.org/wiki/NovaThor
Δηλαδη αυτο που παραθετω και ειναι απο την ιδια την Sony δεν ειναι αξιοπιστο ? http://developer.sonymobile.com/wp/2012/05/04/efficient-power-consumption-and-peak-performance-with-novathor-u8500/#more-6014 . Λοιπον μη λεμε οτι θελουμε και μπερδευουμε κοσμο. Τετραπυρηνη φοραει
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο που παραθετω και ειναι απο την ιδια την Sony δεν ειναι αξιοπιστο ? http://developer.sonymobile.com/wp/2012/05/04/efficient-power-consumption-and-peak-performance-with-novathor-u8500/#more-6014 . Λοιπον μη λεμε οτι θελουμε και μπερδευουμε κοσμο. Τετραπυρηνη φοραει

Μην κάνεις έτσι δεν σου βρίσαμε την μάνα... Εγώ ανέφερα αυτό που διάβασα, δεν έβγαλα κάτι από το μυαλό μου και δεν αμφισβήτησα το link σου. Απλά παρέθεσα το link που το διάβασα...

 

Και στο site της STEricsson πάντως αναφέρεται σαν Mali 400 και όχι Mali 400MP...

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις έτσι δεν σου βρίσαμε την μάνα... Εγώ ανέφερα αυτό που διάβασα, δεν έβγαλα κάτι από το μυαλό μου και δεν αμφισβήτησα το link σου. Απλά παρέθεσα το link που το διάβασα...

 

Και στο site της STEricsson πάντως αναφέρεται σαν Mali 400 και όχι Mali 400MP...

Μα δεν πειραχτηκα τι λες? Φιλικα παντα μιλαω. Παντως μη κοιτας το MP απλα δεν το διευκρινιζουν, η ιδια ειναι :)
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν πειραχτηκα τι λες? Φιλικα παντα μιλαω. Παντως μη κοιτας το MP απλα δεν το διευκρινιζουν, η ιδια ειναι :)

ΟΚ φίλε no prob... :)

Ένα ακόμα δυνατό χαρτί στην φαρέτρα του Sole λοιπόν... :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε πάει αέρα μιλάμε το κινητάκι για τα κυβικά του!! :-)

Προχθές μάλιστα που έβγαλα κ μερικές φωτο τη μέρα είδα ότι εστιάζει πολύ γρήγορα αλλά ειδικά τη νύχτα έκανε λιγότερο απ'το μισό χρόνο που έκανε το neo v που είχα δίπλα!

Χώρια που μετά άνοιγε και το άλμπουμ ταχύτατα σε αντίθεση με το μονοπύρινο πρόγονο του!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ φίλε no prob... :)

Ένα ακόμα δυνατό χαρτί στην φαρέτρα του Sole λοιπόν... :)

Που το μονο που του λειπει για μενα ειναι μπροστινη καμερα.. Αλλοιως ηδη θα το χα χτυπησει.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ με πείσατε... :)

Θα το πάρω για την γυναίκα... Να χαζεύω και εγώ λίγο κάτι άλλο από HTC... :lol:

 

@ aby. Έχεις γυναίκα μακριά και κάνεις skype για αυτό καίγεσαι για την front cam?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ με πείσατε... :)

@ aby. Έχεις γυναίκα μακριά και κάνεις skype για αυτό καίγεσαι για την front cam?

Τη χρησιμοποιω αρκετες φορες λογω της δουλειας μου. Μη με ρωτησεις ομως τι δουλεια κανω :p (παντως σοβαρο επαγγελμα ειναι μη παει το αλλου το μυαλο) Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό είναι καταδικασμένο να γίνει best seller,το πήρα πριν 1 ώρα σε λευκό,πολύ πιο ωραίο σαφώς από το μαύρο,περισσότερα αργότερα:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο αυτό είναι καταδικασμένο να γίνει best seller,το πήρα πριν 1 ώρα σε λευκό,πολύ πιο ωραίο σαφώς από το μαύρο,περισσότερα αργότερα:)

Σαν να κινούμαστε στους ίδιους δρόμους τον τελευταίο καιρό... :)

 

Κάτι μου έλεγε ότι θα το πάρεις... Περιμένουμε review...

 

Και εγώ άσπρο λέω να της το πάρω... Άραγε να λερώνει εύκολα το άσπρο, μιας και που είναι πιο hardcore user από εμένα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

ταξιδιωτη δεν αντεξες ε?:D

 

Περιμενουμε εντυπωσεις και απο σενα. Αντε λιγο ακομα ψησιμο θελω και θα το παρω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...