Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο θέμα οθόνης τι λεει?π

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Απο θέμα οθόνης τι λεει?π

το ειχα πριν σε εξωτερικο χωρο διπλα στο galaxy s2 και δεν εβλεπα διαφορες οσον αφορα την ορατοτητα.

βεβαια ενταξει, αλλο πραγμα η super amoled :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Απο εμφανιση ειναι τελειο (απο μπροστα γιατι απο πισω δεν θα το ελεγα) ισως το καλυτερο πιο ομορφο Android που εχω δει. Κριμα που δεν εχει μπροστινη καμερα ομως, το μονο μειον (σε οσους τη χρησιμοποιουν) αυτο ειναι.
Link to comment
Share on other sites

το ειχα πριν σε εξωτερικο χωρο διπλα στο galaxy s2 και δεν εβλεπα διαφορες οσον αφορα την ορατοτητα.

βεβαια ενταξει, αλλο πραγμα η super amoled :)

 

το θεμα ειναι οτι ποτε δε με ενδιεφερε η ορατοτητα σε ανοιχτο χωρο.

με ενδιαφερει η απεικονιση χρωματων και να μην pixeliazei.

επισης,στα χρωματα σε βιντεο που το βλεπω μου φαινονται ατονα τα χρωματα,ισχυει κατι τετοιο?

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι ποτε δε με ενδιεφερε η ορατοτητα σε ανοιχτο χωρο.

με ενδιαφερει η απεικονιση χρωματων και να μην pixeliazei.

επισης,στα χρωματα σε βιντεο που το βλεπω μου φαινονται ατονα τα χρωματα,ισχυει κατι τετοιο?

δεν ειναι οσο εντονα ειναι του galaxy sII αλλα ειναι πιο εντονα απ'τις περισσοτερες συσκευες στα 250 ευρω :lol:

δες και τις φωτογραφιες παραπανω, ισως σε διαφωτισουν περισσοτερο.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οσο εντονα ειναι του galaxy sII αλλα ειναι πιο εντονα απ'τις περισσοτερες συσκευες στα 250 ευρω :lol:

δες και τις φωτογραφιες παραπανω, ισως σε διαφωτισουν περισσοτερο.

 

εκει ειναι τωρα το θεμα,οτι εχω συνηθισει με καποιας ποιοτητας οθονες.

ας πουμε,αν ειναι σαν το desire s σχετικα με καλυπτει κι αν ειναι και φωτεινη μεχρι την μεση στο θεμα ρυθμισης.

η αν ειναι σαν του arc s,επισης με καλυπτει.

αν ειναι σαν του nexus s που προσωπικα την βρισκω απλα χαλια καλυτερα να μην το παρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εκει ειναι τωρα το θεμα,οτι εχω συνηθισει με καποιας ποιοτητας οθονες.

ας πουμε,αν ειναι σαν το desire s σχετικα με καλυπτει κι αν ειναι και φωτεινη μεχρι την μεση στο θεμα ρυθμισης.

η αν ειναι σαν του arc s,επισης με καλυπτει.

αν ειναι σαν του nexus s που προσωπικα την βρισκω απλα χαλια καλυτερα να μην το παρω.

αν εισαι τοσο επιλεκτικος ως προς την οθονη οτι και να σου πουμε αν δεν πεταχτεις ως μια Wind να το πιασεις μονος σου στα χερια σου δεν προκειται να σχηματισεις σωστη αποψη :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

αν εισαι τοσο επιλεκτικος ως προς την οθονη οτι και να σου πουμε αν δεν πεταχτεις ως μια Wind να το πιασεις μονος σου στα χερια σου δεν προκειται να σχηματισεις σωστη αποψη :)

 

δυστυχως δεν το εχουν ανοιχτο,οποτε ειναι ενα θεμα...

καλυτερα να μεινω ως εχει,υπαρχει διαθεσιμο αλλα οχι προς επιδειξη.και δυστυχως η οθονη θελω να ειναι τουλαχιστον καλυτερη απο του arc s.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω δει το arc s απο κοντα..αλλα το arc s κοστολογειται κανονικα ~100ευρω πανω..παντως απο αναλυση εχουν και οι δυο ακριβως την ιδια παρολο που το Sole εχει αρκετα μικροτερη οθονη (για την ακριβεια το Sole εχει 265 ppi pixel density ενω το Arc S 233 ppi pixel density αλλα και τα δυο 480 x 854 pixels)
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αναγκαστικο να το εχεις στην αυτοματη φωτεινοτητα.

εχει και μπαρα που την ρυθμιζεις εσυ στο οσο φωτεινο θελεις.

το αυτοματο ενεργοποιειται/απενεργοποιειται με ενα [✓]

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό εννοούσα με το "επίπεδο φωτεινότητας".

2. Αρα μπορεί ο χρήστης να απενεργοποιήσει την αυτόματη και να το έχει συνέχεια σε φούλ φωτεινότητα, χωρίς να κάνει μόνο του σκαμπανεβάσματα! Σωστά;;;

CORRECT! :cool:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλά βρε συ, δε με λυπάσαι; Kρίση έχουμε, λεφτά δεν υπάρχουν, εγώ ψάχνω για κάτι αρνητικό για να μην το αγοράσω και εσύ γκρεμίζεις τα οικονομικά μου;;; Ι hate you!!! :lol: Θά πάρω ένα χάπι μπας και μου περάσει!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! η αληθεια ειναι πως αν δεν το χρειαζεσαι δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις..περα απ'το οτι ειναι ομορφο και vfm δεν προσφερει κατι καινοτομο που να αξιζει να παραστρατησεις απ'το "κανω οικονομια διοτι δυσκολες μερες". εγω μολις το ψαχουλεψω λιγο θα το δωσω στον πατερα μου, γιαυτον προοριζοταν εξ 'αρχης :)

 

edit: οκ ενταξει, εχει το floating touch :-P αλλα μονο αυτο! χχαχαχα

edit2: καποιο παιδι πριν παρατηρησε πως ηταν στο 16:9 (3ΜΡ) και ναι οντως ηταν ετσι το εβαλα στα 5ΜΡ τωρα :)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!! η αληθεια ειναι πως αν δεν το χρειαζεσαι δεν υπαρχει λογος να το αγορασεις..περα απ'το οτι ειναι ομορφο και vfm δεν προσφερει κατι καινοτομο που να αξιζει να παραστρατησεις απ'το "κανω οικονομια διοτι δυσκολες μερες". εγω μολις το ψαχουλεψω λιγο θα το δωσω στον πατερα μου, γιαυτον προοριζοταν εξ 'αρχης :)

 

edit: οκ ενταξει, εχει το floating touch :-P αλλα μονο αυτο! χχαχαχα

edit2: καποιο παιδι πριν παρατηρησε πως ηταν στο 16:9 (3ΜΡ) και ναι οντως ηταν ετσι το εβαλα στα 5ΜΡ τωρα :)

 

Τράβα μας τώρα και μερικές με 5 λοιπόν για να δούμε την υπέροχη θέα από την βεράντα σου , αλλά με ποιο υψηλή ανάλυση για να δούμε διαφορές. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το απογευμα το πηρα και εγω τελικα!

Τελειο μεγεθος για κινητο,ωραιο γκριπ κ αισθηση,και το κυριοτερο...διπλασια σχεδον ταχυτητα απ το νεο με παγωτο!!

Ειδικα στη καμερα!

Δε λαγκαρη και ειναι vfm στη κατηγορια του!

Ειναι σα μικρο s2!

Τηρουμενων των αναλογιων βεβαιως!

:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

γιατι βγηκε αναβαθμιση για ics ή είναι custom?

οταν λεει απο το "νεο" εννοει απο το "neo v" ο Μανος!

Τράβα μας τώρα και μερικές με 5 λοιπόν για να δούμε την υπέροχη θέα από την βεράντα σου , αλλά με ποιο υψηλή ανάλυση για να δούμε διαφορές. ;)

αυριο θα ερθουν και οι φωτογραφιες με 5ΜΡ :rolleyes:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

για το neo V ? δεν έχει πολύ καιρό που βγήκε ?

ναι απλα αναφερει οτι εχει διπλασια ταχυτητα απο το neo v τωρα που το neo v πηρε την ics

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ναι απλα αναφερει οτι εχει διπλασια ταχυτητα απο το neo v τωρα που το neo v πηρε την ics

 

Πολυ σωστα,αυτο ακριβως ενοουσα!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τελικα διακρινω πληρη ικανοποιηση με το κινητακι!λεφτα οντως δεν υπαρχουν με την κριση για αυτο ,και εγω ,ψαχνω καποιον λογο να μην το παρω.αλλα ενα μεγαλο ατου του ειναι η επιλογη φωτεινοτητας.οποτε ειμαι σχεδον ετοιμος να το παρω.περιμενω να δω για την αυτονομια μπαταριας και μετα μαλλον θα αντικαταστησει το μινι μου:)
Link to comment
Share on other sites

το οτι η μπαταρια δεν βγενει μου κανει λιγο ασχημο. αν φαει κανα κολημα και τα κουμπια οθονη κλπ δεν ακουν τι κανεις? προσευχες να στρωσει μονο του?:worry:
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

το οτι η μπαταρια δεν βγενει μου κανει λιγο ασχημο. αν φαει κανα κολημα και τα κουμπια οθονη κλπ δεν ακουν τι κανεις? προσευχες να στρωσει μονο του?:worry:

 

ότι κάνεις και στο κινητό που έχεις στο avatar σου... ;)

πατάς για κάποια δευτερόλεπτα το power και κάνει restart η συσκευή

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι δα και το 1ο κινητο με ενσωματωμένη μπαταρια, σιγουρα εχουν προνοησει οσον αφορα παρομοια θεματα μ'αυτο που ανεφερες
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...