Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η οθόνη του είναι πολύ ωραία,καλύτερη απ'τους neo v,με μεγάλο προσόν και την επιλογή με seek bar για μη αυτόματη φωτεινότητα.

και εξω τη βλέπεις μια χαρά,αν κ έχει συννεφιά σήμερα και δε μπορώ να πω για ήλιο.

 

pixels και τέτοια δε βλέπω μιας και η ανάλυση για μένα είναι ιδανική για αυτό το μέγεθος οθόνης μιας κ παραπάνω θα είχαμε και θέμα μεγέθους γραμματοσειράς!

χώρια που θα κουράζε χωρίς λόγο το διπύρηνο,ο οποίος τώρα απλά είναι άψογος και μέρα με τη νύχτα με του neo v!

 

Γενικά το κινητάκι είναι ερωτεύσιμο,με μόνο θέμα για μας που έχουμε μάθει σε μεγάλες οθόνες ότι υστερεί στο θέμα ίντερνετ λόγο μεγέθους και μόνο,αλλά είναι απίστευτο μέγεθος για τηλέφωνο!

ταχύτητα,αξιοπιστία,και κυρίως,δε μου έχει lagάρη πουθενά και ποτέ παρ'ότι φοβόμουν τη μικρή RAM του!!

 

Οταν λες υστερει στο θεμα ιντερνετ?

Σκεφτομαι να το αγορασω..το αγοραζω αφοβα??:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν λες υστερει στο θεμα ιντερνετ?

Σκεφτομαι να το αγορασω..το αγοραζω αφοβα??:)

 

Μικρή οθόνη πολύ απλά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μικρή οθόνη πολύ απλά

Τοτε πες του να παρει το S :rolleyes:

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πες του να παρει το S :rolleyes:

 

Τί δουλειά έχει βρε ένα μέτριο κινητό,κατηγορίας εννοώ με κάτι πολύ ανώτερο:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ειναι ανωτερες του galaxy δεν νομιζω να το αμφισβητει κανεις

 

Λογικό αλλά δεν είναι χάλια και του Sole!

Link to comment
Share on other sites

@alkis

Λαμια και πιο συγκεκριμενα Γοργοποταμος ειναι οι φωτογραφιες :)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

1. πιστευω πολυ θετικα τα αποτελεσματα στο θεμα

της αυτονομιας. (ειχε μπολικη χρηση)

2. για gps προτεινω ειτε Navigon ειτε Don't Panic :)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Σχολιο καποιου απο gsmarena:

 

Battery is pathetic. Unfortunately this is one area where Sony has gone horribly wrong. Why couldn’t they just provide a 1500 mAh battery? The phone lasts a day on minimal to moderate usage. One of the major battery consumer is Android OS services – I think this is happening because of the bloat ware already installed. God knows how many times you will have to charge it if you play a game or watch a movie on it. For ex: today the phone went to 13% in 24 hours on just some voice calls and nothing else. This was after disabling background data, disabling data connection/auto sync, turning off Bravia engine and setting the screen brightness at 40%.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την μπαταρία τουλάχιστον σε εμένα και σε σύγκριση με το lg optimus one, το κινητό έως τώρα έχει χειρότερη αυτονομία κατά 20-30%. Παρατηρώ μη λογική πτώση στο διαθέσιμο υπόλοιπο αυτονομίας ακόμα και κατά την απενεργοποίηση της οθόνης.... Ίσως να με έχει επηρεάσει η αναπόφευκτη σύγκριση με το p500... Υπάρχει κάποιος αντικειμενικός τρόπος να τσεκάρει κανείς την αυτονομία; Με κάποιο τεστ ίσως;

 

Για παράδειγμα: 4ος κύκλος φόρτισης... το βγάζω απο τον φορτιστή και το παρατάω εντελώς, μέσα σε μιαμιση ώρα είχε πέσει στο 95%! Λογικό;

Edited by sephiroth13
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την μπαταρία τουλάχιστον σε εμένα και σε σύγκριση με το lg optimus one, το κινητό έως τώρα έχει χειρότερη αυτονομία κατά 20-30%. Παρατηρώ μη λογική πτώση στο διαθέσιμο υπόλοιπο αυτονομίας ακόμα και κατά την απενεργοποίηση της οθόνης.... Ίσως να με έχει επηρεάσει η αναπόφευκτη σύγκριση με το p500... Υπάρχει κάποιος αντικειμενικός τρόπος να τσεκάρει κανείς την αυτονομία; Με κάποιο τεστ ίσως;

 

Για παράδειγμα: 4ος κύκλος φόρτισης... το βγάζω απο τον φορτιστή και το παρατάω εντελώς, μέσα σε μιαμιση ώρα είχε πέσει στο 95%! Λογικό;

 

Όχι δεν ειναι λογικο φίλε μου,μου θυμίζει το πως κατέβασε την μπαταρία το Xperia s.λογικα σε καποια αναβάθμιση θα διορθωθει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι λογικο φίλε μου,μου θυμίζει το πως κατέβασε την μπαταρία το Xperia s.λογικα σε καποια αναβάθμιση θα διορθωθει

 

θες να μου πεις τι εννοείς επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα με το S... Σκέφτομαι σμρ να κάνω μια προσπάθεια επιστροφής του κινητού εξαιτίας αυτού του θέματος....

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

θες να μου πεις τι εννοείς επειδή δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα με το S... Σκέφτομαι σμρ να κάνω μια προσπάθεια επιστροφής του κινητού εξαιτίας αυτού του θέματος....

 

Οτι και το Xperia s την καταπινε την μπαταρία σε κατάσταση αναμονής.κι όχι μονο.και βασικά και με την πρώτη αναβάθμιση που έδωσαν δεν ειδα και καμία διάφορα σοβαρή,άλλοι είπαν οτι είδαν.

Όπως και να χέι κι απο την μικρή μπαταρία του sole δεν περιμένω κατι τρελο,κάθε βράδυ στην φόρτιση,τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγω,φυσικα δεν πρόκειται να το πάρω,αλλα έτσι πρέπει να ναι τα πραγματα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την μπαταρία τουλάχιστον σε εμένα και σε σύγκριση με το lg optimus one, το κινητό έως τώρα έχει χειρότερη αυτονομία κατά 20-30%. Παρατηρώ μη λογική πτώση στο διαθέσιμο υπόλοιπο αυτονομίας ακόμα και κατά την απενεργοποίηση της οθόνης.... Ίσως να με έχει επηρεάσει η αναπόφευκτη σύγκριση με το p500... Υπάρχει κάποιος αντικειμενικός τρόπος να τσεκάρει κανείς την αυτονομία; Με κάποιο τεστ ίσως;

 

Για παράδειγμα: 4ος κύκλος φόρτισης... το βγάζω απο τον φορτιστή και το παρατάω εντελώς, μέσα σε μιαμιση ώρα είχε πέσει στο 95%! Λογικό;

 

Κάτι έχεις στο backround και σου τρώει μπαταρία

Εμένα όσο το δούλευα ήταν στα ίδια επίπεδα περίπου με το neo v που έχω,δλδ πολύ καλή!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχεις στο backround και σου τρώει μπαταρία

Εμένα όσο το δούλευα ήταν στα ίδια επίπεδα περίπου με το neo v που έχω,δλδ πολύ καλή!

 

Κάθισα και ο ελάφρωσα λιγάκι απο άχρηστες εφαρμογές και θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία γτ κατα τα άλλα έχω μείνει εξαιρετικά ευχαριστημένος απο την συσκευή!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Για παράδειγμα: 4ος κύκλος φόρτισης... το βγάζω απο τον φορτιστή και το παρατάω εντελώς, μέσα σε μιαμιση ώρα είχε πέσει στο 95%! Λογικό;

 

γενικά όμως πως ειναι η αυτονομία δλδ με μέτρια χρήση βγάζει την μέρα ή στα μισά θέλει γέμισμα ,γιατι π.χ. το iphone 4 αν το βγάλεις απο την φόρτιση στο 100% σε καμια ώρα θα πέσει στα 90% αλλά απο το 20% και κάτω δεν λέει να κλείσει οτι και αν κάνεις

Link to comment
Share on other sites

γενικά όμως πως ειναι η αυτονομία δλδ με μέτρια χρήση βγάζει την μέρα ή στα μισά θέλει γέμισμα ,γιατι π.χ. το iphone 4 αν το βγάλεις απο την φόρτιση στο 100% σε καμια ώρα θα πέσει στα 90% αλλά απο το 20% και κάτω δεν λέει να κλείσει οτι και αν κάνεις

 

Αυτό που λές δείχνει να ισχύει όσο κατεβαίνει ποσοστό (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον...) Θα ανεβάσω αύριο το γράφημα της μπαταρίας μιας και που αφαίρεσα κάποια πραγματάκια και πιστεύω πως θα είναι καλύτερα τα πράγματα... Πάντως η αλήθεια είναι πως το κινητό δεν έχει κάνει αρκετούς κύκλους φόρτισης και δεν μπορώ ακόμα να βγάλω ασφαλές συμπέρασμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι σε άλλη κατηγορία από άλλα κινητά στα χρήματα που ζητάει. Με dual core στο 1ghz, 3.7" οθόνη (που καίει αρκετά) δεν μπορεί να συγκρίνεται μονοπύρηνα κινητά και με μικρότερη οθόνη...

 

Προσωπικά περιμένω να βγάζει μια μέρα με κάποια δυσκολία, αν το σκίζεις...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...