Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

unboxing part 2/2

 

οσον αφορα αποδοσεις, μπαταρια κτλ.. θα χρειαστει λιγο υπομονη :-) :-)

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο κουκλάκι είναι κι η τιμή χαμηλή ,θα πουλήσει άπειρα τεμάχια

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το manual δεν λέει τίποτα για την πρώτη φόρτιση.... Φαντάζομαι θα κάνω οτι σε ολα τα νεα τηλέφωνα? Μια απλή πλήρης φόρτιση και ολα οκ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λιγο οφφ τοπικ τωρα αλλα η πρωτη φορτιση παιζει καθολου ρολο?
Link to comment
Share on other sites

Το manual δεν λέει τίποτα για την πρώτη φόρτιση.... Φαντάζομαι θα κάνω οτι σε ολα τα νεα τηλέφωνα? Μια απλή πλήρης φόρτιση και ολα οκ?

 

To αφηνεις αρχικα να φτασει σε σχετικα χαμηλο επιπεδο, 10-20% και μετα το φορτιζεις φουλ.

Εμενα οταν το ανοιξα ειχε πανω απτη μεση. οποτε αν το φορτιζα απο κει στο φουλ "δεν θα ταν" μια πληρης φορτιση

 

edit:

Quadrant Score: 2330 ...not bad :cool:

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Χεχε με μπερδεψες περισσότερο τώρα, γιατι στον Οδηγό εκκίνησης λέει: "Βεβαιωθείτε οτι η μπαταρία έχει φορτιστεί για τουλάχιστον 30 λεπτά πρίν απο την πρώτη φορά που θα ενεργοποιήσετε το τηλέφωνο" Οχι όμως αν πρέπει να φορτιστεί μέχρι να γίνει πρασινο το LED.......... Damn it!
Link to comment
Share on other sites

Χεχε με μπερδεψες περισσότερο τώρα, γιατι στον Οδηγό εκκίνησης λέει: "Βεβαιωθείτε οτι η μπαταρία έχει φορτιστεί για τουλάχιστον 30 λεπτά πρίν απο την πρώτη φορά που θα ενεργοποιήσετε το τηλέφωνο" Οχι όμως αν πρέπει να φορτιστεί μέχρι να γίνει πρασινο το LED.......... Damn it!

Λογικα σου λεει να βεβαιωθεις οτι εχει φορτιστει τουλαχιστον για 30 λεπτα για να'ναι καλυμενοι σε περιπτωση που η συσκευη δεν εχει καθολου μπαταρια μεσα της οταν την πρωτοαγοραζεις :) παντως απο τοσο καιρο που διαβαζω επι του θεματος.. σε xda κτλ.. λενε αυτο ακριβως που γραφω στο προηγουμενο ποστ μου.. δηλαδη οτι οταν πρωτοαγοραζεις μια συσκευη την ανοιγεις και κανεις οτι θες μεχρι να φτασει σε χαμηλο χαμηλο ποσοστο η μπαταρια, και τοτε τη βαζεις να κανεις μια πληρη φορτιση. Οι 3-4 πρωτες φορες πρεπει να ειναι ετσι αναγκαστικα, ολοκληρωμενες φορτισεις, δηλαδη απο 10-15% στο 100%. Λενε οτι ετσι βοηθειεται στο μελλον η αποδοση της μπαταριας.. βασικα καλο θα ηταν να ειναι παντα ετσι οι φορτισεις..ολοκληρωμενες δηλαδη..αλλα καποιες φορες κατι τετοιο δεν ειναι εφικτο :-)

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο κινητό! Ελπίζω να είναι τυχεροί οι πρώτοι κάτοχοι και να μην βγουν προβλήματα..

μπα να φας τη γλωσσα σου.. φτου φτου!** :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Μ ενδιαφερει αυτη η συσκευη φενεται αξιολογη αλλα θα ηθελα να ρωτησω οσους το εχουν, αν εχει δυνατο ηχειο(να ειστε αυστηροι) και καλη καμερα(δεδομενου οτι δεν εχει οπτικα xmor)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του είναι πολύ δυνατό ή για να το θέσω καλύτερα απο το HTC Sensation που δούλευα μέχρι προχτές είναι πολυυυυυύ πιο δυνατό. Κάμερα καλύτερη απο οτι νόμιζα αλλά σαφώς χειρότερη απο το Sensation(με κακό φωτισμό και νύχτα όμως). Το Navigon κλείδωσε αρκετά γρήγορα, η αναπαραγωγη βίντεο άψογη, πολυυυυυυύ ελαφρύ, το ράδιο μια χαρά, δεν μου έχει laggarei καθόλου αλλά δεν το έχω φορτώσει. Το σήμα του πολύ καλό, το ακουστικό μου φανηκε λίγο χαμηλό αλλα μίλησα μόνο με 1 άτομο και δεν το λέω με σιγουριά. Μέχρι στιγμης δικαιώνομαι για την επιλογή μου απόλυτα. Αυτά προς το παρών
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο του είναι πολύ δυνατό ή για να το θέσω καλύτερα απο το HTC Sensation που δούλευα μέχρι προχτές είναι πολυυυυυύ πιο δυνατό. Κάμερα καλύτερη απο οτι νόμιζα αλλά σαφώς χειρότερη απο το Sensation(με κακό φωτισμό και νύχτα όμως). Το Navigon κλείδωσε αρκετά γρήγορα, η αναπαραγωγη βίντεο άψογη, πολυυυυυυύ ελαφρύ, το ράδιο μια χαρά, δεν μου έχει laggarei καθόλου αλλά δεν το έχω φορτώσει. Το σήμα του πολύ καλό, το ακουστικό μου φανηκε λίγο χαμηλό αλλα μίλησα μόνο με 1 άτομο και δεν το λέω με σιγουριά. Μέχρι στιγμης δικαιώνομαι για την επιλογή μου απόλυτα. Αυτά προς το παρών

 

Οσον αφορα το δορυφορικο κοματι το ξερω οτι δεν μασαει, μιας και υποστηριζει gps και glonass αλλα, μην βαζεις μετρο συγκρισης συσκευη htc σχετικα με ηχειο και καμερα γιατι παντα επασχε η εταιρια σ αυτον τον τομεα εκτος την τελευταια της σειρα one αλλα αμα μου λες και χειροτερη απο sensation

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το δορυφορικο κοματι το ξερω οτι δεν μασαει, μιας και υποστηριζει gps και glonass αλλα, μην βαζεις μετρο συγκρισης συσκευη htc σχετικα με ηχειο και καμερα γιατι παντα επασχε η εταιρια σ αυτον τον τομεα εκτος την τελευταια της σειρα one αλλα αμα μου λες και χειροτερη απο sensation

Θα ανεβασω φωτογραφιες της καμερας του αυριο μεχρι το μεσημερι διοτι τωρα φορτιζει. Παντως.. μου φαινεται απολυτως λογικο να εχει χειροτερη καμερα απο ενα κινητο των 390 euro. αν ηταν ολα 10/10 τοτε δεν θα χε κανενα λογο καποιος να παει στο Xperia P.

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασω φωτογραφιες της καμερας του αυριο μεχρι το μεσημερι διοτι τωρα φορτιζει. Παντως.. μου φαινεται απολυτως λογικο να εχει χειροτερη καμερα απο ενα κινητο των 390 euro. αν ηταν ολα 10/10 τοτε δεν θα χε κανενα λογο καποιος να παει στο Xperia P.

 

Ναι ανεβασε να δουμε...Μου φενεται λιγο δυσκολο παντως η καμερα του να ειναι χειροτερη απ του sensation, αυτο που λες οτι πιο ακριβο κινητο πιο καλη καμερα ισχυει απλως η htc ηταν η εξαιρεση του κανονα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aν δε σου κάνει κόπο, τρέξε και το Antutu για να μας δώσεις σκόρ. Μου αρέσει πολύ αυτή η συσκευή και έχουν αρχίσει να με ζώνουν φίδια! :p

τωρα απολαμβανει την 1η του πληρης φορτιση :-P αυριο το πρωι θα ποσταρω και απο antutu :cool:

παντως.. μου εκανε εντυπωση η ταχυτητα του.. δηλαδη 0 lag! εναλλαγες απο δω απο κει

και ενω γινονται 7 ενημερωσεις σε εφαρμογες ταυτοχρονα και > home button > ανοιγμα εφαρμογης = τσακ μπαμ! :lol:

και να φανταστειτε εως τωρα ειχα σε πολυ ασχημη υπολήψη την SE..αλλα απ'τη στιγμη που εγινε σκετο Sony

ειπα να δωσω μια ακομη ευκαιρια..μεχρι στιγμης με εχει κερδισει απιστευτα. κραταω ακομη την πισινη για το θεμα

της αυτονομιας.. αλλα αυτο θα χρειαστει 3-4 μερες για να χω καλα αποτελεσματα και να σχηματισω αποψη

Edited by c0rpse_grinder
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Που να ξεκινήσει και το πάρτι με custom roms/kernels, OC κλπ....

 

Το κακο ειναι οτι εχει μονο 512 ram και το βλεπω χλωμο να παρει την επομενη εκδοση android, ειτε μπορει ειτε οχι αφου θα κυκλοφορουνε συσκευες με 2 g ram

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι εχει μονο 512 ram και το βλεπω χλωμο να παρει την επομενη εκδοση android, ειτε μπορει ειτε οχι αφου θα κυκλοφορουνε συσκευες με 2 g ram

 

Ics θα πάρει,εδώ πήρε το neo v

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τη 4 μιας κ τρέχει 2.3.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ics θα πάρει,εδώ πήρε το neo v

 

Μηπως εννοω Jelly Bean??? android 5? Δηλαδη θα τρεχει το android 5 σε 4-5 μηνες σε συσκευες με 512 ram αλλα και 2 giga?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καλοριζικο στους κατοχους!:)

Επειδη το σκεφτομαι σα 2ο για αλλαγη του neo v που εχω να ρωτησω.

Πως ειναι το ηχειο του σε ανοικτη ακροαση?

Το ακουστικο?μιας και εγραψε φιλος οτι δεν ειναι τοσο δυνατο.

Η καμερα ανοιγη γρηγορα και κανει φοκους η ειναι σα του neo v με ics?

Και τελος,ακουγετε καλα οταν σε καλουν?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...