Jump to content

[Επίσημο] HTC Explorer


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://content.myphone.gr/photo/full/1919/htc-explorer-3v-activeblack.jpg

 

 

Size: 102.8mm x 57.2mm x 12.9mm (4.05" x 2.25" x 0.51")

Weight: 108 grams (3.81 ounces) with battery

Display: 3.2-inch touch screen with 320 x 480 resolution

Screen: 81.3mm (3.2")

CPU: 600 MHz

Total storage: 512 MB

Available storage: up to 90 MB

RAM: 512 MB

Camera: 3 megapixel color camera

Battery type: Rechargeable Lithium-ion battery

Capacity: 1230 mAh

Talk time:

WCDMA: Up to 453 minutes

GSM: Up to 460 minutes

 

Standby time3:

WCDMA: Up to 445 hours

GSM: Up to 485 hours

 

Πηγή

 

SAR (head): 0,526 W/Kg

SAR (body): 0,425 W/Kg

Επιπλέον, το preview της συσκευής μπορείτε να το δείτε εδώ! :)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο Villis!Να σαι καλά!Περιμένω απόψεις από καθε ενδιαφερόμενο για rom εφαρμογές κτλ καθώς είμαι πρωτάρης στα Android!
Link to comment
Share on other sites

HTC Explorer review: The start of a journey

 

The Explorer leaves behind the old ARMv6 processor and moves to the Snapdragon S1 platform that comes with ARMv7. What's the difference between v6 and v7 you ask? Some apps need v7 to work, the Flash player for example.

 

The HTC Explorer has full Flash support, you have to install the player manually though. At first we thought it didn’t work, but a restart was all that was needed. We were pleasantly surprised to see YouTube videos of up to 480p play smoothly.

 

The 600MHz processor did much better than expected - the chipset is much better than what the Wildfire S had.

 

Κοιτα να δεις. Δεν το περιμενα απο το Explorer.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις να μας πει τις εντυπωσεις του.

τα πληκτρα αφης εαν ανταποκρινονται καλα να μαθουμε τουλαχιστον,γιατι πηρα το ray και το εστειλα γι'αυτον τον λογο.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Villis!Να σαι καλά!Περιμένω απόψεις από καθε ενδιαφερόμενο για rom εφαρμογές κτλ καθώς είμαι πρωτάρης στα Android!

 

Για πες μας λίγο τις πρώτες εντυπώσεις σου από το κινητό....από σερφαρισμα πως παει;;τα 512MB ειναι η ρομ του έτσι;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ του πόσο είναι δηλαδή;;σύμφωνω,μόνο και μόνο η εμπειρία του sense αξίζει σε σχέση με τα αλλα κινητά αυτης της κατηγορίας.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω ρομ με ελληνικα για αυτή τη συσκευή; ένας φίλος το αγόρασε από Βουλγαρία και έχει αγγλικα και βουλγαρικά και άλλες γλώσσες με κυριλικο αλφάβητο.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω ρομ με ελληνικα για αυτή τη συσκευή; ένας φίλος το αγόρασε από Βουλγαρία και έχει αγγλικα και βουλγαρικά και άλλες γλώσσες με κυριλικο αλφάβητο.

 

To morelocale2 δεν κάνει τίποτα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Μεταφράζει 2-3 εφαρμογές που ειναι κοινές στο android π.χ. φωνητική κλήση και πλοήγηση στα google maps αλλά το σύνολο παραμένει στα αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος που εχει στο Explorer ειναι καποια γενικη εφαρμογη που υπαρχεο στο market και δουλευει σε οποιοδηποτε κινητο η ειναι εφαρμογη της HTC και μονο για τα κινητα της HTC ?

Αν ειναι γενικη εφαρμογη ποια ειναι ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

O καιρός είναι widget-εφαρμογή της htc και δεν υπάρχει σαν ξεχωριστή εφαρμογή. Ωσόσο υπάρχουν παρόμοια ρολόγια σε άλλες εφαρμογές, όπως το fancy widgets ή το beautiful widgets ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομε και εγω να παρω αυτο το κινητο το βρηκα σε καλη τιμη απο το skroutz πηγα να το παρω απο μαγαζι και μου ειπαν οτι εχει αγγλικο μενου,λοιπον η ερωτηση μου δεν με χαλαει πολυ αμα εχει αγγλικο μενου το θεμα μου ειναι τα μυνηματα εγω θελω να στελνω ελληνικα εχω σιχαθει που μου στελνουν με greeklish δεν θελω να κανω και εγω το ιδιο.

 

πως θα γινει αυτο να το κανω να στελνει ελληνικα?μπορω να κατεβασω καμια εφαρμογη και να γινει ελληνικο το μενου και τα μυνηματα?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς με το handcent sms ή το go sms κι ένα ελληνικό πληκτρολόγιο να στείλεις μήνυμα στα ελληνικά. Για το μενού τώρα, μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή morelocale. Στους περισσότερους κάνει δουλειά, αλλά υπάρχουν και άλλοι.

Κοίταξε ωστόσο να μην έχεις πρόβλημα με την εγγύηση ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς με το handcent sms ή το go sms κι ένα ελληνικό πληκτρολόγιο να στείλεις μήνυμα στα ελληνικά. Για το μενού τώρα, μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή morelocale. Στους περισσότερους κάνει δουλειά, αλλά υπάρχουν και άλλοι.

Κοίταξε ωστόσο να μην έχεις πρόβλημα με την εγγύηση ;)

αυτα που λες ειναι προγραματα η λειτουργιες του τηλεφωνου?διοτι σε τετιου ειδους κινητου ειμαι νεος και ασχετος οσο αφορα τις λειτουργιες τους.

Link to comment
Share on other sites

Είναι προγράμματα, και θα τα βρείς από το market (μια εφαρμογή) του κινητού!

Αν θες ρίξε μια ματιά στα links της υπογραφής μου για να σου λυθούν κάποιες απορίες ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Είναι προγράμματα, και θα τα βρείς από το market (μια εφαρμογή) του κινητού!

Αν θες ρίξε μια ματιά στα links της υπογραφής μου για να σου λυθούν κάποιες απορίες ;)

 

οκ ευχαριστω πολυ.

παντος το πηρα ψιλοπακετο ειναι ειχα ανοιξει το bluetooth για να περασω απο το παλιο κινητο κατι τραγουδια κανει συνδεση και οταν παω να το κατεβασω λεει αρχειο,που στο καλο ειναι αυτο το αρχειο για το htc?ωστε να το αποθηκευσει?

αλλες δυο ερωτησεις για περιηγηση μπορω να βαλω τον opera mini για android?μπορω να βαλω τον nod32 αντιβιωτικο για το htc?

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές συζητάμε εδώ, πηγαίνοντας στο ανάλογο θέμα-κατηγορία της εφαρμογής που θέλουμε. Γενικότερα πάντως δε νομίζω να έχει βγει nod32 για android. Αντιϊκό πρόγραμμα δε νομίζω ότι χρειάζεται σ'ένα κινητό, αλλά η επιλογή είναι δική σου προφανώς! Opera mini υπάρχει σίγουρα για android και μπορείς να τον βάλεις από το market. Όσο γι'αυτό με το "αρχείο", δεν κατάλαβα και καλύτερα να σου απαντήσει και κάποιος που έχει το ίδιο κινητό! Για οτιδήποτε άλλο θέλεις για εφαρμογές πάντως, μπορείς να απευθυνθείς στο θέμα που σου έστειλα! :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να ενημερώσει για το SAR της συσκευης; Ευχαριστώ.

 

Sar στο κεφάλι: 0,526 W/Kg

Sar στο σώμα: 0,425 W/Kg

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το "κινιτακι" είναι σούπερ το πήρα για δεύτερο και με έχει έκπληξη ευχάριστα .επειδή είναι από βόνταφον έχει μέσα της γνωστες ******** ,ξέρει κάποιος πως θα της πετάξω .Το μονο κακό είναι η μικρή εσωτερική μνήμη αλλα δε με νοιάζει τόσο έχει άφθονη το Σ2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Το "κινιτακι" είναι σούπερ το πήρα για δεύτερο και με έχει έκπληξη ευχάριστα .επειδή είναι από βόνταφον έχει μέσα της γνωστες ******** ,ξέρει κάποιος πως θα της πετάξω .Το μονο κακό είναι η μικρή εσωτερική μνήμη αλλα δε με νοιάζει τόσο έχει άφθονη το Σ2 μου.

 

Νομιζω δεν μπορείς να τις σβήσεις εκτός και αν το κάνεις root και τις σβήσεις από το titanium.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτες έπεσε στα χερια μου στο συγκεκριμενο κινητάκι.

Μια απορία: έχει δέκτη GPS που να μπορει να λειτουργεί ΑΥΤΟΝΟΜΑ, χωρίς την χρήση Internet ή 3G;;;

Link to comment
Share on other sites

Μολις χτες έπεσε στα χερια μου στο συγκεκριμενο κινητάκι.

Μια απορία: έχει δέκτη GPS που να μπορει να λειτουργεί ΑΥΤΟΝΟΜΑ, χωρίς την χρήση Internet ή 3G;;;

 

Έχει κανονικότατα δέκτη GPS, αλλά θα χρειαστεί να βάλεις κατά την δική σου προτίμηση και ένα πρόγραμμα πλοήγησης.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν βγει άλλη rom ή κάτι επίσημο για να μπουν Ελληνικά ενημερώστε το φόρουμ, γιατί και εγώ το αγόρασα από amazon.co.uk και γιοκ Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...