Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι την Omega που είναι πάρα πολύ καλή αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο θέμα γι αυτές τις κουβέντες. Δες εδώ

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα είμαι καινούριος και εγώ, κατεβάζω firmwire 4.3EUR και θέλω να κάνω μάη ερώτηση το κινητό είναι αγορασμένο από EWB και απότι είδα είναι από Γαλλία(ΧΕF) και θέλω να μάθω αν θα υπάρχει πρόβλημα δηλαδή αν πρέπει πρώτα να του περάσο την 4.3XEF και μετά να ακολουθήσω το βήμα 9?

 

H Γαλλική 4.0.3 XWLPD βγήκε σήμερα, όποιος έχει γαλλικό τηλέφωνο ας αναβαθμίσει :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί τίποτα ακόμα για την 4.0.4 ;;

 

Όχι ακόμα. Υπομονή, θα έρθει κι αυτό.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω την έκδοση βασικού φάσματος I9100XXLPS , έκδοση kernel 3.0.15-i9100xwlp7-cl340913dpi@DELL134 #3 και αριθμό κατασκευής IML74K.XWLP7.

το κινητό κάνει τρομερά κολλήματα μόλις ανοίξει το wifi. την αναβάθμιση την πέρασα με το kies και έκανα κ factory reset χωρις cache wipe ομως. μπορεί να με διαφωτήσει καποιος τι να κάνω? θα βγει κάποια αναβάθμιση? βασικά προτιμούσα όπως ήταν πριν το κινητό με την 2.3.5.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. έχω την έκδοση βασικού φάσματος I9100XXLPS , έκδοση kernel 3.0.15-i9100xwlp7-cl340913dpi@DELL134 #3 και αριθμό κατασκευής IML74K.XWLP7.

το κινητό κάνει τρομερά κολλήματα μόλις ανοίξει το wifi. την αναβάθμιση την πέρασα με το kies και έκανα κ factory reset χωρις cache wipe ομως. μπορεί να με διαφωτήσει καποιος τι να κάνω? θα βγει κάποια αναβάθμιση? βασικά προτιμούσα όπως ήταν πριν το κινητό με την 2.3.5.

Ξαναεβαλα την gingerbread που ειχα πριν και ειδα παλι το κινητο μου να δουλευει σωστα και απροβληματιστα!! Οι ics που μας πασαραν ειναι μονο για να μας δημιουργησουν προβληματα κι οχι για να λυσουν αλλα. Εν αναμονη κατι καλυτερου λοιπον, εως τοτε σε gb.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεβαλα την gingerbread που ειχα πριν και ειδα παλι το κινητο μου να δουλευει σωστα και απροβληματιστα!! Οι ics που μας πασαραν ειναι μονο για να μας δημιουργησουν προβληματα κι οχι για να λυσουν αλλα. Εν αναμονη κατι καλυτερου λοιπον, εως τοτε σε gb.

 

Η ics στην τωρινή της μορφή, τα έχουμε ξαναπεί, ότι είναι μόνο για τα μάτια του κόσμου ότι το sgs2 πήρε την ics πιο γρήγορα από τα άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας θέλω

 

Στίς αρχές Απριλίου είχα βάλει το firmware XXLPS , η έκδοση που φοράω είναι 4.0.3

 

Oταν συνδέω το κινητό μου στο PC, το kies μου γραφει :

Η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω kies. Γιατί? Τι να κάνω? Υπάρχει καλύτερο firmware απο την LPS?

 

Επίσης μου κάνει κάτι περίεργα κολλήματα οταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , που πολλές φορές χρειάζεται να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία για να ξεμπλοκάρει.

 

Υπ'όψη το κινητό είναι αγορασμένο κατάστημα απο το EasyBuyWorld απο την Αθήνα.

 

Thank you

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος και εγώ γαλαξία! Έχω όμως το εξής πρόβλημα.. Το τηλέφωνο το αγόρασα απο ένα παιδί που το πούλαγε το Πάσχα. Δεν είχε κανένα θέμα, όμως εδώ και καμιά βδομάδα μου σβήνει. Είτε μπορεί να μιλάω και να σβήσει, είτε μπορεί να το χρησιμοποιώ και να πατάω το δεξί πλαινό κουμπί για να σβήσει η οθόνη και αυτό να κλείνει τελείως είπε μπορεί στα καλά καθούμενα να πατάω το home button και το κινητό να είναι κλειστό... Ούτε μου έχει πέσει κάτω, ούτε νερό, τπτ.. Όταν δε πάω να το ανοίξω δεν ανοίγει παρά μόνο όταν βγάζω την μπαταρία... Με το δεξί κουμπί δεν ανοίγει... Λέτε να φταίει η αναβάθμιση? Ή να το πάω στο service?
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω σε μερικους γιατι εχουν προβληματα.

Την εχω φλασαρει εδω και δυο μηνες περιπου και δεν συναντησα κανενα προβλημα.

Το μονο θεμα που ειχα, ειναι οτι καποια παιχνιδακια (πχ lane splitter) που ειχα, πλεον δεν παιζουν γιατι κολλανε

και μαζι με αυτα κολλουσε για λιγο και το κινητο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας θέλω

 

Στίς αρχές Απριλίου είχα βάλει το firmware XXLPS , η έκδοση που φοράω είναι 4.0.3

 

Oταν συνδέω το κινητό μου στο PC, το kies μου γραφει :

Η συσκευη σας δεν υποστηριζει αναβαθμιση μεσω kies. Γιατί? Τι να κάνω? Υπάρχει καλύτερο firmware απο την LPS?

 

Επίσης μου κάνει κάτι περίεργα κολλήματα οταν πάω να ενεργοποιήσω το wifi , που πολλές φορές χρειάζεται να βγάλω και να ξαναβάλω την μπαταρία για να ξεμπλοκάρει.

 

Υπ'όψη το κινητό είναι αγορασμένο κατάστημα απο το EasyBuyWorld απο την Αθήνα.

 

Thank you

 

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν όλα τα τελευταία firmwares που είναι όλα πιο καινούρια από το LPS. Δοκίμασε όποιο θες. Το πιο πρόσφατο (που μπορεί να έρθει και στην Ελλάδα) είναι το LPE.

Αν κάποιος το δοκιμάσει, αυτό ή το LPD, επειδή δεν τα έχω ανοίξει να δω σίγουρα, ας γράψει εδώ αν είναι multicsc, δηλαδή αν μπορεί να αλλαχτεί το sales code σε EUR π.χ.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλω την LPE θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση από τό Kies ? Καί δεν θα εχω κάποια κολληματα πού εχω με την LPS ? Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη σελίδα υπάρχουν όλα τα τελευταία firmwares που είναι όλα πιο καινούρια από το LPS. Δοκίμασε όποιο θες. Το πιο πρόσφατο (που μπορεί να έρθει και στην Ελλάδα) είναι το LPE.

Αν κάποιος το δοκιμάσει, αυτό ή το LPD, επειδή δεν τα έχω ανοίξει να δω σίγουρα, ας γράψει εδώ αν είναι multicsc, δηλαδή αν μπορεί να αλλαχτεί το sales code σε EUR π.χ.

 

Εχω βάλει την XWLPD εδω και 4 μέρες και ολα (μέχρι στιγμής) ειναι μια χαρά:) Εδω( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278) μπορεις να την κατεβάσεις και εχεις επιλογές EUR .

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει την XWLPD εδω και 4 μέρες και ολα (μέχρι στιγμής) ειναι μια χαρά:) Εδω( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1075278) μπορεις να την κατεβάσεις και εχεις επιλογές EUR .

 

Ή ως συνηθως την κατεβαζεις απο την πρωτη σελιδα του θεματος, που υπαρχει για αυτο το λογο και εχει παντα τα πιο προσφατα :p

 

Δηλαδή αν βάλω την LPE θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση από τό Kies ? Καί δεν θα εχω κάποια κολληματα πού εχω με την LPS ?

 

Το kies θα το αναγνωριζει μονο αν βαλεις sales code χωρας στην οποια κυκλοφορει. Την lpe δεν την εχουν δοκιμασει πολλοι γιατι ειναι πολυ καινουρια, οποτε μπορεις να τη δοκιμασεις εσυ και να μας πεις αν ειναι καλυτερη.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι. Περναω απο το odin το τευλευταιο firmware,ολα οκ.Βαζω 5 πραγματα στον φακελο του κινητου και λεω ας ξαναβαλω αποτην σρχη το φιρμ μεσω odin να διαγραφουν.

Κανω τη διαδικασια απο την αρχη και οταν ανοιγω το κινητο και ξανακανω εκ νεου τις ρυθμισεις, τα 5 αυτα πραγματα υπαρχουν μεσα στο κινητο.Εβαλα φερει πειν 5 φακελους στη μνημη του κινητου και δε διεφραφησαν.

Μπηκα σε recovery,εκανα και τα 3 wype αλλα τζιφος.Τι λαθος κανω;

Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες sd σβήνονται μόνο αν το θέλεις εσύ.

Από το κινητό μετά την επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών έχει επιλογή για διαγραφή αποθηκευτικού χώρου usb (or something).

Απο cwm, mounts & storage-format sdcard

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι. Περναω απο το odin το τευλευταιο firmware,ολα οκ.Βαζω 5 πραγματα στον φακελο του κινητου και λεω ας ξαναβαλω αποτην σρχη το φιρμ μεσω odin να διαγραφουν.

Κανω τη διαδικασια απο την αρχη και οταν ανοιγω το κινητο και ξανακανω εκ νεου τις ρυθμισεις, τα 5 αυτα πραγματα υπαρχουν μεσα στο κινητο.Εβαλα φερει πειν 5 φακελους στη μνημη του κινητου και δε διεφραφησαν.

Μπηκα σε recovery,εκανα και τα 3 wype αλλα τζιφος.Τι λαθος κανω;

 

Ή θα κάνεις hard reset ή από τις ρυθμίσεις- χώρος αποθήκευσης- διαμόρφωση αποθ. χώρου usb.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι. Περναω απο το odin το τευλευταιο firmware,ολα οκ.Βαζω 5 πραγματα στον φακελο του κινητου και λεω ας ξαναβαλω αποτην σρχη το φιρμ μεσω odin να διαγραφουν.

Κανω τη διαδικασια απο την αρχη και οταν ανοιγω το κινητο και ξανακανω εκ νεου τις ρυθμισεις, τα 5 αυτα πραγματα υπαρχουν μεσα στο κινητο.Εβαλα φερει πειν 5 φακελους στη μνημη του κινητου και δε διεφραφησαν.

Μπηκα σε recovery,εκανα και τα 3 wype αλλα τζιφος.Τι λαθος κανω;

 

Για να διαγραφούν τα πράγματα στον sdcard δεν ξαναπερνάς το firmware από την αρχή προς θεού.. απλά κάνεις μια διαμόρφωση, όπως έγραψε ο Αχιλλέας. Το πέρασμα του firmware όπως δίνεται από το Kies (αυτό που έβαλες εσύ μέσω Odin), δεν ενοχλεί τον sdcard φάκελο, που είναι ξεχωριστό partition. (Ακριβώς όπως αν στον υπολογιστή σου έχεις 2 partitions C:\ και D:\, αν ξαναπεράσεις τα windows στο C:\ τα αρχεία σου στο D:\ παραμένουν ανέπαφα).

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω sd card ακομη. Χρησιμοποιω τη μνημη του κινητου

 

Sdcard λέγεται η εσωτερική μνήμη sd του κινητού.

 

Η εξωτερική λέγεται external sd ή emmc

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα οδηγίες για downgrade σε 2.3.4 μέσω Odin μπορώ να έχω????

 

Κάνεις ότι λέει το πρώτο ποστ του θέματος.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Με Ice cream sandwich firmwares παιδια το s2 δουλευει καλα η εχουμε τιποτα προβληματα?

 

Οι απόψεις διίστανται.

Άλλοι ειναι ευχαριστημένοι και άλλοι οχι !

Μπορείς να δοκιμάσεις και αν δεν σε ικανοποιεί γυρίζεις πίσω..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...