Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την ταπεινή εντύπωση ότι δεν ισχύουν πια τα 50GB, εμφανίστικαν μόνο σε όσους έβαλαν την leaked JB το Νοέμβριο.

Μάλιστα... Τζάμπα η χαρά... Ευχαριστώ πάντως.

 

Εδώ και μερικές μέρες, και για άγνωστο λόγο, δεν μπορώ να συνδεθώ στο KIES (μένει στο connecting). Δοκίμασα και το troubleshooter χωρίς αποτέλεσμα. Κι έτσι, δεν μπορώ να συγχρονίσω το calendar του outlook. :!:

Κάθε υπόδειξη είναι ευπρόσδεκτη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω την ταπεινή εντύπωση ότι δεν ισχύουν πια τα 50GB, εμφανίστικαν μόνο σε όσους έβαλαν την leaked JB το Νοέμβριο.

 

προφανως ετσι εξηγειται.

ας μας πουν και τ`αλλα παιδια τι χωρο εχουν στο dropbox μεσω του s2..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, για να φαλασαρω την τελευταια 4.1.2 το odin πρεπει να ειναι το 1,85 ή καποιο αλλο νεοτερο? ευχαριστω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εχουν ξεφτιλίσει στην samsung hellas μα τοσο πολυ να μετατρεψουν τις ηδη υπαρχον 4.1.2 roms σε ελληνικη?

Μα το σο δυκολο ειναι?

 

Μιλησα μολις με της samsung hellas κοινως τους τα εψαλα οτι εχετε τους ελληνες πελατες σας γραμμενους αφου ουτε εχουν φερει την επισημη 4.1.2(παρολο που η vodafone την εφερε) αλλα ουτε ξερουν ποτε θα την εχουν ετοιμη κοινως γραψιμο και αγιος ο θεος.

 

Οχι οτι θα καταφερω κατι απλα αναφερα τα παραπονα μου σαν τελικος πελατης της μην τοιχον και αν που δεν το κοβω....

 

Υποθερω τωρα που την εφερε και η vodafone να την δωσουν και στις unbranded μεσα στο μηνα τι να πω.....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, για να φαλασαρω την τελευταια 4.1.2 το odin πρεπει να ειναι το 1,85 ή καποιο αλλο νεοτερο? ευχαριστω

 

το 1.85.:)

και με νεοτερο θα κανεις τη δουλεια σου, κατα πασα πιθανοτητα, αλλα στο S2 εχουν παρατηρηθει ασυμβατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, και κατι τελευταιο να υποθεσω αν κολλησει στο φλασαρισμα απλα το βγαζω και ξανα απο την αρχη σε αλλη θυρα USB κλπ? ερχομαι απο το galaxy s και εκει πολλες φορες εκανα και 5 προσπαθειες να φλασαρω επισημη ρομ με το ODIN.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εχουν ξεφτιλίσει στην samsung hellas μα τοσο πολυ να μετατρεψουν τις ηδη υπαρχον 4.1.2 roms σε ελληνικη?

Μα το σο δυκολο ειναι?

 

Μιλησα μολις με της samsung hellas κοινως τους τα εψαλα οτι εχετε τους ελληνες πελατες σας γραμμενους αφου ουτε εχουν φερει την επισημη 4.1.2(παρολο που η vodafone την εφερε) αλλα ουτε ξερουν ποτε θα την εχουν ετοιμη κοινως γραψιμο και αγιος ο θεος.

 

Οχι οτι θα καταφερω κατι απλα αναφερα τα παραπονα μου σαν τελικος πελατης της μην τοιχον και αν που δεν το κοβω....

 

Υποθερω τωρα που την εφερε και η vodafone να την δωσουν και στις unbranded μεσα στο μηνα τι να πω.....

 

Σκεψου οτι ποτε δεν πηγαν σε 4.0.4 οι unbranded και θα καταλαβεις πως δεν εχει σχεση το ποτε πηραν τα vodafone.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, και κατι τελευταιο να υποθεσω αν κολλησει στο φλασαρισμα απλα το βγαζω και ξανα απο την αρχη σε αλλη θυρα USB κλπ? ερχομαι απο το galaxy s και εκει πολλες φορες εκανα και 5 προσπαθειες να φλασαρω επισημη ρομ με το ODIN.

 

ναι, αν κολλησει σε καποιο σημειο, παλι απο την αρχη. αν εισαι σε desktop, προτιμησε να το συνδεσεις στις πισω θυρες της μητρικης, για καλυτερα. παντως, η διαδικασια απο τη στιγμη που θα πατησεις Start, διαρκει περιπου 3 με 4 λεπτα, αν και φανταζομαι το ιδιο θα ηταν και στο S. αν ακολουθησεις το οδηγο κατα γραμμα, δε νομιζω να εχεις προβλημα. καλη τυχη.:)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το λιγοτερο τραγικο να βγαζουν οι εταιρίες οπως η Vodafone και η Cosmote την νεα εκδοση λειτουργικου πριν απο τη μαμα εταιρια Samsung(ξυπνηστε μωρε μας πηρανε τη πολη)!!!H cosmote τι περιμενει δε μπορω να καταλαβω,αφου στο δικτυο κινητης που εχει στη Ρουμανια(αν δε κανω λαθος) την εχει δωσει την αναβαθμιση.Δε μπορει να αλλαξει το sales code σε COS?
Link to comment
Share on other sites

Οταν πριν 2-3 μηνες λεγαμε οτι με βαση αυτα που εχουμε δει παλαιοτερα, η ελληνικη αναβαθμιση θα ερθει το καλοκαιρι, καποιοι χλευαζαν. Δεν πειραζει ομως η υπομονη ειναι αρετη!

 

Οι υπολοιποι που δεν μπορουν να περιμενουν:

odin->αναβαθμιση σε καποια ευρωπαικη επισημη.

 

Προεκυψε προβλημα και θα χρησιμοποιησετε εγγυηση?

odin->περασμα της rom που ειχατε.

 

Τελος.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Οκ εβαλα την LSN καλη ειναι δεν λεω αλλα αυτο το touchwiz...bliaaaahhhhh, παμε για CM τωρα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Προεκυψε προβλημα και θα χρησιμοποιησετε εγγυηση?

odin->περασμα της rom που ειχατε.

Τελος.

Σε όλα συμφωνώ μόνο που εδώ χρειάζεται λίγη προσοχή μιας και αν χαλάσει η οθόνη άντε να το επαναφέρεις στα "εργοστασιακά" μετά, σπάνια περίπτωση βέβαια αλλά όχι απίθανη.

 

Κατά τ'άλλα το Odin νά'ναι καλά..:p

Link to comment
Share on other sites

@s_sty89

 

τελικά τι έκανες με το πρόβλημα που σου έβγαλε? λύθηκε?

 

 

το άφησα όλο το βράδυ αλλά δεν έγινε τίποτα τελικά έκλυσε από μπαταρία το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα συμφωνώ μόνο που εδώ χρειάζεται λίγη προσοχή μιας και αν χαλάσει η οθόνη άντε να το επαναφέρεις στα "εργοστασιακά" μετά, σπάνια περίπτωση βέβαια αλλά όχι απίθανη.

 

Κατά τ'άλλα το Odin νά'ναι καλά..:p

Με το odin δεν χρειαζεται να εχεις οθονη, βλεπεις την κατασταση του flashαρισματος στο pc.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να συγχαρω την Samsung hellas για τη μεγαλη υποστηριξη και το σεβασμο που μας δειχνει ως αγοραστες των κινητων τηλεφωνων της.Θα ηθελα επισης να θυμισω ή να γνωστοποιησω στα μελη μερικες χωρες που εχουν παρει την 4.1.2 jelly bean: Αφγανισταν,Ιρακ,Νιγηρια,Ινδια,Κενυα,Περου,Καζακσταν,Ταϊβαν,Ουζμπεκισταν κ.τ.λ. Ελπιζω τωρα που γινομαστε κι εμεις σιγα σιγα τριτοκοσμικη χωρα,να περνουμε της αναβαθμισεις γρηγοροτερα!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να συγχαρω την Samsung hellas για τη μεγαλη υποστηριξη και το σεβασμο που μας δειχνει ως αγοραστες των κινητων τηλεφωνων της.Θα ηθελα επισης να θυμισω ή να γνωστοποιησω στα μελη μερικες χωρες που εχουν παρει την 4.1.2 jelly bean: Αφγανισταν,Ιρακ,Νιγηρια,Ινδια,Κενυα,Περου,Καζακσταν,Ταϊβαν,Ουζμπεκισταν κ.τ.λ. Ελπιζω τωρα που γινομαστε κι εμεις σιγα σιγα τριτοκοσμικη χωρα,να περνουμε της αναβαθμισεις γρηγοροτερα!!!

 

Πες τα ρε φιλε! Πήγε 12 Απριλίου και ακόμα τίποτα:mad: λες και μιλάμε για υπαλλήλους του Ελληνικου δημοσίου και οχι για μια απο της μεγαλύτερες εταιρίες ηλεκτρικών και ηλεκτρονικών στο κόσμο, μήπως ήρθε η ωρα να ετοιμάσουμε μια ομαδική επιστολή και να την στείλουμε στην μαμα Samsung μπας και σφίξουν λιγο η εδω κω...:O Επι της ευκαιρίας να αναφέρω οτι εδώ δεν ήρθε ποτέ η αναβάθμιση σε ICS για το Galaxy Tab 10.1 3G:(

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια πολύ καλή πρόταση φίλε μου αν και πιστεύω ότι και να το κάνουμε δεν θα αλλάξει κάτι στην πολιτική της.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να συγχαρω την Samsung hellas για τη μεγαλη υποστηριξη και το σεβασμο που μας δειχνει ως αγοραστες των κινητων τηλεφωνων της.Θα ηθελα επισης να θυμισω ή να γνωστοποιησω στα μελη μερικες χωρες που εχουν παρει την 4.1.2 jelly bean: Αφγανισταν,Ιρακ,Νιγηρια,Ινδια,Κενυα,Περου,Καζακσταν,Ταϊβαν,Ουζμπεκισταν κ.τ.λ. Ελπιζω τωρα που γινομαστε κι εμεις σιγα σιγα τριτοκοσμικη χωρα,να περνουμε της αναβαθμισεις γρηγοροτερα!!!

 

Ωραιος...Δυστυχως ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεια της καθε χωρας ειναι υπευθυνη για το ποτε θα βγει το update?

 

Προσωπικά αδυνατώ να το πιστέψω αυτό (αν και την έχω κατηγορήσει κι εγώ στο παρελθόν), ίσως βέβαια να είμαι και λάθος. Μου φαίνεται εντελώς κουλό πάντως να υπάρχει έτοιμο το firmware και να μην το έχουμε πάρει ακόμα απλά και μόνο επειδή το "υποκατάστημα" της Ελλάδας τα ξύνει ομαδικώς. Μην ξεχνάμε και την υποστήριξη που δίνει στον τομέα της εγγύησης στους Έλληνες.. μα κι αν ακόμα ισχύει, η "παγκόσμια" Samsung τι κάνει γι'αυτό; Αλήθεια, δεν έμαθε ποτέ ότι δεν λάβαμε καν την 4.0.4 στις συσκευές μας; Την 2.3.6; Που αν το σκεφτείτε μιλάμε για τις πιο ολοκληρωμένες ics και gingerbread αντίστοιχα.

Πρέπει να ενημερωθούμε ουσιαστικά για το ποιος ευθύνεται γι'αυτή την κατάσταση και μετά να ρίξουμε τις ευθύνες παιδιά, κάτι μέσα μου λέει ότι δεν είναι απόλυτα σίγουρος κανένας μας. Και φυσικά πρέπει να κάνουμε κάτι να αλλάξει.

Το ότι έχουμε το Odin και κάνουμε ότι μας αρέσει ναι μεν είναι το "παυσίπονο", δεν είναι όμως η "γιατρειά" στο χρόνιο πρόβλημα..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αδυνατώ να το πιστέψω αυτό (αν και την έχω κατηγορήσει κι εγώ στο παρελθόν), ίσως βέβαια να είμαι και λάθος. Μου φαίνεται εντελώς κουλό πάντως να υπάρχει έτοιμο το firmware και να μην το έχουμε πάρει ακόμα απλά και μόνο επειδή το "υποκατάστημα" της Ελλάδας τα ξύνει ομαδικώς. Μην ξεχνάμε και την υποστήριξη που δίνει στον τομέα της εγγύησης στους Έλληνες.. μα κι αν ακόμα ισχύει, η "παγκόσμια" Samsung τι κάνει γι'αυτό; Αλήθεια, δεν έμαθε ποτέ ότι δεν λάβαμε καν την 4.0.4 στις συσκευές μας; Την 2.3.6; Που αν το σκεφτείτε μιλάμε για τις πιο ολοκληρωμένες ics και gingerbread αντίστοιχα.

Πρέπει να ενημερωθούμε ουσιαστικά για το ποιος ευθύνεται γι'αυτή την κατάσταση και μετά να ρίξουμε τις ευθύνες παιδιά, κάτι μέσα μου λέει ότι δεν είναι απόλυτα σίγουρος κανένας μας. Και φυσικά πρέπει να κάνουμε κάτι να αλλάξει.

Το ότι έχουμε το Odin και κάνουμε ότι μας αρέσει ναι μεν είναι το "παυσίπονο", δεν είναι όμως η "γιατρειά" στο χρόνιο πρόβλημα..

 

εγω θα προτεινα,να γινει μια επιστολη απο τους υπευθυνους του forum προς την επισημη samsung Ελλαδος,

με θεμα "γιατι μας εχετε κλασμενους...?" μηπως και τους αφυπνισουμε και παρουν επιτελους μπρος...

γιατι οντως η καθηστερηση των update τους ειναι απολυτως προκλητικη...:mad:

 

 

** και οπως αναφερει και ο Μακης πιο πανω,

οχι απλως δεν εχουν δωσει ακομα την 4.1,αλλα μας εχουν παρατησει στην ακρως προβληματικη και γεματη bugs 4.0.3.

ουτε καν στην 4.0.4 που διορθωνει πολλα,αλλα και παλι στο 90% των περιπτωσεων εχει sod.

ας τους τρεξουμε λιγο...

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να βρούμε κανένα μαγαζί που εισάγει σκανδιναβικές συσκευές, από Σουηδία, Νορβηγία, Φιλανδία κλπ.. Θα είμαστε οι πιο ευχαριστημένοι πελάτες, μιας και αναβαθμίζονται συνεχώς αυτές οι συσκευές, και θα είμαστε και εντός εγγύησης.:D
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω καταλαβει ακομα την "λογικη" που δινονται τα updates...

Οχι οτι με απασχολησε ποτε ιδιαιτερα, αλλα γιατι οταν υπαρχει δεν δινεται???

Και το χειροτερο ειναι οτι ακομα και να καλεσεις στην Samsung, στην καλυτερη περιπτωση θα μιλησεις με καποια τηλεφωνητρια, η οποια σιγα να μην ξερει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα εχω ενα θεμα με το s2 της γυναικας μου. Το βαζω στο kies και λεει οτι δεν υποστιριζει αναβαθμιση λογισμικου μεσω kies ενω το διαβαζει κανονικα και εχει το PDA:LQ5/PHONE:LQ5/CSC:LQ5 (KOR) Ψαχνοντας βρηκα οτι το firmware που εχει μαλλον ειναι αυτο [Leaked Stock ICS Firmwares] I9100XXLQ5 (4.0.4) - Europe (OXA) [04-07-12]

1) Γιατι δεν το βλεπει το kies τι παιζει ??

2)Απο ποια χωρα ειναι το κινητο βρε παιδια??

3) Στο κινητο δεν εχει γινει ποτε root η καποια αλλα rom το ειχα παρει μεταχειρισμενο μιας εβδομαδας

αν θυμαμαι καλα με αποδειξη πλαισιου...!!! Τι λετε ??? ;) :wacko: ;)

 

Παιδια καποια βοηθεια κανεις???

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...