Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο παρακάτω λινκ από ότι κατάλαβα γράφει τις διαφορές που έχει η lsz.

 

http://www.android-hilfe.de/original-firmwares-fuer-samsung-galaxy-s2/479866-samsung-jellybean-4-1-2-xwlsz-10-09-2013-a.html

 

Τι πρέπει να κάνω με το Google play ώστε όταν περάσω την νέα ρομ να μου κάνει αυτόματα εγκατάσταση όλες τις εφαρμογές που έχω τώρα στο τηλέφωνο;

 

Να τσεκάρεις το αυτόματη επαναφορά στις ρυθμίσεις - δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα....

έχω GT-I9100

2.3.3 ANDROID

Με χαρακτηριστικά

I9100BOKG1

2.6.35.7-i9100BOKG2-CL255512 root@DELL104#2

GINGERBREAD.BOKG2

Προσπάθησα αναβάθμιση με kies χωρίς αποτέλεσμα

Σχετικός - άσχετος με την αναβάθμιση θα ήθελα βοήθεια

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

έχω GT-I9100

2.3.3 ANDROID

Με χαρακτηριστικά

I9100BOKG1

2.6.35.7-i9100BOKG2-CL255512 root@DELL104#2

GINGERBREAD.BOKG2

Προσπάθησα αναβάθμιση με kies χωρίς αποτέλεσμα

Σχετικός - άσχετος με την αναβάθμιση θα ήθελα βοήθεια

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Μήπως πρέπει να το κρατήσεις για ιστορικούς λόγους :)

(χιούμορ κάνουμε)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.από τότε που έκανα την επίσημη αναβάθμιση σε 4.1.2 έχω πρόβλημα με την μπαταρία.πρώτο στα stats είναι η οθόνη και μετά με ένα ποσοστό 25-35 % έχω το λειτουργικό σύστημα android..πολύ δεν είναι?factory reset έχω κάνει και wipe,η μπαταρία είναι σχεδόν καινούργια..έχει κανένας καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν η lsz έχει ελληνικά; γιατί θέλω να την περάσω.

 

Πλέον όλες οι rom περιέχουν ελληνικά παντού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.από τότε που έκανα την επίσημη αναβάθμιση σε 4.1.2 έχω πρόβλημα με την μπαταρία.πρώτο στα stats είναι η οθόνη και μετά με ένα ποσοστό 25-35 % έχω το λειτουργικό σύστημα android..πολύ δεν είναι?factory reset έχω κάνει και wipe,η μπαταρία είναι σχεδόν καινούργια..έχει κανένας καμιά ιδέα?

γενικα η lsw εχει καπως μεγαλυτερη καταναλωση,κανε μερικες ρυθμισεις για να γλυτωσεις μπαταρια οπως φωτεινοτητα ,2g αντι 3g,oxι αυτοματο συνχρονισμο,οχι αντιγραφα ασφαλειας μονιμα,πληκτρολογησε *#9900# και κανε disable fast dormancy.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ..σε τι χρησιμεύει το fast dormancy?και κάτι ακόμα.πρόσφατα είδα ότι βγήκε η cm10.1 stable για το galaxy s2.τι λέει αυτή η rom?καλή είναι?από μπαταρία πως πάει?και πάλι ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια. Ξαφνικά μου βγάζει Not Registered to Network. Κάνε restart και δεν με ρωτάει καν το pin για την σιμ.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια. Ξαφνικά μου βγάζει Not Registered to Network. Κάνε restart και δεν με ρωτάει καν το pin για την σιμ.

 

Η sim σου είναι καινούργια ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια. Ξαφνικά μου βγάζει Not Registered to Network. Κάνε restart και δεν με ρωτάει καν το pin για την σιμ.

καλημέρα παιδιά, χρειάζομαι τα φώτα σας....εχθές στα καλά καθούμενα μου έκανε επανεκκίνηση από μόνο του και όταν άνοιξε δεν χρειάστηκε να του βάλω το πιν της κάρτας, πάω να πάρω τηλέφωνο και μου βγάζει (μη εγγεγραμμένο δικτυο) έχω σύνδεση vodafone,δοκίμασα την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και δουλεύει κανονικά. Επίσης όταν πάω να το κλείσω πατώντας το κουμπί κλεινει απευθειας χωρις να μου βγαλει την μπάρα για απενεργοποίηση- επανεκκίνηση κ.τ.λ μια βοηθεια θα την εκτιμούσα πολύ!!

Παράθεση από seraios >

 

 

 

καλησπερα παιδια! το προβλημα δεν καταφερα να το λυσω αλλα βρήκα μία λυση και βλεπει την κάρτα σιμ το κινητο. απενεργοποίησα το πιν της κάρτας και έτσι δουλευει. βεβαια η μπαρα για το σήμα δειχνει ότι να΄ναι ακομα και αν δεν εχει κάρτα σιμ, αυτή μεταβάλεται. όπως επισης παραμενει το προβλημα με το κλεισιμο του κινητου. πατοντας το κουμπι για να κλείσει, κλεινει απ΄ευθειας χωρις να βγαλει τη μπαρα απενεργοποιηση- επανακινηση κτλ.οσοι αντιμετωπισετε το ιδιο προβλημα (μη εγγεγραμενο δικτυο) απενεργοποιηστε σε μια αλλη συσκευη το πιν της καρτας.

 

 

ακριβος το ιδιο προβλημα με μενα... προσωρινα δουλεψε το ετσι μεχρι να βρεθει λυση, εχω ζητηση βοηθεια απο το φορουμ εδω και δεκα μερες αλλα δυστυχώς δεν μπορει να βοηθησει κανεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ..σε τι χρησιμεύει το fast dormancy?και κάτι ακόμα.πρόσφατα είδα ότι βγήκε η cm10.1 stable για το galaxy s2.τι λέει αυτή η rom?καλή είναι?από μπαταρία πως πάει?και πάλι ευχαριστώ πολύ

ειναι λειτουργια δικτυου που δεν χρειαζεται στην Ελλαδα,για την ρομ που ρωτας θα μαθεις περισοτερα στο τροποποιησεις του my phone,γενικα απο οσο διαβασα η μπαταρια ρουφιεται σαν νερακι.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την lsz μέσω odin, πρέπει πρώτα να ξερουτάρω την lsw που έχω τώρα;

 

Οχι ,αλλά μπορείς αν θελεις να κάνεις ενα wipe data για καλύτερη εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οχι ,αλλά μπορείς αν θελεις να κάνεις ενα wipe data για καλύτερη εγκατάσταση .

 

Ευχαριστώ πολύ, αν και τώρα την πέρασα μετά από τριπλή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και παράλληλα διαγραφή δεδομένων.

 

Πως θα εγκαταστήσω όλες μου τις εφαρμογές χωρίς να τις περάσω μία μία; Στο google play τις έχει εκεί που λέει όλες αλλά δεν βρίσκω τρόπο να τις περάσει αυτόματα όλες μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να τις έχεις πάρει backup με κάποια εφαρμογή ή μέσα απο τις ρυθμίσεις της συσκευής να είχες ενεργοποίηση τα αντίγραφα ασφαλείας .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να τις έχεις πάρει backup με κάποια εφαρμογή ή μέσα απο τις ρυθμίσεις της συσκευής να είχες ενεργοποίηση τα αντίγραφα ασφαλείας .

 

Οπότε τώρα μία μία πάλι... Κάτι ενοχλητικό που παρατήρησα είναι ότι αφού έβαλα την κάρτα sim(είναι vodafone), μου βγάζει κατα την εκκίνηση και τον τερματισμό του τηλεφώνου ένα logo της vodafone που από κάτω του γράφει vodacom! Πως μπορώ να το ξεφορτωθώ αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Κατέβασα αυτή την ROM: I9100XWLSW_I9100XXMS3_I9100OXXLSB_HOME.tar.md5

είναι η τελευταία official Ελληνική (EUR) για το unbranded i9100?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα

Κατέβασα αυτή την ROM: I9100XWLSW_I9100XXMS3_I9100OXXLSB_HOME.tar.md5

είναι η τελευταία official Ελληνική (EUR) για το unbranded i9100?

 

Ότι γράφει στην πρώτη σελίδα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Ότι γράφει στην πρώτη σελίδα ισχύει.

 

XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR

Μα δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν, απλά θέλω να είμαι βέβαιος ότι δεν έκανα καμιά χαζομάρα με το μεταμεσονύκτιο φλασάρισμα μου... Υπάρχει τρόπος να τσεκάρουμε CSC και εθνικότητα της στημένης ROM Στράτο;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

XWLSW (16 Μαΐου 2013) 4.1.2 Ελληνικό firmware. Sales code EUR

Μα δεν θέλω να κατηγορήσω κανέναν, απλά θέλω να είμαι βέβαιος ότι δεν έκανα καμιά χαζομάρα με το μεταμεσονύκτιο φλασάρισμα μου... Υπάρχει τρόπος να τσεκάρουμε CSC και εθνικότητα της στημένης ROM Στράτο;

 

Δεν κατάλαβα τι θες να κάνεις ακριβώς, αλλά διάβασε εδώ την πρώτη παράγραφο, μήπως σε καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

Ώρα να πας να στην αλλάξουν τότε :cool:

Δοκίμασε να καθαρίσεις την κάρτα. Είναι θέμα κάρτας σίγουρα τα πιθανότερα σενάρια είναι τρία,

είναι βρώμικες οι επαφές της κάρτας, τα ελάσματα του κινητού που πατάνε στην κάρτα δεν πατάνε καλά ή έχει χαλάσει η κάρτα σου. Βγάλε την κάρτα και δες την κατάσταση των επαφών καθάρισέτες αν χρειάζεται, δοκίμασε με προσοχή να τραβήξεις τα "ποδοράκια" του κινητού αλλιώς μάλλον πας για sim.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...