Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει φλασσαρει κανενας την DNF?Λεει τιποτα?

 

Λέγεται πως είναι πολύ καλή, προσωπικά πάντως πιστεύω ότι δύσκολα θα βρει κάποιος διαφορά από την ΝΕΕ.. αν μπορεί να βοηθήσει ο Φώτης που έχει δοκιμάσει και τις δυο..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέγεται πως είναι πολύ καλή, προσωπικά πάντως πιστεύω ότι δύσκολα θα βρει κάποιος διαφορά από την ΝΕΕ.. αν μπορεί να βοηθήσει ο Φώτης που έχει δοκιμάσει και τις δυο..:)

 

Το μονο που προσεξα ειναι λιγο καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια. Κατ'αλλα ιδιες μου φαινονται αλλα η dnf ειναι οπως και να εχει καλυτερη απο θεμα changelist.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που προσεξα ειναι λιγο καλυτερη αυτονομια στην μπαταρια. Κατ'αλλα ιδιες μου φαινονται αλλα η dnf ειναι οπως και να εχει καλυτερη απο θεμα changelist.

 

Οταν λες καλυτερη,ειναι στα επιπεδα της 4.0.3 ή απλα λιγο καλυτερη?Γιατι εγω στην LSN(NEE) εχω μια διαφορα της ταξης του 15-20% προς το χειροτερο!

Αυτο που διαβασα καπου ειναι οτι εχει αλλο kernel!

Οταν λες changelist τι εννοεις(γιατι με τα english δε τα παω καλα)??

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες καλυτερη,ειναι στα επιπεδα της 4.0.3 ή απλα λιγο καλυτερη?Γιατι εγω στην LSN(NEE) εχω μια διαφορα της ταξης του 15-20% προς το χειροτερο!

Αυτο που διαβασα καπου ειναι οτι εχει αλλο kernel!

Οταν λες changelist τι εννοεις(γιατι με τα english δε τα παω καλα)??

 

εννοειται πως θα ρουφαει παραπανω μπαταρια απο την 403 η 412, μιας και εχει τοσες δυνατοτητες, να τρεχει πιο γρηγορα κτλ. αν εχεις και τοσο θεμα με την μπαταρια, παρε μια ανκερ 1900mah. ναι, εχει αλλαγμενο και πιο αναβαθμησμενο κερνελ. η dnf έχει "1071752 changelist" ενω η nee 1069234.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως θα ρουφαει παραπανω μπαταρια απο την 403 η 412, μιας και εχει τοσες δυνατοτητες, να τρεχει πιο γρηγορα κτλ. αν εχεις και τοσο θεμα με την μπαταρια, παρε μια ανκερ 1900mah. ναι, εχει αλλαγμενο και πιο αναβαθμησμενο κερνελ. η dnf έχει "1071752 changelist" ενω η nee 1069234.

 

Kernel εχει αλλαξει σιγουρα αλλα η διαφορα σε changelist εχω την εντυπωση πως αφορα τις εκδοσεις LSJ ΚΑΙ LSN(NEE).Τελος παντων μπορει να τη βαλω καποια στιγμη(DNF) για να τη δοκιμασω.Τωρα γρηγορα παντως δε το βλεπω γιατι εχω περασει στη NEE ολες τις εφαρμογες μου και βαριεμαι παλι τη διαδικασια!

ΥΓ:Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση καθως ειμαι καινουργιος στα κολπα η 4.1.2 η σκανδιναβικη ελληνικα εχει?? Αυτοι που την περασαν ρολαρει καλα???Κανενα προβλημα?? Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση καθως ειμαι καινουργιος στα κολπα η 4.1.2 η σκανδιναβικη ελληνικα εχει?? Αυτοι που την περασαν ρολαρει καλα???Κανενα προβλημα?? Ευχαριστω!!

 

ναι, εχει κανονικα Ελληνικα μεσα και ρολαρει οπως λες κι εσυ πολυ καλα!

επισης, αν την βαλεις, βαλε την σκανδιναβικη DNF που ειναι πιο καινουργια.:)

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχει κανονικα Ελληνικα μεσα και ρολαρει οπως λες κι εσυ πολυ καλα!

επισης, αν την βαλεις, βαλε την σκανδιναβικη DNF που ειναι πιο καινουργια.:)

 

Έχεις κάνει root στην dnf?

Link to comment
Share on other sites

Και root-αρισμενος, παλι stock θα εισαι...!!! :p

 

Εννοω βρε οπως μπει η εκδοση να μεινω ετσι. Χωρις καμια αλλαγη κτλ.

 

Επισης....βγηκε καινουργια nordic εκδοση!!!

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Επισης....βγηκε καινουργια nordic εκδοση!!!

 

XWLSS ε;:p

 

Ακούστηκε πάντως πως μέχρι τις 15 Μαΐου θα κάνει την εμφάνισή της και η ελληνική.. να'τα τώρα τα διλήμματα..:D

Link to comment
Share on other sites

XWLSS ε;:p

 

Ακούστηκε πάντως πως μέχρι τις 15 Μαΐου θα κάνει την εμφάνισή της και η ελληνική.. να'τα τώρα τα διλήμματα..:D

 

Τι να την κανεις την ελληνικη? Θελεις να βγει κ μετα να μην ξαναπαρεις updates? Οπως βλεπω η nordic dnf-nee μια χαρα updates βγαζουν συνεχεια...οποτε νμζ πως δεν θα διαλεγα την ελληνικη...

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κανεις την ελληνικη? Θελεις να βγει κ μετα να μην ξαναπαρεις updates? Οπως βλεπω η nordic dnf-nee μια χαρα updates βγαζουν συνεχεια...οποτε νμζ πως δεν θα διαλεγα την ελληνικη...

 

Τα διλήμματα που λέγαμε..:p

 

Απ'ότι είδα είναι DNF άρα εσύ λογικά θα μπορείς να αναβαθμίσεις και ΟΤΑ Φώτη! Σου έβγαλε ειδοποίηση; Αναμένουμε εντυπώσεις ε;:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια καλο Πασχα και καλη Ανασταση να εχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Τα διλήμματα που λέγαμε..:p

 

Απ'ότι είδα είναι DNF άρα εσύ λογικά θα μπορείς να αναβαθμίσεις και ΟΤΑ Φώτη! Σου έβγαλε ειδοποίηση; Αναμένουμε εντυπώσεις ε;:D:D

 

Οχι δεν μπορω γιατι το csc μου εμεινε απο τοτε που ειχα την nee lsn κ με το περασμα της lsn dnf, εμεινε το ιδιο...κ οπως την βλεπω την δουλεια, δεν θα αλλαξει ποτε :D. Οσο για τις εντυπωσεις, μεσα σε αυτη στην ημερα ισως την βαλω. Οσο για την ελληνικη...ας μην σχολιασω...δυστυχως το εχουν ξεχασμενο το s2 απο updates για να ασχοληθουν με σ3 κ σ4 σε λιγο κ αν κρινω απο την 403 που στα ελληνικα ειχε καπου γερμανικα λεξεις κ οτι δεν εβγαλαν καν 404...επιβεβαιωνω αυτα που γραφω.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την ελληνικη...ας μην σχολιασω...δυστυχως το εχουν ξεχασμενο το s2 απο updates για να ασχοληθουν με σ3 κ σ4 σε λιγο κ αν κρινω απο την 403 που στα ελληνικα ειχε καπου γερμανικα λεξεις κ οτι δεν εβγαλαν καν 404...επιβεβαιωνω αυτα που γραφω.

 

Τώρα να πω πως έχεις άδικο.. αυτό προβλέπω κι εγώ, θα μας πετάξουν μια ελληνική και θα μείνουμε στο έλεός της μέχρι ν'αποφασίσουν σε μεγάλο βάθος χρόνου να μας δώσουν και την 4.2.. αν το κάνουν ποτέ κι αυτό..

 

Ίσως την βάλω κι εγώ την lss μέσα στη μέρα, ανάλογα απ'τον διαθέσιμο χρόνο..:)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα να πω πως έχεις άδικο.. αυτό προβλέπω κι εγώ, θα μας πετάξουν μια ελληνική και θα μείνουμε στο έλεός της μέχρι ν'αποφασίσουν σε μεγάλο βάθος χρόνου να μας δώσουν και την 4.2.. αν το κάνουν ποτέ κι αυτό..

 

Ίσως την βάλω κι εγώ την lss μέσα στη μέρα, ανάλογα απ'τον διαθέσιμο χρόνο..:)

 

Εγω βλεπω πως η nordic, ειτε dnf ειτε nee, ειναι οτι καλυτερο σε jb και απο θεμα λειτουργικου και απο θεμα updates, αν σκεφτεις οτι σχετικα μεσα σε καθε μηνα θα εχεις 1-2 updates για το κινητο σου. Οσο για την ελληνικη, και καλυτερο changelist να εχει οταν βγει, ξερω πως η Nordic θα εχει αυριο-μεθαυριο καλυτερη και καλυτερη και καλυτερη....ενω η ελληνικη, θα μεινει εκει. Μακαρι να βγω ψευτης και να ειναι μια χαρα, αλλα δυστυχως, αυτην την εικονα εχει δωσει, οπως τοτε και απο GB για να παμε σε ics 403...ηδη ειχε ξεκινησει η jb να βγαινει κι εμεις ακομα δεν ειχαμε παρει καλα καλα ics.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω πως η nordic, ειτε dnf ειτε nee, ειναι οτι καλυτερο σε jb και απο θεμα λειτουργικου και απο θεμα updates, αν σκεφτεις οτι σχετικα μεσα σε καθε μηνα θα εχεις 1-2 updates για το κινητο σου. Οσο για την ελληνικη, και καλυτερο changelist να εχει οταν βγει, ξερω πως η Nordic θα εχει αυριο-μεθαυριο καλυτερη και καλυτερη και καλυτερη....ενω η ελληνικη, θα μεινει εκει. Μακαρι να βγω ψευτης και να ειναι μια χαρα, αλλα δυστυχως, αυτην την εικονα εχει δωσει, οπως τοτε και απο GB για να παμε σε ics 403...ηδη ειχε ξεκινησει η jb να βγαινει κι εμεις ακομα δεν ειχαμε παρει καλα καλα ics.:lol:

 

Δεν διαφωνώ πουθενά, δεν είναι τυχαίο εξάλλου πως απ'όσα firmwares κι αν πέρασα πάντα σε Nordic κατέληγα στο τέλος..:p

 

Μόλις την κατέβασα, λέω να ξεκινήσω αν και έχω κάτι δουλειές που ίσως να μη μ'αφήσουν.. ενημερώνω.:)

Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την 4.0.4 της cosmote γιατι πρεπει να το στειλω για service

αλλα μολις κανει επανεκκινηση κολαει στο λογοτυπο της samsung!

καμια ιδεα τι φταιει και πως θα το διορθωσω?

τωρα κατεβαζω την 4.0.3 να δω αν θα εχω το ιδιο προβλημα

 

 

εκανα wipe cash κτλ και δουλεψε :)

Edited by Stefoos
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα την 4.0.4 της cosmote γιατι πρεπει να το στειλω για service

αλλα μολις κανει επανεκκινηση κολαει στο λογοτυπο της samsung!

καμια ιδεα τι φταιει και πως θα το διορθωσω?

τωρα κατεβαζω την 4.0.3 να δω αν θα εχω το ιδιο προβλημα

 

μπες σε ρεκοβερυ και κανε factory reset kai cache partision και θα εισαι οκ!:)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω να το διαφοροποιείτε, μία είναι η LSN. Το ότι βγήκε με άλλο csc δεν την κάνει πιο καινούρια.

Το link για την LSS πάντως μπήκε στο πρώτο μήνυμα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλη την παρέα. έχω πρόβλημα με το s2.το τηλέφωνο το είχα βάλει το νορβηγικο 4.1.2 απο το μαρτιο μεχρι και προχθές με obin. όλα καλά . εδώ και δυο μέρες το τηλέφωνο ζεσταίνεται απο πίσω στη θέση της κάμερας και εκει που εχει γεμάτη μπαταρία στα ξαφνικά χανεται το σήμα της κεραίας βγάζοντας ενα κύκλο αντί για σήμα και σβηνει. επίσης οταν ζεσταίνεται πολύ σβηνει πάλι απο μόνο του . όταν το ανοίγω δείχνει να έχει φάει όλη την μπαταριά ενω ηταν στο 100 . μετά απο ολα αυτά πέρασα την ελληνική 4.1.2 της vodafon γιατί το τηλ μου ειναι κ αγορασμένο απο την vodafon αλλα πάλι τα ιδια. θα ήθελα να σας πω οτι οταν το τηλέφωνο ειναι σε αδρανεια δεν ασχολουμε δεν ζεσταίνεται. εχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλα τιποτα.παρακαλω βοηθηστε με γιατι δεν ξερω τι να κανω.το τηλεφωνο εχει 5 μηνες ακομα εγγυηση.αν το στειλω για σερβις θα καταλαβουν οτι εχω περασει την 4.1.2 ελληνικη με obin.και θα χαθει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...