Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες χρειάζομαι τα φώτα σας! Το τηλέφωνό μου έχει έκδοση Kernel "2.6.35.7-I9100BUKJ3-CL647431root@DELL155 #2", έκδοση βασικού φάσματος "I9100BUKI1", και έκδοση Android 2.3.5. Θα ήθελα να μάθω ποιας χώρας είναι καθώς και αν είναι branded και αν βγάζει γρήγορα updates. Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Γράψε στον dialer *#1234# και γράψε εδώ τι ακριβώς αναφέρει για PDA, PHONE, CSC

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν, γράφει:

PDA: I9100BUKJ3

PHONE: I9100BUKI1

CSC:I9100VD2KI2

Build Info: Mon Oct 17 14:37:12 KST 2011

 

Έχει κυκλοφορήσει με αυτό το firmware από αρκετούς παρόχους σε αρκετές χώρες.

Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1113928

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, γράφει:

PDA: I9100BUKJ3

PHONE: I9100BUKI1

CSC:I9100VD2KI2

Build Info: Mon Oct 17 14:37:12 KST 2011

 

Είναι η 2.3.5 της Vodafone Uk

http://droidangel.blogspot.com/2011/11/i9100bukj3-vodafone-samsung-galaxy-s2.html

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

@Truckman

 

Εννοώ τις εφαρμογές που έχει η συσκευή (Android + Sam) όταν την αγοράζουμε.

Δηλ. Ρολόι, Ημερολόγιο, Κάμερα, Συλλογή, μουσική, Ράδιο FM, Polaris Office, Σημείωση κ.λ.π.

Για να πάω λίγο πιο πέρα αν για κάποιο λόγο διαγράψω κάποια από, η τα περιεχόμενα του system\app\... η/και system\lib, (rooted) και περάσω μετά κάποια stock firmware θα έχω πάλι τις stock εφαρμογές;

 

Να σε ευχαριστήσω για την προσοχή σου! :)

Edited by DesMor
Link to comment
Share on other sites

@Truckman

 

Εννοώ τις εφαρμογές που έχει η συσκευή (Android + Sam) όταν την αγοράζουμε.

Δηλ. Ρολόι, Ημερολόγιο, Κάμερα, Συλλογή, μουσική, Ράδιο FM, Polaris Office, Σημείωση κ.λ.π.

Για να πάω λίγο πιο πέρα αν για κάποιο λόγο διαγράψω κάποια από, η τα περιεχόμενα του system\app\... η/και system\lib, (rooted) και περάσω μετά κάποια stock firmware θα έχω πάλι τις stock εφαρμογές;

 

Να σε ευχαριστήσω για την προσοχή σου! :)

 

Ναι και στα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

@Truckman

 

Εννοώ τις εφαρμογές που έχει η συσκευή (Android + Sam) όταν την αγοράζουμε.

Δηλ. Ρολόι, Ημερολόγιο, Κάμερα, Συλλογή, μουσική, Ράδιο FM, Polaris Office, Σημείωση κ.λ.π.

Για να πάω λίγο πιο πέρα αν για κάποιο λόγο διαγράψω κάποια από, η τα περιεχόμενα του system\app\... η/και system\lib, (rooted) και περάσω μετά κάποια stock firmware θα έχω πάλι τις stock εφαρμογές;

 

Να σε ευχαριστήσω για την προσοχή σου! :)

Ναι,οπως εγραψε και ο Στρατος πριν.Οτι και να κανουμε σε καποια ρομ που ηδη εχουμε,οσα και να βγαλουμε-βαλουμε-σβησουμε-καταστρεψουμε,απο την στιγμη που φλασαρουμε μια νεα stock rom στο κινητο μας,ειναι σαν να το βγαλαμε μολις απο το κουτι του με ολες τις stock εφαρμογες και λειτουργειες που δινει η samsung (τυχαινει βεβαια καποιες φορες απο ρομ σε ρομ καποια εφαρμογη ειτε να μην υπαρχει ειτε να δεις και καποια νεα,συνηθως ομως ειναι οι ιδιες).
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει πως γυρναμε στη 2.3.3; γιατι εχω τη 2.3.5 και τα χει παιξει οτο κινητο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορει καποιος να μου πει πως γυρναμε στη 2.3.3; γιατι εχω τη 2.3.5 και τα χει παιξει οτο κινητο!!!

 

Όταν λες "τα έχει παίξει";

 

Στα δύο πρώτα post θα βρεις τα πάντα για να κάνεις αυτό που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες "τα έχει παίξει";

 

Στα δύο πρώτα post θα βρεις τα πάντα για να κάνεις αυτό που θέλεις.

 

Κανει επανεκινηση μονο του αναβει η οθονη στην αναμονη συνεχεια... μ εχει σπασει τα νευρα ολο το pin βαζω! Και ολα αυτα επειδη εκανα αναβαθμιση απ το KIES σε 2.3.5

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κανει επανεκινηση μονο του αναβει η οθονη στην αναμονη συνεχεια... μ εχει σπασει τα νευρα ολο το pin βαζω! Και ολα αυτα επειδη εκανα αναβαθμιση απ το KIES σε 2.3.5

 

Έχεις κάνει hard reset μετά την αναβάθμιση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει hard reset μετά την αναβάθμιση;

 

οχι δεν εκανα,πρεπει να κανω αν ναι πως γινεται? και τι γινετε μ αυτο? γιατι πρεπει να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

@stratos

@truckman

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο!

Παρακαλω :)

 

οχι δεν εκανα,πρεπει να κανω αν ναι πως γινεται? και τι γινετε μ αυτο? γιατι πρεπει να το κανω?
Αυτα και διαφορα αλλα κουλα συμβαινουν με τις αναβαθμισεις μεσω αυτης της χαζομαρας που λεγεται kies.

Kανε hard reset οπως ειπε και ο @athanaso77 λογικα θα εισαι οκ,δεν φταιει η 2.3.5 για το προβλημα σου εκτος αν δεν κατεβηκε σωστα.Τελος παντων,βγαζεις μπαταρια-ξαναβαζεις,πατας ταυτοχρονα τα πληκτρα volume up + κεντρικο πληκτρο + power on (πατα τα δυο πρωτα μαζι και κρατα τα και τελευταια πατα και το power on) περιμενε λιγα δευτερολεπτα μεχρι να ανοιξει και να σε βαλει στο recovery,εκει κανε wipe data factory reset και wipe cache partition και κανε reboot,λογικα θα ξεκινησει.Αυτο θα γινοταν πανευκολα πριν κανεις το update η και μετα, μεσω των ρυθμισεων-απορρητο-επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων,αλλα απο την στιγμη που δεν σε βαζει μεσα κατι τετοιο δεν γινεται.Αν και παλι δεν γινει κατι θα αναγκαστεις να ξαναφλασαρεις αυτη τη φορα με odin

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι δεν εκανα,πρεπει να κανω αν ναι πως γινεται? και τι γινετε μ αυτο? γιατι πρεπει να το κανω?

 

Γιαυτό έχεις τα προβλήματα. Ακολούθησε τις οδηγίες για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα είσαι ok.

 

Μπορείς και μέσα από τις Ρυθμίσεις / Απόρρητο / Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

@stratos

@truckman

 

Σας ευχαριστώ και τους δυο!

 

Ενημερωτικά, τα "thank you" post τα αφαιρούμε στα πλαίσια καθαρισμού του forum. Προφανώς δεν το κατάλαβες και γιαυτό το ξαναέγραψες. Πλέον θεωρώ πως το γνωρίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις αλλος προβλημα με την ΚΚ5 στο market?

 

προβλημα????

τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπαινει στο Market δεν μου κατεβαζει ολα τα purchaces που εχω κανει κ.α

 

Δεν μπαίνει καθόλου στο market ή δεν βγάζει όλα τα purchaces που έχεις κάνει; Γιατί και τα δύο μαζί δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν.

 

Το "κ.α" πάλι δεν μας βοηθάει και πολύ για να καταλάβουμε τι πρόβλημα υπάρχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποιό προτείνετε σαν καλύτερο απο τα επίσημα firmware που υπάρχουν στο 2ο post..?

 

Θα κάνω πρώτη φορά αλλαγή στη rom.

Απο Vf branded θα περάσω μια απο τις επίσημες που υπάρχουν.

 

Να δοκιμάσω με KK5..?

Edited by alexisgt
Link to comment
Share on other sites

Ποιό προτείνετε σαν καλύτερο απο τα επίσημα firmware που υπάρχουν στο 2ο post..?

 

Θα κάνω πρώτη φορά αλλαγή στη rom.

Απο Vf branded θα περάσω μια απο τις επίσημες που υπάρχουν.

 

Να δοκιμάσω με KK5..?

 

εγω παντως ξαναγυρισα στην 2.3.3 (KF3 2.3.3 Ελληνικό Firmware (sales code EUR) απο 2ο post) και ειδα την υγεια μου. Για εμενα ειναι η πιο σταθερη και πιο γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνει καθόλου στο market ή δεν βγάζει όλα τα purchaces που έχεις κάνει; Γιατί και τα δύο μαζί δεν είναι δυνατόν να συμβαίνουν.

 

Το "κ.α" πάλι δεν μας βοηθάει και πολύ για να καταλάβουμε τι πρόβλημα υπάρχει.

Κοιτα οταν ανοιγω Market πολλες φορες κολλαει στο " φορτωση " και δεν ανοιγει καθολου.

Οταν του την δωσει και συνδεθει παω στις εφαρμογες μου και επιλεγω να ξανακανει install αφου εχω κανει full wipe αλλα δεν κατεβαινουν , κολλαει παλι στο " φορτωση " και εκει δεν ξεκολλαει με τπτ.

Μαλλον με βλεπω για καμμια custom, ασε που δεν μπορω να καταλαβω γιατι στην ελλαδα εχουμε κολλησει στην 2.3.4 την πιο αχρηστη rom που εχει βγει...:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η rom, το market φταίει και τα διάφορα προβλήματα που έχει.

 

λες? να την ξαναδοκιμασω αδερφε? στην 2.3.4 γιατι δεν το κανει ομως?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Παιδιά έχω και εγώ μια ερώτηση.

Έχω το κιν αγορασμένo από wind και κάρτα με cosmote τις προάλλες εγκατέστησα την εξής rom i9100xwki4 i9100xxki2 9100xxki1

και όταν μπήκα kies δεν την αναγνώριζε για να μου δείξει αν έχει κάποια rom νέα για εγκατάσταση. Μήπως δεν έχω βάλει την σωστή rom.

Πριν είχα την Ωμέγα 9.3. Έκανα Unroot με το superoneclick v2.3.2.0, αλλά πάλι τίποτε.

Καμιά βοήθεια για ποια rom πρέπει να βάλω ώστε να μπορώ να κάνω αναβάθμιση με kies

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...