Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα καλό screen protector για lumia 930 ξέρει κανείς? Να κάθεται καλά στις καμπύλες της οθόνης..

 

Όχι...

 

Κανένα hands free ψιλοαδιαβροχο ξέρει κανείς;

Βασικά το κουμπάκι δεν δουλεύει.

 

Όχι...

 

Πήρα την cp-637 Nokia flip case και το έβαλα για πλάκα επάνω στην ασύρματη φόρτιση.... λοιπόν φορτίζει κανονικότατα έτσι; Έπαθα σοκ, δεν το περίμενα. Η θήκη εκτός των άλλων, ακριβούτσικη, πολύ ποιοτική, αλλά το περτικαλί που προτίμησα, εκτός του ότι είναι πολύ φωσφορίζον, λερώνει και λερώνει πολύ....:(

 

Λογικό...

 

προταση θηκης θελω :D να παρω πλατη μονο?

 

Ποια συσκευή?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε για την βοήθεια.....:lol: :lol: :lol:

 

:lol: :p

 

νοκια 530 εχω. τελικα θα παρω καποια φθηνη απο ebay (πλάτης)

 

Να ΜΗΝ βάλεις θήκη !!! Δεν αξίζει...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

κάποια καλή θήκη για 930 παίζει? Θα προτιμούσα όχι πορτοφόλι και όσο πιο λεπτή για να μην χάσει την ομορφιά του το κινητό. Αν κάποιος έχει κάποιο λινκ θα με εξυπηρετούσε.

 

Ακριβως αυτο ψαχνω κι εγω......

 

Αυτο http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/accessory/dt-601/ μονο απ'εξω μπορω να το παραγγειλω? Δεν το βρηκα σε καποιο καταστημα..

Edited by pre7dator
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ψαχνω κι εγω......

 

Αυτο http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/accessory/dt-601/ μονο απ'εξω μπορω να το παραγγειλω? Δεν το βρηκα σε καποιο καταστημα..

Αν σε ενδιαφέρει σε μαύρο εγώ το βρήκα στα πατήσια

http://www.nok-shop.gr

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο ψαχνω κι εγω......

 

Αυτο http://www.microsoft.com/en-gb/mobile/accessory/dt-601/ μονο απ'εξω μπορω να το παραγγειλω? Δεν το βρηκα σε καποιο καταστημα..

 

Εγώ τελικά πήρα αυτή σε άσπρο http://www.ebay.co.uk/itm/For-Nokia-Lumia-930-Nillkin-Ultra-Thin-Matte-Hard-Case-Cover-Shield-LCD-Guard-/141373030224?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20ea7d3f50 Δεν ξέρω ελπίζω να βγει καλή όταν έρθει θα σας πω εντυπώσεις.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά πήρα αυτή σε άσπρο http://www.ebay.co.uk/itm/For-Nokia-Lumia-930-Nillkin-Ultra-Thin-Matte-Hard-Case-Cover-Shield-LCD-Guard-/141373030224?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20ea7d3f50 Δεν ξέρω ελπίζω να βγει καλή όταν έρθει θα σας πω εντυπώσεις.

 

 

 

Έκανες πολύ καλή επιλογή. Έχω πάρει για nexus 4&5 nillkin και η ποιότητα κατασκευής είναι άψογη. Την περιμένω κι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Παρέλαβα και εγώ το sleeve και δηλώνω εντυπωσιασμένος. Σίγουρα το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει (και έχω αλλάξει πάρα πολλά τόσα χρόνια).

Για όποιον θέλει sleeve/pouch για το 930 του, συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

http://www.ebay.com/itm/Leather-Pouch-Case-Pocket-Sleeve-for-Nokia-Lumia-930-Pull-Tab-Slim-Skin-Cover-/141479787360?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20f0da3b60

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Παρέλαβα και εγώ το sleeve και δηλώνω εντυπωσιασμένος. Σίγουρα το καλύτερο που έχω χρησιμοποιήσει (και έχω αλλάξει πάρα πολλά τόσα χρόνια).

Για όποιον θέλει sleeve/pouch για το 930 του, συστήνεται ανεπιφύλακτα.

 

http://www.ebay.com/itm/Leather-Pouch-Case-Pocket-Sleeve-for-Nokia-Lumia-930-Pull-Tab-Slim-Skin-Cover-/141479787360?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item20f0da3b60

 

Φίλε μου καλά αυτά τα pouch γιατί δεν βάζεις θήκη στο κινητό για να το κάνει πιο άσχημο αλλά να ξέρεις ότι ρισκάρεις, δεν το έχεις απόλυτα προστατευμένο. Συνήθως το κινητό μας πέφτει όταν μιλάμε ή πάμε να το αφήσουμε κάπου ή σε κάνα τραπέζι να πέσει κάτι υγρό και εκεί το pouch δεν βολεύει. Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και ομορφιά και προστασία.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλά αυτά τα pouch γιατί δεν βάζεις θήκη στο κινητό για να το κάνει πιο άσχημο αλλά να ξέρεις ότι ρισκάρεις, δεν το έχεις απόλυτα προστατευμένο. Συνήθως το κινητό μας πέφτει όταν μιλάμε ή πάμε να το αφήσουμε κάπου ή σε κάνα τραπέζι να πέσει κάτι υγρό και εκεί το pouch δεν βολεύει. Αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα και ομορφιά και προστασία.

 

Σωστός, για αυτο κι εγώ παράγγειλα μια USAMS που κλείνει και από επάνω και καλύπτει εντελώς το τηλ, οπότε μιλάμε για απόλυτη και ολοκληρωτική προστασία.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, για αυτο κι εγώ παράγγειλα μια USAMS που κλείνει και από επάνω και καλύπτει εντελώς το τηλ, οπότε μιλάμε για απόλυτη και ολοκληρωτική προστασία.

 

 

link ???????

Link to comment
Share on other sites

link ???????

 

http://www.cellphones.gr/p/4333/

Από εδώ την πήρα εγώ.

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Από Bluetooth ζώνη καρδιόσυχνομετρο τι υπάρχει;

Healy rate monitor εννοώ..

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει κάποιες head case απο ebay και μου βγήκαν πολύ καλές. Πήρα 3-4, είναι λεπτές, σκληρές, καλύπτουν μόνο το backplate, και δεν εμποδίζουν και την ασύρματη φόρτιση. Το αγκαλιάζει ωραία το κινητό και δείχνει πολύ μα πολύ στιβαρό. Ενδεικτικά: http://www.ebay.com/itm/390951049939?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Είναι φθηνές ακι ανάλογα απο ποιον θα πάρετε (έχει 3-4) κάνουν και προσφορές (2+1, στις 2 η δεύτερη 50% έκπτωση και τέτοια) .

 

Ορισμένες φορές ενώ φορτίζει ασύρματα διακόπτεται η φόρτιση και ξαναξεκινάει...Έχω τον γνήσιο της nokia (τον πιο μικρό-στρογγυλό) και την ασύρματη πλάτη του 1020.Δεν τίθεται θέμα καλής επαφής είναι απόλυτα ευθυγραμμισμένο.

 

Η διακοπή μήπως γίνεται προστατευτικά λόγω αυξημένης θερμοκρασίας (καίει αρκετά η πλάτη) ή πρόκειται για ελάττωμα?

 

Αυτό το θέμα το έχω και εγώ. Βρήκες κάποια άκρη? Μου πέρασε απο το μυαλό να πάω σε ένα nokia care. Το τοποθετώ πάνω στη βάση και αναβοσβήνει το λαμπάκι, το κουνάω λίγο και αρχίζει και φορτίζει. Μετά απο λίγο όμως μπορεί να σταματήσει.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος χρήστης του Lumia 930 ψάχνω για διάφορα αξεσουάρ.

 

Βρήκα και παράγγειλα αυτήν την θήκη σε άσπρο και καφέ, ελπίζω να είναι καλές.

 

Επίσης κοιτάω και για ασύρματο φορτιστή και είδα αυτόν στο ebay στα 19€ και ψήνομαι να τον πάρω.

 

Έχει κανείς γνώμη για αυτά τα δύο αξεσουάρ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, νέος χρήστης του Lumia 930 ψάχνω για διάφορα αξεσουάρ.

 

Βρήκα και παράγγειλα αυτήν την θήκη σε άσπρο και καφέ, ελπίζω να είναι καλές.

 

Επίσης κοιτάω και για ασύρματο φορτιστή και είδα αυτόν στο ebay στα 19€ και ψήνομαι να τον πάρω.

 

Έχει κανείς γνώμη για αυτά τα δύο αξεσουάρ?

 

Η πρώτη θήκη που αγοράζω για κάθε κινητό δικό μου ή κοντινών μου ανθρώπων είναι Nillkin. Έχω αγοράσει καμιά δεκαριά frosted shield για 4 διαφορετικά κινητά και μπορώ να πω πως είναι πολύ καλές, αρκεί να συμβιβαστείς με τις ιδιότητές τους. Δεν είναι θήκη που προσφέρει ολοκληρωτική προστασία, οι επάνω και κάτω πλευρές του κινητού μένουν ακάλυπτες. Το Z1c μου κάποτε έφαγε μία τούμπα και,φυσικά, χτύπησε με την ακάλυπτη πλευρά!.. Επίσης, αναφέρεται από πολλούς ότι οι γωνίες της σπάνε εύκολα, εμένα μου έχει τύχει μόνο σε μία από όσες αγόρασα.

Τα θετικά της. Το υλικό της μου αρέσει πάρα πολύ, είναι ματ σαγρέ, ποιοτικό και προσφέρει άψογο κράτημα. Επίσης, συνολικά κολακεύει το εκάστοτε κινητό, όσο μπορεί βέβαια να γίνει αυτό από μία θήκη. Είναι αρκετά διακριτική, λεπτή και εφαρμόζει άριστα. Ειδικά στα 925, προστατεύει και τον φακό της κάμερας, ο οποίος είναι ελαφρά εξογκωμένος.

Συνολικά, δεν είναι μία θήκη που θα προστατέψει το κινητό ό,τι και αν συμβεί. Είναι μία ελαφρού τύπου θήκη, κατάλληλη για να ενισχύει το σταθερό κράτημα του κινητού και για να προστατεύει κυρίως την πλάτη. Παρόλα αυτά, είναι πολύ όμορφη και το υλικό της είναι εξαιρετικό στην αφή, για εμένα είναι εξαιρετική αγορά, μαζί με μία θήκη που να προσφέρει πιο ολική προστασία.

Edited by Voodooman
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη θήκη που αγοράζω για κάθε κινητό δικό μου ή κοντινών μου ανθρώπων είναι Nillkin. Έχω αγοράσει καμιά δεκαριά frosted shield για 4 διαφορετικά κινητά και μπορώ να πω πως είναι πολύ καλές, αρκεί να συμβιβαστείς με τις ιδιότητές τους. Δεν είναι θήκη που προσφέρει ολοκληρωτική προστασία, οι επάνω και κάτω πλευρές του κινητού μένουν ακάλυπτες. Το Z1c μου κάποτε έφαγε μία τούμπα και,φυσικά, χτύπησε με την ακάλυπτη πλευρά!.. Επίσης, αναφέρεται από πολλούς ότι οι γωνίες της σπάνε εύκολα, εμένα μου έχει τύχει μόνο σε μία από όσες αγόρασα.

Τα θετικά της. Το υλικό της μου αρέσει πάρα πολύ, είναι ματ σαγρέ, ποιοτικό και προσφέρει άψογο κράτημα. Επίσης, συνολικά κολακεύει το εκάστοτε κινητό, όσο μπορεί βέβαια να γίνει αυτό από μία θήκη. Είναι αρκετά διακριτική, λεπτή και εφαρμόζει άριστα. Ειδικά στα 925, προστατεύει και τον φακό της κάμερας, ο οποίος είναι ελαφρά εξογκωμένος.

Συνολικά, δεν είναι μία θήκη που θα προστατέψει το κινητό ό,τι και αν συμβεί. Είναι μία ελαφρού τύπου θήκη, κατάλληλη για να ενισχύει το σταθερό κράτημα του κινητού και για να προστατεύει κυρίως την πλάτη. Παρόλα αυτά, είναι πολύ όμορφη και το υλικό της είναι εξαιρετικό στην αφή, για εμένα είναι εξαιρετική αγορά, μαζί με μία θήκη που να προσφέρει πιο ολική προστασία.

 

Οπότε έκανα καλή επιλογή, τελικά παράγγειλα και τον ασύρματο φορτιστή θα σας πω εντυπώσεις όταν έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματοι φορτιστές υπάρχουν διάφοροι ή είναι μόνο ένας? Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματοι φορτιστές υπάρχουν διάφοροι ή είναι μόνο ένας? Έχετε να προτείνετε κάποιον συγκεκριμένο?

 

Υπάρχουν αρκετοί αλλά για να είναι συμβατοί με τα Lumia πρέπει να υποστηρίζουν το πρότυπο Qi.

Μπορείς να κάνεις χρήση της "Αναζήτησης" στο παρόν θέμα και θα βρείς προτάσεις ασύρματων φορτιστών όπως και απόψεις μελών για αυτούς που χρησιμοποιούν. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

nillkin case απο ebay

την αγοραζω σε λιγο :)

ελπιζω να ειναι καλη!

 

δώσε μας και ένα link

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...