Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:p

@Alex, αυτήν, είπαμε δείχνει ότι και καλά δεν καλύπτει καθόλου κάμερα αλλά είπα να δω αν όντως... (και κανονικά δεν αγγίζω πωλητές με κάτω από -τουλάχιστον- 99% αλλά λέω πάει στο διάολο , 1Ε είναι... έκανε πάντως 3ήμερο -άνευ ΣΒΚ- να την ταχυδρομήσει ο μπουνταλάς).

Το να διακινδυνέψεις να πάρεις την ίδια δεν έχει νόημα αφού την περιμένω, άσε να το διαπιστώσω εγώ και μετά πας -ή όχι- στα σίγουρα.

Αν καίγεσαι, έχει νόημα να δοκιμάσεις όντως από τους άλλους 2 και να βγάλουμε και πόρισμα πιο γρήγορα έτσι για την κάθε περίπτωση. Απλά θα ξοδευτείς +1Ε =P

 

@Vrontis, μπαμ κάνει κι αυτή που έκανα τεστ τώρα, αλλά οπως είπα επειδή είναι μοντάζ, λέω μήπως... μήπως... lol

Σε καποιες φωτογραφιες φαινεται οτι κανει καμπυλη γυρω απο την καμερα...Ισως και να εχεις δικιο,προκειται για κακο photoshop,λογικα τη προστατευει...Alex πηρα εγω απο το πρωτο link,μηπως να επαιρνες απο το 2ο να πιασουμε ολα τα ενδεχομενα??:pΑναμενουμε λοιπον,οποιος παραλαβει πρωτος ενημερωνει!!:lol:

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι άλλοι δύο έχουν ακριβώς τις ίδιες φωτο, δεν νομίζω πως είναι διαφορετικές μεταξύ τους εκείνες. Μη σου πω πως παίζει να είναι και το ίδιο μαγαζί από πίσω, παίζουν κι αυτά. Δήθεν να δεις ανταγωνιστή που το έχει πιο φθηνά και τα μαγκώνει ο ίδιος ;) Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ολόιδια... Μέχρι και οι πληροφορίες με τις φώτο κάτω στη σελίδα είναι ίδιες... :P :P :P....

 

Το παρήγγειλα τελικά... 5-21 Μαρτίου λέει, από Κίνα έρχεται λέει, τον Ιούλιο το περιμένω λέω :D:D:D

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

LOL φάε τη γλώσσα σου, τώρα που περάσαμε και τις γιορτές τους θέλω να ελπίζω στα κλασσικά, δηλ. ~20ήμερο-μήνα. Κίνας και φυσικά, Ελτα θέλοντος... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για το 925 μου μια ultra clear screen protector. Έχει κάποιος... άποψη;

 

Φίλε μου μόνο σε invisible shield πρέπει να πας αν θέλεις να έχεις καλό αποτέλεσμα. Αλλιώς η θα πρέπει να είναι μικρότερο το screen protector ή δεν θα εφαρμόζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ολόιδια... Μέχρι και οι πληροφορίες με τις φώτο κάτω στη σελίδα είναι ίδιες... :P :P :P....

 

Το παρήγγειλα τελικά... 5-21 Μαρτίου λέει, από Κίνα έρχεται λέει, τον Ιούλιο το περιμένω λέω :D:D:D

 

Μου έστειλε mail ο κινέζος ότι την έστειλε!Εν αναμονή λοιπόν,τουλάχιστον 20 μέρες-δωρεάν μεταφορικά είναι αυτά!:)

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μόνο σε invisible shield πρέπει να πας αν θέλεις να έχεις καλό αποτέλεσμα. Αλλιώς η θα πρέπει να είναι μικρότερο το screen protector ή δεν θα εφαρμόζει σωστά.

Έστω...προτείνεις κάποια συγκεκριμένη;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την αντιστοιχη για το 1020 απο τον συγκεκριμενο πωλητη.Ηταν στο σπιτι μου σε 4 μερες.Καμια σχεση με αυτες που εχεις συνηθισει,καλυπτει την οθονη πληρως χωρις φουσκαλες.Ειναι εξαιρετικα ανθεκτικη και θεωρω οτι προστατευει την οθονη ακομα και απο ραγισμα σε περιπτωση πτωσης.Ειναι απολυτα διαφανη,απλα αν το κοιταξεις υπο εντονη γωνια φαινεται σαν φλοιος πορτακαλιου-οχι κατι ενοχλητικο ομως-ειμαι υπερβολικος στη περιγραφη μου.Στα θετικα ειναι και το γεγονος οτι την αφαιρεις προσεκτικα,τη πλενεις και τη ξαναβαζεις...Λιγη προσοχη στη τοποθετηση με το σαπουνονερο και δεν θα εχεις προβλημα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-Lumia-920-FRONT-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/111105554510?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item19de68384e

 

To video αποδιδει σωστα την οψη της οθονης.

 

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Χθες,την ώρα που το συζητούσαμε!:)

 

Μου ήρθε και μένα e-mail ότι το έστειλε... Ζητούσε βέβαια και προκαταβολικά συγγνώμη για οποιαδήποτε καθυστέρηση οπότε θα περιμένουμε αρκετά φαντάζομαι... Θα δείξει :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Η θήκη έφτασε. Στις 2 βδομάδες Ντόϊνγκ Νο1. Και το πιο σημαντικό... ΕΙΧΑ ΔΙΚΙΟ! :eek: Ντόϊνγκ Νο2 :lol:

Όπως το υπέθεσα, οι 'φωτος'(/μοντάζ) του δείχνουν βλακείες, μια χαρά καλύπτει κανονικά τα όρια της κάμερας όπως και η πρώτη που πήραμε.

Κι αν από αυτόν που δείχνει ότι να 'ναι βγήκε οκ, ε θεωρήστε δεδομένο ότι οι άλλες που πήρατε και έτσι κι αλλιώς φαίνονταν στις φωτο να είναι οκ, θα είναι σίγουρα κομπλέ :D

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Τι έτσι απλά? Εδώ είχαμε κάνει chat 3 σελίδες του τόπικ ξέρωγω και έρχεσαι εσύ με μία πρόταση να μας πεις τι γνώμη σου...? :p:p

 

Περιμένω φώτο :D:D

 

Επίσης γιατί έχω μπερδευτεί λίγο. Η αφή της είναι πλαστική έτσι? Φέρνει καθόλου στην πραγματική ή όχι?

 

EDIT: Πότε την είχες παραγγείλει και ήρθε τόσο γρήγορα από Κίνα?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, είπα να μην μακρηγορήσω μιας και... μασουλάω αυτή τη στιγμή :p

H υφή είναι ακριβώς τα ίδια που λέγαμε και για την πρωτη μαύρη.

Πλαστικό polycarbonate αίσθηση στο ακόμη πιο smooth από του κινητού. Bελουτέ, βελούδο, rubber/σβήστρα... πως το λένε πια :lol:

Και οι άλλες που πήρατε φαίνονται ήδη ότι είναι το ίδιο πράγμα στην υφή/υλικό.

Η πρώτη μαύρη που πήραμε είναι λίγο πιο ραφιναρισμένη, αλλά φωτος σε λίγο που θα τελειώσω την μάσα =P για να δεις τι εννοώ, (nothing big btw).

8 τσι μηνός αν θυμαμαι καλά, επιβεβαίωση later.

Link to comment
Share on other sites

Ναξει ρε συ... Φάε πρώτα μέρα που είναι :lol::lol:

 

Και αν θυμάσαι πες μου πότε περίπου το παρήγγειλες να ξέρω πότε να περιμένω την άλλη :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Φφφφχαριστώ :p

Παρασκευή 7 του μηνός τελικά η παραγγελία μου, dispatched Δευτέρα 10.

Και έχω την εντύπωση ότι η θήκη έφτασε χθες, άλλο που την είδα εγώ σήμερα LOL

Ούτε του παπά...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

10 μέρες από τη στιγμή που έγινε dispatched από Κίνα?? :shock::shock::shock::shock:

 

Μην το πεις πουθενά :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ για το γαϊδουρινό μέγεθος,

http://s27.postimg.org/61j0axvtv/image.jpg

http://s14.postimg.org/kk4xxwjs1/image.jpg

http://s4.postimg.org/9381x9ebh/image.jpg

 

Το μόνο που με ενοχλεί κάπως, η γραμμή που 'κόβει το πλαστικό', η μαύρη μου δεν το έχει (ούτε οι άλλες που παραγγείλατε αν κρίνω από τις φωτο τους). Είναι έντονο στην μία πλευρά μόνο, στην άλλη πολύ πιο ελαφρύ. Από την άλλη, είναι πάρα πολύ πιθανόν να είναι θέμα κομματιού γιατί μην ξεχνάμε πως η μαύρη μου δεν έχει τις φουσκάλες που προέκυψαν στον vronti ενω πήρε την ίδια με μένα.

 

Ακόμη μία διαφορά με την μαύρη είναι ότι στο οβάλ πίσω το πλαστικό έχει όντως κλίση (/γωνία) προς τα μέσα, ενώ στην μαύρη είναι εντελώς στρογγυλοποιημένο. Το ίδιο ψιλοπαίζει και στην τρυπούλα για το wireless charging. Τεσπα, όπως είπα η μαύρη είναι σαφώς πιο ραφιναρισμένη, αλλά α) μπορεί να είναι θέμα κομματιού β) λεπτομέρειες για πολλούς, ειδικά για θήκη του ενός ευρώ... κι αυτή μια χαρά είναι και ειδικά στην αφή το ίδιο απολαυστική. Και το ζητούμενο της όλης ιστορίας από την αρχή, καλύπτει το αλουμίνιο ενώ έδειχνε πως δεν...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Θεός... Σε ευχαριστώ πολύ... Πολύ ωραία φαίνεται... Περιμένω και εγώ τη δικιά μου να πω εντυπώσεις...

 

Όντως για 1 ευρώ θήκη λεπτομέρειες αλλά όταν μιλάμε για θήκη και γενικά ότι περιτριγυρίζει το Lumia μου είμαι ψείρας :D:D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βρε και δωρεάν να ήταν, για μένα είναι θέμα αισθητικής πάνω απ'όλα, οπότε στην ουσία συμφωνώ και ψέματα δεν θα πώ, εκείνη η γραμμή στο πλαστικό με ενοχλεί (για την ιστορία, μην φαντάζεσαι ότι είναι τόσο έντονα όσο τα βλέπεις, στις φωτο έχει πέσει και καραζουμ) αλλά ντεφι να γίνει, αυτή έτσι κι αλλιως δεν θα είναι ούτε καν δεύτερη σε χρήση. Κύρια η μαύρη που είναι άψογη σε όλα και αγαπημένο χρώμα, 2η η κόκκινη στα κέφια (θα περιμένω review την δική σας πρώτα για να πάρω από εκει αν είναι όλα οκ) κι αυτή ιδωμεν, δοκιμαστικό ήταν περισσότερο, πιο πολύ το διασκέδασα που έπεσα μέσα στην πρόβλεψη παρά τις φωτο LMAO Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη,φανταστική είναι!:)Κάποιος πρέπει να του το πει του κινέζου ότι με το άθλιο photoshop χάνει πελάτες!!:lol:

 

Αναμένουμε και εμείς τις δικές μας,η αλήθεια είναι ότι από Κίνα έρχονται σχετικά γρήγορα,τα περισσότερα δέματα μου ήρθαν εντός 2 εβδομάδων...

 

Μέχρι τώρα χρησιμοποιώ τη μαύρη εξ Αγγλίας η οποία πέρα του αισθητικου ελαττώματος με τις φουσκάλες κάνει τέλεια τη δουλειά της.

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά νομίζω πως με λίγα χρήματα παραπάνω (2 καφέδες) αξίζει να πάρετε αυτήν την θήκη. Βλέποντας τις φωτογραφίες του apVga παραπάνω, και την δική μου ζωντανά, είναι μεγάλη η διαφορά :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...