Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε δεν σε ενδιαφέρει ασύρματος φορτιστής...

 

Το θέμα των ασύρματων φορτιστών είναι να φορτίζουν εύκολα. Όλοι πάνω-κάτω αποδίδουν το ίδιο... Ασύρματη φόρτιση και ταχύτητα είναι λέξεις που δεν συνυπάρχουν...

Ο Itian K8 (?) είναι πολύ τίμιος για τα € του. Έχουν γραφτεί και στο αντίστοιχο θέμα, που λογικά κάποιος mod θα τα μεταφέρει...

 

ΥΓ Σχετικά για τον Itian...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κάποις φίλος να μου πει πόσο κοστίζει η αλλαγή καλύμματος μπαταρίας σε nokia 930 γιατί αυτό το ..περτικαλί μου ήρθε κάπως όταν το είδα ανοίγοντας το κουτί, δεν περίμενα να σου βγάζει τα μάτια με την ..λάμψη του, άσε που του έβαλα την θήκη του πλαισίου την γαλακτερή και έγινε ...ροζ, βοήθειαααα τι την ήθελα την στυλιστική υπέρβαση !! Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ε, όλο και κάτι είχε πάρει το αυτί μας τότε...

Προσωπικά μόλις χθες το είδα! Δεν ήξερα ότι υπήρχε ήδη.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια SOSπηρα μεμβρανη προστασιας για το κινητο και οταν την εβαλα ειχε φουσκαλες προσπαθησα να τισ διωξω με καρτα πατωντας απο πανω..κατι εγινε αλλα οχι πολλα και μετα την ξαναεβγαλα να την βαλω καλυτερα ομως καταλαθος το αφησα πανω στο πανακι που καθαριζα το τηλ και εχει λιγη σκονη η μεμβρανη τι μπορω να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Να πάρεις άλλη :p

 

Οι μεβράνες και τα tempered glasses αν δεν πετύχουν με τη μία, δύσκολα το διορθώνεις... Πάρε μία άλλη και δες ένα βιντεο στο youtube πρώτα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε Nokia care και μου πέρασαν tempered glass για το 830. Μπήκε άψογα αλλά εχει θέμα με το capacitive back button! Θέλει το λιγότερο 10 φορές πάτημα για να πάει πίσω μια φορά! Εκτός κι αν κανεις scrolling για να πατηθεί σχετικά σύντομα! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σε Nokia care και μου πέρασαν tempered glass για το 830. Μπήκε άψογα αλλά εχει θέμα με το capacitive back button! Θέλει το λιγότερο 10 φορές πάτημα για να πάει πίσω μια φορά! Εκτός κι αν κανεις scrolling για να πατηθεί σχετικά σύντομα! :(
Θα σε κουράσει όπως συνέβη και με μένα και θα σου έρχεται να το πετάξεις από το παράθυρο, το ίδιο είχα πάθει κι εγώ με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αναγκάστηκα να το επιστρέψω το γυαλί και μου έβαλαν απλή μεμβράνη, και δεν έχω καταλάβει τι φταίει, η καμπυλότητα της οθόνης, η τεχνολογία αφής της, δεν ξέρω , ενώ κάποια προβλήματα είχα πρόσφατα και με το 730, και δεν επρόκειτο για τίποτα φτηνόγυαλα, μια χαρά επώνυμα γυαλάκια ήταν
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Θα σε κουράσει όπως συνέβη και με μένα και θα σου έρχεται να το πετάξεις από το παράθυρο, το ίδιο είχα πάθει κι εγώ με το συγκεκριμένο τηλέφωνο και αναγκάστηκα να το επιστρέψω το γυαλί και μου έβαλαν απλή μεμβράνη, και δεν έχω καταλάβει τι φταίει, η καμπυλότητα της οθόνης, η τεχνολογία αφής της, δεν ξέρω , ενώ κάποια προβλήματα είχα πρόσφατα και με το 730, και δεν επρόκειτο για τίποτα φτηνόγυαλα, μια χαρά επώνυμα γυαλάκια ήταν

Δηλαδή αυτό το πρόβλημα με το tempered glass εμφανίζεται μονο στο 830; Τα υπόλοιπα Lumia δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα; Το έχω ρυθμίσει και στην "υψηλή ευαισθησία" την αφή και πάλι δεν πιάνει καλά! Που να φορέσω και.... γάντια!!!! :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό το πρόβλημα με το tempered glass εμφανίζεται μονο στο 830; Τα υπόλοιπα Lumia δεν αντιμετωπίζουν τέτοιο πρόβλημα; Το έχω ρυθμίσει και στην "υψηλή ευαισθησία" την αφή και πάλι δεν πιάνει καλά! Που να φορέσω και.... γάντια!!!! :lol:
όχι μόνο στο 830, σου είπα ότι και το 730 μου έκανε κόλπα και το σούταρα το γυαλί, μάλλον σε όσα έχουν καμπυλότητα στην οθόνη εμφανίζεται αυτή η δυσλειτουργία, τώρα βέβαια που το ξανασκέφτομαι και το Note 4 έχει τέτοια οθόνη και σ' αυτήν έχω τζαμάκι που δεν εφάπτεται πλήρως αλλά εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, τι να πω μπορεί και να φταίνε τα λούμια ξέρω γω?

 

Πάντως αν έχεις σκοπό να το βγάλεις το γυαλί, μην το αφήσεις χωρίς έστω μια μεμβράνη γιατί εγώ που δεν το έκανα, κάπου το ακούμπησα σε κάποια τσέπη το έβαλα δεν θυμάμαι, το έκανε το σημαδάκι του και μέχρι που το πούλησα εκεί έπεφτε το μάτι μου

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο στο 830, σου είπα ότι και το 730 μου έκανε κόλπα και το σούταρα το γυαλί, μάλλον σε όσα έχουν καμπυλότητα στην οθόνη εμφανίζεται αυτή η δυσλειτουργία, τώρα βέβαια που το ξανασκέφτομαι και το Note 4 έχει τέτοια οθόνη και σ' αυτήν έχω τζαμάκι που δεν εφάπτεται πλήρως αλλά εδώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, τι να πω μπορεί και να φταίνε τα λούμια ξέρω γω?

 

Πάντως αν έχεις σκοπό να το βγάλεις το γυαλί, μην το αφήσεις χωρίς έστω μια μεμβράνη γιατί εγώ που δεν το έκανα, κάπου το ακούμπησα σε κάποια τσέπη το έβαλα δεν θυμάμαι, το έκανε το σημαδάκι του και μέχρι που το πούλησα εκεί έπεφτε το μάτι μου

Το βάζω πάντα σε άδεια τσέπη για να μην εχω τέτοια προβλήματα με γρατζουνιές απο κλειδιά κλπ.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους έχω βάλει σε lumia 730 το παρακάτω και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα €10.

http://www.e-shop.gr/3mk-screen-protector-rock-for-nokia-lumia-730-p-TEL.021692

επίσης επειδή η εργασία μου είναι σε συνεργείο αυτοκινήτων και το πιάνω με βρώμικα χέρια, αγόρασα και την παρακάτω θήκη.

http://www.e-shop.gr/case-smart-view-for-nokia-730-735-black-p-TEL.024070

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους έχω βάλει σε lumia 730 το παρακάτω και δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα €10.

http://www.e-shop.gr/3mk-screen-protector-rock-for-nokia-lumia-730-p-TEL.021692

επίσης επειδή η εργασία μου είναι σε συνεργείο αυτοκινήτων και το πιάνω με βρώμικα χέρια, αγόρασα και την παρακάτω θήκη.

http://www.e-shop.gr/case-smart-view-for-nokia-730-735-black-p-TEL.024070

Για το πρώτο υπάρχει και για 830 μήπως;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, φορτίζω το κινητό με φορτιστή που έχει output 2A. Η μπαταρία θα έχει πρόβλημα; Κάπου διάβασα ότι τα τηλέφωνα πρέπει να τα φορτίζουμε με φορτιστές που βγάζουν 550mAh, ισχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, φορτίζω το κινητό με φορτιστή που έχει output 2A. Η μπαταρία θα έχει πρόβλημα; Κάπου διάβασα ότι τα τηλέφωνα πρέπει να τα φορτίζουμε με φορτιστές που βγάζουν 550mAh, ισχύει αυτό;

Μάλλον όχι! Το 830 έχει 1,5A φορτιστή στη συσκευασία! Output βέβαια.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, φορτίζω το κινητό με φορτιστή που έχει output 2A. Η μπαταρία θα έχει πρόβλημα; Κάπου διάβασα ότι τα τηλέφωνα πρέπει να τα φορτίζουμε με φορτιστές που βγάζουν 550mAh, ισχύει αυτό;

 

ισχύει πως όσο πιο αργή είναι μια φόρτιση, τόσο περισσότερο ρεύμα αποθηκεύει η μπαταρία και επίσης αυξάνει τη διάρκεια της ζωής της.

υπάρχουν έξυπνοι φορτιστές για μπαταρίες ιόντων λιθίου που χρησιμοποιεί η aplle, οι οποίοι φορτίζουν τη μπαταρία γρήγορα μέχρι το 75-80% για γρήγορη φόρτιση και μετά κατεβάζουν το ρεύμα μέχρι την πλήρη φόρτιση για μεγάλη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

άρα μπορείς να φορτίζεις αν είναι απαραίτητο το τηλέφωνο σου, με αρκετά mah αλλά μόνο μέχρι το 80%

επίσης είναι γνωστό πως όσο ανεβάζουμε τα αμπέρ φόρτισης, τόσο περισσότερο ζεσταίνεται η μπαταρία κι αυτό είναι κάτι που δε το θέλουμε γιατί μειώνει τη ζωή της.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, φορτίζω το κινητό με φορτιστή που έχει output 2A. Η μπαταρία θα έχει πρόβλημα; Κάπου διάβασα ότι τα τηλέφωνα πρέπει να τα φορτίζουμε με φορτιστές που βγάζουν 550mAh, ισχύει αυτό;

 

ΌΧΙ!!!

Όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου, άλλαξε μπαταρία...

Ποια συσκευή?

 

Άκου εκεί με 550... Θέλετε να γυρίσουμε στον μεσαίωνα!? :wacko:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ!!!

Όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου, άλλαξε μπαταρία...

Ποια συσκευή?

 

Άκου εκεί με 550... Θέλετε να γυρίσουμε στον μεσαίωνα!? :wacko:

 

Σε 735 συσκευή. Αυτό λέω κι εγώ όταν έρθει η ώρα της θα αλλαχτεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μια απορία, φορτίζω το κινητό με φορτιστή που έχει output 2A. Η μπαταρία θα έχει πρόβλημα; Κάπου διάβασα ότι τα τηλέφωνα πρέπει να τα φορτίζουμε με φορτιστές που βγάζουν 550mAh, ισχύει αυτό;

 

το βρήκα σήμερα και είπα να το αναφέρω.

http://blog.kotsovolos.gr/tips-gia-ti-sosti-fortisi-tou-smartphone-sou/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=nlweek39-Do-not-Disturb-31012016

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα, έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλό tempered glass για το 735; έχω πάρει της nillkin αλλά δυστυχώς δεν καλύπτει όλη την οθόνη. Edited by mitsos38
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει κανείς να προτείνει κάποιο καλό tempered glass για το 730; έχω πάρει της nillkin αλλά δυστυχώς δεν καλύπτει όλη την οθόνη.

 

 

να σου προτείνω μάρκες δεν ξέρω,αλλά από ακρη σε ακρη δεν νομίζω να βρεις γιατί τα 730/735 έχουν στρογγυλές άκρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...