Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και το κινητό προοριζόταν για τον έφηβο γιο μου , πιστεύω ήταν η καλύτερη λύση αφού του άρεσε και του ίδιου .
Link to comment
Share on other sites

Μπα οχι, κατι τετοιο δεν θελει ο κατοχος! Προς το παρων τουλάχιστον. Οποτε παω για την νιλκιν που ποσταρα παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή πρόταση για δερμάτινη θήκη τύπου wallet και ζελατίνες οθόνης για Lumia 535? Edited by Rookie1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τον ασύρματο φορτιστή που είχα παραγγείλει από το EBay εδώ και κανένα μήνα. Το κινητό το τοποθέτησα επάνω και αμέσως άρχισε να φορτίζει, και το κουφό είναι ότι φορτίζει και πάνω από την θήκη (Usams). Ήδη μετά από μισή ώρα στην φόρτιση από 23% που ήταν έχει φτάσει στο 35%.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τον ασύρματο φορτιστή που είχα παραγγείλει από το EBay εδώ και κανένα μήνα. Το κινητό το τοποθέτησα επάνω και αμέσως άρχισε να φορτίζει, και το κουφό είναι ότι φορτίζει και πάνω από την θήκη (Usams). Ήδη μετά από μισή ώρα στην φόρτιση από 23% που ήταν έχει φτάσει στο 35%.

 

Link ? και τιμή ?

Link to comment
Share on other sites

Link ? και τιμή ?

 

http://www.ebay.com/itm/DT-Qi-Wireless-Charger-Charging-Pad-for-Nokia-Lumia-920-820-720-930-1020-Salable-/201237025293?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item2edaa9520d

 

Αυτός εδώ είναι, εμένα μου βγήκε μαζί με τα μεταφορικά 5 ευρώ.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το λινκ....δε πιστευω να παθουμε καμια ζημια ? πειραματισου και πες μας κι εμας :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το λινκ....δε πιστευω να παθουμε καμια ζημια ? πειραματισου και πες μας κι εμας :lol::lol::lol:

 

Λες να έχουμε καμία έκρηξη; :lol::lol::lol::lol:

Όλα καλά, κανένα πρόβλημα........ Έχει ήδη φορτίσει το εργαλείο.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειχα παρει τον οριτζιναλ φορτιστη dc-6 της νοκια (απο το ιμπει) αλλα δεν δινει πολλα αμπερ. αμα το εχω και φορτιζει και εχω και το τζιπιες ανοιχτο, μη σας πω οτι το ισοζυγιο ενεργειας βγαινει και αρνητικο, δηλαδη χανει και λιγο ενεργεια.

οποτε θελω να παρω καποιον αλλον απο ιμπει (οχι ιδιαιτερα ακριβο. εχει κανενας δοκιμασει καποιον και εχει να προτεινει? μην παρω και εντελως στην τυχη μονο βαση των αμπερ. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειχα παρει τον οριτζιναλ φορτιστη dc-6 της νοκια (απο το ιμπει) αλλα δεν δινει πολλα αμπερ. αμα το εχω και φορτιζει και εχω και το τζιπιες ανοιχτο, μη σας πω οτι το ισοζυγιο ενεργειας βγαινει και αρνητικο, δηλαδη χανει και λιγο ενεργεια.

οποτε θελω να παρω καποιον αλλον απο ιμπει (οχι ιδιαιτερα ακριβο. εχει κανενας δοκιμασει καποιον και εχει να προτεινει? μην παρω και εντελως στην τυχη μονο βαση των αμπερ. ευχαριστω

 

Πάρε ένα από 1A τουλάχιστον. Υπάρχουν ένα σωρό. Και σιγά τη τεχνολογία.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το έχω ρωτήσει παλιότερα, θα το ξαναρωτήσω.

 

handsfree που να δουλεύουν σωστά σε lumia 630,635,730,735(όταν είναι πάνω στο τηλ, και κάποιος καλεί να ακούγεται ο ήχος και από το ηχείο του κινητού) υπάρχουν? δοκίμασα διάφορα που είχα αλλά δεν δουλεύουν όπως πρέπει,κατά την κλήση προς το κινητό δεν ακούγεται από το μεγάφωνο παρά μόνο από το ακουστικό.

 

βλέπω εδώ το 90% αφορά θήκες κτλ, κανένας δεν χρησιμοποιεί hands free ή έχετε βρει συμβατά?

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το έχω ρωτήσει παλιότερα, θα το ξαναρωτήσω.

 

handsfree που να δουλεύουν σωστά σε lumia 630,635,730,735(όταν είναι πάνω στο τηλ, και κάποιος καλεί να ακούγεται ο ήχος και από το ηχείο του κινητού) υπάρχουν? δοκίμασα διάφορα που είχα αλλά δεν δουλεύουν όπως πρέπει,κατά την κλήση προς το κινητό δεν ακούγεται από το μεγάφωνο παρά μόνο από το ακουστικό.

 

βλέπω εδώ το 90% αφορά θήκες κτλ, κανένας δεν χρησιμοποιεί hands free ή έχετε βρει συμβατά?

 

Στο 930 χρησιμοποιώ τα ακουστικά από nokia 225. Κάνει αυτό που περιγράφεις, δηλαδή χτυπάει και το κινητό αλλά και ακούω και από το ακουστικό. Δεν ξέρω ποιο μοντέλο είναι όμως για να σου πω. Φαντάζομαι ότι αφού κάνουν για το 930 θα κάνουν και για το δικό σου.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, το έχω ρωτήσει παλιότερα, θα το ξαναρωτήσω.

 

handsfree που να δουλεύουν σωστά σε lumia 630,635,730,735(όταν είναι πάνω στο τηλ, και κάποιος καλεί να ακούγεται ο ήχος και από το ηχείο του κινητού) υπάρχουν? δοκίμασα διάφορα που είχα αλλά δεν δουλεύουν όπως πρέπει,κατά την κλήση προς το κινητό δεν ακούγεται από το μεγάφωνο παρά μόνο από το ακουστικό.

 

βλέπω εδώ το 90% αφορά θήκες κτλ, κανένας δεν χρησιμοποιεί hands free ή έχετε βρει συμβατά?

 

Αυτα θα κανουν την δουλεια που θες, μιας και ειναι αυτα που εβαζε παλιοτερα σε ολα τα lumia η nokia (και το δικο μου με αυτα ηρθε στο κουτι του).

Πηγαινε σε καποιο μεγαλο καταστημα (πχ πλαισιο) και ρωτα αν γινεται να τα δοκιμασεις, για να σιγουρευτεις.

Link to comment
Share on other sites

για να ρωτησω κατι ρε παιδια. εγω ειχα τα bluetooth nokia bh 218, ακουστικα. ακουστικο μπλουτουθ ειναι με καλωδιο, που οταν το βγαζεις απο την θεση στηριξης, ενεργοποιειται αυτοματα και απαντα αυτοματα στην κληση.

φοβερο, αλλα το μεγαλο του προβλημα ειναι η ποιοτητα κατασκευης. περαν του οτι το αγκιστρο που γατζωνει σε μπλουζα εσπασε πανευκολα, εχει χαλαρωσει η θηκη στηριξης που εχει κι οποτε πας να το κλεισεις με το παραμικρο ανοιγει.

 

οποτε ψαχνω ενα μονό ακουστικο μπλουτουθ, με καλωδιο απαραιτητα. κατα προτιμηση με παρομοια λειτουργια σαν του 218 αν και λογικα δεν θα υπαρχει. στο bh118 το ακουστικο θυληκωνει στην θηκη τουμπλουτουθ με μαγνητακι. πολυ βολικο, αλλα διαβαζω οτι ειναι γενικ φολα ακουστικο, κακη λειτουργια γενικοτερα. εχετε να προτεινετε καλα ακουστικα μπλουτουθ με καλωδιο? καταρχας ναναι ευχρηστα με σωστη λειτρουργια και να ακους καλα και να σε κουνε, και κατα δευτερον με καλη εργονομια? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για να ρωτησω κατι ρε παιδια. εγω ειχα τα bluetooth nokia bh 218, ακουστικα. ακουστικο μπλουτουθ ειναι με καλωδιο, που οταν το βγαζεις απο την θεση στηριξης, ενεργοποιειται αυτοματα και απαντα αυτοματα στην κληση.

φοβερο, αλλα το μεγαλο του προβλημα ειναι η ποιοτητα κατασκευης. περαν του οτι το αγκιστρο που γατζωνει σε μπλουζα εσπασε πανευκολα, εχει χαλαρωσει η θηκη στηριξης που εχει κι οποτε πας να το κλεισεις με το παραμικρο ανοιγει.

 

οποτε ψαχνω ενα μονό ακουστικο μπλουτουθ, με καλωδιο απαραιτητα. κατα προτιμηση με παρομοια λειτουργια σαν του 218 αν και λογικα δεν θα υπαρχει. στο bh118 το ακουστικο θυληκωνει στην θηκη τουμπλουτουθ με μαγνητακι. πολυ βολικο, αλλα διαβαζω οτι ειναι γενικ φολα ακουστικο, κακη λειτουργια γενικοτερα. εχετε να προτεινετε καλα ακουστικα μπλουτουθ με καλωδιο? καταρχας ναναι ευχρηστα με σωστη λειτρουργια και να ακους καλα και να σε κουνε, και κατα δευτερον με καλη εργονομια? ευχαριστω

 

Ιδια τεχνολογία (Always Ready) σε Nokia παρέχει και το Nokia J Bluetooth Headset αλλα δεν εχει καλώδιο.

Δες εδω την παρουσίαση του

Εαν το αγορασεις βεβαια θα πρεπει να προσεχεις την θηκη του μην τη χασεις γιατι απο εκει φορτίζει !!

 

Εγω το αγόρασα πρόσφατα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος και απο τον ηχο του και απο την Always Ready δυνατότητα που σου προσφέρει ;)

Link to comment
Share on other sites

Ιδια τεχνολογία (Always Ready) σε Nokia παρέχει και το Nokia J Bluetooth Headset αλλα δεν εχει καλώδιο.

Δες εδω την παρουσίαση του

Εαν το αγορασεις βεβαια θα πρεπει να προσεχεις την θηκη του μην τη χασεις γιατι απο εκει φορτίζει !!

 

Εγω το αγόρασα πρόσφατα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος και απο τον ηχο του και απο την Always Ready δυνατότητα που σου προσφέρει ;)

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε. πολυ ενδιαφερον.

2 ερωτησουλες. μετα απο καιρο παιζει να χαλαρωσει το κουμπωμα του ακουστικου με τη θηκη και ετσι να μην κλεινει παντα, ή να βγαινει μονο του και να ενεργοποιειται? αυτο που επαθε και το δικο μου μπλουτουθ?). αν η ποιοτητα κατασκευης ειναικαλη, τοτε μιλαμε για σουπερ μπλουτουθ

 

ο λογος που θελω μπλουτουθ με ακουστικο, ειναι πως επειδη μιλαω αρκετα, παλια που ειχα μπλουτουθ στο αυτι με ζαλιζε. ισως να εχει αλλαξει ξ τεχνολογια, δεν ξερω, τα τελευταια 5 χρονια εχω μπλουτουθ με καλωδιακι. ειναι ασφαλες απο θεμα ακτινοβολιας να το εχεις στο αυτι, ωρα το μπλουτουθ?

 

επισης αν το εχεις μεσα στην τσεπη παιζει να παθει τιποτα? ειναι ευαισθητο ή ολα καλα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε. πολυ ενδιαφερον.

2 ερωτησουλες. μετα απο καιρο παιζει να χαλαρωσει το κουμπωμα του ακουστικου με τη θηκη και ετσι να μην κλεινει παντα, ή να βγαινει μονο του και να ενεργοποιειται? αυτο που επαθε και το δικο μου μπλουτουθ?). αν η ποιοτητα κατασκευης ειναικαλη, τοτε μιλαμε για σουπερ μπλουτουθ

 

ο λογος που θελω μπλουτουθ με ακουστικο, ειναι πως επειδη μιλαω αρκετα, παλια που ειχα μπλουτουθ στο αυτι με ζαλιζε. ισως να εχει αλλαξει ξ τεχνολογια, δεν ξερω, τα τελευταια 5 χρονια εχω μπλουτουθ με καλωδιακι. ειναι ασφαλες απο θεμα ακτινοβολιας να το εχεις στο αυτι, ωρα το μπλουτουθ?

 

επισης αν το εχεις μεσα στην τσεπη παιζει να παθει τιποτα? ειναι ευαισθητο ή ολα καλα? ευχαριστω

 

Είχα αγοράσει το συγκεκριμένο headset περίπου τρία χρόνια πριν. Καλός ήχος στο ακουστικό και ανάλογα το περιβάλλον αυξομειώνεται αυτόματα και οι άλλοι επίσης σε ακουν καθαρά, συνδεεται ταυτόχρονα με δυο συσκευές και το καλό της υπόθεσης είναι ότι στο λέει στα αγγλικά με ποια συνδεεται. Το κακό είναι ότι βαλε βγαλε που το χρησιμοποιουσα και αρκετά μου κρατησε μόνο ενα χρόνο, δεν έκανε καλή επαφή και δε φόρτιζε σωστά, είχε φάει και μερικές τούμπες και μετά χαλασε και το ακουστικό.

Πάντως θα μπορούσες να κοιτάξεις και το Nokia luna που έχει ίδια τεχνολογια, είναι μεταγενέστερο και το κόβω και πιο στιβαρό.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω σε ευχαριστω. δεν ξερω καν ποια ακουστικα εχουν αυτη την τεχνολογια.

στη διαμαχη μπλουτουθ με καλωδιο κι μπλουτουθ χωρις καλωδιο, ο νικητης ειναι πλεον οτ χωρις καλωδιο? ειναι ολα καλα με αυτου του ειδους ακουστικα ή σας ζαλιζουν το κεφαλι οπως εμενα παλια? σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε. πολυ ενδιαφερον.

2 ερωτησουλες. μετα απο καιρο παιζει να χαλαρωσει το κουμπωμα του ακουστικου με τη θηκη και ετσι να μην κλεινει παντα, ή να βγαινει μονο του και να ενεργοποιειται? αυτο που επαθε και το δικο μου μπλουτουθ?). αν η ποιοτητα κατασκευης ειναικαλη, τοτε μιλαμε για σουπερ μπλουτουθ

 

ο λογος που θελω μπλουτουθ με ακουστικο, ειναι πως επειδη μιλαω αρκετα, παλια που ειχα μπλουτουθ στο αυτι με ζαλιζε. ισως να εχει αλλαξει ξ τεχνολογια, δεν ξερω, τα τελευταια 5 χρονια εχω μπλουτουθ με καλωδιακι. ειναι ασφαλες απο θεμα ακτινοβολιας να το εχεις στο αυτι, ωρα το μπλουτουθ?

 

επισης αν το εχεις μεσα στην τσεπη παιζει να παθει τιποτα? ειναι ευαισθητο ή ολα καλα? ευχαριστω

 

Φιλε, BURNIN_AMBITION, δεν το εχω πολυ καιρο για να σου πω εαν χαλαρώνει μετα απο καιρό. Ειναι μαγνητικό το κούμπωμα και μεχρι στιγμης ειναι δυνατη η συνδεση μεταξυ τους (θηκη και ακουστικο).

Απ΄οτι λεει ομως ο atlantian, ισως απο την πολυ χρήση να χαλαρώνουν οι μαγνήτες και τα 3 pin-ακια που εχει για να φορτιζει... (Αυτο θα στο επιβεβαιώσω μετα απο καιρο :p )

 

Η ποιότητα κατασκευής ειναι, κατα τη δικη μου γνωμη, απο τις καλύτερες !!

"A stunning curved design with a smooth stainless steel finish that feels great to the touch" οπως λεει και η Nokia :p

 

Επισης να ξερεις οτι το "κουμπι" εχει αλλη συμπεριφορά απο αυτα που εχουμε συνηθίσει γιατι εκτος απο Push button ειναι και Touch button, δηλαδη δέχεται και μερικες εντολες ακομα κι οταν περασεις το δάχτυλο σου απο πανω. Μεχρι να το συνηθίσεις θα σου φανει πολυ περίεργο, μετα ομως ειναι αρκετα χρήσιμο.

 

 

θα το ψαξω σε ευχαριστω. δεν ξερω καν ποια ακουστικα εχουν αυτη την τεχνολογια.

στη διαμαχη μπλουτουθ με καλωδιο κι μπλουτουθ χωρις καλωδιο, ο νικητης ειναι πλεον οτ χωρις καλωδιο? ειναι ολα καλα με αυτου του ειδους ακουστικα ή σας ζαλιζουν το κεφαλι οπως εμενα παλια? σας ευχαριστω

 

Να έχεις υπόψιν σου οτι το Nokia J δεν ειναι κι απο τα πιο καινουρια BT Headsets. Εκανε την 1η εμφάνιση του το 2010 οπότε λογικα θα βγήκε στην αγορά το 2010 με 2011 !

Παντως σε 1 ωρα συνομιλία που ειχα, φορώντας το Nokia J, δεν ζαλίστηκα...

 

(Στη φώτο, φαίνονται οι συνδέσεις για τα 3 pin-ακια και η micro-usb θήρα της θήκης, που εαν την χασεις δεν θα μπορεις να το επαναφορτίσεις !!! )

Edited by sadiagraxa
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε για ολες τις πληροφοριες νασαι καλα. μαλλον θα το χτυπησω.

στην τσεπη του τζιν αμα το βαζω, υπαρχει κινδυνος να ενεργοποιειται τιποτα αποτο τατς κουμπι ή να παθει τιποτατο ακουστικο? φανταζομαι πως οχι αλλα ειπα να ρωτησω. μιας και αν το παρω, συνεχεια στην τσεπη θαναι μαζι με το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία για το 820 από Ελλάδα,

ίσως και μεγαλύτερη. Από πού και τι προτείνετε;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα την nillkin για το Lumia 930. Εξαιρετική όπως σε όλα τα κινητά που την έχω πάρει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...