Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζετε μήπως υπάρχει κατάστημα στην Αθήνα που να έχει άμεσα διαθέσιμες τις γνήσιες θήκες ασύρματης φόρτισης και το camera grip της nokia και δη σε λευκό?Ειδικά το λευκό χρώμα φαίνεται να μην υπάρχει ούτε σε amazon-ebay...

 

Σε nokia care που ρώτησα χθες δεν υπήρχε τίποτα...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε μήπως υπάρχει κατάστημα στην Αθήνα που να έχει άμεσα διαθέσιμες τις γνήσιες θήκες ασύρματης φόρτισης και το camera grip της nokia και δη σε λευκό?Ειδικά το λευκό χρώμα φαίνεται να μην υπάρχει ούτε σε amazon-ebay...

 

Σε nokia care που ρώτησα χθες δεν υπήρχε τίποτα...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Κάνε ένα τηλέφωνο και στο Nokia care στην Πατησίων!!!Για άσπρο δεν θυμάμαι αλλά κίτρινο μαύρο έχει σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με ασυρματη φορτιση, να πω οτι πηρα τον NOKIA WIRELESS CHARGING PILLOW BY FATBOY.

Δε χρειαζεται καμια ακριβεια στην τοποθετηση. Φορτιζει μια χαρα.

Τελος, δε με τρελεινει το υφασμα που εχει χρησιμοποιηθει στο μαξιλαρακι. Πρεπει να ειναι 150% πολυεστερας.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κοστίζει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σου ερθει, γραψε σε παρακαλω εντυπωσεις. :)

 

Λοιπόν σήμερα μου ήρθαν οι δύο θήκες:

Α) http://www.ebay.co.uk/itm/ALL-COLOURS-CUSTOM-LEATHER-POUCH-CASE-COVER-FOR-NOKIA-LUMIA-1020-MOBILE-PHONE-/360728807332?ssPageName=ADME:L:OC:GB:3160

Β) http://www.ebay.co.uk/itm/231104956533?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Απίστευτα βολική η Α και πανέμορφο το μλπε οπότε την συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν προστασία σε όλη τη συσκευή. Σε τέτοια χρήματα δεν βρίσκεις κάτι άλλο. Επίσης το κινητό δεν γλιστράει μέσα από τη θήκη ότι και να κάνετε. Πάρα πολύ καλή.

 

Η Β και αυτή βολεύει πάρα πολύ. Το μόνο κακό είναι ότι είναι λίγο μεγαλούτσικη στο χέρι αλλά με βολεύει απίστευτα όταν είμαι σπίτι ώστε να στέκεται στα πλάγια είτε σε κάποια επιφάνεια είτε στο χέρι.

 

Γενικότερα η Α είναι για τις βόλτες σε ποτά καφέδες όταν το κιν βρίσκεται σε ένα τζιν ας πούμε ενώ την Β θα την χρησιμοποιώ περισσότερο σε χαλαρές βολτούλες που μπορεί να χρειάζεσαι την κάμερα συχνά (πχ σε μια εκδρομή) καθώς δεν καλύπτει το πίσω μέρος της κάμερας...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απλή για 1020, αλλά σημαντικό για μένα το ότι σε αντίθεση με τις άλλες που δεν καλύπτουν την κάμερα αυτή καλύπτει περιμετρικά τα όρια του αλουμίνιου ώστε να μην έρχονται σε επαφή με την όποια επιφάνεια όταν ακουμπάει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η παραπανω θηκη οντως,θα συμφωνησω μαζι σου.Και μαλιστα ιδιαιτερα οικονομικη.Γνωριζετε αν η γνησια cc-3066 με την ασυρματη φορτιση προστατευει το φακο κατ'αυτο το τροπο ή ''ερχεται προσωπο''?
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Απλή για 1020, αλλά σημαντικό για μένα το ότι σε αντίθεση με τις άλλες που δεν καλύπτουν την κάμερα αυτή καλύπτει περιμετρικά τα όρια του αλουμίνιου ώστε να μην έρχονται σε επαφή με την όποια επιφάνεια όταν ακουμπάει το κινητό.

 

Η αίσθηση του καλύμματος είναι ίδια με το πραγματικό κάλυμμα του 1020 (επειδή λέει Matte) ή όχι??

 

Επίσης μήπως έχει πάρει το μάτι σου καμία κίτρινη τέτοια?? Για εμάς που το πήραμε μαύρο αλλά γουστάρουμε το κίτρινο :D :D :D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ματ και 'βελούδινη' αίσθηση -κι ενα κλικ πιο βελούδινο από του κινητού- υπέροχη. Και άψογη εφαρμογή.

Eπίσης το πλαστικό πίσω δεν κάνει "μύτη"/απότομη γωνία προς τα μέσα (οφθαλμαπάτη από τις γωνίες φωτογράφησης υποθέτω), είναι απόλυτα όμορφα στρογγυλεμένο προς τα μέσα, δηλ. όπως φαίνεται στο λευκό πλαίσιο σε αντίθεση με τα άλλα σημεία.

 

Εψαχνα κι εγώ και για μια κόκκινη τέτοια για 2η, αλλά μέχρι στιγμής δεν πέτυχα κάτι, όλες οι έγχρωμες που είδα αυτού του στυλ και τις έχουν όλοι, είναι οι κλασσικές που δεν καλύπτουν περιμετρικά το αλουμίνιο σαν κι αυτή. Απορώ από ποιον κινέζο τις πήρε ο άγγλος και δεν τον έχω εντοπίσει ακόμη lol

Edited by apVga
διορθωση λινκς
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος... Πολύ βολική φαίνεται.. Δεν, την βρηκα σε κιτρινο όσο έψαξα... Αν την πετύχω την άρπαξα :D :D
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όποιος την πετύχει πρώτος και σε έγχρωμη, σφυράει κλέφτικα =P

 

ΕDIT: Για την ιστορία (διότι δεν συμφέρει με τίποτα συγκριτικά), εντοπίστηκε η ίδια θήκη σε μαυρο αλλά και λευκό, ως Krusell Colorcover (και το logo τους πίσω, meh). Παράλογη τιμή και στο επίσημο σάιτ τους και σε ebay από 3ους (~15 λίρες) και σε κάποιους αχαϊρευτους δικούς μας [12.5E + (?) μεταφορικά].

 

Η έρευνα συνεχίζεται...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα φαινεται, προστατευει και τον φακο!Εγω περιμενω αυτη:

 

http://blackberry-cn.com/product/brown-leather-case-lumia-1020-with-oreo-lens-cover/

 

αν και παρηγγειλα και τη θηκη που υπεδειξε ο apVga!

 

Αν δεν με ικανοποιησουν θα παω στη γνησια cc-3066 της nokia και δεν θα ξαναασχοληθω!:)

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω μια θηκη Konkis για το Lumia 920? Να χωραει το κινητο, αλλά και να μην πεφτει.

Σαν αυτη http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=32666

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ πήρα αυτήν την θήκη για το 1020. Πολύ καλή κατά την γνώμη μου :)

 

Καλησπέρα, την εχεις μαζι με το screen protector? Ειναι Εντάξει χωρις να ξεκολαει απο πλαγια η προστασία οθόνης?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, την εχεις μαζι με το screen protector? Ειναι Εντάξει χωρις να ξεκολαει απο πλαγια η προστασία οθόνης?

 

Δεν έχω βάλει το screen protector και δεν ξέρω να σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτού του είδους οι θήκες δεν παίζει να σηκώνουν το screen protector. Ακόμη και σε κακοσχεδιασμένη να πέσεις που να ακουμπάει και λίγο γυαλί, δεν παίζουν screen protectors που καλύπτουν όλη την οθόνη των Lumia (αν βρείτε, πείτε) μέχρι τα άκρα λόγω της καμπύλης, πάντα είναι ~2mm+ πιο μέσα, οπότε... Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Σωστός,πήρα το screen protector που πουλανε τα καταστηματα της vodafone και η μεμβρανη καθεται πιο μεσα οποτε βαζετε αφοβα οποιαδηποτε θηκη θελετε.

 

Περιμενω τη συγκεκριμενη υποτιθεται οτι με καποιο τροπο πιανει την οθονη απο ακρη σε ακρη...Δε ξερω κατα ποσο ειναι ευκολη η τοποθετηση της βεβαια...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-Lumia-1020-FULL-BODY-MAXIMUM-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/111165128822?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item19e1f54076

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτού του είδους τις full αν δεν κάνω λάθος βάζεις κάποιου είδους κολλώδες υγρό και κάνεις εφαρμογή. Και λογικά νομίζω πως είναι πιο λεπτές από τις κλασσικές, γιατί η κυρτότητα του γυαλιού δεν είναι πια και τόσο μεγάλη, αλλά οι κλασσικές φαίνεται πως δεν μπορούν να 'κάτσουν' στην καμπύλη λόγω πάχους. Τουλάχιστον εκεί έχω καταλήξει αφού με το 'manual' σύστημα μου μια χαρά κάθεται η πιο λεπτή ζελατίνα.
Link to comment
Share on other sites

Τη έχω σε navy για το 925 μου και έχω δώσει και κίτρινη σε φίλο με 920... Την αγαπάω την golla... :lol:

 

Μου ηρθε προχθες. Ειναι πανεμορφη, ποιοτικη, ταιριαζει με το κιτρινο 1020 και παιρνει και την καρτα μου..!

 

btw αν και εχω το wireless charging cover μονιμα πανω, και παλι χωραει(ισα ισα).

 

Αρνητικη εντυπωση οτι δε μου απαντησαν ποτε απο το webshop της golla στο email μου σχετικα με την καταλληλοτητα για το 1020 και αναγκαστικα "ρισκαρα". Αν και μου ειχες πει και εσυ οτι κανει...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε προχθες. Ειναι πανεμορφη, ποιοτικη, ταιριαζει με το κιτρινο 1020 και παιρνει και την καρτα μου..!

 

:up:

Απο πού την πήρες?

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τη έχω σε navy για το 925 μου και έχω δώσει και κίτρινη σε φίλο με 920... Την αγαπάω την golla... :lol:

Την θέλω και εγώ για το 925 είναι εύκολο να μας πεις από που την πήρες;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...