Jump to content

Camping


RYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι καλύτερες φάσεις είναι αυτές (για γέλιο)...

 

(οι φωτιές στην παραλία με κιθάρες, τραγουδάκια κλπ κλπ πάνε σε άλλη κατηγορία...)

ΑΧΧΧΧ και δε θα μπορέσω φέτος... :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω κάνει camping σε πολλά μέρη πιτσιρικάς.Ιο,σαντορίνη,ζάκυνθο,ηπειρωτική Ελλάδα.Τώρα πια δυστυχώς ούτε να το σκέφτομαι δεν μπορώ.Εχουμε καλομάθει βλέπετε.Πάντως για ερημικές παραλίες κλπ ιδανικη είναι και η ανατολική πελλοπόνησος,πούληθρα rulezzz :cool:
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΦΥΣΗ ΤΟ CAMPING ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΟ.

ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΩΘΗΚΕ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΣΥΡΟΥ. ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΥΚΑΙΡΙΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗ ΣΚΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.

ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

Link to comment
Share on other sites

Οντος είναι ένα διαφορετικό από τα συνιθησμένα έχω κάνει και είναι ωραία! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jor1ge ( 5 Μάι. 2004 , 08:53)

 

Εχω κάνει camping σε πολλά μέρη πιτσιρικάς.Ιο...

 

 

FAR OUT ruullllessssss :):):)

 

Pantos paidia to camping einai tromero. Ala gia na peraseis kala prepei naxeis kalh parea kai poly kalh diathesh . Tonizo to diathesh giati an exeis diathesh kai eisai apofasismenos na peraseis kala , akoma kai vroxes na rixnei den se xalaei tipota.

Ego pantos ta kalytera camping pou exo kanei einai se afta ton festival. Tora to kalokairi tha pao se ena fest sthn Germania kai fysika tha mino se skhnh. An exeis organosh pernas kala.

Link to comment
Share on other sites

Eγω μια φορα εχω κανει σε οργανωμενο καμπινγκ στη Χαλκιδικη.....με 4 φιλους.......το 1994....καλη φαση

Τωρα οσον αφορα το οικονομικο που ειπαν πιο πανω τα παιδια επειδη ειχα την ανεση λογω του οτι δεν πληρωνα ξενοδοχειο...τα σπρωξα ολα στα <ξυδια>! Βεβαια καπου τα παρακανα και εφτασα στο τελος για 15 μερες να εχω πληρωσει 275.000δρχ μονο για ποτα.....(Οι Θεσσαλονικιες φταινε για ολα,αλλα χαλαλι τους!) :up:

Βεβαια σαν εμπειρια ειναι καλη αλλα δεν θα το ξανακανα......προτιμω την ανεση του ξενοδοχειου και του αιρκοντισιον!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκινησα μεσα στην τρελη χαρα με την σκηνουλα μου κ μια φιλη με πολυ τρελη διαθεση περυσι το καλοκαιρι αλλα απο το πρωτο βραδυ το ειχα μετανιωσει.. εκτος του οτι ειχαμε παγωσει γιατι δ φροντισαμε να εχουμε κατι ποιο ζεστο μαζι μας συνιθισμενες κ οι 2 με τις ανεσεις ενος ξενοδοειου ακουγαμε κ ολο το βραδυ μια παρεα να μιλαει ακριβως διπλα μας..βεβαια το επομενο βραδυ το βγαλαμε σε ξενοδοχειο με ολες τις ανεσεις μας..αν θα ξανακανω camping θα προτιμουσα καπου εντελως χυμα κ οχι σε οργανωμενο για να εχουμε την ησυχια μας κ την ελευθερια να κανουμε οτι θελουμε ..
Link to comment
Share on other sites

fetos leme gia camping me simfitites sto poseidi kata tis 1 iouliou.leme gia 3-4meres kai vlepoume apo diathesi poso tha katsoume...

 

mporei kapoios na grapsei merika sxolia gia tin katastasi pou epikratei kai ti prepei na proseksoume??

 

(sto poseidi exo ksanapaei alla mono gia na do kati filous kai camping exo ksanakanei)

 

thanks :D

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε papathvas, δεν ξερω αν με θυμάσαι (συναντηθήκαμε μέσω bluetooth στη βιβλιοθήκη το γενάρη :) ) πάντως για ποσείδι θα πρέπει να είσαι έτοιμος για μεγάλα ξενύχτια, πολύ ποτό και καθολου ζεστό νερό!

 

Ειδικά τον πρώτο καιρό που πλακώνει ο πολύς κόσμος είναι εξαιρετικά δύσκολο να βρεις ζεστο νερό για μπάνιο (προσωπικά το συνήθισα πλέον - 4 χρόνια πάω). Γενικά πάντως είναι σχετικά καθαρό κάμπινγκ αν σκεφτείς ότι ο κόσμος που μπαίνει μέσα είναι πάρα πολύς και όλο φοιτητές (οι οποίο δε φημίζονται για την καθαριότητά τους... ) :lol:

 

Καλά να περάσεις!

Link to comment
Share on other sites

EKANA camping kana 2 fores....8a8ela na ksanakano alla ....eidika gia fetos xlomo-os paniasmeno- :)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

@kriz

 

nai se thimamai.eisoun kiolas apo tous protous pou eida me SX1

 

epeidi tha eimaste megaloutsiki parea (8-10 atoma) agoria koritsia den ksero pos tha traviksei :(

vasika apo poto k ksenixti eimaste mia xara,k ta koritsia ta exoume psiloproetoimasei alla allo na to les k allo na to zeis :D

 

tespa,elpizo na min ksenerosoume :p

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas ( 5 Ιούν. 2004 , 23:45)

 

@kriz

 

nai se thimamai.eisoun kiolas apo tous protous pou eida me SX1

 

epeidi tha eimaste megaloutsiki parea (8-10 atoma) agoria koritsia den ksero pos tha traviksei :(

vasika apo poto k ksenixti eimaste mia xara,k ta koritsia ta exoume psiloproetoimasei alla allo na to les k allo na to zeis :D

 

tespa,elpizo na min ksenerosoume :p

 

σιγουρα θα περασεις τελεια.. στο ευχομαι κιολας ειστε μεγαλη παρεα κ θα χει πολυ χαβαλε.εγω φετος δ εχω κανεναν να παω με σηνουλες διακοπες αλλα δ πειραζει σαν κακομαθημενο που ειμαι θα βολευτω μια χαρα στο ξενοδοχειο :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papathvas ( 5 Ιούν. 2004 , 23:45)

 

tespa,elpizo na min ksenerosoume :p

 

 

Πολύ δύσκολα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ΑΠΘ έχει ήδη στείλει mail ότι το ποσείδι θα είναι ανοιχτό:

"

από την 1η Ιουlίου 2004 , ημέρα Πέμπτη,

 

έως την 29η Αυγούστου 2004, ημέρα Κυριακή

"

 

:) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

συντρόφια γεια σας!

 

έχει κανείς να κάνει καμιά καλή πρόταση για μέρη που δεν κυνηγάνε σαν τρελοί το ελέυθερο κάμπινγκ? έχω αποθαρρυνθεί τρομερά: πέρσυ κυνηγούσαν ακόμα και στην ανάφη!!! από φέτος τέλος και η ελαφόνησος... μόνο η γαύδος μας έμεινε... αλλά παραείναι απομονωμένη νομίζω... ξέρει κανείς τίποτα για τον αϊ στράτη? ή καμιά άλλη ιδέα? πάσα πληροφορία ευπρόσδεκτη είτε εδώ είτε στο albist@yahoo.com

 

ευχαριστώ

αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

συντρόφια γεια σας!

 

έχει κανείς να κάνει καμιά καλή πρόταση για μέρη που δεν κυνηγάνε σαν τρελοί το ελέυθερο κάμπινγκ? έχω αποθαρρυνθεί τρομερά: πέρσυ κυνηγούσαν ακόμα και στην ανάφη!!! από φέτος τέλος και η ελαφόνησος... μόνο η γαύδος μας έμεινε... αλλά παραείναι απομονωμένη νομίζω... ξέρει κανείς τίποτα για τον αϊ στράτη? ή καμιά άλλη ιδέα? πάσα πληροφορία ευπρόσδεκτη είτε εδώ είτε στο albist@yahoo.com

 

ευχαριστώ

αλέξανδρος

Φίλε μου δεν ξέρω αν έχεις πάει Χιλιαδού αλλά στην προτείνω ασυζητητί! :D

Ελεύθερο κάμπινγκ και χύμα στο κύμα καταστάσεις!

Επίσης στην Αγ.Άννα έχει ένα αρκετά καλά οργανωμένο κάμπινγκ. Εκεί έχω κάνει και οργανωμένο και ελεύθερο. Ελεύθερο μπορείς να κάνεις πηγαίνοντας στην παραλία και προς τα δεξιά σου λίγο παρακάτω θα δεις πως έχει κι άλλους ομοιδεάτες με όλα τα κομφόρ(τραπεζάκια,καρεκλάκια,μουσικούλα κτλ) .

Στις Ροβιές έχει επίσης καλό οργανωμένο κάμπινγκ.

 

Ένας κολλητός μου είχε παει πριν 10 μέρες στον Πόρο για ελεύθερο σε ένα κολπίσκο που τώρα δεν θυμάμαι την ονομασία του. :O

Και αυτό το Σ/Κ είχε πάει πάλι για ελεύθερο κοντά στο Λουτράκι.

 

Κάποιος φίλος αναφέρθηκε στην Ίο και στο Far Out... Μυλοπότας rulez! :up:

Εκεί έχουν πέσει απίστευτα γέλια με τρελά σκηνικά! Τουρίστες σε φάση αφασίας! :lol:

 

Γενικά αξίζει το κάμπινγκ. Πιστεύω πως μπορεί κάποιος να θυσιάσει τις ανέσεις που του προσφέρει ένα ξενοδοχείο ή τα "rooms to let" για το όλο σκηνικό και τον χαβαλέ της παρέας. ;)

Πάνω από όλα όμως είναι και ένας τρόπος ζωής... Όποιος μπορεί να ζήσει έτσι για λίγες μέρες ας το δοκιμάσει.

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο camping. Παιδιά στο camping μπορεί να ξεχνάς τις ανέσεις του "άλλου" τουρισμού αλλά αν έχεις καλή παρέα είναι πολύ καλή φάση. Πολύ γέλιο. Εγώ ένα σαβατοκύριακο τουλάχιστον το μήνα θα την στήσω την σκηνούλα. Ελεύθερο φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

Camping!!πολυ ωραιες στιγμες!πραγματικα οποτε εχω παει για camping ναι μεν εχω "ξεχασει" καποιες πολυτελειες αλλα ουτε που με ενοιαξε τελικα!ηταν πολυ ομορφα και μαλλιστα κανεις ευκολα γνωριμιες.......!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

εκανα φετος καμπινκ....στο ποσιδι χαλκιδικη...! ωραια ηταν...! αν κοιμομουν μεστο αυτοκινητο εγω...μαζι με εναν φιλο μου...!

Πιο καλα ηταν μεστο αυτοκινητο ,παρα στην σκηνη...! :cool: :D :) :cool:

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

camping se ena parko, epeidi eprepe na dwsw allo ena mathima kai na meinw allo ena bradi sthn poli pou spoudaza, kai kathws den ta eixa ypologisei swsta, emeina xwris spiti. Eytyxws sth mesh ths nyxtas me perimazepsan kati filoi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...