Jump to content

Camping


RYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά πρέπει να σαι απθ, αλλά θα βρεις κάποιον να Σε βάλει. 2 φορές έτσι πήγα και με Εβαλαν κάποιοι φοιτητες.

 

Με αμαξι πρέπει να ναι κάνα τέταρτο. Δε θυμάμαι ακριβώς. Τσέκαρε google maps

 

θα τ ψαξω ευχαριστω παντως..κανα άλλο μερος εχετε ακουσει παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα τ ψαξω ευχαριστω παντως..κανα άλλο μερος εχετε ακουσει παρομοιο?

 

Για Χαλκιδική, αν θέλεις πολλά club τότε μόνο σε ότι υπάρχει κοντά στη Καλλιθέα. Φτηνά το κάμπινγκ του ΑΠΘ, ακριβά το κάμπινγκ του Σάννυ. Διαφορετικά, πολύ νέο κόσμο και κίνηση έχει ο Αρμενιστής στο 2ο πόδι (και έχει και φυσική ομορφιά).

Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος δυστυχώς τις προαλλες άρπαξε φωτιά! Δε ξέρω λεπτομερειες.

Κοντά στον Αρμενιστη είναι και το μανασου. Ακτή ονείρου λέγεται. Τα σπάει το συγκεκριμένο. Το προτιμώ απ τον Αρμενιστη. Για έξοδο εκει αν πας κανα talgo (βουρβουρου) η προς Σάρτη μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Ο οποίος δυστυχώς τις προαλλες άρπαξε φωτιά! Δε ξέρω λεπτομερειες.

Κοντά στον Αρμενιστη είναι και το μανασου. Ακτή ονείρου λέγεται. Τα σπάει το συγκεκριμένο. Το προτιμώ απ τον Αρμενιστη. Για έξοδο εκει αν πας κανα talgo (βουρβουρου) η προς Σάρτη μεριά.

υπαρχουν λεωφορεια γιαα τις μετακινήσεις?

Link to comment
Share on other sites

ΚΤΕΛ αλλά δε το συνιστώ. Αν δεν έχεις μέσον, καλύτερα να μείνεις σε δωμάτιο/ξενοδοχειο σε κάποια περιοχή. Πχ Καλλιθέα
Link to comment
Share on other sites

ΚΤΕΛ αλλά δε το συνιστώ. Αν δεν έχεις μέσον, καλύτερα να μείνεις σε δωμάτιο/ξενοδοχειο σε κάποια περιοχή. Πχ Καλλιθέα

 

γιατι καλε τι εχει το ΚΤΕΛ?:p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κόσμο, περιμένεις στον ήλιο... Άλλες φορές αργεί να έρθει, άλλες έρχεται πιο νωρίς. Εξαρτάται απ την κίνηση. Γενικά προσωπικό μεσο μεταφοράς σε σώζει στην Χαλκιδική
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κόσμο, περιμένεις στον ήλιο... Άλλες φορές αργεί να έρθει, άλλες έρχεται πιο νωρίς. Εξαρτάται απ την κίνηση. Γενικά προσωπικό μεσο μεταφοράς σε σώζει στην Χαλκιδική

 

καταλαβα..ευχαριστω πολύ!!:):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

ας ξεθάψω αυτό το θέμα....

τέλη Ιουλίου λέμε με κάποιους φίλους να πάμε για ελεύθερο camping στην ευβοια ήταν να πάμε αγία άννα αλλά το ακυρώσαμε επειδή δεν διάβασα καλά σχόλια... κ θα πάμε ελεύθερο τελικά... ποιο μαζεύει τον ποιο πολλή κόσμο κ ποιο είναι πιο κοντά σε κάποια περιοχή που να έχει νυχτερινά μαγαζιά ? έχετε κάποια εμπειρία γνωρίζεται κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ηρθε και το καλοκαιρι, διακοπες κανονιζονται σιγά σιγά.

Μετα τις 20 Αυγούστου λέω να την κανω κατα αρμενιστη μερια! Για 7-10 μερες αρχικα πλανα, πιο πιθανό 3-5 να μεινω.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το καλοκαιρι, διακοπες κανονιζονται σιγά σιγά.

Μετα τις 20 Αυγούστου λέω να την κανω κατα αρμενιστη μερια! Για 7-10 μερες αρχικα πλανα, πιο πιθανό 3-5 να μεινω.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

 

 

Αρμενιστης εγγυηση αλλα για μένα τρεις τέσσερις μέρες ειναι για τόσο χαμό που εχει.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Εκεινες τις ημερες πιστευω δε θα εχει πολυ κόσμο. Ειναι η εβδομαδα μετα τον 15αυγουστο.

Πέρσυ πηγα ενα σ/κ μεσα καλοκαιριού. Ειχε αρκετο κοσμο, αλλα ηταν τελεια. Ουτε φασαρια, ουτε να ψαχνεις μερος να στησεις ομπρελα, στο μινι μαρκετ και στα φαγαδικα το ίδιο.

 

Απλα πρέπει να τσεκαρω αν ισχύει το 3+1 ή 7+2 νύχτες.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ παιδιά πήγα φέτος σε ένα Camping στη Σίφνο πάνω από την παραλία των Καμαρών και ξετρελάθηκα. Τι μπάνια, τι τουαλέτες, τι καθρέφτες (είχε μπόλικους από αυτούς, ακόμη και μέσα στις τουαλέτες όπως και νιπτήρα μέσα), τι νιπτήρες από δω τι νιπτήρες από κει, τι καθαριότητα... Δεν ξέρω πως είναι άλλα camping τώρα πια, πάντως εγώ δεν θυμάμαι άλλα Camping να έχουν τέτοια πολυτέλεια! Τέλος είχε ένα mini market που πούλαγε διάφορα είδη μέσα στο camping.

Μπορεί να υπάρχουν και καλύτερα αλλά εγώ το βρήκα εξαιρετικό!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το καλοκαιρι, διακοπες κανονιζονται σιγά σιγά.

Μετα τις 20 Αυγούστου λέω να την κανω κατα αρμενιστη μερια! Για 7-10 μερες αρχικα πλανα, πιο πιθανό 3-5 να μεινω.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Για ρίξτε μια ενημέρωση, συνήθως μετά τον 15αυγουστο ψιλό Αδειάζει ο αρμενιστης?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ενημέρωση, συνήθως μετά τον 15αυγουστο ψιλό Αδειάζει ο αρμενιστης?

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

 

Μετα της 20 του μηνα θα αρχιζει να χαλαρωνει ο κακος χαμος.. γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερα το τελευταίο βραδυ στο κάμπινγκ

Αρκετος κοσμος, κυρίως ξενοι. Ελληνες μετρημένοι στα δαχτυλα ειμαστε.

Το κρυο μετα το απογευμα καλα κρατεί. Θες μακρυ μανικι και παντελονι σίγουρα.

Την ημέρα ηταν πολύ καλα!

Ηρθα 23 Αυγούστου, φευγω αυριο 1 Σεπτεμβρίου.

Περασα τελεια. Κοσμος οπως ειπα αρκετος αλλα φασαρια μηδεν.

 

Του χρονου λεω να παω στο καλαμιτσι(θαλαττα)

Αποψεις για αυτο?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα 23 Αυγούστου, φευγω αυριο 1 Σεπτεμβρίου.

Περασα τελεια. Κοσμος οπως ειπα αρκετος αλλα φασαρια μηδεν.

 

Του χρονου λεω να παω στο καλαμιτσι(θαλαττα)

Αποψεις για αυτο?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αρμενιστη τελικα πηγες;

ποσο κοστισε;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω πηγα φετος καμπινγκ στη Μηλο..

δεν μου εμειναν καλες εντυπωσεις κυριως λογω χωρου!

να εξηγησω, πιο στριμωγμενες σκηνες δεν εχω ξαναδει σε καμπινγκ ΠΟΤΕ! (κανω καμπινγκ τα τελευταια 13-14 χρονια)

κυριολεκτικα, η μια σκηνη πανω στην αλλη! υπηρχαν χωροι που για να μπεις μεσα στη σκηνη επρεπε να κανεις ακροβατικα!

γενικοτερα, αρκετα καθαρο και προσεγμενοι οι χωροι...

 

Αρμενιστη τελυεται φορα που ειχα παει το 2010 γινοταν πανικος απο κοσμο αλλα τουλαχιστον ειχα καπως το χωρο μου!

 

Προσωπικα, απ τα καλυτερα καμπινγκ που εχω δει ηταν του Ναυτιλου στα συβοτα κοντα οπου και εχω παει 4 φορες και σκεφτομαι να ξαναπαω κανα 5ημερακι και το 2018!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρμενιστη εχει Αρκετά ευρυχωρες θεσεις

 

 

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα φετος καμπινγκ στη Μηλο..

δεν μου εμειναν καλες εντυπωσεις κυριως λογω χωρου!

να εξηγησω, πιο στριμωγμενες σκηνες δεν εχω ξαναδει σε καμπινγκ ΠΟΤΕ! (κανω καμπινγκ τα τελευταια 13-14 χρονια)

κυριολεκτικα, η μια σκηνη πανω στην αλλη! υπηρχαν χωροι που για να μπεις μεσα στη σκηνη επρεπε να κανεις ακροβατικα!

γενικοτερα, αρκετα καθαρο και προσεγμενοι οι χωροι...

!

Τι μου θύμισες...είχα πάει στο κάμπινγκ στη Μήλο στην αχιβαδολιμνη πριν καμία δεκαριά χρόνια. Βλέπω δεν άλλαξε τίποτα. Ένα θα σου πω, είχαμε στήσει στην είσοδο από μια παιδική χαρά που είχε. Επίσης θυμάμαι ότι όλες οι σκηνές ήταν άσπρες από τη σκόνη. Αλλά τότε αυτά ήταν τα τελευταία που μας ενοιαζαν....

 

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τι μου θύμισες...είχα πάει στο κάμπινγκ στη Μήλο στην αχιβαδολιμνη πριν καμία δεκαριά χρόνια. Βλέπω δεν άλλαξε τίποτα. Ένα θα σου πω, είχαμε στήσει στην είσοδο από μια παιδική χαρά που είχε. Επίσης θυμάμαι ότι όλες οι σκηνές ήταν άσπρες από τη σκόνη. Αλλά τότε αυτά ήταν τα τελευταία που μας ενοιαζαν....

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

σκονη δεν ειχαμε, ευτυχως! και εγω διπλα απο την παιδικη χαρα εστησα.. ολο τα υπολοιπα ηταν ή πιασμενα ή με ηλιο.. fail εντελως το συγκεκριμενο καμπινγκ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...