Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι αλλά θα σβηστούν όλοι οι φάκελοι στην sd. Συνήθως αυτό το wipe το κάνεις για καθαρό install.

 

 

 

Eιδικά σε σένα φίλε Σάκη έχω κάνει νύξη αρκετές φορές για την ΤWRP, δε σου λέω άλλα :lol:

 

lol αυτό είναι αλήθεια leftis69.Θα τον δοκιμάσω. Επειδή εχω ένα nandroid απο τον cwm αυτό θα το αναγνωρίζει ο twrp και τελος τον φλασαρω κανονικά πανω απο τον cwm ετσι?

Edited by xxSAKISxx

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι θα σβηστουνε ολοι οι φακελοι απλα μην μεινω χωρις rom φοβαμαι
Link to comment
Share on other sites

lol αυτό είναι αλήθεια leftis69.Θα τον δοκιμάσω. Επειδή εχω ένα nandroid απο τον cwm αυτό θα το αναγνωρίζει ο twrp και τελος τον φλασαρω κανονικά πανω απο τον cwm ετσι?

 

Το nandroid απο τον cwm δεν ξέρω αν το διαβάζει, πάρε άλλο μωρέ φρέσκο :) μέσω goo manager είναι ο πιο εύκολος τρόπος και σου περνάει την τελευταία.

 

Το ξερω οτι θα σβηστουνε ολοι οι φακελοι απλα μην μεινω χωρις rom φοβαμαι

 

Το wipe system σου σβήνει τη rom.

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως ειναι το καλο με το να εχεις nexus, ειναι σχεδον αδυνατο να το μπρικαρεις! οτι και να κανεις μπορεις στο 99,9999% των περιπτωσεων να επανελθεις σε στοκ/η να επαναφερεις το backup ειτε με το toolkit ειτε μεσω τερματικου
Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια ξέρετε καμιά μοντα που να κάνει διάφανα τα softkeys και την notification bar? εχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι τέτοιο.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια ξέρετε καμιά μοντα που να κάνει διάφανα τα softkeys και την notification bar? εχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι τέτοιο.

 

θα το βρείς σε custom rom αυτό που θες.. μερικές το έχουν

Link to comment
Share on other sites

Αδέρφια ξέρετε καμιά μοντα που να κάνει διάφανα τα softkeys και την notification bar? εχω ψάξει αλλά δεν έχω βρει κάτι τέτοιο.

 

Πρακτικά όλες οι custom roms (εκτός από τις cyanogenmod based) το έχουν.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά όλες οι custom roms (εκτός από τις cyanogenmod based) το έχουν.

 

Βέβαια όχι ακριβώς όλες οι custom ROMs, μερικές απλώς επιτρέπουν στον laucher να κάνει τις αλλαγές...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια όχι ακριβώς όλες οι custom ROMs, μερικές απλώς επιτρέπουν στον laucher να κάνει τις αλλαγές...

 

Δε σχετίζεται η navbar με τον launcher. Η αλλαγή γίνεται σε επίπεδο λειτουργικού και όχι launcher.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δε σχετίζεται η navbar με τον launcher. Η αλλαγή γίνεται σε επίπεδο λειτουργικού και όχι launcher.

 

Περίεργο, τότε μάλλον κάνουν λάθος οι developers της PA...το κείμενο στο Hybrid Settings της PA:

 

"Αν έχετε σκοπό να κάνετε την μπάρα πλοήγησης (Navigation Bar) διαφανής, παρακαλώ μην επιχειρήσετε να το κάνετε εδώ. Η διαφάνεια είναι μια ικανότητα του Launcher σας και μόνο, επιλέξετε τον από το μενού εφαρμογές και προσαρμόστε το κουνώντας τη μπάρα διαφάνειας"

 

(τα ορθογραφικά είναι όπως ακριβώς τα γράφει η PA)

 

:p

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, τότε μάλλον κάνουν λάθος οι developers της PA...το κείμενο στο Hybrid Settings της PA:

 

"Αν έχετε σκοπό να κάνετε την μπάρα πλοήγησης (Navigation Bar) διαφανής, παρακαλώ μην επιχειρήσετε να το κάνετε εδώ. Η διαφάνεια είναι μια ικανότητα του Launcher σας και μόνο, επιλέξετε τον από το μενού εφαρμογές και προσαρμόστε το κουνώντας τη μπάρα διαφάνειας"

 

(τα ορθογραφικά είναι όπως ακριβώς τα γράφει η PA)

 

:p

 

Αυτό ίσως ισχύει για την PA ή μπορεί να είναι κακή μετάφραση.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάμε για navigation bar εννοούμε τη μπάρα με τα soft keys. Ο launcher μπορεί να κάνει διάφανο το dock του αλλά όχι τη navigation και notification bar.

 

@tsabasid Ήρθε ο εξωτερικός φορτιστής και η μπαταρία και είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάμε για navigation bar εννοούμε τη μπάρα με τα soft keys. Ο launcher μπορεί να κάνει διάφανο το dock του αλλά όχι τη navigation και notification bar.

 

@tsabasid Ήρθε ο εξωτερικός φορτιστής και η μπαταρία και είναι μια χαρά.

 

ειναι αυθεντικη η μπαταρια ετσι;;

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυθεντικη η μπαταρια ετσι;;

 

Ναι. Aυτή πήρα http://www.ebay.co.uk/itm/181043659196?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Link to comment
Share on other sites

Τo otg cable αναγνωρίζει μόνο fat32?

 

Δεν παίζει ρόλο το καλώδιο, εξαρτάται από τον κέρνελ και τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες.

Π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kwull.ntfsmounter&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο το καλώδιο, εξαρτάται από τον κέρνελ και τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες.

Π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kwull.ntfsmounter&hl=en

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα η Pitchblack v1.8 δεν υπάρχει ωραιότερη rom, έρχεται με τον Cylon v801 και πετάει. Σας την προτείνω καθώς με γιάτρεψε από την οξεία φλασίτιδα :lol: (έχω να φλασάρω άλλη rom από την v1.3)
Link to comment
Share on other sites

Προς όσους αρέσκονται να παίζουν με το DPI της συσκευής: Δοκιμάστε τη Xylon build του MBQ sniper της υπογραφής μου. Η καλύτερη και πιο γρήγορη υλοποίηση για per app dpi που έχω δει ποτέ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Aν μιλάμε για navigation bar εννοούμε τη μπάρα με τα soft keys. Ο launcher μπορεί να κάνει διάφανο το dock του αλλά όχι τη navigation και notification bar.

 

@tsabasid Ήρθε ο εξωτερικός φορτιστής και η μπαταρία και είναι μια χαρά.

 

Έμεινες ευχαριστημένος από την μπαταρία;

Xiaomi Redmi Note 8 64GB ROM/4GB RAM
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.κατεβασα απο αυτο το site https://developers.google.com/android/nexus/images#yakjujdq39 τη στοκ ρομ για το κινητο.τη φλασαρω με το συνηθισμενο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.κατεβασα απο αυτο το site https://developers.google.com/android/nexus/images#yakjujdq39 τη στοκ ρομ για το κινητο.τη φλασαρω με το συνηθισμενο τροπο?

 

Όχι, δεν είναι flashable zip αυτό. Πρέπει να πας μέσω fastboot και adb.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.κατεβασα απο αυτο το site https://developers.google.com/android/nexus/images#yakjujdq39 τη στοκ ρομ για το κινητο.τη φλασαρω με το συνηθισμενο τροπο?

 

Αν εννοείς την jakju για maguro, σωστή version, ίδια λογική και μέθοδος, απλώς θες το zip...

 

Από την άλλη, εγώ πέρασα σήμερα σε Pitchblack 1.8, μετά από κάτι περίεργα που μου έκανε η PA τις τελευταίες μέρες...δεν έκατσα να ασχοληθώ πολύ για να βρω τι έφταιγε, έκανα τα απαραίτητα και πέρασα την PB για να την δοκιμάσω ή/και να την κρατήσω...για την ώρα φαίνεται να πηγαίνει μια χαρά.

 

Το βασικό πρόβλημα της PB είναι φυσικά η χρησιμοποίηση του τελευταίου ΑΚ, ο οποίος ΔΕΝ δουλεύει με WEP, και άρα -τουλάχιστον για μένα- σημαίνει ότι έπρεπε να περάσω τον τελευταίο Purity. Κατά τα άλλα όλα φαίνεται να δουλεύουν ΟΚ, πέραν του ότι το Trickster δεν εφαρμόζει ποτέ τις καινούριες συχνότητες μετά από reboot :confused:

 

Edit: όχι ότι μετράει ιδιαίτερα, απλώς ποστάρω το Antutu (8470) και το Quadrant (3272) που είδα με PB 1.8 και AK Purity 0.30 στα 1350MHz, για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης...

Edited by The Ace

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την jakju για maguro, ναι ακριβώς έτσι είναι, ίδια λογική και μέθοδος...

 

 

Ποια είναι δηλαδή η ίδια λογική και μέθοδος;

 

Btw το trickster έχει επιλογή για Set on boot. Αν δεν το ενεργοποίησεις δε θα εφαρμόζονται τα values μετά από reboot.

Edited by tsabasid

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...