Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περασα. Την τελευταία rocket. Miui, όμορφη ρομ με πολύ καλή μπαταρία!

Δώσε κανα στοιχείο καμία φοτο κάτι να δούμε και πες και κανα σχολείο ακόμα ότι είναι καλή οκ το ξέρουμε όλες καλές είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αν μπορει να μου πει καποιος εν ταχει πως σβηνει το κινητο ολα τα δεδομενα?

δηλαδη μπακ απ?και να μην φαινεται ο λογαριασμος μου στο market

Link to comment
Share on other sites

Δώσε κανα στοιχείο καμία φοτο κάτι να δούμε και πες και κανα σχολείο ακόμα ότι είναι καλή οκ το ξέρουμε όλες καλές είναι.

αν ξερεις απο miui εχει ολα τα καλα της, με πολλές παραμετροποιησεις και snote , κερνελ hydracore v3.5

δικο της launcher κλπ κλπ !

 

θα δοκιμασω να της περασω τον τελευταιο hydracore , αφου εχει τον 3.5 λογικα δεν θα εχει θεμα .

πολυ καλη η swet δεν λεω , αλλα την βαρεθικα :P

Link to comment
Share on other sites

αν ξερεις απο miui εχει ολα τα καλα της, με πολλές παραμετροποιησεις και snote , κερνελ hydracore v3.5

δικο της launcher κλπ κλπ !

 

θα δοκιμασω να της περασω τον τελευταιο hydracore , αφου εχει τον 3.5 λογικα δεν θα εχει θεμα .

πολυ καλη η swet δεν λεω , αλλα την βαρεθικα :P

 

Εγω ξαναγυρισα σε chack final! νομιζω οτι καθεται καλυτερα στο κινητο μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ξερεις απο miui εχει ολα τα καλα της, με πολλές παραμετροποιησεις και snote , κερνελ hydracore v3.5

δικο της launcher κλπ κλπ !

 

θα δοκιμασω να της περασω τον τελευταιο hydracore , αφου εχει τον 3.5 λογικα δεν θα εχει θεμα .

πολυ καλη η swet δεν λεω , αλλα την βαρεθικα :P

 

Σου είναι εύκολο να μου δώσεις λινκ;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

 

φιλε μου τι το ξεχωριστό εχει αυτη η ρομ?

πραγματικα μου κινησες την περιεργεια να την βαλω τωρα!:)

ραδιο εχει?

γενικα τι θα χασω απο στοκ ρομ αν την βαλω?

Link to comment
Share on other sites

βασικα ρε παιδια μολις την εβαλα!

ωραια φαινεται αλλα γλωσσα πως αλλαζεις?

εχω κολλησει με τα κινεζικα και δεν μπορω να βγαλω ακρη!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε fred δεν ξέρεις δυο δράμια κινέζικα; ήμαρτον βρε. Κοίτα εμένα ... μπρους λι, χονγκ κονγκ, κινγκ κονγκ και άλλα πολλά. :lol: Χώρια τη πλάκα τώρα έβαλες εκείνο το πολυγλωσσικό αρχείο που δίνει ο "κατασκευαστής"; Νομίζω οτι εκεί είναι η λύση. Καλή συνέχεια φίλε ή αλλιώς τσοπ τσούι, τσιου τσιου κλπ.
Link to comment
Share on other sites

βασικα ρε παιδια μολις την εβαλα!

ωραια φαινεται αλλα γλωσσα πως αλλαζεις?

εχω κολλησει με τα κινεζικα και δεν μπορω να βγαλω ακρη!:confused:

 

Αφού βάλεις το αρχείο με τις γλώσσες μέσω recovery πας στις ρυθμίσεις και στο δεξί tab αν θυμάμαι καλά βρίσκεις το εικονίδιο με το πληκτρολόγιο και στην πρώτη επιλογή σου εμφανίζει όλες τις γλώσσες και επιλέγεις τα ελληνικά. Από τις πιο γρήγορες rom που έχω δοκιμάσει πάντως, καλό βράδυ.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Αφού βάλεις το αρχείο με τις γλώσσες μέσω recovery πας στις ρυθμίσεις και στο δεξί tab αν θυμάμαι καλά βρίσκεις το εικονίδιο με το πληκτρολόγιο και στην πρώτη επιλογή σου εμφανίζει όλες τις γλώσσες και επιλέγεις τα ελληνικά. Από τις πιο γρήγορες rom που έχω δοκιμάσει πάντως, καλό βράδυ.

 

Οκ τα βρήκα..

Θέλει λίγο ζόρι να ψάχνεις στα κινέζικα αλλά την έβγαλα την άκρη:)

Από τις πιο smooth και τις πιο γρήγορες ρομ που έχω βάλει ποτέ στο κινητό μας.

Βούτυρο τα πάντα.έπαθα πλάκα.

Να κάτι τέτοια με κάνουν να περιμένω την jb πως και πως..

Το μόνο μείον για μένα δεν έχει βίντεο κλήσεις.

ratanplan μας έφτιαξες φίλε για τα καλά σήμερα :-)

sent from my note

 

παιδιά σορυ για το διπλό ποστ μπερδεύτηκα

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Ποιά ROM από τις τελευταίες έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στα θεματα εχει να κατεβασεις φρι οτι γουσταρεις, εβαλα ανγκρι μπερντ και εχει ξετρελαθει ο γιος μου!

 

Πες μου λίγο μόνο ρε φίλε ένα θέμα έχω στο κατά τα άλλα ταχύτατο browser

Δεν έχω καταλάβει σε full screen πως πας από το ένα ταμπ στο άλλο αν έχεις πολλά ανοιχτά.εδώ μπερδεύτηκα λίγο.

Σε όλα τα άλλα η ρομ φυσάει.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα..έβαλα τη sweet rom v3 και έχω δει αισθητή διαφορά-προς το καλύτερο-στη μπαταρία!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι το ξεχωριστό εχει αυτη η ρομ?

πραγματικα μου κινησες την περιεργεια να την βαλω τωρα!:)

ραδιο εχει?

γενικα τι θα χασω απο στοκ ρομ αν την βαλω?[/quote

ραδιο εχει !

 

Πες μου λίγο μόνο ρε φίλε ένα θέμα έχω στο κατά τα άλλα ταχύτατο browser

Δεν έχω καταλάβει σε full screen πως πας από το ένα ταμπ στο άλλο αν έχεις πολλά ανοιχτά.εδώ μπερδεύτηκα λίγο.

Σε όλα τα άλλα η ρομ φυσάει.

Sent from my note

 

πως εχεις βαλει φουλ σκριν ? και ποια ταμπ λες ? για τον στοκ browser aναφερεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι το ξεχωριστό εχει αυτη η ρομ?

πραγματικα μου κινησες την περιεργεια να την βαλω τωρα!:)

ραδιο εχει?

γενικα τι θα χασω απο στοκ ρομ αν την βαλω?[/quote

ραδιο εχει !

 

 

 

πως εχεις βαλει φουλ σκριν ? και ποια ταμπ λες ? για τον στοκ browser aναφερεσαι ?

 

Έχω βάλει full screen τον στοκ browser και όταν ανοίγω πολλά παράθυρα μαζί δεν ξέρω πως μπορώ να τα κοντρολαρω.να κλείσω αυτό που θέλω κτλ κτλ.

Τεσπα μικρό το κακό.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ποιος κατά την γνώμη σας είναι ο καλύτερος κερνελ για μπαταρία;;;

 

Της μάνας του:):D

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αφού βάλεις το αρχείο με τις γλώσσες μέσω recovery πας στις ρυθμίσεις και στο δεξί tab αν θυμάμαι καλά βρίσκεις το εικονίδιο με το πληκτρολόγιο και στην πρώτη επιλογή σου εμφανίζει όλες τις γλώσσες και επιλέγεις τα ελληνικά. Από τις πιο γρήγορες rom που έχω δοκιμάσει πάντως, καλό βράδυ.

 

λοιπον την ειχα την ρομ για 1 μερα!

την εβγαλα γιατι δεν εχει βιντεο κλησεις και τις θελω και ο συνομιλητής μου με ακουγε διπλα οταν μιλουσαμε στο τηλ!

απο εκει και περα! δεν εχω βαλει κατι πιο γρηγορο στο κινητο μας ποτε!:)

απιστευτος browser απιστευτα γρηγορα ολα πολυ καλη μπαταρια τρομερη παραμετροποίηση θεματα να βαλεις και απειρες αλλες επιλογες γενικα επαθα πλακα!:)

το κινητο εχει τρομερες δυνατοτητες που δεν τις εχουμε δει ολες! και με κατι τετοιες ρομ τις βλεπεις!

πιστευω οτι με JB θα παθουμε πλακα!

αυτα!:)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον την ειχα την ρομ για 1 μερα!

την εβγαλα γιατι δεν εχει βιντεο κλησεις και τις θελω και ο συνομιλητής μου με ακουγε διπλα οταν μιλουσαμε στο τηλ!

απο εκει και περα! δεν εχω βαλει κατι πιο γρηγορο στο κινητο μας ποτε!:)

απιστευτος browser απιστευτα γρηγορα ολα πολυ καλη μπαταρια τρομερη παραμετροποίηση θεματα να βαλεις και απειρες αλλες επιλογες γενικα επαθα πλακα!:)

το κινητο εχει τρομερες δυνατοτητες που δεν τις εχουμε δει ολες! και με κατι τετοιες ρομ τις βλεπεις!

πιστευω οτι με JB θα παθουμε πλακα!

αυτα!:)

Για ποια ROM λες ακριβώς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα να βαλω μια rom και συγκεκριμενα την panama την εβαλα και μολις παει να μου ανοιξει δεν μου φορτωνει τον launcher και μου λεει TwLaquncher διακοπηκε και android.process.acore διακοπηκε.Τι κανω ρε παιδια;:(
Link to comment
Share on other sites

Οι miui είναι γενικά ταχύτατες, θυμάμαι στο Desire που είχα βάλει και το τηλ. είχε ' απογειωθεί '. Στο note είναι όντος ότι ταχύτερο εχω δοκιμάσει κι εγώ, αλλά θα δοκιμάσω και τη Rocket v12 που ετοιμάζεται. Κάτι με χαλάει στην εμφάνιση των miui όσο άριστες και αν είναι που δεν με κρατάνε πολύ. Καλό βράδυ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια το κινητο δεν μου φορτωνει τον launcher τι κανω πως το επαναφερω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...