Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε το έκανα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έβαλα και ένα άλλο αρχείο από το ίδιο νήμα αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Δεν με πειράζει και έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα. Σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

Κάτσε φίλε για να συνεννοηθούμε. Το αρχείο το βάζεις έχοντας Notecore; Αν ναι, γι αυτό δεν σου δουλεύει. Πρέπει να το περάσεις έχοντας Cf kernel. Το λέει και στο νήμα στους Xda o Dr Ketan...:)

Εγώ πρώτα το πέρασα με Cf Kernel.και μετά έβαλα Notecore.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε φίλε για να συνεννοηθούμε. Το αρχείο το βάζεις έχοντας Notecore; Αν ναι, γι αυτό δεν σου δουλεύει. Πρέπει να το περάσεις έχοντας Cf kernel. Το λέει και στο νήμα στους Xda o Dr Ketan...:)

Εγώ πρώτα το πέρασα με Cf Kernel.και μετά έβαλα Notecore.

 

Σωστός..

Το είχα ξεχάσει αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Αφήνει το Νοτελι 2;;;:p

 

:p:p

τι να πω ; θα ξαναπροσπαθήσω και θα σου αναφέρω.

 

Φίλε κάνε αυτό που σου είπε ο pandrits πιο πάνω

Φλασαρε cf πρώτα μετά φλασαρε το αρχείο που σου έστειλα και μετά φλασαρε notecore

Έτσι θα δουλέψει σωστά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι ναι!

τι προβλημα εχεις και θελεις να το στειλεις για service αν επιτρεπεται?

 

Όταν κοιτάζεις την οθόνη κάνει μόνη της αλλαγές στην απόχρωση. Κυρίως σε λευκό φόντο το καταλαβαίνεις που η διαφοροποίηση στα χρώματα φαίνεται αμέσως. Για να καταλάβεις τι εννοώ άνοιξε το google και όπως κοιτάς το κινητό άρχισε να κουνάς το χέρι σου έτσι ώστε να κοιτάς την οθόνη υπό γωνία. Σε αυτή την περίπτωση σου αλλάζει η απόχρωση φυσιολογικά γιατί κοιτάς την οθόνη από διαφορετική γωνία.

 

Το ίδιο λοιπόν μου κάνει η δική μου οθόνη όταν την κοιτάς χωρίς καμιά γωνία. Ξαφνικά αλλάζει την απόχρωση της. (δεν το κάνει συνεχώς αλλά όταν πχ διαβάζεις email ή είσαι σε φόρουμ που τα μάτια σου είναι συνεχώς καρφωμένα στην οθόνη το κάνει κάποιες στιγμές) Σημειωτέον έχω κλείσει την αυτόματη φωτεινότητα και τους αισθητήρες οικονομίας.

 

Παλιότερα (επειδή έχουν περάσει από τα χέρια μου πάνω από 6-7 νότε) το ίδιο πρόβλημα το έκανε άλλο ένα αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι τώρα ήμουν με μαμά rom και σήμερα έβαλα την Sweet. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι και πριν και τώρα ενώ με τους non-oc kernel δεν είχα κανένα θέμα, με notecore 14.2 η hydracore 5.4 oc η συσκευή κάνει 2-3 reboot πριν φορτώσει την rom και μετά μένει στο bootanimation και δεν φορτώνει ποτέ η rom. Έχω τρέξει και το cleaning-script πριν την αλλαγή kernel αλλά πάντα το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος για να περάσω oc kernel? Ευχαριστώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μέχρι τώρα ήμουν με μαμά rom και σήμερα έβαλα την Sweet. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι και πριν και τώρα ενώ με τους non-oc kernel δεν είχα κανένα θέμα, με notecore 14.2 η hydracore 5.4 oc η συσκευή κάνει 2-3 reboot πριν φορτώσει την rom και μετά μένει στο bootanimation και δεν φορτώνει ποτέ η rom. Έχω τρέξει και το cleaning-script πριν την αλλαγή kernel αλλά πάντα το ίδιο. Κάνω κάτι λάθος για να περάσω oc kernel? Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. Τον kernel πότε τον πέρασες? Άφησες τη Rom να φορτώσει τη πρώτη φορά με τον δικό της kernel ή φλάσαρες απευθείας? Ίσως αυτό είναι το πρόβλημα. Επίσης, έκανες full wipe?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τον kernel πότε τον πέρασες? Άφησες τη Rom να φορτώσει τη πρώτη φορά με τον δικό της kernel ή φλάσαρες απευθείας? Ίσως αυτό είναι το πρόβλημα. Επίσης, έκανες full wipe?

 

Καλημέρα, μετά από τα 3 wipe φορτώνει κανονικά η rom με τον δικό της πυρήνα. Μέσω CWM περνώ τον υπερχρονισμένο πυρήνα και μένει στο boot animation ή αν τύχη και ανοίξει η rom μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση και μένει στο boot animation πάλι. Περίεργο πάντως, έχω αλλάξει πόσες rom και oc kernel σε προηγούμενες συσκευές, ποτέ δεν μου έχει τύχη αυτό.

Ευχαριστώ πάντως.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο διάβασα στο XDA ότι κάποιος στην Πολωνία πήρε ΟΤΑ JB official!

 

Ναι όντως έτσι λένε

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1902896&page=4

Yahoooo:D

Άντε καιρός ήταν

Καλημέρα, μετά από τα 3 wipe φορτώνει κανονικά η rom με τον δικό της πυρήνα. Μέσω CWM περνώ τον υπερχρονισμένο πυρήνα και μένει στο boot animation ή αν τύχη και ανοίξει η rom μετά από λίγο κάνει επανεκκίνηση και μένει στο boot animation πάλι. Περίεργο πάντως, έχω αλλάξει πόσες rom και oc kernel σε προηγούμενες συσκευές, ποτέ δεν μου έχει τύχη αυτό.

Ευχαριστώ πάντως.

 

Οπότε φίλε δεν κάθεται καλά ο κερνελ στην συσκευή σου.

Είχα πάθει κάτι παρόμοιο παλιότερα και με notecore (δεν μου άνοιγε επίσης) αλλά και με Φράνκο σε gb.θυμάμαι στα παιδιά εδώ δούλευε σωστά ενώ σε μένα άνοιγε το κινητό και όταν το κλειδωνα μετά μαυριζε η οθόνη.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!!

Μήπως μπορεί να δώσει ένα λινκ για cf kernel παρακαλώ; Επίσης χρειάζομαι οδηγίες εγκατάστασης γιατί μπήκα στο xda ψάχνωντας τον κέρνελ και μου σηκώθηκαν τα μαλλιά όρθια από το σχετικό νήμα. Το παλιο callrec δεν εγκαθηστάτε άρα βρήκα μαλλί να ξάνω. Καλή συνέχεια σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κύριοι!!

Μήπως μπορεί να δώσει ένα λινκ για cf kernel παρακαλώ; Επίσης χρειάζομαι οδηγίες εγκατάστασης γιατί μπήκα στο xda ψάχνωντας τον κέρνελ και μου σηκώθηκαν τα μαλλιά όρθια από το σχετικό νήμα. Το παλιο callrec δεν εγκαθηστάτε άρα βρήκα μαλλί να ξάνω. Καλή συνέχεια σε όλους.

 

http://download.chainfire.eu/214/CF-Root/SGN/CF-Root-SGN_XX_DBT_LRQ-v5.6-CWM5.zip

 

Το αποσυμπιεζεις και το αρχείο tar το βάζεις στη θέση kernel στο mobile odin. Flash firmware και είσαι έτοιμος.:)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο διάβασα στο XDA ότι κάποιος στην Πολωνία πήρε ΟΤΑ JB official!

Δεν πρεπει να ισχυει διοτι εδω στο επεισημο site δεν το εχει... http://www.sammobile.com/firmware/

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Θέλω την βοήθεια σας γιατί έχω 1 θεματάκι.

Σήμερα στα καλά καθούμενα άρχισε και μου κάνει κόλπα η κανονική "Συλλογή".Μου δείχνει τους μισούς φακέλους με φωτογραφίες.

Στην 2η εφαρμογή με ονομασία "Συλλογή",μάλλον από τα Sony, εμφανίζονται κανονικά όλοι οι φάκελοι.

Α,ξέχασα να πω ότι έχω την Sweetrom v3

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχει,call record,youtube download,15 toogle buttons,και ποιον κερνελ να βαλω?ειμαι root,και με cf kernel.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχει,call record,youtube download,15 toogle buttons,και ποιον κερνελ να βαλω?ειμαι root,και με cf kernel.

 

η κρακ είναι έτοιμη με όλα αυτα που ζητάς και σίγουρα είναι από τις καλύτερες...κερνελ ασε τον cf που έχει και μετά αν είναι δοκιμάσει τον notecore 14.1 standard ή 14.2 oc. Ότι θεςεσυ.....κρακ ΕΔΏ https://www.dropbox.com/s/d2egeosxn0nhs7k/GL_NOTECORE_v14.2_HIGHRAMFIX_OC.zip

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Θέλω μέσω recovery (abyss kernel) να διαγράψω τα πάντα από το τηλέφωνο και την εξωτερική μνήμη. Μήπως ξέρει κανένας ποια επιλογή είναι; Εκτός από τα γνωστά wipes δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ να κάνω ολικό format και φοβάμαι μην κάνω καμία πατάτα...:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Θέλω μέσω recovery (abyss kernel) να διαγράψω τα πάντα από το τηλέφωνο και την εξωτερική μνήμη. Μήπως ξέρει κανένας ποια επιλογή είναι; Εκτός από τα γνωστά wipes δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ να κάνω ολικό format και φοβάμαι μην κάνω καμία πατάτα...:)

 

Oύτε εγώ το έχω δοκιμάσει αν και υπάρχει επιλογή στο recovery αλλά μπορείς να κάνεις φορμάτ και από το ίδιο το κινητό με τη "διαμόρφωση κάρτας sd"

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Oύτε εγώ το έχω δοκιμάσει αν και υπάρχει επιλογή στο recovery αλλά μπορείς να κάνεις φορμάτ και από το ίδιο το κινητό με τη "διαμόρφωση κάρτας sd"

 

Ναι αλλά με ποιον κερνελ; Έχω τη sweet rom με notecore 14.1 oc. Επειδή το πούλησα θέλω να το δώσω καθαρό και δεν θέλω να ρισκάρω τώρα στο τέλος...:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με ποιον κερνελ; Έχω τη sweet rom με notecore 14.1 oc. Επειδή το πούλησα θέλω να το δώσω καθαρό και δεν θέλω να ρισκάρω τώρα στο τέλος...:)

 

Στο φορμάτ της κάρτας που θα κάνεις από το κινητό δεν έχει σημασία ο κέρνελ.Το κάνεις με οποιονδήποτε.Άλλο το wipe του συστήματος και άλλο το φορμάτ της κάρτας μέσα από το κινητό.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα το τελευταίο ελληνικό stock rom από PC Odin και κάνε format από τις ρυθμίσεις της συσκευής :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

η κρακ είναι έτοιμη με όλα αυτα που ζητάς και σίγουρα είναι από τις καλύτερες...κερνελ ασε τον cf που έχει και μετά αν είναι δοκιμάσει τον notecore 14.1 standard ή 14.2 oc. Ότι θεςεσυ.....κρακ ΕΔΏ https://www.dropbox.com/s/d2egeosxn0nhs7k/GL_NOTECORE_v14.2_HIGHRAMFIX_OC.zip

ολα κομπλε,πολυ καλη ρομ,και κερνελ,οταν πηγα να περασω το triangle away,κολλησε το κινητο,θελει περασμα με συγκεκριμενο κερνελ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

ολα κομπλε,πολυ καλη ρομ,και κερνελ,οταν πηγα να περασω το triangle away,κολλησε το κινητο,θελει περασμα με συγκεκριμενο κερνελ?

 

Ναι μόνο με cf kernel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...