Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκουσε φίλε μου. Μπήκες και εσύ στο ίδιο τρυπάκι με αυτούς που προανέφερες. Θεωρίες συνομωσίας διχως αποδείξεις. Απλά για να κάνουν τους καλούς στους Αμερικανούς.

 

Εκείνος που εξαπολύει τις κατηγορίες πρέπει να έχει αποδείξεις για αυτά που υποστηρίζει.Εκείνος επινοεί θεωρίες συνωμοσίας.

Όταν ο Κ.Μ υποστηρίζει πως ο Γ.Ξ. τον λήστεψε,ο πρώτος είναι εκείνος που πρέπει να προσκομίσει στοιχεία για να αποδειχθεί η ενοχή του δεύτερου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκείνος που εξαπολύει τις κατηγορίες πρέπει να έχει αποδείξεις για αυτά που υποστηρίζει.Εκείνος επινοεί θεωρίες συνωμοσίας.

Όταν ο Κ.Μ υποστηρίζει πως ο Γ.Ξ. τον λήστεψε,ο πρώτος είναι εκείνος που πρέπει να προσκομίσει στοιχεία για να αποδειχθεί η ενοχή του δεύτερου.

 

Κοίταξε, αν ο Γ.Ξ. έχει στο ενεργητικό του 15 κλοπές στα πέριξ,10 διαρρήξεις,4 ξυλοδαρμούς ανύποπτων πολιτών κτλ,κτλ,κτλ ο Κ.Μ. έχει κάθε δικαίωμα να αισθάνεται κάποια καχυποψία απέναντί του.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε όμως ότι σοβαρή κατηγορία ενώπιον της δικαιοσύνης δεν μπορεί να στηριχθεί σε απλές "υποψίες".Αυτό νομίζω μπορεί να το καταλάβει ο καθένας μας.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ξεπεράσει τα 20 off-topic posts, ελπίζω να το ξέρετε...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο 13 Ιανουαρίου

"Διαδήλωση κατά της συνθήκης του Βουκουρεστίου στα Σκόπια και υπέρ της κατάργησης των συνόρων"

 

Στην εκδήλωση παρέστησαν εκπρόσωποι της κυβέρνησης των Σκοπίων, της αντιπολίτευσης και της εκκλησίας.

 

 

http://d.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20070113/capt.xbg12101132307.macedonia_vevcani_carnival_xbg121.jpg

 

 

http://d.yimg.com/us.yimg.com/p/rids/20070116/i/r4067697907.jpg

 

 

http://img234.imageshack.us/img234/232/skopmobilewn5.jpg

------------------

http://www.enet.gr/online/online_text?c=112&id=4233628,20705052,26375324,34265628,49095580,54888732,7104%208860

 

"...Και πού είναι τα σύνορα της πατρίδος σου; ρώτησε η ρεπόρτερ τον νεαρό μαθητή. «Στη Λάρισα», απάντησε εκείνος... Ρωτάει άλλον έναν, κι άλλον, κι άλλον: «Στη Λάρισα, στον Ολυμπο... Φτάνει μέχρι τη Χαλκιδική»... Στους τοίχους του σχολείου οι ευμεγέθεις χάρτες συνηγορούν... Στην οθόνη, σεβάσμιοι ακαδημαϊκοί, πανεπιστημιακοί δάσκαλοι και δημοσιογράφοι ομιλούν ως γνήσιοι απόγονοι του Φιλίππου και του Μεγαλέξανδρου *** ...Κανένας, τέλος, από τους προοδευτικούς, που με περισσή ελαφρότητα θεωρούν ότι οι γείτονες έχουν το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού, δεν μπήκε στον κόπο να ασχοληθεί με τις προκλήσεις, τις αυθαιρεσίες και τον επιδοτούμενο -από ΗΠΑ και Σόρος- εθνικισμό των Σλάβων της FYROM

 

(Μπράβο Τίτο!)

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

επιτελους. η μακεδονια γινεται μια.

περασε το ονομα του αεροδρομιου. ευχαριστουμε την ελληνικη κυβερνηση κ την ντορα μπακογιαννη.

ΖΗΤΩ Η MK

ZHTΩ Η ΜD

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να είχα μπροστά μου τα **** που καίνε την ελληνική σημαία είτε είναι homemade είτε όχι...:knife: :mad:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα πολύ να είχα μπροστά μου τα **** που καίνε την ελληνική σημαία είτε είναι homemade είτε όχι...:knife: :mad:

 

κι εγω μαζι σου φιλε μου:mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=773164&lngDtrID=252

 

Αυτα να τα βλεπουμε εμεις εδω που ακουσα κατι για 500ευρα....:rolleyes:

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=773164&lngDtrID=252

 

Αυτα να τα βλεπουμε εμεις εδω που ακουσα κατι για 500ευρα....:rolleyes:

 

Που είναι τώρα όλοι αυτοί που κόπτονται για την ανωτερότητα της Ελλάδας απέναντι στα υπόλοιπα έθνη;:mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=773164&lngDtrID=252

 

Αυτα να τα βλεπουμε εμεις εδω που ακουσα κατι για 500ευρα....:rolleyes:

 

'Ετσι , έτσι,

πως θα βγάλουν τα cayenne στους δρόμους της Γλυφάδας

Στην τελική να πληρώσει τα εμβόλια το μεγαλύτερο χρηματοοικονομικό ίδρυμα τηε χώρας η Εκκλήσία τηε Ελλάδος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε η εκκλησια δινει, αλλα δε θα το μαθεις ποτε(αν κ εκδιδει αναλογο βιβλιο για τις δωρεες της)

 

απαιτησεις να εχεις απο τα ιδρυματα του socrates kokkalis, της αξιαγαπητης marianas vardinogianni, mister bobolas k τους υπολοιπους κρατικοδιαιτους

Link to comment
Share on other sites

φιλε η εκκλησια δινει, αλλα δε θα το μαθεις ποτε(αν κ εκδιδει αναλογο βιβλιο για τις δωρεες της)

 

απαιτησεις να εχεις απο τα ιδρυματα του socrates kokkalis, της αξιαγαπητης marianas vardinogianni, mister bobolas k τους υπολοιπους κρατικοδιαιτους

 

Ναι οκ αλλά τι σχέση έχουν όλοι αυτοί με το εμβόλιο;

Το κράτος είναι αυτό που πρέπει να ενεργήσει ωστέ να παράχεται δωρεάν....

Link to comment
Share on other sites

το κρατος φιλε προωθει την ιδιωτικοποιηση των παντων.

τηλεφωνο(οτε), ρευμα(δεη), σχολεια-πανεπιστημια, νοσοκομεια, συγκοινωνιες(ολυμπιακη κ αργοτερα κ ο οσε) και αλλα πολλα.

 

για το θεμα της υγειας θα σου αναφερω χαρακτηριστικα τις τραπεζες βλαστοκυτταρων. ο υπουργος παρεβρεθηκε σε εκδηλωση ιδιωτικου οργανισμου για την λειτουργια της τραπεζας βλαστοκυτταρων, κ μετα απο μια εβδομαδα οταν εγινε η αναλογη κινηση απο το Αριστοτελειο Πανεπιστημιο Θεσσαλονικης κ την Σχολη Ιατρικης (που ανελαβε πρωτοβουλια για δημιουργια τραπεζας βλαστοκυτταρων) ΔΕΝ παρεβρεθηκε ουδεις εκπροσωπος της Πολιτειας για να στηριξει την κινηση αυτη.

Link to comment
Share on other sites

το κρατος φιλε προωθει την ιδιωτικοποιηση των παντων.

τηλεφωνο(οτε), ρευμα(δεη), σχολεια-πανεπιστημια, νοσοκομεια, συγκοινωνιες(ολυμπιακη κ αργοτερα κ ο οσε) και αλλα πολλα.

 

για το θεμα της υγειας θα σου αναφερω χαρακτηριστικα τις τραπεζες βλαστοκυτταρων. ο υπουργος παρεβρεθηκε σε εκδηλωση ιδιωτικου οργανισμου για την λειτουργια της τραπεζας βλαστοκυτταρων, κ μετα απο μια εβδομαδα οταν εγινε η αναλογη κινηση απο το Αριστοτελειο Πανεπιστημιο Θεσσαλονικης κ την Σχολη Ιατρικης (που ανελαβε πρωτοβουλια για δημιουργια τραπεζας βλαστοκυτταρων) ΔΕΝ παρεβρεθηκε ουδεις εκπροσωπος της Πολιτειας για να στηριξει την κινηση αυτη.

 

Δυστυχώς φίλε μου έτσι είναι,

Και επειδή τυχαίνει να δραστηριοποιούμαι ταυτόχρονα στους 2 χώρους που προανέφερες (υγεία και παιδεία), ειλικρινά θλιβομαι για αυτό το κράτος, και για να προλάβω τυχόν πολιτικές προεκτάσεις, αυτό δεν έχει καμιά μα καμία σχέση με το εκάστοτε κυβερνών κόμα μιας και τα δύο κόματα το ίδιο επιδιώκουν.

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω ότι ακόμα δεν έχει αποφασιστεί οριστικά ότι το εμβόλιο δεν θα χορηγηθεί δωρεάν από τα ταμεία.Το σκέφτονται ακόμα,και λογικά μετά από αυτή την κίνηση της Ιταλίας θέλω να πιστεύω ότι θα πράξουν ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω ότι ακόμα δεν έχει αποφασιστεί οριστικά ότι το εμβόλιο δεν θα χορηγηθεί δωρεάν από τα ταμεία.Το σκέφτονται ακόμα,και λογικά μετά από αυτή την κίνηση της Ιταλίας θέλω να πιστεύω ότι θα πράξουν ανάλογα.

 

Nαι οκ, αλλά γιατί χρειάζονται περισσότερο χρόνο από τους ιταλούς για να το αποφασίσουν;

Σε πρόσαφατη δήλωσή του ο κ. Γιακουμάτος είπε οτι μεθοδεύται κάποιος τρόπος για μερική χρηματοδότηση από τα ταμεία....:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα στο in.gr (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση) για ένα περιστατικό που έγινε στη Θεσσαλονίκη. Ένας άντρας επιτέθηκε σε μια 27χρονη κοπέλα σε στάση λεωφορείου για να της αρπάξει την τσάντα κι όταν εκείνη αντιστάθηκε της έριξε βιτριόλι στο πρόσωπο :X :shock: Η κοπέλα τώρα νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με σοβαρά εγκαύματα στο πρόσωπο και κινδυνεύει με τύφλωση. Με ελαφρότερα εγκαύματα νοσηλεύεται κι ένας νεαρός που πήγε να τη βοηθήσει. Πραγματικά δεν έχω λόγια. Έχουμε γίνει ζούγκλα, δεν ξέρεις από που θα σου' ρθει. Μπορεί να βγεις στο δρόμο και ο κάθε @#$%! να σου καταστρέψει τη ζωή γιατί έτσι γουστάρει. Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που θες να πάρεις το νόμο στα χέρια σου και...:X
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πλέον έχουν αποθρασυνθεί τελείως :mad:
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σοκ έχει προκαλέσει η επίθεση τσαντάκια με βιτριόλι στη Θεσσαλονίκη. Η κοπέλα, εναντίον της οποίας κινήθηκε ο ληστής, καθώς και ένας νεαρός που προσπάθησε να την βοηθήσει νοσηλεύονται με εγκαύματα στο πρόσωπο. Επιπλέον, η άτυχη κοπέλα αντιμετωπίζει πρόβλημα με την όρασή της.

 

Συγκεκριμένα, το πρωί της Παρασκευής, άγνωστος πλησίασε την 27χρονη σε στάση λεωφορείου του ΟΑΣΘ στην οδό Ναθαναήλ 14 στην περιοχή Μπότσαρη και επιχείρησε να της αρπάξει την τσάντα.

 

Όταν η νεαρή γυναίκα αντιστάθηκε, ο άγνωστος της έριξε στο πρόσωπο κάποιου είδους οξύ σε υγρή μορφή. Ένας 23χρονος νεαρός προσπάθησε να βοηθήσει την κοπέλα και έγινε στόχος του δράστη και ο ίδιος.

 

Η κοπέλα και ο νεαρός διακομίσθηκαν στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο. Η 27χρονη έχει υποστεί σοβαρά εγκαύματα στο πρόσωπο, τα μάτια και σε άλλα σημεία του σώματός της. Ο 23χρονος έχει εγκαύματα στο λαιμό, ωστόσο η κατάστασή του είναι καλύτερη.

 

Ο διοικητής του Ιπποκράτειου Παναγιώτης Αποστόλου δήλωσε ότι η κοπέλα έχει υποστεί σοβαρά εγκαύματα στο πρόσωπο και στους κερατοειδείς των ματιών, γεγονός που προβληματίζει ιδιαίτερα τους θεράποντες ιατρούς.

 

Αργότερα, κρίθηκε αναγκαία η μεταφορά της 27χρονης στο Νοσοκομείο Παπαγεωργίου, όπου νοσηλεύεται από το μεσημέρι της Παρασκευής.

 

news.in.gr

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σήμερα στο in.gr (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση) για ένα περιστατικό που έγινε στη Θεσσαλονίκη. Ένας άντρας επιτέθηκε σε μια 27χρονη κοπέλα σε στάση λεωφορείου για να της αρπάξει την τσάντα κι όταν εκείνη αντιστάθηκε της έριξε βιτριόλι στο πρόσωπο :X :shock: Η κοπέλα τώρα νοσηλεύεται στο νοσοκομείο με σοβαρά εγκαύματα στο πρόσωπο και κινδυνεύει με τύφλωση. Με ελαφρότερα εγκαύματα νοσηλεύεται κι ένας νεαρός που πήγε να τη βοηθήσει. Πραγματικά δεν έχω λόγια. Έχουμε γίνει ζούγκλα, δεν ξέρεις από που θα σου' ρθει. Μπορεί να βγεις στο δρόμο και ο κάθε @#$%! να σου καταστρέψει τη ζωή γιατί έτσι γουστάρει. Κάτι τέτοιες στιγμές είναι που θες να πάρεις το νόμο στα χέρια σου και...:X

 

Μα αν πάρεις το νόμο στα χέρια σου, δεν γίνεσαι κι εσύ ένας από αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

Μα αν πάρεις το νόμο στα χέρια σου, δεν γίνεσαι κι εσύ ένας από αυτούς;

 

Φίλε μου για τα σκ@τά ουδείς στενοχωριέται όταν τα παίρνει το καζανάκι, ίσα-ίσα που είναι και καλό. Sorry για τη λέξη αλλά και εγώ εξοργίζομαι με κάτι τέτοια ζώα που στα καλά καθούμενα μπορεί να σου καταστρέψουν τη ζωή από τη μια στιγμή στην άλλη. Ήθελε που ήθελε δηλαδή να κλέψει (πάει στο διάολο αυτό, τα λεφτά είναι απλώς λεφτά), αλλά να τυφλώνει την κοπέλα επειδή αντιστάθηκε (όπως θα έκανε ο καθένας μας από αντανακλαστικό)...εε αυτό πάει πολύ... Στον βόθρο με τον Σαντάμ παρακαλώ...:mad:

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...