Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια αντίστροφη ερώτηση τώρα...

 

Επειδή δεν λειτουργούν τα καινούργια ακουστικά της καινούργιας συσκευής μου θα μου αντικαταστήσουν ολόκληρο το πακέτο με άλλο... Τώρα που το έκανα root πώς το γυρνάω ξανά πίσω εργοστασιακό για να το επιστρέψω????

 

Να επισημάνω πως έχω κάνει backup, αν κάνω restore θα γίνει ξανά χωρίς root???

Edited by ttasos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και μια αντίστροφη ερώτηση τώρα...

 

Επειδή δεν λειτουργούν τα καινούργια ακουστικά της καινούργιας συσκευής μου θα μου αντικαταστήσουν ολόκληρο το πακέτο με άλλο... Τώρα που το έκανα root πώς το γυρνάω ξανά πίσω εργοστασιακό για να το επιστρέψω????

 

Να επισημάνω πως έχω κάνει backup, αν κάνω restore θα γίνει ξανά χωρίς root???

 

Εδώ εκτός των άλλων αναφέρεται και η διαδικασία επιστροφής σε πλήρως stock κατάσταση. Διάβασε το προσεχτικά και εκεί που σου λέει να κατεβάσεις stock firmware φρόντισε να είναι για τη δική σου συσκευή (ΧΕ).

 

οι custom roms κανουν update κανονικα?

 

Official update; Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θα πρεπει καθε φορα να περναω το update στην συσκευη?

ποια rom προτινετε?

Edited by dimo187
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εκτός των άλλων αναφέρεται και η διαδικασία επιστροφής σε πλήρως stock κατάσταση. Διάβασε το προσεχτικά και εκεί που σου λέει να κατεβάσεις stock firmware φρόντισε να είναι για τη δική σου συσκευή (ΧΕ).

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά πως μπορώ να βρώ ποια είναι η σωστή rom???

 

Δεν έχω αλλάξει rom απλά το έκανα root... Μπορώ να το βρώ κάπου μέσα στην συσκευή μου???? Γράφει software number 1.73.401.4 baseband version 10.58.9035.00U

 

Η RUU​_Pyramid​_LE_HTC​_Europe​_1.73​.401​.4_Radio​_10.58​.9035​.0..​. πρέπει να είναι η σωστή????

Link to comment
Share on other sites

Τασο ναι ειναι η σωστη επισημη ρομ για το τηλ σου,αυτη πρεπει να φλασαρεις

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

αυτη θα κανει και για εμενα?πως το βρισκω?

εβαλα custom rom αλλα λεω να γυρισω στο επισημο μιας και δεν εμεινα ικανοποιημενος...

τρεχω απλα το το exe?καπου διαβασα για goldencard,χρειαζεται?

 

update:προσπαθησα να βαλω το RUU.exe και μου εβγαλε σφαλμα 131.

εφτιαξα goldencard αλλα παλι τα ιδια..

μηπως πρεπει να κανω super CID??

 

η΄μηπως να κρατησω την custom rom?παει πολυ πιο γρηγορα και σε μερικα πραγματα ειναι αρκετα εντυποσιακη αλλα εχει μερικα σπαστηκα μικρα bugs τα οποια βεβαια με αναβαθμισεις φευγουν!(ευτυχως υπαρχει υποστηριξη απο τον developer)

επισης η μπαταρια κραταει πιο πολυ και δεν τρωει οση ram ετρωγε η stock.

Edited by dimo187
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έβαλες την πρώτη custom rom, είσαι σε θέση να επιλέξεις από μια μεγάλη ποικιλία μαγειρεμένων rom, κρίμα να γυρίσεις σε stock κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έβαλες την πρώτη custom rom, είσαι σε θέση να επιλέξεις από μια μεγάλη ποικιλία μαγειρεμένων rom, κρίμα να γυρίσεις σε stock κατάσταση.

 

καμια προταση?μονο την revolution hd δοκιμασα.

αυτο που δεν μαρεσει ειναι που πρεπει να περναω παλι τις εφαρμογες μου και να φτιαχνω τις ρυθμισεις,υπαρχει κανενας ευκολος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

καμια προταση?μονο την revolution hd δοκιμασα.

αυτο που δεν μαρεσει ειναι που πρεπει να περναω παλι τις εφαρμογες μου και να φτιαχνω τις ρυθμισεις,υπαρχει κανενας ευκολος τροπος?

 

εγω παντως ποτε δεν ημουν ευχαριστημενος με την Android Revolution HD οταν ειχα το Desire HD..και γενικα κατι δν μ αρεσει στη νοοτροπια του mike..2 ειναι οι σοβαροι developer κατα την γνωμη μου στο xda ο Leedroid και ο NRGZ28 και μετα ακολουθουν κ αλλοι..Παντως οταν ειχα το HD2 οι ρομ του NRGZ28 ηταν οι καλυτερες..δοκιμασε να βαλεις την ρομ του και θα καταλαβεις..ολα παντα λειτουργουν ρολοι!

Σε καμια περιπτωση παντως stock rom...

 

επισης με τις αναβαθμισεις δν υπαρχει καποιο προβλημα..θα φλασαρεις τις καινουριες ρομ κανοντας απλα wipe σε cache και dalvic cache! και θα εχεις την νεοτερη με ολες τισ διορθωσεις..

Edited by Sardelisp

HTC HD2

HTC Desire HD

iphone 4 5.0.1 JB

Galaxy S 2 ΛΕΥΚΟ 16GB

HTC Sensation XE

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω 2-3 εφαρμογες που μαλλον δεν υποστηριζονται στην ICS οποτε εβαλα

 

RUU_Pyramid_LE_HTC_Europe_1.73.401.4_Radio_10.58.9035.00U_10.15.9035.02_2_release_220036_signed

 

προς το παρον βεβαια..αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα την ελληνικη γλωσσα για το μενου,οχι στο πληκτρολογιο.

επισης παρατηρισα οτι στην επιλογη δικτυου τηλεφωνου εχει επιλογη W-CDMA ενω αυτο που ειχε οταν το πηρα ηταν HSPA.

υπαρχει διαφορα?πρακτηκα?

θα δοκιμασω και καμια αλλη rom και θα πω εντυπωσεις...!

 

update: ειπα να δοκιμασω την insertcoin. αυτη την φορα εκανα backup.αυτο σημαινει οτι οποιαδιποτε στιγμη θελω κανω swipe και restore και γυρνανε τα παντα οπως τα αφισα?

επισης το radio τι ειναι?σε μερικα roms προτεινε να αλλαξουμε και αυτα.ποιο πρεπει να εχω?το τελευταιο?

Edited by dimo187
Link to comment
Share on other sites

Εχει ανακοινωθει ποτε θα βγει καινουργια version του android 4.0??.Εχω την 2.3 υποθετω οτι θα μπορω να κανω αναβαθμιση στο XE που εχω.Μετα το update τα προγραμματα που ηταν εγκατεστημενα,"χανονται?" ,χρειαζεται επανεγκατασταση δηλαδη? Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θελω να κανω μια ερωτηση σε εσας που ειστε κατοχοι του sensation xe.Ειχα το galaxy s2 και πηρα το μοτορολα razr απο το οποιο δεν ειμαι ευχαριστημενος.Εχω την ευκαιρια να παρω το sensation xe και θελω την αποψη σας.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που την πήρα για μερικές ημέρες, την βρήκα πολύ καλή τη συσκευή, καλή κατασκευή και χαρακτηριστικά, γρήγορη, και εντυπωσιάστηκα απο την απόδοση της μπαταρίας (σε σχέση με το απλό). Το ΧΕ το θεωρώ πολύ καλή αγορά.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει ένα καλό screen protector και μία καλή θήκη για το κινητό ;

Στο προηγούμενό μου κινητό (Desire HD) είχα screen protector & case από την ΗΤC, αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το screen protector.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι απο screen protector δεν θα μείνεις και πολύ ικανοποιημένος, διότι με την καμπύλη που κάνει η οθόνη στις άκρες, δεν κάθεται καλά και ξεκολάει...

Πάντως, ότι screen protector έχω πάρει απο Netimes μου έχει βγει πολύ καλό.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι απο screen protector δεν θα μείνεις και πολύ ικανοποιημένος, διότι με την καμπύλη που κάνει η οθόνη στις άκρες, δεν κάθεται καλά και ξεκολάει...

Πάντως, ότι screen protector έχω πάρει απο Netimes μου έχει βγει πολύ καλό.

 

Δηλαδή αν πάρω screen protector από την HTC, λες να μην καλύπτει και τα καμπυλωτά άκρα της οθόνης ;

Η εταιρεία Zagg τι λέει για screen protector & case ; Βλέπω ότι διαφημίζεται αρκετά και με καλές κριτικές.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι θα τα καλύπτει, αλλά λόγω της καμπυλότητας, δεν κάθεται καλά και στις άκρες ξεκολάει κάπως. Η zagg είναι κορυφαία θεωρώ, απλά "τσουχτερή"...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος έχει να μου προτείνει ένα καλό screen protector και μία καλή θήκη για το κινητό ;

Στο προηγούμενό μου κινητό (Desire HD) είχα screen protector & case από την ΗΤC, αλλά δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το screen protector.

 

Κι εγώ στο DHD μου screen protector και θήκη είχα της HTC. Μια χαρά μου φάνηκαν.

 

Δηλαδή αν πάρω screen protector από την HTC, λες να μην καλύπτει και τα καμπυλωτά άκρα της οθόνης ;

Η εταιρεία Zagg τι λέει για screen protector & case ; Βλέπω ότι διαφημίζεται αρκετά και με καλές κριτικές.

 

Και στο Sensation (και στο απλό και στο ΧΕ που έχω τώρα) τα αυθεντικά της HTC έβαλα. Εγώ προσωπικά μια χαρά τα βρίσκω. Έχω πάρει το πακέτο με τα 2 από e-bay γύρω στα 7ευρώ (με μεταφορικά).

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο DHD μου screen protector και θήκη είχα της HTC. Μια χαρά μου φάνηκαν.

 

 

 

Και στο Sensation (και στο απλό και στο ΧΕ που έχω τώρα) τα αυθεντικά της HTC έβαλα. Εγώ προσωπικά μια χαρά τα βρίσκω. Έχω πάρει το πακέτο με τα 2 από e-bay γύρω στα 7ευρώ (με μεταφορικά).

 

Κάνει καλή επαφή ο screen protector της ΗΤC με την καμπυλότητα της οθόνης στα άκρα της ;

Βλέπω και το maximum coverage της Ζagg και είναι πολύ ελκυστικό.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Κάνει καλή επαφή ο screen protector της ΗΤC με την καμπυλότητα της οθόνης στα άκρα της ;

Βλέπω και το maximum coverage της Ζagg και είναι πολύ ελκυστικό.

 

Αν το προσέξεις καλά φαίνεται σαν να μην "πατάει" ελάχιστα αλλά αυτό δεν είναι ικανό ούτε να ξεκολλήσει το screen protector, ούτε πχ να μαζέψει σκόνη. Μια χαρά είναι και μιλάει ένας άνθρωπος που είναι πολύ "τρίχας". ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου πατούσε καλά και δεν χρησιμοποιώ καθόλου προστατευτικό οθόνης. :P Δοκίμασα το γνήσιο και ένα ακόμα μιας γερμανικής εταιρίας αλλά δεν μου άρεσε που τα έβλεπα να ξεχωρίζουν στις γωνίες της οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο σημερα θα ειμαι κι εγω στην παρεα σας καθως το αποκτησα το μεσημερι.Το μονο κακο ειναι οτι δεν εχω ελληνικο μενου, αλλα το πληκτρολογιο εχει ελληνικα.Ελπιζω να υπαρχει ελληνικο μενου.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...