Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εφυγε απο την μηχανη με 120 χλμ την ωρα. Εσπασε το digitizer αλλα το κινητο δουλευε κανονικα

 

ενταξει τοτε χαλαλι του!

παντως μετα απο 2 βδομαδες χρησης ειμαι αρκετα ικανοποιημενος...!

αν η htc ασχοληθει με ενα καλο software update το κινητο θα πεταει!οχι οτι εχει κατι σοβαρω αλλα τα τρωει τα καλληματακια του μια φορα στις5 μερες ας πουμε..κολληματακι,οχι restart και τετοια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα στην παρεα. Μετα απο μια διακοπη για 20 ημερες που γυρισα στο παλιο μου diamond2 (αφου εσπασα το sensation) γυριζω πισω με sensation xe (απο επιδοτηση στο γραφειο). Επιβεβαιωνω λοιπον οτι η μπαταρια του απλού κάνει και στο XE αρα υποθετω οτι και του χε θα κανει στο απλο. Επιβεβαιωνω επισης οτι απο voda που το πηρα εχει τα ακουστικα beats

 

Έχουν μεγάλες διαφορές οι δύο συσκευές;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν μεγάλες διαφορές οι δύο συσκευές;

Δεν εχω δουλεψει αρκετα το XE ακομη αλλα η πρωτη εικονα ειναι μεγαλυτερη αυτονομια και καλυτερη ταχυτητα. Απο εφαρμογες μονο το igo που δουλεψα εχει σαφως καλυτερη ταχυτητα και αστραπιαιο λοκαρισμα στο gps ακομη και μεσα στο σπιτι.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. σκέπτομαι να παρω το ΧΕ ηθελα να ρωτησω βιντεοκλιση δεν εχει; γιατι στα χαρακτηριστικά που ειδα δεν εχει:( ειμαι αναμεσα στο γαλαξια 2 και αυτο, πηρα το 4ς πρν λιγες μερες και ξενέρωσα και σημερα το στέλνω για σκότωμα:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Και εγώ έχω το ίδιο δίλλημα. Έχω αυτή τη στιγμή το Galaxy S και λέω να πάω ή στο S2 ή σε αυτό. Υπάρχει κάποιος να κάνει είτε ένα συγκρητικό ή αν αξίζει να αλλάξω από το Galaxy S στο ΧΕ;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Και εγώ έχω το ίδιο δίλλημα. Έχω αυτή τη στιγμή το Galaxy S και λέω να πάω ή στο S2 ή σε αυτό. Υπάρχει κάποιος να κάνει είτε ένα συγκρητικό ή αν αξίζει να αλλάξω από το Galaxy S στο ΧΕ;

Γιατί δεν ανοίγετε ένα θέμα στην επιλογή κινητού; Θα σας πουν γνώμες τα παιδιά, φιλικά πάντα. :)

Σωστά τα είπε ο alexgiak. Τέτοιες συζητήσεις γίνονται αποκλειστικά εδώ! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

απο θεμα ηχου:

 

το ipod classic εχει καλυτερο ηχο (δοκιμασμενο με 3 διαφορετικα ακουστηκα)

το πιο σπαστικο και αδικαιολογητο ειναι οτι σε χαμηλη ενταση ή μεταξυ των κομματιων ακουγεται ενας κενος ηχος οπως εκαναν οι κασσετες παλια!δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται αυτο..ακουγονται και αλλοι ηχοι, πριν αρχισει το τραγουδι σαν να το φορτωνει αλλα αυτο δεν ειναι ενοχλιτικο.

επισης καμια φορα οταν ακους μουσικη και τρεχεις κανενα προγραμμα μπορει να κολλησει το κομματι για λιγο.

 

ολα αυτα εγιναν σε ενταση κατω απο το μεσο και με την επιλογη beats στο on.

τα ακουστικα ειναι παρα πολυ καλα,επιπεδου beats tour!

 

ασχετο:η οθονη μου επιασε σκονη απο μεσα(δηλαδη αναμεσα στην οθονη και το τζαμι)

ξερει κανεις πως καθαριζει ή αν το καλυπτει η εγγυηση??

(θα μου πεις εδω δεν καλυοτε καμμενα pixel...!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Εδώ και σχεδόν δύο βδομάδες έχω το sensation xe, αντικαθιστώντας το LG Optimus One. Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Iphone 4, καταλήγοντας σε αυτό γιατί έχει ράδιο και γιατί δε χρειάζομαι software για να το συνδέσω με τα non windows pc. Παραθέτω τις εντυπώσεις μου που προκύπτουν και από αναπόφευκτη και άδικη σύγκριση με το LG.

 

- Πολύ καλή οθόνη, ένα κλικ κάτω από του iphone4 όμως. Με πολλή προσπάθεια φαίνονται τα pixels. Λεπτομέρεια βέβαια

- Η μπαταρία αντέχει αρκετά όταν δεν έχω ανοικτό το wifi, όταν δεν surfάρω, όταν δεν ακούω μουσική από το ηχείο. Αλλιώς έχω ένα tazdevil στο κινητό.

- Έχω εντυπωσιαστεί από το software της htc. Ειδικά το friend feed με έχει καταβολέψει. Μου αρέσει επίσης η ευκολία με την οποία μπορώ να σταματώ τις εφαρμογές που τρέχουν

- Είναι πάρα πολύ γρήγορο. Στο surfάρισμα, στα παιχνίδια, στην απόκριση. Από το Teeter γίνεται προφανές.

- Δε μου αρέσει που τα sms είναι 70 χαρακτήρων ενώ γράφω με κεφαλαία. Αν γνωρίζετε κάποια ρύθμιση/λύση γι αυτό από την HTC θα ήθελα να τη διαβάσω. Πλην Handcent ή android market εφαρμογής που ακόμα δε θέλω να χρησιμοποιήσω.

- Πάρα πολύ καλά ακουστικά. Απομονώνουν τον εξωτερικό θόρυβο ενώ επιτρέπουν και το χειρισμό των τραγουδιών χωρίς να βγάζω το τηλέφωνο από την τσέπη. Το κακό είναι πως βγαίνουν πολύ εύκολα από τα αυτιά μου.

- Δε μου αρέσει που όταν απαντάω σε κλήσεις και όταν χρησιμοποιώ την κάμερα από τη lock screen, το κινητό χάνει το κλείδωμα.

- Το software αναπαραγωγής μουσικής δεν είναι ό,τι καλύτερο. Αφενός πηδάει τραγούδια όταν τα τραγούδια είναι προβληματικά σε αντίθεση με το winamp και τον stock player του LG. Επίσης όταν πηγαίνω στο επόμενο τραγούδι πατώντας το πλήκτρο στα ακουστικά, ακούγεται πολλές φορές "σκρατς"

 

Δε θυμάμαι κάτι άλλο :). Αν θυμηθώ εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

για να στελνεις 160 χαρακτηρες γραφε με κεφαλαια και χωρις τονους.

για τα ακουστηκα δοκιμασε αυτα τα πλαστηκα που ειχε μεσα η συσκευασια και εχε κατα νου οτι επειδη τα αφτια σου μαλλον δεν ειναι ιδια μεταξυ τους χρησιμοποιησε διαφορετικο μεγεθος απο τα πλαστικα σε καθε ακουστηκο.(αν χρειαζεται βεβαια!)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό με τη σκόνη μέσα στην οθόνη πως γίνεται? Είχα την εντύπωση ότι είναι στεγανά κάποια σημεία, οπότε θεωρώ πως αν υφίσταται τέτοιο πρόβλημα θα πρέπει να το καλύπτει η εγγύηση!
Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είσαι από τους άτυχους.Σε κάποια συμβαίνει και φυσικά και στα απλά sensation....Τώρα,αν στο αναγνωρίσουν στο service δεν έχεις παρά να τους πάρεις τηλέφωνο....θα μάθεις

Ευτυχώς δεν το έπαθα εγώ! Ακόμα τουλάχιστον. Αν συνέβαινε σε μένα ωστόσο θα ζητούσα αντικατάσταση! Γιατί πολύ απλά, δε θα έπρεπε να μπαίνει σκόνη εκεί μέσα, ακόμα και μετά απο κακή μεταχείριση. Κάποια σημεία στο τηλέφωνο πρέπει και οφείλουν να τα κρατάνε στεγανά από οτιδήποτε.

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

ασχετο:η οθονη μου επιασε σκονη απο μεσα(δηλαδη αναμεσα στην οθονη και το τζαμι)

ξερει κανεις πως καθαριζει ή αν το καλυπτει η εγγυηση??

(θα μου πεις εδω δεν καλυοτε καμμενα pixel...!)

 

Ρε παιδιά αυτό με τη σκόνη μέσα στην οθόνη πως γίνεται? Είχα την εντύπωση ότι είναι στεγανά κάποια σημεία, οπότε θεωρώ πως αν υφίσταται τέτοιο πρόβλημα θα πρέπει να το καλύπτει η εγγύηση!

 

Μάλλον είσαι από τους άτυχους.Σε κάποια συμβαίνει και φυσικά και στα απλά sensation....Τώρα,αν στο αναγνωρίσουν στο service δεν έχεις παρά να τους πάρεις τηλέφωνο....θα μάθεις

 

Ευτυχώς δεν το έπαθα εγώ! Ακόμα τουλάχιστον. Αν συνέβαινε σε μένα ωστόσο θα ζητούσα αντικατάσταση! Γιατί πολύ απλά, δε θα έπρεπε να μπαίνει σκόνη εκεί μέσα, ακόμα και μετά απο κακή μεταχείριση. Κάποια σημεία στο τηλέφωνο πρέπει και οφείλουν να τα κρατάνε στεγανά από οτιδήποτε.

Eγώ είχα το απλό Sensation και μετά από 5 περίπου μήνες άρχισε και μένα να εμφανίζει σκόνη. Πήρα στο service και μου είπανε πως πρέπει να απευθυνθώ στο κατάστημα που το αγόρασα. :mad:

Παρόλα αυτά επειδή "μπορώ" το έστειλα για DOA και τώρα θα πάρω το ΧΕ με 30 ευρώ διαφορά. Ελπίζω να μην είμαι άτυχος πάλι.

Πάντως στο XDA υπάρχει σχετικό νήμα με πολλές μαρτυρίες τέτοιες. Κρίμα πραγματικά τέτοιο κατασκευαστικό σφάλμα από μια τέτοια εταιρεία. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Απλά απαράδεκτο, διαβάζοντας κάτι τέτοια, ενώ μου αρέσει ο σχεδιασμός και οι δυνατότητες, με κάνει να στραφώ σε κάτι άλλο, π.χ το evo 3d κι ας μην χρειάζομαι το 3d, τουλάχιστον εκεί δεν έχω ακούσει πολλά παράπονα για κατασκευαστικά ελαττώματα.
Link to comment
Share on other sites

Απλά απαράδεκτο, διαβάζοντας κάτι τέτοια, ενώ μου αρέσει ο σχεδιασμός και οι δυνατότητες, με κάνει να στραφώ σε κάτι άλλο, π.χ το evo 3d κι ας μην χρειάζομαι το 3d, τουλάχιστον εκεί δεν έχω ακούσει πολλά παράπονα για κατασκευαστικά ελαττώματα.

 

Σ εμένα δεν εμφάνησε κανένα πρόβλημα, όσο απαράδεκτο και αν φαίνεται. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου αντιμετωπιζω ενα προβλημα,σβηνω τα μηνυματα που εχω λαβει,αλλα σε ενα συγκεκριμενο,που ειναι απο cosmote,οταν προσπαθω να το σβησω,¨βγαινει¨ ενα παραθυρακι που εχει 2 επιλογες,<αναγκαστικο κλεισιμο του messenger η μια και αποστολη του σφαλματος στην HTC η αλλη > και φυσικα το συγκεκριμενο μηνυμα δεν σβηνει.Υπηρχαν 5 αλλα μηνυματα τα οποια μπορεσα και εσβησα κανονικα,αλλα σε αυτο που αναφερω ποιο πανω,κολλαει ο messenger.Ξερει καποιος αν μπορω να το σβησω συνδεοντας το κινητο στο PC? και αν ναι,που θα βρω τα μηνυματα? η αν ξερει καποιος με τι αλλο τροπο μπορω να το σβησω?

 

Ευχαριστω

Edited by charis232
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου αντιμετωπιζω ενα προβλημα,σβηνω τα μηνυματα που εχω λαβει,αλλα σε ενα συγκεκριμενο,που ειναι απο cosmote,οταν προσπαθω να το σβησω,¨βγαινει¨ ενα παραθυρακι που εχει 2 επιλογες,<αναγκαστικο κλεισιμο του messenger η μια και αποστολη του σφαλματος στην HTC η αλλη > και φυσικα το συγκεκριμενο μηνυμα δεν σβηνει.Υπηρχαν 5 αλλα μηνυματα τα οποια μπορεσα και εσβησα κανονικα,αλλα σε αυτο που αναφερω ποιο πανω,κολλαει ο messenger.Ξερει καποιος αν μπορω να το σβησω συνδεοντας το κινητο στο PC? και αν ναι,που θα βρω τα μηνυματα? η αν ξερει καποιος με τι αλλο τροπο μπορω να το σβησω?

 

Ευχαριστω

 

Κατέβασε το myphone explorer από εδώ στο κινητό σου, https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5manNvZnQubXlwaG9uZWV4cGxvcmVyLmNsaWVudCJd ,θα χρειαστεί να το εγκαταστήσεις και στο PC σου,κανε τον συγχρονισμό και πιστεύω ότι θα μπορείς να το διαγραψεις από το PC σου...αλλιώς μέτα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων που διαγράφονται όλα.

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

για να στελνεις 160 χαρακτηρες γραφε με κεφαλαια και χωρις τονους.

για τα ακουστηκα δοκιμασε αυτα τα πλαστηκα που ειχε μεσα η συσκευασια και εχε κατα νου οτι επειδη τα αφτια σου μαλλον δεν ειναι ιδια μεταξυ τους χρησιμοποιησε διαφορετικο μεγεθος απο τα πλαστικα σε καθε ακουστηκο.(αν χρειαζεται βεβαια!)

 

Δε μπορώ να γράψω ούτε μικρά, ούτε τόνους. Παρόλαυτα μόλις πατάω συγκεκριμένους χαρακτήρες (π.χ. "Υ", "Η") μου γυρνάει αυτόματα σε 70. Όσο για τα ακουστικά θα το δοκιμάσω μόλις το θυμηθώ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το myphone explorer από εδώ στο κινητό σου, https://market.android.com/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5manNvZnQubXlwaG9uZWV4cGxvcmVyLmNsaWVudCJd ,θα χρειαστεί να το

 

Για το PC το κατεβαζεις από εδώ.... http://www.fjsoft.at/en/

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

 

Για το PC το κατεβαζεις από εδώ.... http://www.fjsoft.at/en/

 

Ναι το κατεβασα,(ειναι version 1.8.2),ο client που εβαλα απο το market ειναι 1.0.14, και ελπιζω να μπορεσω να σβησω αυτο SMS απο την cosmote που δεν μπορω να το σβησω "κανονικα"

 

Σε ευχαριστω και παλι Πετρο.

 

 

Ναι το κατεβασα,(ειναι version 1.8.2),ο client που εβαλα απο το market ειναι 1.0.14, και ελπιζω να μπορεσω να σβησω αυτο SMS απο την cosmote που δεν μπορω να το σβησω "κανονικα"

 

Σε ευχαριστω και παλι Πετρο.

 

Τελικα ολα καλα με το myphone explorer.Εσβησα το συγκεκριμμενο μηνυμα που δημιουργουσε το προβλημα,που ανεφερα ποιο πανω.

Ευχαριστω Πετρο και Καλες Γιορτες.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να γράψω ούτε μικρά, ούτε τόνους. Παρόλαυτα μόλις πατάω συγκεκριμένους χαρακτήρες (π.χ. "Υ", "Η") μου γυρνάει αυτόματα σε 70. Όσο για τα ακουστικά θα το δοκιμάσω μόλις το θυμηθώ. Ευχαριστώ

 

Για δοκίμασε: Μπες στα μηνύματα, πάτα το κουμπί του μενου (το δεύτερο απο αριστερά) και μπες στισ ρυθμίσεις μηνυμάτων. Μετά μπες στο Μηνύματα κειμένου (SMS) και άλλξε την ελληνική κωδικοποίηση απο Unicode 16bit σε 7bit. Λογικά αυτό θα φταίει

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε: Μπες στα μηνύματα, πάτα το κουμπί του μενου (το δεύτερο απο αριστερά) και μπες στισ ρυθμίσεις μηνυμάτων. Μετά μπες στο Μηνύματα κειμένου (SMS) και άλλξε την ελληνική κωδικοποίηση απο Unicode 16bit σε 7bit. Λογικά αυτό θα φταίει

 

Ευχαριστώ αλλά δεν έχει τέτοια ρύθμιση. Έκανα attach screenshot από τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις. Υπέθεσα ότι είναι η τελευταία (special characters), την απενεργοποίησα και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα πήρα το κινητό από πολύ γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών, αλυσίδα. Στο κάλυμμα του κουτίου, από πίσω έχει ελληνικά κανονικά. Στο αυτοκόλλητο όμως που γράφει για το sar και ποιες χώρες θα λειτουργεί, αυτό που είναι στο πλάι, η γλώσσα είναι τα τούρκικα. Επίσης όταν το κινητό έκανε την πρώτη εκκίνηση ξεκίνησε στα τούρκικα, βέβαια όταν αναγνώρισε την sim το γύρισε ελληνικά. Βιβλιαράκι μέσα είχε κανονικά και στα ελληνικά, μαζί με άλλες γλώσσες, όχι φωτο τυπία το τονίζω. Το κινητό ήταν κανονικά σφραγισμένο και το πλήρωσα 600 ευρώ. Τι παίζει; Είναι δυνατόν να το έχει φέρει η ελληνική αντιπροσωπεία απόΤουρκία, υβρίδιο;; Πάντως το λίγο που το δούλεψα όλα οκ μέχρι τώρα. Μήπως είναι όλα έτσι; Βοηθήστε με σας παρακαλώ :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα πήρα το κινητό από πολύ γνωστό κατάστημα ηλεκτρονικών, αλυσίδα. Στο κάλυμμα του κουτίου, από πίσω έχει ελληνικά κανονικά. Στο αυτοκόλλητο όμως που γράφει για το sar και ποιες χώρες θα λειτουργεί, αυτό που είναι στο πλάι, η γλώσσα είναι τα τούρκικα. Επίσης όταν το κινητό έκανε την πρώτη εκκίνηση ξεκίνησε στα τούρκικα, βέβαια όταν αναγνώρισε την sim το γύρισε ελληνικά. Βιβλιαράκι μέσα είχε κανονικά και στα ελληνικά, μαζί με άλλες γλώσσες, όχι φωτο τυπία το τονίζω. Το κινητό ήταν κανονικά σφραγισμένο και το πλήρωσα 600 ευρώ. Τι παίζει; Είναι δυνατόν να το έχει φέρει η ελληνική αντιπροσωπεία απόΤουρκία, υβρίδιο;; Πάντως το λίγο που το δούλεψα όλα οκ μέχρι τώρα. Μήπως είναι όλα έτσι; Βοηθήστε με σας παρακαλώ :(

Τί διάολο, μαζί το πήραμε; Ίδια φάση ακριβώς. Από Cosmote Corner το παρέλαβα εγώ κι επειδή εργαζόμουν εκεί (μέχρι πριν 3 εβδομάδες) ξέρω πως δε φέρνουν παραεισαγωγής. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...