Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation XE


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πήρα από πλαίσιο. Είναι δυνατόν; Πάντως και ένα ελληνικό unboxing που είδα στο youtube εξωτερικά στο κουτί είχε πάλι τούρκικα στο αυτοκόλλητο και το κουτί κανονικά ελληνικά. Μπορεί να μας πεί κάποιος τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Τί διάολο, μαζί το πήραμε; Ίδια φάση ακριβώς. Από Cosmote Corner το παρέλαβα εγώ κι επειδή εργαζόμουν εκεί (μέχρι πριν 3 εβδομάδες) ξέρω πως δε φέρνουν παραεισαγωγής. :worry:

 

Εγώ το πήρα από πλαίσιο. Είναι δυνατόν; Πάντως και ένα ελληνικό unboxing που είδα στο youtube εξωτερικά στο κουτί είχε πάλι τούρκικα στο αυτοκόλλητο και το κουτί κανονικά ελληνικά. Μπορεί να μας πεί κάποιος τι παίζει;

 

Είναι θέμα εμπορικής διάθεσης της εταιρίας (HTC). Δεν υπάρχει κάτι να σας απασχολεί μιας και οι συσκευές και ελληνικές θεωρούνται και καλύπτονται κανονικά από θέμα εγγύησης εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα όταν το αγόρασε ο συνάδελφος μου το προσέξαμε αυτό. Τηλεφώνησε στην HTC, έδωσε το IMEI και του είπαν ότι κανονικά καλύπτεται από εγγύηση. Επομένως όλα καλά !!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, πάλι καλά. Πάντως το να μου έχει τούρκικες πόλεις προεπιλεγμένες για τον καιρό, τις έσβησα βέβαια, δεν μου άρεσε :mad:. Παραμάγαζο των τούρκων γίναμε. Sorry για το offtopic, πάντως η συσκευούλα μια χαρά. :) Σε σχέση με το sii που είχα, πιο καλό ui βέβαια, πιο γρήγορο στο σερφάρισμα ίντερνετ, καλύτερη ποιότητα κατασκευής. Στα μείον η οθόνη στα βίντεο, η super amoled είναι καλύτερη και το ηχείο του δεν έχει την ίδια ένταση. Και τα δύο όμως είναι σε αποδεκτά πλαίσια. Φαντάζομαι θα αποζημιωθώ με τα ακουστικά. Ανάλογα με το τι θέλει ο καθένας διαλέγει. Γενικά πολύ ευχαριστημένος. :)
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα στην πρωτη εκκινηση τουρκικα εβγαλε.

καποιες αποριες :

1)πως μπορουμε να αποθηκευσουμε στον καιρο την περιοχη που ειμαστε? στην αναζητηση βρισκω μονο μεγαλες πολης και οχι περιοχες οπως βρισκει το gps.

2)ξερει κανεις ποτε θα δωθει η αναβαθμιση android 4?ειπαν αρχες του 12...κατι πιο συγκεκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει την 2.3.4, έχει βγεί κάτι νεώτερο; Επίσης στα θετικά ότι έχει πιο δυνατό wifi από το s2. Εσάς κάνει καθόλου τζόγο κάτω δεξιά; Αφού έβγαλα τη συσκευή κανά δυό φορές από το αλουμινιένο κάλυμμα, σαν να κάνει ένα ανεπαίσθητο κλίκ, μήπως κάτι δεν έχει πατήσει καλά μέσα; Όχι κάτι σπουδαίο απλά αναρωτιέμαι μήπως δεν πρέπει να την βγάζω καθόλου από το κάλυμμα, μην τυχόν αρχίσει να παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα... Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το sensation xe αφου ειμαι υποψηφιος αγοραστης, αν εχει στην μπροστα πλευρα notification light οπως μας εχουν συνηθισει τα htc...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα... Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το sensation xe αφου ειμαι υποψηφιος αγοραστης, αν εχει στην μπροστα πλευρα notification light οπως μας εχουν συνηθισει τα htc...
Χρονια πολλα!!!ναι εχει!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως ειναι ανεπαισθητο ακομα και σε καθημερινη χρηση δεν το καταλαβαινεις. Δεν ξερω αν με τη χρηση επιδεινωθει. Δοκιμασα και τα ακουστικα. Οντως εχουν πολυ καλη αποδοση και εντοπισα καποιες μικρες διαφορες στο πως ακουγεται η μουσικη, περα απο τα μπασα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, offtopic: το note το δοκίμασα αλλά πολύ μεγάλο για μένα και ακριβότερο κατά 100 ευρώ που δεν διέθετα, ήθελα το sense και για αυτό το πήρα. Πάντως ακόμα σε νορμάλ χρήση δεν το καταλαβαίνεις, αν δηλαδή πατάς απλά απάνω για να κάνεις την δουλειά σου, μόνο αν το πιέσεις λίγο παραπάνω παίζει πολύ ελαφρά. Δεν ξέρω να τους το πάω πίσω ή θα με κοιτάνε σαν εξωγήινο; Θεωρώ ότι από την στιγμή που υπάρχει κινητό κομμάτι είναι φυσιολογικό η συσκευή να παίζει έτσι πολύ ελαφρά αν το πιέσεις, αλλιώς δεν θα μπορούσε να βγαίνει εύκολα. Είχα και πιο πριν ένα sensation παραεισαγωγής, όπως έχω πεί, και εκείνο έπαιζε πολύ περισσότερο, το καταλάβαινες αν απλά πάταγες πάνω σε καθημερινή χρήση και επίσης το κουμπί του ήχου πήγαινε τραμπάλα, αφού φοβόμουν ότι θα ξεκολλήσει και έτσι το σούταρα γιατί δεν είχε και καλό σήμα, μπορεί να ήταν τίποτα διαλογής. Έχει κάνει κανείς σας καμιά πατέντα για τον τζόγο κάτω δεξιά;
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα στην πρωτη εκκινηση τουρκικα εβγαλε.

καποιες αποριες :

1)πως μπορουμε να αποθηκευσουμε στον καιρο την περιοχη που ειμαστε? στην αναζητηση βρισκω μονο μεγαλες πολης και οχι περιοχες οπως βρισκει το gps.

 

Για να βρεις και άλλες περιοχές της Ελλάδος για τον καιρό πρέπει να είσαι rooted . Eίναι ένα αρχείο που αντικαθιστά τα δεδομένα στις πόλεις.

Όσον αφορά την αποθήκευση του καιρού στην περιοχή που είμαστε δεν μπορεί να γίνει. Απλά θα δείχνει τον καιρό για όσο διάστημα βρισκόμαστε σε αυτή την περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ακόμα; Πως μπορούμε να βάλουμε αρχεία (μουσική, βίντεο) στην κάρτα μήμης, χωρίς να την βγάλουμε από το κινητό; Δηλαδή να συνδέσω το κινητό και να δεί την κάρτα σαν ένα είδος σκληρού και να βάλω κατευθείαν αρχεία. Μέχρι τώρα βγάζω την κάρτα, την βάζω σε ένα αντάπτορα και την βλέπει το pc, δοκίμασα να συνδέσω το κινητό αλλά απλά φόρτιζε, δεν έβλεπε ούτε το κινητό ούτε την κάρτα μνήμης. Και αυτός ήταν ο λόγος που άνοιγα το κάλυμμα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις --> Συνδέστε σε PC--> κάνε tick στην επιλογή να ερωτηθώ . Αφού τα κάνεις αυτά σύνδεσε το πάλι με τον υπολογιστή σου και λογικά θα σε ρωτήσει. Επίσης μπορείς να κατεβάσεις τον χώρο ειδοποιήσεων και δες αν σου έχει επιλογές και κάρτα ή φόρτιση μόνο . Για κάνε και πες μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτήσω κάτι ακόμα; Πως μπορούμε να βάλουμε αρχεία (μουσική, βίντεο) στην κάρτα μήμης, χωρίς να την βγάλουμε από το κινητό; Δηλαδή να συνδέσω το κινητό και να δεί την κάρτα σαν ένα είδος σκληρού και να βάλω κατευθείαν αρχεία. Μέχρι τώρα βγάζω την κάρτα, την βάζω σε ένα αντάπτορα και την βλέπει το pc, δοκίμασα να συνδέσω το κινητό αλλά απλά φόρτιζε, δεν έβλεπε ούτε το κινητό ούτε την κάρτα μνήμης. Και αυτός ήταν ο λόγος που άνοιγα το κάλυμμα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση;

 

Έπρεπε να το είχες ρωτήσει νωρίτερα αυτό, κρίμα για το καπάκι!

 

Ρυθμίσεις / Εφαρμογές / Ανάπτυξη / Εντοπισμός σφαλμάτων USB.

 

Το ενεργοποιείς και την επόμενη φορά που θα συνδέσεις μέσω usb τη συσκευή σου θα δεν την κάρτα σου σαν usb stick.

 

(Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή και ενδέχεται να διαφοροποιείται το path)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το βρήκα ευχαριστώ! Όσο για το καπάκι πήγα προχθές αργά το απόγευμα που ήταν ανοιχτό το πλαίσιο και του πήρα μια θήκη των 10 ευρώ και δεν καταλαβαίνω πλέον αν κουνιέται ή όχι το καπάκι. Απλά ήταν κρίμα να ανοίγω/κλείνω το κινητό για αυτό το λόγο, ευτυχώς μικρό το κακό. Μα καλά τόσο εύκολα χαλαρώνει; 3-4 φορές το άνοιξα....

 

Επίσης συμπληρωματικά να ρωτήσω, για πιο προχωρημένες καταστάσεις από την δική μου, δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε καπάκι; Δεν πουλιέται κάπου να το αγοράσουμε αν θέλουμε;

Edited by alexgiak
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΧΕ εδώ και ένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν ξέρει καποιος να με βοηθήσει. Το έχω rootάρει από την πρώτη στιγμή και χρησιμοποιώ Revolution HD Rom. Έχω λοιπόν το εξής πρόβλημα : Όταν στέλνω μηνύματα πάνω από 70 χαρακτήρες απλά δεν το στέλνει και μου βγάζει εκείνη την ειδοποίσησ ότι το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί (Προσοχή: ο μέγιστος αριθμός συμβόλων που μπορεί να πάρει το μήνυμα μου είναι πάντα /160. Ουσιαστικά δε θα μου στείλει ένα μηνυμα που ειναι για παράδειγμα 75/160, αλλά θα μου στείλει ένα που είναι 65/160). Δοκίμασα και με 7bit και με 16bit. Το ίδιο. Το μόνο ποθ παρατήρησα είναι ότι όταν το μήνυμα είναι με αγγλικούς χαρακτήρες το στέλνει κανονικά. Μόνο στα ελληνικά είναι το πρόβλημα. Το ίδιο πρόβλημα έχω με άλλες 2-3 rom που δοκίμασα. Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ΧΕ εδώ και ένα μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν ξέρει καποιος να με βοηθήσει. Το έχω rootάρει από την πρώτη στιγμή και χρησιμοποιώ Revolution HD Rom. Έχω λοιπόν το εξής πρόβλημα : Όταν στέλνω μηνύματα πάνω από 70 χαρακτήρες απλά δεν το στέλνει και μου βγάζει εκείνη την ειδοποίσησ ότι το μήνυμα δεν μπορεί να σταλεί (Προσοχή: ο μέγιστος αριθμός συμβόλων που μπορεί να πάρει το μήνυμα μου είναι πάντα /160. Ουσιαστικά δε θα μου στείλει ένα μηνυμα που ειναι για παράδειγμα 75/160, αλλά θα μου στείλει ένα που είναι 65/160). Δοκίμασα και με 7bit και με 16bit. Το ίδιο. Το μόνο ποθ παρατήρησα είναι ότι όταν το μήνυμα είναι με αγγλικούς χαρακτήρες το στέλνει κανονικά. Μόνο στα ελληνικά είναι το πρόβλημα. Το ίδιο πρόβλημα έχω με άλλες 2-3 rom που δοκίμασα. Καμιά ιδέα κανείς?

 

Το ανέφερες στα Threads των ROMs που χρησιμοποίησες; Κάποιο bug θα είναι που λογικά αν το αναφέρεις κ αυτός που έχει φτιάξει την ROM είναι πραγματικά developer, θα το διορθώσει...

Πάντως μη περιμένεις από το mike να στο λύσει εκτός αν βάλει κάποιο άλλο κ το κάνει...

Απευθύνσου στην RCTeam ή στον baadnews (ο developer της InsertCoin ROM)...

 

 

Sent from DHD with Mixed Theme

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης συμπληρωματικά να ρωτήσω, για πιο προχωρημένες καταστάσεις από την δική μου, δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε καπάκι; Δεν πουλιέται κάπου να το αγοράσουμε αν θέλουμε;

 

Σε λογικές τιμές θα το βρεις στο ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια, παιδια σας εχει παγωσει η οθονη καθολου στο sense? στο xda λενε οτι μετακινεις λιγακι ενα μεταλικο ελασμα διπλα στην μπαταρια και συνηθως διορθωνεται.....

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι για το rezound τις οδηγιες του sensation πρεπει να κανεις..

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο ειναι για το rezound τις οδηγιες του sensation πρεπει να κανεις..

 

Αυτό ακριβώς, το παραπάνω link είναι λάθος. Οι οδηγίες είναι ίδιες ακριβώς με το απλό Sensation.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη (και τα αλλα παιδια αν ξερουν) Καλη Χρονια ...

επειδη ειναι καλυτερο σε specs το ΧΕ να ρωτησω , απο υποστηριξη (Custom ROM) τι γινεται? παιρνει τις ιδιες με το απλο Sensation?

υπαρχει καποια αλλη διαφορα?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη ειναι καλυτερο σε specs το ΧΕ να ρωτησω , απο υποστηριξη (Custom ROM) τι γινεται? παιρνει τις ιδιες με το απλο Sensation?

 

Συνήθως ναι, εξάλλου κάθε "μάγειρας" αναφέρει τις συσκευές που είναι compatible η rom του, όπως πχ εδώ.

 

Άρα το σωστό είναι το παρακάτω???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300

 

Ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...