Jump to content

E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού από minideal . Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω; έχετε κάποια συμβουλή, κτλ; Πρώτη φορά αγοράζω από το συγκεκριμένο μαγαζί. Εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε;

Λογω κ των cc θα προτιμουσα κατι που να δεχεται paypal (για ευνοητους λογους)

 

(Εχω ρωτησει κ σε αλλο thread απαντηση δεν ελαβα.. Ελπιζω σε σας εδώ)

 

Θα σου προτεινα το vickmall λογω κυριως καλυτερου after sales support. Απλως σιγουρεψου οτι οντως το κινητο που θες ειναι διαθεσιμο και θα σταλει αμεσα μιλωντας μαζι τους στο online chat. Αν εχεις αγορασει ξανα απο κινεζικο καταστημα, τα υπολοιπα τα ξερεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι την αγορά ssd από Amazon Αμερικής. Βγάζει δωρεάν μεταφορικά. Υπάρχει κάποιο άλλο κόστος πχ τελωνείο? Πόσο αγοράς 75 USD
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι την αγορά ssd από Amazon Αμερικής. Βγάζει δωρεάν μεταφορικά. Υπάρχει κάποιο άλλο κόστος πχ τελωνείο? Πόσο αγοράς 75 USD

Δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα αποκλείεται να έχει.

Ξαναδεστο και προχώρα την παραγγελία μέχρι πριν την πληρωμή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα αποκλείεται να έχει.

Ξαναδεστο και προχώρα την παραγγελία μέχρι πριν την πληρωμή.

Θα το κάνω αλλά έστω ότι έχει και μεταφορικά. Επιβαρύνεται η τιμή με κάτι άλλο λόγο τελωνείου?

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω αλλά έστω ότι έχει και μεταφορικά. Επιβαρύνεται η τιμή με κάτι άλλο λόγο τελωνείου?

Από όσο ξέρω, το Amazon.com αν είναι να στείλει Ευρώπη, θα σου ζητήσει από την αρχή χρήματα για το τελωνείο, οπότε αυτό το κομμάτι θα είσαι κομπλέ.

Λογικά όμως δεν θα αξίζει το σύνολο:Τιμή+μεταφορικά+κόστος τελωνείου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, το Amazon.com αν είναι να στείλει Ευρώπη, θα σου ζητήσει από την αρχή χρήματα για το τελωνείο, οπότε αυτό το κομμάτι θα είσαι κομπλέ.

Λογικά όμως δεν θα αξίζει το σύνολο:Τιμή+μεταφορικά+κόστος τελωνείου.

Επιμένω πως μεταφορικά βγαίνουν μηδέν. Συγκεκριμένα λέει για παραγγελίες άνω των 35 δωρεάν. Αν το πάρω απόφαση να τον χτυπήσω τον ssd θα μάθουμε..

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω πως μεταφορικά βγαίνουν μηδέν. Συγκεκριμένα λέει για παραγγελίες άνω των 35 δωρεάν. Αν το πάρω απόφαση να τον χτυπήσω τον ssd θα μάθουμε..

Ακόμα και prime να έχεις στο Amazon τα μεταφορικά εκτός Αμερικής θα τα χρεωθεις. Βάλε διεύθυνση και τότε θα σου πει κόστος αποστολής και τελωνείο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια ξερετε κανα καταστημα που να πουλαει σιλικονατες θηκες για το Asus Zenfone 2 (ZE551ML) +ζελατινα για την οθονη ? εχω ψαξει τα παντα αλλα τιποτα.Βρηκα στο e-smartbuy.gr αλλα επικοινωνησα με το καταστημα και με λενε οτι δεν θα τεριαξει η θηκη που εχουν η οποια ειναι για το (ZE550ML) επισης ψαχνω εντος ελλαδος καταστημα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχει παραγγειλει κάποιος απο edel-optics είναι αυθεντικά;
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζετε σε ποιο ηλεκτρονικό κατάστημα θα βρω φθηνή λύση για αγορά γρήγορου και αξιόπιστου φορτιστή κινητού, φορτιστή για το αυτοκίνητο και ένα καλώδιο usb που να σηκώνει μέχρι 2Α; Μέχρι στιγμής για φορτιστή κινητού βρήκα το παρακάτω αλλά ήθελα να ρωτήσω πρώτα γιατί πέρα από eBay και Banggood δεν γνωρίζω από online καταστήματα αλλά ούτε από φορτιστές επώνυμους ή aftermarket.

http://www.minideal.net/fast-charger-adapter-original-nillkin-5v-2a-us-and-eu-plug-usb-home-use-wall.html

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε σε ποιο ηλεκτρονικό κατάστημα θα βρω φθηνή λύση για αγορά γρήγορου και αξιόπιστου φορτιστή κινητού, φορτιστή για το αυτοκίνητο και ένα καλώδιο usb που να σηκώνει μέχρι 2Α; Μέχρι στιγμής για φορτιστή κινητού βρήκα το παρακάτω αλλά ήθελα να ρωτήσω πρώτα γιατί πέρα από eBay και Banggood δεν γνωρίζω από online καταστήματα αλλά ούτε από φορτιστές επώνυμους ή aftermarket.

http://www.minideal.net/fast-charger-adapter-original-nillkin-5v-2a-us-and-eu-plug-usb-home-use-wall.html

 

Εγώ χτύπησα σε δημοπρασία στο ebay με λιγότερο από 3,5€ έναν belkin με δύο θύρες φόρτισης και ένα καλώδιο micro usb to lightning (για i συσκευές δηλαδή). Εδώ τον έχω δει κάπου 20€ στον γερμανό αν θυμάμαι καλά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτύπησα σε δημοπρασία στο ebay με λιγότερο από 3,5€ έναν belkin με δύο θύρες φόρτισης και ένα καλώδιο micro usb to lightning (για i συσκευές δηλαδή). Εδώ τον έχω δει κάπου 20€ στον γερμανό αν θυμάμαι καλά.

 

Το πρόβλημα με το eBay είναι ότι είναι γεμάτο στις απομιμήσεις. 3,5 ευρώ για Belkin είναι μια χαρά αλλά είναι αυθεντικός; Γιατί αν δεν είναι, παίρνεις ρίσκο για να γλυτώσεις δέκα 15 ευρώ να καταστρέψεις 400 ευρώ συσκευή. Θα πρέπει να μπω και στη διαδικασία να κάνω PayPal send money γιατί ειδικά στο eBay τώρα οι αγορές δεν περνάνε ενώ σε κάποια άλλα site περνάνε (πχ banggood) αλλά θέλω να το αποφύγω γιατί από eBay σίγουρα θα έρθει καμία κινέζικη απομίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το eBay είναι ότι είναι γεμάτο στις απομιμήσεις. 3,5 ευρώ για Belkin είναι μια χαρά αλλά είναι αυθεντικός; Γιατί αν δεν είναι, παίρνεις ρίσκο για να γλυτώσεις δέκα 15 ευρώ να καταστρέψεις 400 ευρώ συσκευή. Θα πρέπει να μπω και στη διαδικασία να κάνω PayPal send money γιατί ειδικά στο eBay τώρα οι αγορές δεν περνάνε ενώ σε κάποια άλλα site περνάνε (πχ banggood) αλλά θέλω να το αποφύγω γιατί από eBay σίγουρα θα έρθει καμία κινέζικη απομίμηση.

 

Ο πωλητής φαίνεται αξιόπιστος. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρω αυθεντικότητα; Το send money είναι πανεύκολη διαδικασία, την χρησιμοποιώ με ένα φίλο και φορτώνουμε όσα λεφτά χρειαζόμαστε κάθε φορά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής φαίνεται αξιόπιστος. Υπάρχει κάποιος τρόπος να τσεκάρω αυθεντικότητα; Το send money είναι πανεύκολη διαδικασία, την χρησιμοποιώ με ένα φίλο και φορτώνουμε όσα λεφτά χρειαζόμαστε κάθε φορά.

 

Ψάχνοντας τις προηγούμενες μέρες είχα βρει έναν πωλητή στο aliexpress που έδειχνε με εικόνες πως να ξεχωρίσεις ένα συγκεκριμένο μοντέλο Belkin φορτιστή αυτοκινήτου από τις απομιμήσεις. Ίσως να υπάρχουν τέτοια συγκριτικά και για άλλα μοντέλα. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το link για να σου δείξω.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας τις προηγούμενες μέρες είχα βρει έναν πωλητή στο aliexpress που έδειχνε με εικόνες πως να ξεχωρίσεις ένα συγκεκριμένο μοντέλο Belkin φορτιστή αυτοκινήτου από τις απομιμήσεις. Ίσως να υπάρχουν τέτοια συγκριτικά και για άλλα μοντέλα. Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το link για να σου δείξω.

 

Λογικά αναφέρεσαι σε αυτό. Θα το τσεκάρω όταν παραλάβω και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ πολύ για την επισήμανση.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Το amazon δεν εχει helpdesk να στειλεις ερωτημα; ειναι δυνατον;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος το Geek και το wish?

Ειναι αξιοπιστα?

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος το Geek και το wish?

Ειναι αξιοπιστα?

 

 

Για καλυτερα πηγαινε στο σχετικο θεμα για τα καταστηματα απο κινα, (συσκευες, λοιπα κινητα) και εκει θα βρεις πολες απαντησεις καθως και βαθμολογια.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Για καλυτερα πηγαινε στο σχετικο θεμα για τα καταστηματα απο κινα, (συσκευες, λοιπα κινητα) και εκει θα βρεις πολες απαντησεις καθως και βαθμολογια.

Δεν μπορω να το βρω......μηπως εχεις το συνδεσμο? :O

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το βρω......μηπως εχεις το συνδεσμο? :O

 

Ευχαριστως !:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224493

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο παραγγελιες απο το eBay αργουν να ερθουν παρα πολυ. Σε 4 περιπτωσεις περασε η τελευταια ημερομηνια, ενημερωσα οτι δεν παρελαβα, ζητησα να ξανασταλει, αντι γι αυτο μου επεστρεψαν τα χρηματα, και μετα απο μια βδομαδα παρελαβα. Ενημερωσα οτι παρελαβα, αλλα καμια απαντηση. Προκειται για μικρης αξιας αντικειμενα, κατω των 5€ το καθενα. Αλλα δεν ειναι και σωστο ..... Εχει συμβει σε αλλους;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο παραγγελιες απο το eBay αργουν να ερθουν παρα πολυ. Σε 4 περιπτωσεις περασε η τελευταια ημερομηνια, ενημερωσα οτι δεν παρελαβα, ζητησα να ξανασταλει, αντι γι αυτο μου επεστρεψαν τα χρηματα, και μετα απο μια βδομαδα παρελαβα. Ενημερωσα οτι παρελαβα, αλλα καμια απαντηση. Προκειται για μικρης αξιας αντικειμενα, κατω των 5€ το καθενα. Αλλα δεν ειναι και σωστο ..... Εχει συμβει σε αλλους;

Υπάρχει εξήγηση και λέγεται ΕΛΤΑ.

Σε άλλες χώρες δεν υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα.

Το amazon δεν εχει helpdesk να στειλεις ερωτημα; ειναι δυνατον;

Τσεκαρες το Contact us?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εξήγηση και λέγεται ΕΛΤΑ.

Σε άλλες χώρες δεν υπάρχει τόσο μεγάλο θέμα.

Ισως να ειναι και αυτο. Αλλα πριν απι λιγους μηνες ελαβα ενα mail, δεν θυμαμαι απο που ελεγε οτι οι αποστολες απο Κινα θα αργουν επειδη απο την Ευρωπαϊκη Ενωση τους επεβαλαν να περνανε ολα τα δεματακια ενα ενα απο ελεγχο με X-Ray

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρες το Contact us?

 

Τελικά μίλησα στο live chat και διευθετήθηκε το θεμα σε δευτερόλεπτα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...