Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και πάλι,

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ως δια μαγείας σήμερα που μπήκα στο marketplace βρήκα κανονικά από Nokia όλες τις εφαρμογές που μέχρι χθες δεν έβρισκα! Τι να πω, άγνωστες οι βουλές της Nokia... τέλος καλό, όλα καλά πάντως!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

nikos _mpl καλησπέρα, να ξέρεις ότι το μαύρο back cover είναι πολύ πιο φθηνό απο τα άλλα χρώματα.. εγώ παρήγγειλα το magenta της γυναίκας μου και το αντικατέστησα μόνος μου από αυτό το βίντεο
δεν ζορίστηκα πουθενά χωρίς να είμαι σχετικός με αυτά. Τώρα για τις διαφορές των τιμών δεν γνωρίζω... βρες ενα καλό πωλητή και κοίτα να γράφει genuine nokia... Edited by beyond
Link to comment
Share on other sites

nikos _mpl καλησπέρα, να ξέρεις ότι το μαύρο back cover είναι πολύ πιο φθηνό απο τα άλλα χρώματα.. εγώ παρήγγειλα το magenta της γυναίκας μου και το αντικατέστησα μόνος μου από αυτό το βίντεο
δεν ζορίστηκα πουθενά χωρίς να είμαι σχετικός με αυτά. Τώρα για τις διαφορές των τιμών δεν γνωρίζω... βρες ενα καλό πωλητή και κοίτα να γράφει genuine nokia...

 

ποσο σου κοστισε?η νοκια καθως και το mobile parts ζητανε πανω απο 110 (με το κοστος της τοποθετησης ναναι πολυ μικρο σε σχεση με το ανταλλακτικο..)

σε ενα αλλο 70 και σε αλλο 10 ευρω τα ανταλλακτικα! τι να πιστεψω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ποσο σου κοστισε?η νοκια καθως και το mobile parts ζητανε πανω απο 110 (με το κοστος της τοποθετησης ναναι πολυ μικρο σε σχεση με το ανταλλακτικο..)

σε ενα αλλο 70 και σε αλλο 10 ευρω τα ανταλλακτικα! τι να πιστεψω?

 

εγώ το είχα πάρει απο ebay.uk πριν 3 μήνες 32 ευρώ περίπου και το εβαλα μονος μου... πάντως αυτο http://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Nokia-Lumia-800-Sea-Ray-Housing-Back-Cover-Side-Key-AV-Flex-Flash-/121004310712?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item1c2c6b40b8#sp_cr μου φαινεται μιά χαρά, και ο πωλητής πολύ καλός ... εγώ θα το αγόραζα ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν μου κανει εγκατασταση τους drivers ( DLOAD MODE ) για να το φλασαρω χωρις το zune,υπαρχουν πουθενα για να το κανω εγκατασταση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Διαβασα στο forum,πιο πισω,οτι σε κάποια φαση σου εμφανιζει στο μενου ελληνικα αρχικα γραματα ωστε να βρίσκεις την εφαρμογη σου ποιο γρηγορα αν εχεις κατεβάσει πολλες..ξερει κανένας περιπου απο ποιο αριθμο εφαρμογών και μετα σου εμφανίζονται τα γραμματα?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει τσεκαρει κανεις για συνδεση με τηλεοραση ?

 

http://betalabs.nokia.com/trials/nokia-play-to-for-windows-phone

 

Ή γενικα αν υπαρχει καποιος αλλος τροπος συνδεσης (αν και δεν το νομιζω).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!Διαβασα στο forum,πιο πισω,οτι σε κάποια φαση σου εμφανιζει στο μενου ελληνικα αρχικα γραματα ωστε να βρίσκεις την εφαρμογη σου ποιο γρηγορα αν εχεις κατεβάσει πολλες..ξερει κανένας περιπου απο ποιο αριθμο εφαρμογών και μετα σου εμφανίζονται τα γραμματα?

 

Από 45 και πάνω αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

επειδη η αδερφη μου εχει μια παλιαντζουρα σκεφτομαι να της το αγορασω γιατι τωρα εχει παει στα 243 σε γνωστο ηλεκτρονικο καταστημα αλλα λογικα θα ειναι εισαγωγης.

και θελω να σας ρωτησω θα δουλευει μια χαρα με εδω στην ελλαδα?

θα εχει ελληνικο μενου, ελληνικο πληκτρολογιο, με το pc θα συνεργαζεται απροβληματιστα επειδη θα ειναι απο αλλη χωρα?

απο θεμα εγγυησης τι παιζει?

και γενικα οποιος το εχει παρει και ειναι εισαγωγης αν εχει καποια διαφορα με τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη η αδερφη μου εχει μια παλιαντζουρα σκεφτομαι να της το αγορασω γιατι τωρα εχει παει στα 243 σε γνωστο ηλεκτρονικο καταστημα αλλα λογικα θα ειναι εισαγωγης.

και θελω να σας ρωτησω θα δουλευει μια χαρα με εδω στην ελλαδα?

θα εχει ελληνικο μενου, ελληνικο πληκτρολογιο, με το pc θα συνεργαζεται απροβληματιστα επειδη θα ειναι απο αλλη χωρα?

απο θεμα εγγυησης τι παιζει?

και γενικα οποιος το εχει παρει και ειναι εισαγωγης αν εχει καποια διαφορα με τα ελληνικα.

 

Το πηρα απο Γερμανία και δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα στα ελληνικα κλπ σε οτιδηποτε οσον αφορα τη χρηση του.. για εγγυηση ας απαντησει αλλος που ειναι πιο σιγουρος :)

Link to comment
Share on other sites

επειδη η αδερφη μου εχει μια παλιαντζουρα σκεφτομαι να της το αγορασω γιατι τωρα εχει παει στα 243 σε γνωστο ηλεκτρονικο καταστημα αλλα λογικα θα ειναι εισαγωγης.

και θελω να σας ρωτησω θα δουλευει μια χαρα με εδω στην ελλαδα?

θα εχει ελληνικο μενου, ελληνικο πληκτρολογιο, με το pc θα συνεργαζεται απροβληματιστα επειδη θα ειναι απο αλλη χωρα?

απο θεμα εγγυησης τι παιζει?

και γενικα οποιος το εχει παρει και ειναι εισαγωγης αν εχει καποια διαφορα με τα ελληνικα.

Αν είναι ευρωπαϊκό, σε όλα ναι, κανένα πρόβλημα.

Το μόνο "σημάδι" που έχει το δικό μου είναι ότι 2-3 εφαρμογές έχουν γερμανικό όνομα (αλλά τρέχουν στα ελληνικά ή αγγλικά)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν θα εχεις θεμα με την γλωσσα και νομιζω πως η Nokia αποδεχεται κανονικα την πανευρωπαικη εγγυηση. Παντως το birdphone απο οτι γραφει εχει και ελληνικα κομματια στην ιδια τιμη (σε Cyan και Magenta).

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησις και να ρωτησω κατι τελευταιο με τον συγχρονισμο.

εγω που σε λογαριασμους facebook twitter και αλλα δεν εχω hotmail, θα υπαρχξει προβλημα? για παραδειγμα το live tiles apo to fb, θα μου λειτουργει κανονικα?

τα email θα μου ερχονται κανονικα?

γενικα αν μπορειτε να μου εξηγησετε λιγο τι παιζει με το θεμα email-συγχρονισμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το λουμια 800 και ψάχνω rss feed σαν το nextgen reader με τον οποίο να βάζω μια κατηγορία που με ενδιαφέρει σαν live tile στην αρχική οθόνη πχ το CNN και μετά το tile να ανανεώνει μόνο και να μου λέει αν υπάρχουν νέες ειδήσεις και το tile να υποστηρίζει και εικόνες υπαρχει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το λουμια 800 και ψάχνω rss feed σαν το nextgen reader με τον οποίο να βάζω μια κατηγορία που με ενδιαφέρει σαν live tile στην αρχική οθόνη πχ το CNN και μετά το tile να ανανεώνει μόνο και να μου λέει αν υπάρχουν νέες ειδήσεις και το tile να υποστηρίζει και εικόνες υπαρχει τίποτα

 

Καλημέρα δοκίμασε το wave (free) και το fuse (επι πληρωμή)..Πιο παλιά ειχα το pulse αλλά τώρα δεν με αφήνει να το κατεβάσω.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δοκίμασε το wave (free) και το fuse (επι πληρωμή)..Πιο παλιά ειχα το pulse αλλά τώρα δεν με αφήνει να το κατεβάσω.

 

δοκίμασα το wave όλα καλά αλλά δεν ανανεώνονται τα tiles και ακόμα και να μπω στην εφαρμογή μετά δεν αλλάζει το άρθρο μένει αυτό που είχε όταν έβαλα το tile για πρώτη φορά μήπως δεν ρύθμιζω κάτι σωστά;

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα το wave όλα καλά αλλά δεν ανανεώνονται τα tiles και ακόμα και να μπω στην εφαρμογή μετά δεν αλλάζει το άρθρο μένει αυτό που είχε όταν έβαλα το tile για πρώτη φορά μήπως δεν ρύθμιζω κάτι σωστά;
να σου πω την αλήθεια εγω έχω αγοράσει το fuse το είχε προσφορά πριν λιγο καιρο 0,99 και είναι φοβερό ,το wave είδα ότι αν βάλεις σαν tile την εφαρμογή και όχι ένα topic κάνει αυτό που ζητάς ,μου έβγαλε ας πούμε ότι είχα 55 καινουργια θέματα ,έψαξα να βρψ ρύθμιση καθε ποσο χρόνο κάνει ανανέωση δεν βρήκα..Πάντως αν μπορείς δοκίμασε το fuse από θέμα ui κορυφαίο.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια εγω έχω αγοράσει το fuse το είχε προσφορά πριν λιγο καιρο 0,99 και είναι φοβερό ,το wave είδα ότι αν βάλεις σαν tile την εφαρμογή και όχι ένα topic κάνει αυτό που ζητάς ,μου έβγαλε ας πούμε ότι είχα 55 καινουργια θέματα ,έψαξα να βρψ ρύθμιση καθε ποσο χρόνο κάνει ανανέωση δεν βρήκα..Πάντως αν μπορείς δοκίμασε το fuse από θέμα ui κορυφαίο.

 

έγινε ευχαριστώ για τις συμβουλές θα το παλέψω και βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ερωτευτει το λευκο απο τη στιγμη που βγηκε.. Τωρα που επεσε η τιμη του τοσο πολυ να παρω αυτο ? http://www.e-maxstores.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=8086&ref=bestprice.gr. Υπαρχει περιπτωση το συγκεκριμενο να μην εχει ελληνικα ? το "VF" σημαινει μηπως οτι ειναι κλειδωμενο στη Vodafone η απλα θα βγαζει το σημα στο boot ? Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ?
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ για χρήση δεύτερης συσκευής.

Πολύ καλό σαν κατασκευή.

Η οθόνη υστερεί σε ευκρίνεια κυρίως στην εμφάνιση φωτογραφιών, αλλά την αδικώ αφού εδω και πολύ καιρό χρησιμοποιώ HD οθόνες στα κινητά μου.

 

Η κάμερα είναι ικανοποιητική και υστερεί μόνο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Γενικά μου αρέσει πολύ για την δουλειά που το θέλω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα κι εγώ για χρήση δεύτερης συσκευής.

Πολύ καλό σαν κατασκευή.

Η οθόνη υστερεί σε ευκρίνεια κυρίως στην εμφάνιση φωτογραφιών, αλλά την αδικώ αφού εδω και πολύ καιρό χρησιμοποιώ HD οθόνες στα κινητά μου.

 

Η κάμερα είναι ικανοποιητική και υστερεί μόνο σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

 

Γενικά μου αρέσει πολύ για την δουλειά που το θέλω.

 

249E το πουλανε καινουριο! :P

ποσο το πηρες

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

249E το πουλανε καινουριο! :P

ποσο το πηρες

 

Ημερων ηταν ελληνικο στα 200.

Εδωσα στην κορη μου το LG γιατι ηθελα κατι πιο κομψο και διαχρονικο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ερωτευτει το λευκο απο τη στιγμη που βγηκε.. Τωρα που επεσε η τιμη του τοσο πολυ να παρω αυτο ? http://www.e-maxstores.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=8086&ref=bestprice.gr. Υπαρχει περιπτωση το συγκεκριμενο να μην εχει ελληνικα ? το "VF" σημαινει μηπως οτι ειναι κλειδωμενο στη Vodafone η απλα θα βγαζει το σημα στο boot ? Κατι αλλο που πρεπει να προσεξω ?

 

Παιδια ας μου απαντησει καποιος που γνωριζει μην κανω καμια πατατα.. Το "VF" που λεει στο τελος η συγκεκριμενη συσκευη τι σημαινει ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ μια ερώτηση.

Υπάρχει τρόπος να περάσω κάποιες φώτο από τον υπολογιστή μου αλλα να μην γίνουν μετατροπή στο μέγεθος της ανάλυσης της συσκευής όπως κάνει το zune για οικονομία χώρου.

Το πρόγραμμα συγχρονισμού της microsoft για mac είδα πως έχει τέτοια επιλογή αλλά δεν βρήκα χρόνο να την δοκιμάσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...