Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως θα το κανω αυτο???
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τις τελευταιες αναβαθμισεις δουλευεουν καλα τα push notifications;;πριν δυο μηνες που ειχα τη συσκευη θυμαμαι οτι τα viber και hey tell δουλευαν μονο οταν ημουν στην εφαρμογη. Αλλιως και μηνυμα να ειχα notification δεν ερχοταν. Αυτο και η μπαταρια με advanced χρηση ηταν οι λογοι που το εδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Ηθελα να ρωτησω αν τις εφαργμογες που δεν ειναι δωρεαν,τις αγοραζουμε μονο μεσω πιστωτικης η υπαρχει και καποιος αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, ειμαι καινουριος χρηστης του lumia 800 και ειμαι πληρως ευχαριστημενος απο αυτην την εκπληκτικη συσκευη και πληρως συνηδητοποιημενος για την αγορα μου παρ ολο τον ερχομο του νεου 820...

Αυτο που θα θελα να ρωτησω ειναι αν μπορω να κανω unlock την συσκευη και να βαλω εφαργογες δωρεαν που εχω βρει και κατεβασει στον υπολογιστη μου...

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βρει σε καλη κατασταση μτχ απο αγγλια ομως και λεει οτι ειναι locked στην εταιρια orange.Μπορω να το παρω και να το κανω κατι ωστε να δουλεψει εδω στην ελλαδα?

 

σε περίπτωση που το ψάχνεις ακόμα...ή κάποιος άλλος.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0065VOIB0/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics

 

 

edit. δεν το είχα γράψει πριν, το είχε 190 ευρώ(black). πλέον δεν υπάρχει σ αυτή την τιμή.

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω μια απορία....

Δεν μου ανοίγει κάποια βιντεάκια και μου ζητάει τον flash player , επίσης δεν μου ανοίγει τα σαιτ που παίζουνε ραδιο.υπάρχει λύση;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να αλλαξω κινητο πως θα μεταφερω τις επαφες απο το ενα ατο αλλο??????:(:(:(:(:(:(:(:(

 

contact transfer or αναλογα με το τι ειναι το αλλο κινητο μπορεις να το κανεις synch με το mail σου και το αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

contact transfer????πως γινεται αυτο???ενα απλο κινητο ειναι

 

ποσο απλο?ενα bluetooth αρκει για να σου παρει τα δεδομενα καμια φορα.εχουν και ειδικη διαδικασια τα περισσοτερα συγχρονα τηλεφωνα οπου σου παιρνουν επαφες και ημερολογια κατευθειαν απο το παλιο,ειδικα τα νοκια,παντα ειχαν (symbian)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ποσο απλο?ενα bluetooth αρκει για να σου παρει τα δεδομενα καμια φορα.εχουν και ειδικη διαδικασια τα περισσοτερα συγχρονα τηλεφωνα οπου σου παιρνουν επαφες και ημερολογια κατευθειαν απο το παλιο,ειδικα τα νοκια,παντα ειχαν (symbian)

 

nokia c2-01 πως γινεται με bluetooth το εχετε κανει?? γιατι εμενα μ βγαζει μονο απο το c2 ----> lumia και οχι το αντιθετο

Edited by pcspider_amd4200
Link to comment
Share on other sites

nokia c2-01 πως γινεται με bluetooth το εχετε κανει?? γιατι εμενα μ βγαζει μονο απο το c2 ----> lumia και οχι το αντιθετο

 

προσωπικα θα το συνεδεα στον υπολογιστη,θα τις περνουσα με το Nokia suite στο outlook (το οποιο πρεπει να ενεργοποιησεις,δηλαδη απλα να το ανοιξεις και να πατας συνεχεια,συνεχεια κτλ,χωρις να βαλεις καποια διευθυνση πανω-αν τυχον δεν τοχεις ασχοληθει στα λεω) και απο εκει στο κινητο με συγχρονισμο.

 

επισης,στηνοντας το 800 ενος φιλους, καπου με ρωτησε αν εχω παλιο τηλ να περασω τις επαφες στο καινουριο,κανοντας μια διαδικασια.δεν θυμαμαι που το πετυχα,αλλα θυμαμαι οτι το κανει,και προφανως αν πατησεις να το κανεις σου λεει να ανοιξεις bluetooth στο αλλο κινητο και τις παιρνει κατευθειαν...ή μεσω outlook (λιγο δυσκολο).

λογικα καποιος θα ξερει εδω να σου πει,ψαχτο λιγο παντως το 800 αν δεν μπορεις να συνδεσεις το παλιο με υπολογιστη..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως κάποιες φωτογραφίες δε μεταφέρονται από τον υπολογιστή ούτε στο Zune ούτε στη συσκευή, ενώ είναι σε μορφή JPEG. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που μπορω να κατεβασω την ευρωπαϊκη flash για το 800; το navifirm εχει μονο Αυστραλια,Βραζιλια και αλλες χωρες αλλα καθολου Ελλαδα και Ευρωπη
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος γρατζουνησε λιγο το 800αρι του πισω και θελει να του αλλαξει το back cover καθως εχει σκοπο να το κρατησει 2-3 χρονια,και ειναι καινουριο, εψαξα σε ελληνικα μαγαζια για ανταλλακτικα αλλα δεν βρηκα,ενω σε ξενα διαπιστωσα μεγαλες διαφορες στις τιμες..

http://www.ebay.com/sch/Replacement-Parts-Tools-/43304/i.html?_nkw=nokia+lumia+800

 

http://www.ebay.com/itm/100-Genuine-Nokia-Lumia-800-Sea-Ray-Housing-Back-Cover-Side-Key-AV-Flex-Flash-/121004310712?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item1c2c6b40b8#sp_cr

 

http://www.replacebase.co.uk/nokia-lumia-800-rear-housing-assembly-with-buttons-and-cables---black---original-2342-p.asp#.UI0YJ8UxquM

 

ξερετε που μπορει να οφειλονται αυτες οι διαφορες,αν καποια δεν ειναι γνησια δηλαδη και πως μπορω να το καταλαβω?

επισης,η τοποθετηση μοιαζει ναναι πιο δυσκολη απο ο,τι συνηθως,εχει κανεις εμπειρια?

στη νοκια του ειπαν οτι πρεπει να παει εξωτερικο,με 130 ευρω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω και μια βδομαδα ειμαι κατοχος κι εγω του lumia 800..Μια χαρα ειναι μπορω να πω σε ολα του!Αερα παει!Μια ερωτηση εχω..Εχω κανει 3 κυκλους φορτισης,οπου το αφηνα να πεσει στο 3-5% και το εβαζα να φορτισει μετα.Τωρα καθε φορα που το φορτισω και φτανει στο 100% μου λεει και διαφορετικο χρονο που απομενει!Ειναι αναλογα με την χρηση που του εχω κανει πριν το βαλω να φορτισει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Εδω και μια βδομαδα ειμαι κατοχος κι εγω του lumia 800..Μια χαρα ειναι μπορω να πω σε ολα του!Αερα παει!Μια ερωτηση εχω..Εχω κανει 3 κυκλους φορτισης,οπου το αφηνα να πεσει στο 3-5% και το εβαζα να φορτισει μετα.Τωρα καθε φορα που το φορτισω και φτανει στο 100% μου λεει και διαφορετικο χρονο που απομενει!Ειναι αναλογα με την χρηση που του εχω κανει πριν το βαλω να φορτισει?

 

Ναι, αλλά καλό είναι να μην το αφήνεις να κατέβει τόσο χαμηλά, αν δεν είναι ανάγκη. Στο 20-30% μια χαρά είναι.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά,

 

Σημερινός κάτοχος Lumia 800 προερχόμενος από μηλόφωνο. Προσπάθησα να βγάλω μια άκρη από το thread αλλά δεν τα κατάφερα. Το πρόβλημα μου έχει να κάνει με την αδυναμία μου να βρω και να εγκαταστήσω τους μετρητές (counters) και τα camera extras. Το κινητό είναι ελληνικό, αναβαθμισμένο και όταν μέσω QR code βρίσκω τους μετρητές στο marketplace δεν μπορώ να τους εγκαταστήσω με την αιτιολόγηση ότι δεν είναι για το κινητό, το λογισμικό ή την περιοχή μου. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να φταίει το windows live id που χρησιμοποιώ γιατί το άνοιξα πριν καμιά 10αριά χρόνια και πιθανόν να είχα δηλώσει σαν χώρα USA, αλλά στο τηλέφωνο region έχω δηλωμένη Ελλάδα. Αν τυχόν κάποιος φίλος έχει βγάλει άκρη θα με εξυπηρετήσει.

 

Ευχαριστώ,

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά,

 

Σημερινός κάτοχος Lumia 800 προερχόμενος από μηλόφωνο. Προσπάθησα να βγάλω μια άκρη από το thread αλλά δεν τα κατάφερα. Το πρόβλημα μου έχει να κάνει με την αδυναμία μου να βρω και να εγκαταστήσω τους μετρητές (counters) και τα camera extras. Το κινητό είναι ελληνικό, αναβαθμισμένο και όταν μέσω QR code βρίσκω τους μετρητές στο marketplace δεν μπορώ να τους εγκαταστήσω με την αιτιολόγηση ότι δεν είναι για το κινητό, το λογισμικό ή την περιοχή μου. Υποψιάζομαι ότι μπορεί να φταίει το windows live id που χρησιμοποιώ γιατί το άνοιξα πριν καμιά 10αριά χρόνια και πιθανόν να είχα δηλώσει σαν χώρα USA, αλλά στο τηλέφωνο region έχω δηλωμένη Ελλάδα. Αν τυχόν κάποιος φίλος έχει βγάλει άκρη θα με εξυπηρετήσει.

 

Ευχαριστώ,

 

είσαι σίγουρος ότι είναι αναβαθμισμένο στην τελευταία εκδοση? με το που το συνέδεσες στο πισι δλδ σου ήρθε αναβάθμιση? επειδή λες ότι το πήρες σήμερα. αν έχεις αναβαθμίσει στην τελευταία έκδοση θα πρέπει να βρισκεις αυτά που λες στο nokia collection. Εμένα για την ακρίβεια μου ήρθαν 3 αναβαθμίσεις όταν το συνέδεσα πρώτη φορά με το zune. 1 nokia που διορθώνει αυτονομία και χαρτες offline και 2 νομίζω microsoft ,εκ των οποίων η μία ήταν η tango. αν τα έχεις κάνει όλα αυτα και δεν λειτουργεί, τότε φτιάξε ένα καινούριο mail hotmail. κανε hard restart με το νεο mail και μετά μέσα στους λογαριασμούς πρόσθεσε και το παλιό για να έχεις τα mail σου όλα στο τηλ. ;) αλλά παίζει να ναι λόγω αναβάθμισης. τις έκανες όλες? πρέπει να έχεις την 7.10.8773.98 και η αναθεώρηση υλικολογισμικού να τελειώνει σε 12220. αυτα τα βλέπεις στις ρυθμίσεις και πληροφορίες, η αν πατήσεις στο Zune(με το τηλ συνδεδεμένο στο πισι παντα) ενημέρωση.

κατι από αυτά τα δύο θα είναι... δοκίμασε τα

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...