Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι καινούρια στην παρέα. Βρήκα το 800 σε τιμη 214 ευρώ από ηλεκτρονικό κατάστημα. γιατί έξω έχει 500 κι εκεί 200? ξέρει κανείς να μου εξηγήσει τη διαφορά? επιπλεον οι συναλλαγή ειναι ασφαλης? θα μου το στείλουν αντικαταβολή. προβληματιζομαι απλα γιατι υπαρχει τεραστια αποκλιση τιμης. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είμαι καινούρια στην παρέα. Βρήκα το 800 σε τιμη 214 ευρώ από ηλεκτρονικό κατάστημα. γιατί έξω έχει 500 κι εκεί 200? ξέρει κανείς να μου εξηγήσει τη διαφορά? επιπλεον οι συναλλαγή ειναι ασφαλης? θα μου το στείλουν αντικαταβολή. προβληματιζομαι απλα γιατι υπαρχει τεραστια αποκλιση τιμης. Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Τα κατστηματα των εταιρειών τα έχουν στοκ και πιστευουν οτι ολο και καποιος ασχετος θα δωσει αυτα τα χρηματα η θα ξοδεψει την επιδοτηση του εκεί.

Η τιμή έχει πέσει στα 200Ε επειδή δεν θα δεχθεί την νέα εκδοση του λειτουργικού και γιατι έχει συμπληρώσει ενα χρονο απο τοτε που κυκλοφόρησε.

Το μονο που θα ζητησεις απο ηλ. καταστημα ειναι να σε διαβεβαιωσουν οτι προοριζεται για την ευρωπαικη ενωση και να γραψουν το ΙΜΕΙ της συσκευης στην αποδειξη που θα σου δωσουν για να εχεις εγγυηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να το κλειδώσουν κι από το wifi νομίζω μέσω του πάροχου.

 

λες??τι τραγικοι τυποι ρε ****το, ελευθερη οικονομια σου λεει μετα..οπου θελουμε την εφαρμοζουμε ομως.

τελος παντων, καμια ιδεα εχουμε?ουτε tango παιζει, ουτε viber

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ! Ελπίζω να πάει καλά και να μην έχω προβλήματα. Μήπως ξέρετε καποιο από τα παρακάτω καταστήματα οτι είναι αξιόπιστο? http://www.skroutz.gr/s/396651/Nokia-Lumia-800-16GB.html

Συγκεκριμένα εγω βρήκα το λευκό που θέλω στο birdphone.gr.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ! Ελπίζω να πάει καλά και να μην έχω προβλήματα. Μήπως ξέρετε καποιο από τα παρακάτω καταστήματα οτι είναι αξιόπιστο? http://www.skroutz.gr/s/396651/Nokia-Lumia-800-16GB.html

Συγκεκριμένα εγω βρήκα το λευκό που θέλω στο birdphone.gr.

 

εχω παρει 7 τηλεφωνα απο το συγκεκριμενο. δε θελω να κανω διαφημιση αλλα δεν ειχα κανενα προβλημα. με ενα νοκια Ν8 μονο που ειχα χαλασμενο ακουστικο (ακουγοταν περιεργα ο ηχος και το καταλαβα μετα απο κανα μηνα) το πηγα σε νοκια care και το αλλαξαν αμεσως. κανενα θεμα και με εγγυηση λοιπον (αρκει ναναι ευρωπαικο το κινητο,που παντα ειναι αλλα ελεγξχε το)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ρε παιδια , το ηχειο στα νεα 800ρια εχουν βελτιωθει καθολου? λεω να παρω ενα ασπρο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ούτε που να το σκέφτεσαι, το κινητό είναι απίστευτα χρηστικό και απλό. Δεν υστερεί σε απολύτως τίποτα σε σχέση με τα υπόλοιπα της κατηγορίας του. Κι εγώ πριν το πάρω είχα κάποιους ενδοιασμούς αλλα τώρα μπορώ να σου πω ότι δεν θα άλλαζα το wp με τίποτα. Το μόνο πράγμα που θα άλλαζα σε αυτό το κινητό

(οχι απαραίτητα) είναι η οθόνη του για κάποια όπως αυτή του 4s η του G3. Σε ό,τι έχει να κάνει με τη μπαταρία κρατάει μία ημέρα με full χρήση και δύο με πιο χαλαρή.

Link to comment
Share on other sites

βρε ξερω καλα τι ειναι απλα ρωτησα αν εχει βελτιωθει το κινητο σε σχεση με τις πρωτες παρτιδες που ηταν ψιθυριστο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τα κατστηματα των εταιρειών τα έχουν στοκ και πιστευουν οτι ολο και καποιος ασχετος θα δωσει αυτα τα χρηματα η θα ξοδεψει την επιδοτηση του εκεί.

Η τιμή έχει πέσει στα 200Ε επειδή δεν θα δεχθεί την νέα εκδοση του λειτουργικού και γιατι έχει συμπληρώσει ενα χρονο απο τοτε που κυκλοφόρησε.

Το μονο που θα ζητησεις απο ηλ. καταστημα ειναι να σε διαβεβαιωσουν οτι προοριζεται για την ευρωπαικη ενωση και να γραψουν το ΙΜΕΙ της συσκευης στην αποδειξη που θα σου δωσουν για να εχεις εγγυηση.

Mόλις επικοινώνησα μου είπαν πως το τηλέφωνο είναι της Ε.Ε είναι σφραγισμένο, έχει ΙΜΕΙ και έχει εγγύηση από την Αrvato (επίσημη αντιπροσωπεία της Νοκια στην ελλάδα). Αν σε αναβάθμιση μου χαθούν τα ελληνικά αναλαμβάνουν με δικά τους έξοδα να μου το φτιάξουν. Την Arvato την ξέρουμε? Είναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Mόλις επικοινώνησα μου είπαν πως το τηλέφωνο είναι της Ε.Ε είναι σφραγισμένο, έχει ΙΜΕΙ και έχει εγγύηση από την Αrvato (επίσημη αντιπροσωπεία της Νοκια στην ελλάδα). Αν σε αναβάθμιση μου χαθούν τα ελληνικά αναλαμβάνουν με δικά τους έξοδα να μου το φτιάξουν. Την Arvato την ξέρουμε? Είναι οκ?

 

Ναι ειναι οκ. Συνεργάζεται με αρκετές εταιρείες όπως η htc, NOKIA κλπ.

Εφόσον η εταιρεία τους παρέχει άμεσα τα ανταλλακτικά δεν καθυστερούν.

Η htc για παράδειγμα αργεί πολύ και κατά συνέπεια καθυστερεί το σέρβις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν σε αναβάθμιση μου χαθούν τα ελληνικά αναλαμβάνουν με δικά τους έξοδα να μου το φτιάξουν. Την Arvato την ξέρουμε? Είναι οκ?

 

τα ελληνικα δε χανονται,δεν ειναι οπως τα symbian, οποτε μηνα αγχωνεσαι..

η arvato εχει πολλα σερβις,πολλα χρονια τωρα, ειναι λιγο ταλαιπωρια γιατι εχει πολλη δουλεια και λιγα ατομα,αλλα δεν υπαρχει αλλος..απο οταν εφυγε η νοκια απο ελλαδα απλα ανελαβε η αρβατο, που ειχε και sonyericsson κτλ. και ελληνικο να επαιρνες η αρβατο το εχει το σερβις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μια ερωτηση γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω. Απο αυτονομια πως παει; Εχει την δυνατοτητα να αυτονομίας

για μια ημέρα με εντονη χρήση;

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Edited by Programmer
added additional text
Link to comment
Share on other sites

Έκανες τον κόπο να γράψεις αλλά όχι να διαβάσεις !! και μάλιστα 4-5 ποστ πριν το δικό σου .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4435379#post4435379

 

1 ημέρα με φουλ χρήση

2 με χαλαρή.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Έκανες τον κόπο να γράψεις αλλά όχι να διαβάσεις !! και μάλιστα 4-5 ποστ πριν το δικό σου .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4435379#post4435379

 

1 ημέρα με φουλ χρήση

2 με χαλαρή.

 

Σωστός! :rolleyes: απλά δεν το προσεξα, thanks anyway

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρονται αρκετοί να το αγοράσουν θα προσπαθήσω να κανω μια αντικειμενική παρουσίαση.

Ειναι πανέμορφο και ποιοτικό σε κατασκευή.

Καλη οθόνη για την ανάλυση του.

Στρωτή λειτουργία.

Πολυ καλές εφαρμογές απο την nokia ειδικά γι αυτό.

Μέτρια μπαταρία.

Μέτρια κάμερα την μέρα κακή την νύχτα.

Μέτριο ηχείο.

Αργεί στο άνοιγμα εφαρμογών απο το app store. Πχ καιρος, fb, twitter, notes κλπ.

Απουσιάζουν απο το λειτουργικό βασικές ευκολίες που υπάρχουν στο Android. Οσοι προέρχεστε απ αυτο, καλύτερα να βάλετε 50-60Ε ακομα και να πάρετε το Sii.

Όσοι θέλετε WP δεν υπάρχει κάτι άλλο καλύτερο στα 7.5

Πέρα από οτι ειναι καλύτερο σαν συσκευή, θα πάρει πρώτο τα 7.8 και μάλιστα με περισσότερα futures απο τις WP συσκευές άλλων εταιριών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ 7.8 με το ΝΟΚΙΑ care suite μου φαίνονται λίγο πιο γρήγορα αλλά αυτό που βάζεις και μικρά tail βολεύει απίστευτα

 

Άσχετο

Η αναβάθμιση του Nokia drive να μην πηγαίνεις από διόδια και σύντομη η γρήγορη διαδρομή έφερε ακριβώς ότι του έλειπε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ 7.8 με το ΝΟΚΙΑ care suite μου φαίνονται λίγο πιο γρήγορα αλλά αυτό που βάζεις και μικρά tail βολεύει απίστευτα

 

Άσχετο

Η αναβάθμιση του Nokia drive να μην πηγαίνεις από διόδια και σύντομη η γρήγορη διαδρομή έφερε ακριβώς ότι του έλειπε

 

κυκλοφορησε η 7.8???

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορησε η 7.8???

 

Κάποια ξένα site αναφέρουν οτι ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 7.8 αλλά μόνο για το Lumia 800 έχει ακουστεί μέχρι τώρα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω δοκιμάσει Bluetooth αλλά ποτέ δεν με ένοιαζε αφού με mail κανείς καλύτερα την δουλειά σου στο Nokia care suite υπάρχουν για πολλές χώρες όχι για Ελλάδα όμως αλλά λίγο με νοιάζει αφού για όλοι την Ευρώπη είναι ίδια αυτό που έφτιαξε επίσης είναι ο ήχος κατά το τηλεφώνημα ακούς και σε ακούνε πολύ καλύτερα είχε προβλήματα στο τομέα αυτό ιδικά η συσκευή μου

 

Παλι λέω πολύ χρηστικά τα μικρά tail κρατάς μεγάλα τα live και μικρά τα static και χώρας πολλά στην ίδια οθόνη

 

Επίσης διαλέγεις στο search button Bing engine η Google engine που βολεύει για Ελλάδα

 

Και ο explorer φαινεται πιο γρήγορος

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...